Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc pri kupovini prvog dvotockasa.

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima, zovem se Luka. Znam da postoji bezbroj tema na ovaj fazon, ali nisam video nijednu skoriju... Ako nije problem zeleo bih clanove sa iskustvom da priupitam sta da uzmem kao prvi motor... Razmisljao sam 125cc 4t(zbog manje potrosnje), ne bih isao ni na kakve duze puteve (ne vise od 70 km u jednom smeru), cisto da ne idem busem svuda. Za oko mi je zapao Sachs x road 125, takodje znam da ima tema i za ovaj model, ali je proslo dosta od nje, cene su se promenile, pa me zanima da li su se i misljenja promenila? http://www.polovniautomobili.com/oglas4018584/sachs_x_road/ Ovaj link sam video skoro, pa me zanima sta mislite o tome, da li je to dobar izbor za mene kao prvi motor? Visok sam 170cm, tezak 65 kg. Ako neko ima neki drugi predlog za 125 cc, 4t, slobodno se raspisite.. Hvala unapred, pozdrav! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pokusaj da izbegnes saschs, kod nas ja mislim da nema vise uvoznika tako da nema ni delova, ako se nadju verujem da su skuplji, ako imas polozeno za a2 idi odmah na 200-250cc, jer ces 125 prerasti bukvalno za par meseci, potrosnja je manje vise ista ako se dobro usteluje, tako da ono moji neki predlozi, keeway speed on je 150cc cini mi se, ako si u tom supermoto fazonu onda sprint pulser, ili qingi qm, sprint apolo, keeway exceed. itd, sa njih pouzdano znam da ima delova i da su jeftini. uglavnom saschs izgleda lepo ali sta ti vredi ako ces pola sezone provesti cekajuci deo pri nekom kvaru.. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Crepaja,Banat
  • Motocikl: Keeway Focus 50

Sach x road je definitivno najlepsi ima ih puno u Srbiji tako da mozda ima i delova ali nemoj da rizikujes... Ja ti preporucujem neki keeway (exceed ili speed) imao sam ih dosta i dalevi su po veoma pristupacnoj ceni a i ima ih za sve modele. Moj drug ima sprint pulser i prezadovoljan je sa njim (vozi ga vec 5 godina i pokvarila se samo sijalica) tako da ti je i on dobar izbor...Ako imas vise od 18 godina uzmi malo vecu kubikazu..ali nemoj da preterujes :D

 

Sve su to veoma izdrljivi motori tesko ce se pokvariti tako da su odlicni da se naucis na njima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Mare99 hvala na odgovoru, sad je i mene poceo da zanima Pulser :) Nego mi reci, taj tvoj drugar, jel vozi 125cc ili 200cc pulsera? Posto sam cuo da je 200 dobar :)

Ne bih zeleo da dajem vise od 1700-1900 evra za motor, a pulser dolazi u obzir :) Ja bih najverovatnije uzeo novog, ne znam da li se isplati uzimati kineza polovnjaka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Bolje kupi polovan kineski motor jer ces svakako ubrzo pozeleti nesto bolje i jace a na novom ces puno para da izgubis dok na polovnom kinezu neces, pozdrav. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Crepaja,Banat
  • Motocikl: Keeway Focus 50

Moj drug vozi 125-cu (11 konja) sta god da te zanima oko tog motora pitaj. :D Ja sam ga licno vozio i ide strava posle svega sto je preziveo :) Maksimalna brzina pulsera od 125ccm je oko 120-125 kad je dobar ovaj je 5 godina mucen a idalje ide 110-115 :D Pulser od 200ccm je takodje odlican nije puno brzi od 125-ce ali ima dosta vise snage. Ako vec uzimas pulsera uzmi odma od 200 i slobodno uzmi polovnog mnogo su jeftini a nemas sta da se brines ako poznajes nekog ko moze da pregleda motor od glave do pete :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Crepaja,Banat
  • Motocikl: Keeway Focus 50

Ja sam ga vozio 125 po njegovoj skali to da li skala laze ili ne to je druga stvar...ja mogu da garantujem da ide toliko. Nijedna skala nije 100% precizna sad ti nemozes da neverujes skali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Zdravo druze. Hajde da probam i ja da doprinesem savetom, imajuci u vidu da sam nekada imao ideje slicne tvojim.

 

Ucio sam, polagao i prvo vreme vozio Keeway Speed 150. Za voznju bez suvozaca u gradu Leskovcu, meni je bio sasvim dovoljan i odgovarajuci. Mislim da bi ti kao pocetniku, za gradsku voznju bio sasvim sasvim dovoljan.

Kad je izasao Megelli, ispala mi je vilica (uglancan na Sajmu, pa lepa linija, keramicka obloga oko agregata itd), ali sam kontao da je preskup za ono sto pruza.

 

Postojala je ideja da se predje na Sprint Pulsar 200 jer on ipak daje vise u odnosu na Speed. Mislim da ne bih pogresio ni da sam u startu vozio Pulsara.

 

Prodje jedna sezona... Uvozas se. I shvatis da zelis na put i da ti treba nesto podesnije za tu svrhu. Onda u pricu udju vece kubikaze...

 

Mogu da ti nabrojim bar 5-6 kolega sa foruma sa identicnim razvojnim putem.

 

E sad, kao sto ti je neko napisao, manje ces da izgubis ukoliko kupis polovnog a ocuvanog kineza, i posle ga prodas nekom ko ce biti u situaciji u kakvoj si ti danas. Ako te brine kvalitet i pouzdanost, onda bih ti preporucio pre polovnog Yamaha YBR nego novog kineza...

 

Ne zelim da reklamiram neciji oglas, ali npr. kolega Sashac je oglasio motor koji je radio za sina. Izgleda pedantno, i u Beogradu ti je pa mozes "sutra" da ga pogledas.

 

A naci cemo ti jos svasta-nesto da vidis, probas.

 

Edit: Od tvog budzeta ODMAH odvoji cca 250 eura za osnovnu moto opremu. NOVA kaciga sa homologizacijom, nove rukavice koje ti savrseno odgovaraju, jakna, pantalone, cipele/duboke patike koje mogu biti i polovne.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk 2

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Crepaja,Banat
  • Motocikl: Keeway Focus 50

Ja iskreno mislim da je sach odlican motor austrijske je proizvodnje...Pricao sam sa jednim likom na motoskupu koji vozi x road on kao i mnogi preko foruma kaze da je prezadovoljan. Mislim da delovi i ne bi trebali da predstavljaju problem verovatno ih ima kod nas a i vecina stvari koje su potrosne ili vremenom trebaju da se menjaju sigurno pasu od drugih motora. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ne bih zeleo da dajem vise od 1700-1900 evra za motor, a pulser dolazi u obzir :) Ja bih najverovatnije uzeo novog, ne znam da li se isplati uzimati kineza polovnjaka :)

 

2 razloga za kupovinu polovnog kineza:

 

1 - poznato je da svi po definiciji imaju "dečije bolesti" koji je prethovni vlasnik morao da otkloni pa si tu lišen nekih glavobolja

 

2 - manje ćeš izgubiti pri kasnijoj prodaji, ne mislim procentualno, već u realnim novcima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Pulser 125 je odličan izbor, imao sam ga neko vreme, vredi svaku paru. Probao sam i komšijin od 200ccm, lepše poteže, naravno, ali ima i jednu manu u odnosu na 125icu: nije dobro rešeno vešanje agregata pa vibracije koje su znatno jače nego na "mladjem bratu" učinile svoje - sve plastike (koje su na oba modela, mora se priznati, loše) popucale. Oba modela bila isto godište i sa sličnom kilometražom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Postovani bajkeri, hvala vam svima na brzim i konkretnim odgovorima! Definitivno cu uzeti pulser 125, verovatno polovni, krenuo sam vec da sakupljam pare, a u junu cu moci da upisem A2 kategoriju. Hvala jos jednom, pozdrav svima! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja