Jump to content

Moto Zajednica

OPREZ!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

a ja planirao s drugom kad otople dani da krenemo biciklima put BG-a, malo avanture ne skodi. neka hvala, lakse mi je utec od kamiona/kombija/bilo kojeg vozila motorom no mrtvim biciklom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Svi mogu da primete da je kontrola pojacana, posebno preko dana. U vecernjim satima mi se cini da SUP ne radi to kako treba, sto se lako moze zakljuciti po mnogo vecem procentu motorista bez kaciga i opreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

'... procentualno najmanje ugrozeni vozaci motocikala...'

 

Ako nama motoristima najvise prigovaraju zbog brzine, kako onda da objasnimo cinjenicu da najvise ginu biciklisti i skuterasi?

 

Ok, nije samo brzina u pitanju vec i manevrisanje koje dovodi do opasnosti, al mislim da je ovde ocigledno da je nasa sveukupna vozacka kultura na niskim granama... A posto najvise ima vozaca automobila, zakljucak je jednostavno izvesti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma nek sisaju midole kao brinu za nasu sigurnost skinuli asfalt u dunavskoj nigde neke table ili bilo cega da to najavi,u Pop Lukinoj(cini mi se da je to ta ulica) nesto raskopali i samo nabacali sljunak nisu asvaltirali,prosle godine(ili pretprosle) kad su tek postavili lezece u Rige od Fere nisu ih par dana obojili...ma primera kolko oces ovog sam se sad setio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Brinu oni samo za uzimanje kinte od nas, nek malo poostre mere ostalih ucesnika u saobracaju , (mislim na vozace automobila) da vise imaju na umu cinjenicu da nisu sami u saobracaju i da se ne pederise vise kad vide motociklistu iza sebe i oko sebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
'... procentualno najmanje ugrozeni vozaci motocikala...'

 

Ako nama motoristima najvise prigovaraju zbog brzine' date=' kako onda da objasnimo cinjenicu da najvise ginu biciklisti i skuterasi?

 

[/quote']

Najvise ih procentualno ima, a ja kod nas nisam skorije vidio biciklistu da nosi kacigu. U nekim zemljama mislim da je to obavezno, na kraju krajeva ne vidim da je on na biciklu sigurniji od mene na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Postoji i jedna nelogiccnost, bar meni -- po zakonu da bi upravljao biciklom netreba ti nikakva dozvola, makar je vozio i putem rezervisanim za saobraccaj motornim vozilima, a za bicikl sa pomoccnim motorom--moped--skuter, mora da se polozzi "psp" ili neka od kategorija. Nessto nije tu ok, ili da se uvede "psp" za bicikliste ili da se ukine "psp" za skutere--mopede--bicikle sa pomoccnim motorom. :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ne bih baš tolko daleko išao, pojedini scooteri u top formi mogu i 100km/h da do'vate a teško da u kontinuitetu bajs možeš da nateraš preko 40-50km/h. Definitivno ih treba podvrgnuti ''nekakvom'' testu da bi ih se pustilo u saobraæaj, bar kod psihijatra... :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Ma nek sisaju midole kao brinu za nasu sigurnost skinuli asfalt u dunavskoj nigde neke table ili bilo cega da to najavi' date='u Pop Lukinoj(cini mi se da je to ta ulica) nesto raskopali i samo nabacali sljunak nisu asvaltirali,prosle godine(ili pretprosle) kad su tek postavili lezece u Rige od Fere nisu ih par dana obojili...ma primera kolko oces ovog sam se sad setio...[/quote']

 

Upravo zbog ne obelezavanja radova na putu sam prisustvova prosle godine na putu za Cacak preko Rudnika.

Momak je sa zenom uleteo u deo puta gde je asfalt bio skinut i motor ga je jednostavno "izbacio".

Epilog:

On u bolnici u G.milanovcu oguljen kao banana; njegova gospodja isto....

I sta sad da tuzi javne puteve???

Dzaba to kada je on povredjen, motor izgrban...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma ima tih primera mnogo ja sam izbacio ono prvo iz glave cega sam se setio tj gde sam bio blizu sranja. Veruj mi da bi tuzio sve sto bih mogao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja