Jump to content

Moto Zajednica

My story...

Recommended Posts

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ovakav hrabar, duhovit i inteligentan covek zasluzuje mnogo vise od ove titule, a verujem i da bi on mnogo toga mogao da uradi za vasu zajednicu

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U procesu...

Hvala svima na današnjem danu i iskustvu! Lepo vas je videti, proći pored vas, rukovati se sa poznatim strancima! Hvala puno zajednici na priznanju, kao i podršci u najtežim trenutcima!!! Sa vama, uz vas idemo dalje u nove avanture! :)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cestitam Dule, gledao sam te u Red Shoes na Adi i zapitah se, da li je moguce, dal je moguce da ovakav covek postoji, covek sa tolikom energijom......moguce je, dozovi se pameti, gledas u njega u Duleta!

 

Hvala ti jos jedared sto si podelio svoje zivotno iskustvo sa nama, za mene nesto neprocenljivo, nesto sto se ne moze kupiti.

Svestan sam cinjenice, da cu do starosti ( koju treba doziveti, nadam se ) ziveti sa mislima o jednom Duletu, kakav covek, kakav kadar je taj vonabibajker.......

 

Dule bajkeru, jedva cekam da te vidim na motoru kako pletes krivine..... kakva ce samo to sreca biti za moje oci, srce puno, stegnutom pesnicom usledice yesss, uspeo je.

Nadam se da ce doci taj dan, do tad nek te sva sreca ovoga Sveta prati goodluck.gif

 

...... sudbina nam nesto da - oduzme - ponekad i vrati........

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

U Brate, JBT!

 

Nisam pratio temu,promakla mi je, saznah za tvoju priču juče, u subotu u Red Šuu.

 

Čestitke za titulu, niko je do sada nije više zaslužio!

 

Hvala ti što si svoje bolno životno iskustvo podelio sa Zajednicom. Poučno i korisno za sve. U svakom pogledu! A verujem da je i tebi pomoglo da se suočiš sa situacijom i prebrodiš probleme.

 

Divim ti se, jer sam ove godine doživeo – ništa ni nalik tvojoj golgoti, hiljadama puta manju povredu, koju sam teško podneo, iako sam sada skoro 100%u fabričkom stanju. I ne verujem da bih u sličnoj situaciji mogao da prebrodim golgotu nalik tvojoj. Običan i čest prelom ključne kosti, koji čak i nije morao da bude operisan, ali je jeste i to dva puta. A za sve kriv samo ja – niko drugi. Ništa ni strašno ni dramatično, samo dva kratka boravka u bolnici – po nekoliko dana, ali dovoljno da prepoznam neke pojedinosti tvoje priče: anesteziju, buđenje iz iste, bol u grlu od intubacije, lekove za smirenje i bolove, njihovo dejstvo i prestanak istog, strah od medicinskih tehničara odnosno nepoznatih (ili poznatih) bolnih intervencija..... Opise bolnice i boravka u istoj, brigu za bližnje i posete.... Čak i odnos poznanika prema povredi. Jednom rečju, gledajući Tvoju priču, tek sad vidim kolika sam pička bio.

 

A svi forumaši su prepoznali detalje koje razumeju samo srodne duše – "ljubav" tipa „motul 300 V“, sprej za lanac, tvoje opise vožnje.....

 

Ti si „pretekao“ da bi živeo i bio srećan, i opet vozio.... Bog očigledno ima ozbiljne planove sa tobom. U to nema sumnje!!! A najtežu kušnju si prošao.

 

RESPECT!

 

Na kraju, želim ti da opet jašeš zajedno sa nama: Ako jedan padne, drugi treba da ga pridigne, viteški je moto. A ti jesi Vitez! Ovde si ti taj koji je, iako u najtežoj mogućoj životnoj situaciji, sam se podigavši, pomogao mnoge! Ne samo duhovno, već je Your Story i savet i primer! Ne samo za teške životne situacije, već za svaki dan!

 

Nadam se da ćeš zajahati mašinu koju merkaš...... Posle golgote koju si prošao, želim ti da živiš svoj san – put, motor pod tobom, brzine koje se ređaju.....

 

Ne bih mogao da ti pomognem oko mehanike, ali dozvoli mi da ti ponudim ono što mogu - svaku vrstu pravne pomoći. Verujem da si već razmotrio sve opcije, ali javi se na PP ako bilo šta zatreba, za bilo koju konsultaciju.

 

Unapred se izvinjavam ako sledćem postu nije mesto ovde, ali molim admine da ovde stave link ako ga premeste. Smatram da je naredni post na pravom mestu i da nema mesta samocenzuri (ni cenzuri).

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Evo ga i epilog sudjenja...Vozač automobila proglašen je krivim, po svim tačkama optužnice!Kazna glasi: 5 godina uslovne kazne, ukoliko napravi sličan ili teži saobraćajni prekršaj priprećena kazna je 1,5 godina zatvora.Vozačka dozvola mu nije oduzeta ni dana.

Prešao preko pune linije, u suprotnu traku sa oko 120km/h, ograničenje 40 km/h, preticao automobil, udario motociklistu, pobegao sa lica mesta, pokušao da zameni gumu u voćnjaku na 5 km od mesta udesa, došao kasnije da pokuša da startuje kola koja nisu htela da startuju, otišao kući kada su ga panduri pokupili...Ako je ovo normalan sled stvari u zemlji Srbiji, da razmišljamo svi o iseljeničkoj vizi...Nisam očekivao ništa spektakularno ali me je ovo danas uzdrmalo i jako zabrinulo...0zbunjen.gifOvo faktički znači da je sezona lova na motocikliste otvorena!0stabre.gifData mu je šansa da ponovi isto, što će verovatno i uraditi jer nije dobio ni jedan razlog da se promeni.Tokom iskaza svedoka koji je objašnjavao kako je prethodnih kilometar optuženi vozio u repu prvog automobila, ablendovao, trubio i na kraju psovao, dečko se smeje...Sada sam još odlučniji u realizaciji ličnog projekta koji će se baviti ovom problematikom, koji ću pokrenuti uskoro i trebaće mi vaša pomoć na više polja!Na ovome sigurno neću stati!!!1hmm.gifDo tada, full opremu na sebe i defanzivna vožnja all time... 0takoje.gifNeka nam je dragi Gospod na pomoći...

 

Koliko sam razumeo, vozač – ubica (To je pokušaj ubistva, ne nehat!) je prošao bez posledica. Čak i pravnih. A takvih je mnogo – njih stotine na godišnjem nivou ubiju ili trajno unesreće mnoge.

 

Dok je još bilo otvaranja sezone – puštali smo, koliko se sećam, po oko 80 balona, za svakog poginulog motociklistu tokom godine. I tako godinama. Ne znam aktuelnu staistiku, ali jasno je da politika bezbednosti saobraćaja koja se bazira na stalno novim i novijim zakonima sa sve višim kaznama, ne daje rezultate, osim prvih mesec – dva, i to krajnje ograničeno (manje nego što se kaže na Dnevniku).

Sa druge strane, pravosudni sistem u ovoj zemlji - ako uopšte možemo da kažemo da postoji, jer ljudi ipak dolaze na posao i primaju platu, odgovorno tvrdim da taj sistem ne funkcioniše. Sličnu primedbu iznosi i EU. I može se okvalifikovati kao „pravosuđe u pokušaju“. Nalik ubistvu u pokušaju – sve postoji i na prvi pogled deluje kao sudstvo. Ali ne funkcioniše – ne ispunjava sopstvenu fumkciju!

 

Kada napraviš prekršaj – sledi kazna, država je stroga i neumoljiva... Međutim, ako ubiješ nekoga na motoru na primer, ili ga trajno, ozbiljno unesrećiš, e pa onda..... „Može da bude ali ne mora da znači!“. Ljudi se „provlače“ bez kaznenog poena čak, da ne kažem novčane kazne. Robija? Država ceni da „društvena opasnost “ nije toliko značajna.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Sam nisi, u svakom slucaju 0takoje.gif

Hvala! 0takoje.gif

Mala očekivanja, mala razočarenja... 0namigivanje.gif

Pobornik sam neagresivne akcije, zato pravim male korake. Ukoliko se neko prepozna kao građanin koji želi da doprinese svojim znanjem i aktivnostima, dobrodošao je da napravimo podnošljiviju klimu za rad i život u ovom okruženju a u segmentu bezbednosti u saobraćaju i efektivnosti sudova koji se bave posledicama.

Predlažem da se mi kao zajednica organizujemo, ne u kažnjavanju, već, na primer - u obeleževanju takvih likova - bahatih vozača,

 

Za početak i to odmah:

 

1. Lista na forumu, sa fotografijom, vozilom učinioca (ažurira se u slučaju da promeni kola), imenom kolege, ishodom povrede , i konačno sa tokom i ishodom sudskog postupka, uz objavu Presude. Eventualno link na njegov FB nalog;

 

2. Nalepnicom koju bismo takvima lepili na kola, a kad skine – opet. Na primer: "Oprez – udario sam motociklistu". Postojala je slična akcija „Bahato parkiram“.

 

Jer ti ljudi nastavljaju živote normalno, često praktično nekažnjeni, nekada čak ni njihovi prijatelji ne znaju šta su uradili. Jedan od banalnih primera je da Sud ne samo dopusti da se suđenje otegne, već ponekad uzima kao olakšavajuću okolnost „protek vremena“, do koga ne bi došlo da je Sud radio valjano.

 

Dakle u „Motociklistima“ između „Motorista na drumu“ i „Crne hronike“ ubaciti „Opasni vozači“. Svaki vozač koji udari motociklistu – nova tema: Na primer: „Sivi Golf BG 123 XX“

 

U temi napišemo ko je i šta je. Onoliko koliko znamo. Eventualno zabeležimo pojedinosti u vezi sa samim uviđajem. Pratimo njegovo suđenje online (to postoji!), da se ne daj Bože ne otegne. Po potrebi obavestimo Sud ili stručnu javnost da veliki broj nas to prati, jer se često računa na nezainteresovanost društva za pojedinačne slučajeve te vrste – i kad je to vest, i onda je samo jedan dan. Oštećeni nas obavesti o presudi. Onda zajednica može da reaguje na dva načina: Pomoć u eventualnoj žalbi i skretanje pažnje medijima.

 

Izbegli bi se situacije kao ona kada je pijani vozač noću pokosio i ubio mladog kolegu u blizini policije u ulici 29. Novembra i godinama ne samo uspešno, već neviđeno lako, „izmicao“pravosuđu.

 

AJMO ADMINI, ne bojte se i ne sklanjajte postove kao Titovi cenzori, već otvarajte „Opasne vozače“!

 

Na ovaj način, a ne košta ništa i može da se započne odmah, bismo značajno uticali i na kaznenu politikui i na dužinu suđenja.

 

Skrenuli bsimo pažnju na nas pa time na duže staze značajno uticali na statisku – na ovaj način mogu se spasti ljudski životi! A sve je džabe, jednostavno i odmah primenljivo!

 

A ako se ne otvore "Opasni vozači", možemo da otvaramo teme tipa „Sivi Golf BG 123 XX“ ovde, u "Motoristima na drumu"?

 

Da, javili bi se dušebrižnici koji bi doveli u pitanje ljudska prava bahatih vozača, što bi samo doprinelo publicitetu i skretanju pažnje javnosti.

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Predlažem da se mi kao zajednica organizujemo, ne u kažnjavanju, već, na primer - u obeleževanju takvih likova - bahatih vozača,

 

Za početak i to odmah:

....

 

Razmišljao sam nešto ma ovu temu i palo mi je na pamet napraviti peticiju i predložiti uvođenje jednog novog zakona na primer - " Duletov zakon " .

Stvar je jednostavna, kad neko napravi nešto ovakvo kao što je napravio ovaj bolid što je udario Duleta - da snosi sve moguće troškove lečenja i oporavka onog koga je povredio.

Duletovo lečenje je do sad bilo na trošak socijalnog osiguranja, mada pretpostavljam da je i on verovatno dosta toga platio iz svog džepa.

Sa druge strane to isto socijalno osiguranje često nema novca da plati lečenje nekog deteta u inostranstvu il ovde jer nema dovoljno novca. Dule je prošao ovako, Bunar je prošao slično, počinioci su se izvukli jeftino.

Nisam pravnik, al mislim da bi neki ovakav zakon prošao. Pustolove ti si pravnik, a ima ih još nas forumu, pa eto, pokušajte da ovu moju ideju pravno uobličite pa da nešto probate u smislu pravljenja ovakvog zakona !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Predlažem da se mi kao zajednica organizujemo, ne u kažnjavanju, već, na primer - u obeleževanju takvih likova - bahatih vozača,

 

Za početak i to odmah:

.....

 

Ovakav vid buđenja građanske svesti bi morao da ima efekta pa sada neka je to na početku slabijeg intenziteta vremenom može dobiti na značaju. Što kaže Dule" ako se neko prepozna kao građanin koji želi da doprinese svojim znanjem i aktivnostima, dobrodošao je da napravimo podnošljiviju klimu za rad i život u ovom okruženju a u segmentu bezbednosti u saobraćaju i efektivnosti sudova koji se bave posledicama."

Da krenemo ovako ko što predlaže Pustolov pa ćemo se vremenom prilagođavati situaciji, uvek volim da kažem u ovakvim temama- TIČE SE SVIH NAS!

I Lijin predlog da se zove Duletov zakon je konstruktivan pa eto načina da pomognemo zdravstvenom fondu da sačuva toliko vredne novce za one kojima su najpotrebniji a na račun onih najbahatijih.

I naravno čestitam vitezu na priznanju :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV650 S

Duleta sam upoznao na adi posle deda mraz akcije 27.12.2014 kada je covek prisao, pozdravio nas i seo za nas sto da razmenimo par reci. Do tada nisam bio upucen u njegov slucaj a tek sam sinoc krenuo sa citanjem teme. Ovakvog coveka je cast upoznati, energija koju ima i optimizam kojim zraci je zarazan i nesvakidasnji! Dok sam citao sve sta je pisao, komentare koje su kolege ostavljale, podrsku koja je upucena i Duletov feedback u meni su probudile najjace i najrazlicitije emocije. Od tuge i bola, saosecanja i empatije, smeha i suza, divljenja i besa... Gutao sam knedle i divio se ovom coveku! Sto puta nisam ni shvatio da mi suza ide dok mi vec nije presla obraz i spustila se do brade... Ti si Dule najstabilniji i najjaci covek za koga znam, nadam se da cemo izgurati i da ce tvoja borba uspeti! Nadam se da ce se ruka oporaviti u sto vecem procentu i da cemo slaviti kada se cela prica probije do samoga vrha i imati efekta kome se nadamo. Zelim ti sto bolji oporavak i svu srecu koja moze da te pronadje!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Božićna priča o hrabrom Beograđaninu

 

"Ja sam bio u mogućnosti da sebi obezbedim funkcionalno stopalo i protetiku, ali to ne mogu svi. Zato pokrećem sajt, namenjen pre svega mladim ljudima sa invaliditetom. Biće aktiviran po potrebi, kada budemo imali kandidata kome treba proteza. Neka 50.000 ljudi da samo po jedan evro i neki mladić moći će da funkcioniše lakše i bolje

Verujem da ces objaviti adresu sajta i nacin uplate? Uvek cu podrzati i pomoci ovakvu akciju. Racunaj na mene koliko budem u mogucnosti.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Postoji jedan tip...svetski poznat u krugovima adventure ridera...Dave Barr. Bez obe noge je obilazio svet i o tome je izdao par knjiga...

 

http://www.davebarr.com/books.html

 

http://www.horizonsu...d.com/davebarr/

Pojavlju se u dokumentarcu "Why we ride" :care: :care: :care: :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Neke 2007-8 radim u zgradi Sava Centra. S vremena na vreme se izlazi ispred juznog ulaza na pus pauzu. Ponekad sa kolegama a ponekad sam. Zasto sam? Zato sto ponosno gledam na svoj prvi skuter, kinez doduse od bednih 125cc, al svejedno ponosan sam. Zaradio sam i kupio ga novog, a i kinezi ga lepo dizajnirali onako narandzasto srebrnog pa mi milo. S vremena na vreme se na pauzi potrefi i simpatican momak uvek sa nekom gotivnom pricom. I on radi tu u zgradi. I on vozi skuter, doduse 50 cc ali Runnerku. Tako pocinje nase druzenje na pus pauzama. Stalno pricamo o skuterima i s vremena na vreme posolimo bekim dobrim vicem.

On mi prica kako je menjao cilindar na Runneru a ja kako ocu da menjam skuter jer me kinez nervira koliko je slab. U medjuvremenumi stize cvaja, Typhoon 125. Po snazi svetlosnu godinu ispred kineza.

Vreme prolazi...

Onaj kralj menja posao i vise ga nema na pauzama. Steta... Sjajan lik. Valjalo bi se vise druziti sa njim!

Cvaja mi postaje slab i resavam da ga napucam snagom. Nabavljam Malossi 172, sportsku radilicu, veci karb, vario i sve sto treba za jedan krsteni tuning. Buduci da mi je frka da radim sve sam trebala bi mi pomoc. Setih se onog kralja iz Sava centra i njegove budzevine Runnera...

Ne budem lenj pa ga okrenem da pitam za pomoc.

Decko se obradovao kad me cuo. Rece da nije siguran da li moze da mi pomogne ali mi daje kontakt nekog njegovog ortaka sa kojim mogu sve da zavrsim. Usput se iztrucasmo jos malo. Presao je na veliki i ozbiljan motor. Uziva. Pozdravljam ga i nadam se da cu ga uskoro sresti...

Vreme prolazi...

Sedim sa zenom kuci i gledamo tv. Deca nam skacu po zivcima... Standardna popodnevna idila. Mislim da je na tv-u isla Beogradska hronika ili nesto slicno... Odjednom na tv-u poznato lice. Skacem ko osuren i pojacavam tv. To je onaj kralj iz Sava centra. Sta prica?

Prica o svesti vozaca o motociklistima. Ma daaaaj koja je ovo zvaka... Znam da je lik radio u prodaji ali kome i kakvu pricu sada valja. Ahahahah. Kralj...

Cek bre. Sta mu je ovo? Povez preko ruke? On je sjeban??? On prica o svom udesu??? Jbt.

Kopam po telefonu da nadjem njegov broj ali broja nema, menjao nekoliko telefona pa su neki brojevi nestali u procesu.

Pa jbt sta mu je sa rukom? Valjda je ok? Valjda cu naleteti na njega pa ce da mi isprica...

Vreme prolazi...

Dolazi jucerasnji dan.

Sasvim slucajno po prvi put gledam ovu temu.

Citam... Ne verujem...

Dule... Kralju... Saborce i druze. Pa to... Ne znam sta da kazem...

To si ti. Nisam znao kralju.

Ako citas ovo javi se ljubi te Frenki

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja