Jump to content

Moto Zajednica

125cc ili 250cc za dvometrasa (promenjen naslov)

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Pozdrav svima! Lutajuci Internetom naleteh na ovaj dosta jak bike forum, a meni treba specificna pomoc u izboru skutera. Problem je sledeci:

imam 203 cm (i 32 godine ali to nije bitno) i posto nikad nisam vozio nijedan motor uopste hteo bih da pocnem redom znaci prvo od 50cc. Za sada jos uvek nemam A kategoriju (samo B) i ne bih hteo da polazem dok ne udjem u rutinu sa motorima, tj. dok ne zgazim makar 5-10 000 km, a verovatno i vise. Treba mi skuter vecih dimenzija. Iz igre sam izbacio Kineze jer su nepouzdani iako ima jedan jedini model koji bi mi odgovarao Sprint Falcon, koji je ipak zbog porekla ispao iz igre. Probao sam Piaggio Free i dosta mi je mali. Shvatam da mi je njegovo medjuosovonsko rastojanje koje iznosi 125 cm malo i da bi mi neki od 130 cm odgovarao. Tu ima nekoliko modela koje su mi drugi predlozili:

 

Aprilia SR50

Derbi GP1

Gilera Runner

Piaggio NRG

CPI GTR50

 

ovi modeli mi se svidjaju ali ih jos nisam probao, videcu da odem neki dan da ih vidim kako mi leze. Piaggio Liberty 125 kazu da bi mi odgovarao a znam da postoji i Liberty 50 ne znam da li ima iste dimenzije kao ovaj 125.

 

Mislim da je 1000-1200 evra dovoljno za neki do ovih modela 5-6 godina stari u odlicnom stanju.

Imate li jos nekih predloga ili komentara na neki od ovih modela? U obzir dolaze samo italijani i japanci i ovaj CPI koji je tajvanac. Nisam nasao nijednog velikog japanca od 50cc.

Svaka sugestija je dobrodosla :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Pazi, maxi scooter od 50 ccm ne postoji.Kymco je imao neki pokusaj, Grand Dink ali ni to nije nesto.Ovo sto si ti nabrojao su obicni skuteri i mislim da ces tesko naci skuter u toj kategoriji na kom ćeš se osećati komotno.Sto se tice ovih modela, moj glas ide Apriliji, po misljenju mnogih naj skuter na trzistu.Gilera i Piaggio su takodje ok, oba imaju isti motor Piaggio HiPer2, mada bi ja pre uzeo Runner, ali to je malo subjektivno, sa NRG-om sam se veoma malo sretao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Mozda sam se pogresno izrazio, mislio sam na skuter na koji mogu da stanem :D napisao sam da ako bih gledao po medjuosovinskom rastojanju bi mi verovatno odgovarali svi sa 130 i vise cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Brate, mislim da si "predugacak" za skuter ;) A jesi li razmisljao o nekom enduru? npr 125 ccm? Na skuteru neces moci da spakujes noge ;D ;D Veruj mi ja sam 182 pa je frka ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Ipak bih prvo redom, prvo 50cc da dobijem osecaj  ;D

 

Po tvojoj prici bi mi jedino odgovarao ovaj CPI GTR i njemu slicni kao sto je Aprilia RS50?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Mozda sam se pogresno izrazio, mislio sam na skuter na koji mogu da stanem :D napisao sam da ako bih gledao po medjuosovinskom rastojanju bi mi verovatno odgovarali svi sa 130 i vise cm.

Hehe, još kad bi nasao i neki na koji mozes da sednes... ;)

Mozda bi ti najbolje bilo da uzmes nekog SR-a, vozas ga godinu dana, dok malo udjes u foru i onda uzmes neki maxi scooter, do 250 kuba...To ti je "devojka za sve". ;) Nije mnogo skupo, ok za odrzavanje, nisu previse jaki tako da mogu i pocetnici da voze a opet im ne fali snaga za neko pristojno putovanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ipak bih prvo redom, prvo 50cc da dobijem osecaj  ;D

 

Po tvojoj prici bi mi jedino odgovarao ovaj CPI GTR i njemu slicni kao sto je Aprilia RS50?

 

Ma idi do salona sedi na CPI pa ces videti kolicko je to za tebe ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ne znam, taj CPI mi je sminkerica, za klince, a ima da se namucis sa njim, NEMA POJMA da spakujes kolena.

Ako ti nisu pare problem juri neku 125icu skutera, nisu tu drasticno velike razlike u snazi izmedju 50ccm dvotaktnog i 125ccm cetvorotaktnog motora, a to su dva sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Nemam A kategoriju a mislim da mi je glupo da izlazim uopste na ispit a da nemam ni par km pod tockovima. Znam da mi se otvara nova mogucnost sa 125cc ali bih da je izbegnem za sada zbog polaganja ako je moguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Pozdrav svima! Lutajuci Internetom naleteh na ovaj dosta jak bike forum, a meni treba specificna pomoc u izboru skutera. Problem je sledeci:

imam 203 cm (i 32 godine ali to nije bitno) i posto nikad nisam vozio nijedan motor uopste hteo bih da pocnem redom znaci prvo od 50cc. Za sada jos uvek nemam A kategoriju (samo B) i ne bih hteo da polazem dok ne udjem u rutinu sa motorima, tj. dok ne zgazim makar 5-10 000 km, a verovatno i vise. Treba mi skuter vecih dimenzija. Iz igre sam izbacio Kineze jer su nepouzdani iako ima jedan jedini model koji bi mi odgovarao Sprint Falcon, koji je ipak zbog porekla ispao iz igre. Probao sam Piaggio Free i dosta mi je mali. Shvatam da mi je njegovo medjuosovonsko rastojanje koje iznosi 125 cm malo i da bi mi neki od 130 cm odgovarao. Tu ima nekoliko modela koje su mi drugi predlozili:

 

Aprilia SR50

Derbi GP1

Gilera Runner

Piaggio NRG

CPI GTR50

 

ovi modeli mi se svidjaju ali ih jos nisam probao, videcu da odem neki dan da ih vidim kako mi leze. Piaggio Liberty 125 kazu da bi mi odgovarao a znam da postoji i Liberty 50 ne znam da li ima iste dimenzije kao ovaj 125.

 

Mislim da je 1000-1200 evra dovoljno za neki do ovih modela 5-6 godina stari u odlicnom stanju.

Imate li jos nekih predloga ili komentara na neki od ovih modela? U obzir dolaze samo italijani i japanci i ovaj CPI koji je tajvanac. Nisam nasao nijednog velikog japanca od 50cc.

Svaka sugestija je dobrodosla :)

 

Ako vec trazis skuter od 50ccm, ja ti preporucujem Yamahu Aerox 50ccm. Prelep skuter, vodeno hladjenje, sta da ti kazem kad se ne menja od cini mi se 98god a jos uvek je veoma popularan i lako se proda. Moja preporuka... Mada, mozes uzeti i MBK nitro 100ccm 2t koji je skoro potpuno isti, ima ga drug a i ja sam ga vozio nekoliko puta, jednom recju odlican.

 

post-2044-12878993088258_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

Na aerox-a jedva ja strpam kolena a ja sam 182cm visok.

CPI je izbor za tebe... lagano mosh da spakuesh kolena. Ima ga moj ortak.

Mislim da ne bi imao problema da se spakuesh na njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

A kako se zove onaj Peugeot ...onaj Rolan Garos.. Eliseo,jel? Taj je veliki.

E, da taj je veliki ali mislim da je 100ccm, mada nisam siguran...Al verovatno najveća 50-ica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Shto se Elyseo tiche,on je prethodnik Elystara,tako da je u to vreme postojao Elyseo od 50,100 i 150ccm, a mozzda i od 200(nisam siguran) a samo je 50tica "cvaja",a ostale su firktache.

Samo,mozze biti jako teshko naci lep primerak,jer ih neshto i ne vidjam u zadnje vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Eliseo jeste najveci od ovih navedenih i onaj od 100ccm je 2t,za 150 ne znam. Aerox i runner na tu visinu sigurno otpadaju zato sto i meni malo predstavljaju problem. Nrg takodje nije neki po komforu,a sr mislim da je best buy,cena,kvalitet,vozne osobine

I da,derbi gp1 takodje otpada posto za 1200 evra tesko da moze da se kupi pola tog skutera,a inace je strasno dobar(masina u ramu,lanac...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Kao prvo, dobro razmisljas i odluka ti je pametna.

Elyseo je izbor za tebe definitivno. Veliki skuter, ulozis jos 200eur kupis auspuh i skines blokade, vozas se.

 

Pozdrav

 

Dobar izbor...gledajući gabarite,ali...toliko je "mekan",toliko se uvija ,kao da su mu vješanje i ram od plastike.

Gledajući produkciju Peugeota,taj  model je,vjerovatno,nalošija verzija.

 

Na Aerox ne možeš smjestiti noge zbog bočnih plastika koje su povučene unazad.Prodao sam je zbog toga.

 

Aprila je za tebe najbolji izbor ( ali ja  nisam objektivan,ja volim Italiju  :D  )

Dobro mi je poslužila,bio sam prezadovoljan,ali nisam visok kao ti,imam samo 190 cm ( nadoknadio sam to u širinu i na vagu -120 kg  ;) )

 

Kada smo već kod vage,koliko si težak? kada budeš birao mašinu,pogledaj i koliko  je nosivost modela koji ti se dopada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

ma nemas izbora za tvoje kriterijume,uzmi italijana,apriliu ti preporucujem....i nemas frke....

 

imam sr 125,isto ko 50 samo ovo je 125  :D  ;D i extra je motor....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Promenio sam naslov teme. Posle par vidjenih modela i jos daljeg raspitivanja kupovina je prosirena na nesto na cemu ne bih izgledao smesno a to je enduro i supermoto. Postovao sam pitanje na drugom forumu o 50cc SM i enduro motorima i odgovor je da je to smesno. Da li bi se svi slozili da treba da zaboravim na 50cc i sacekam sa kupovinom dok ne polozim za A i  kupim min 125cc? S jedne strane me 50cc privlaci jer nema registracije i nameta osim normalno odrzavanja, a sa druge strane ne znam da li ce to biti mucenje i sebe uzasnom voznjom i samog motora bez performansi?

Nisam pametan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Promenio sam naslov teme. Posle par vidjenih modela i jos daljeg raspitivanja kupovina je prosirena na nesto na cemu ne bih izgledao smesno a to je enduro i supermoto. Postovao sam pitanje na drugom forumu o 50cc SM i enduro motorima i odgovor je da je to smesno. Da li bi se svi slozili da treba da zaboravim na 50cc i sacekam sa kupovinom dok ne polozim za A i  kupim min 125cc? S jedne strane me 50cc privlaci jer nema registracije i nameta osim normalno odrzavanja, a sa druge strane ne znam da li ce to biti mucenje i sebe uzasnom voznjom i samog motora bez performansi?

Nisam pametan.

Trebalo bi prvo da kupis neku 125 ili vecu i uzmes L tablicu vozis 15-ak dana i polazes svojim motorom.  To bi ti bilo naj bolje, malo je 50ccm za tebe, po gotovu sto si visok. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Odlucio sam da idem na polaganje cim nadjem slobodno vreme. Naslov teme je izmenjen, znaci sta preporucujete da mogu da smestim svoje krake? U obzir prvo dolaze sportski, supermoto i cruiseri, tim redosledom od 125 ili 250cc, mozda bolje odmah 250cc. Sta se pokazalo polovno kvalitetno i lako za odrzavanje, tj. za sta ima delova? Posto stvarno necu moci da odem da probam sve modele koji postoje pouzdam se u znalce na kojim modelima dvometrasi lagodno sede?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Cao...videh da si promenio temu...Od skutera mozes da probas Kymco Grand Dink 50, mislim da je dovoljno veliki da se smestis.

 

Sto se tice supermota/endura od 50cc, nije glupo razmilsljanje, ako ces da se provozas jednu sezonu i naucis da vozis...cak stavise mislim da je i pametno...recimo, mogao bi uzeti Apriliu RX50, uopste nije motorcic za potcenjivanje, naucices da menjas brzine i da vozis. Isto ima i onaj CPI Enduro/Supermoto, koji mozes da pogledas...i slicno u toj klasi (enduro ce uvek biti malo vislji od supermota istog proizvodjaca, jer ima vece tockove).

 

Ovaj CPI npr. mozes da pogledas u onoj radnji kod dolaznog perona Autobuske stanice...ne znam kako se zove...E sad, ako si bas cvrsto odlucio da bi mogao i 125ccm, u istoj radnji imas Tomos Supermoto/Enduro 125 sa Yamahinim motorom, koji uopste nije mali po dimenzijama...i ima ozbiljnu ciklistiku (za tu klasu/cenu)...pa recimo probaj i njega.

 

Ja bih, sa obzirom na tvoju visinu, i sa obzirom da zelis da postupno ucis da vozis motor (zaista pozdravljam, potpuno ispravno, i nastavi tako da razmisljas, nemoj da te pokoleba to sto ti neko kaze da ti je to slabo...nije slabo, izvozaj godinu dana, pa menjaj...to je skola koju ne mozes kasnije nadoknaditi) pre gadjao neki Enduro od recimo 50cc dvotaktni ili max. 125cc cetvorotaktni...imas u oglasima tih motorcica, nisu bas cesti, ali ima da se nadje (evo bas pregledah www.moto-berza.com , i videh da ima toga). Ima cini mi se neki Dominator 125, onda Suzuki DR125...to su ti cetvorotaktasi koje bih ja max. preporucio za prvi motor.

 

Mozes i da ganjas neku Yamahu DT50, kao sto rekoh i Apriliu RX50 (zacudio bi se kako ide ta 50-ica, jako fini motorcic za ucenje, a moze cak i uzbudjenje da pruzi, lepo je izbalansirana i odnos brzina u menjacu je takav da kad je vozas pruza osecaj brzine :) ).

 

Eto...nemoj da odustajes, i nemoj grabiti previse kubikaze...tvojih 90kg ce da nosi i 50-ica, a 125-ica 4 takta k'o od sale...

 

I jos jednom, preporuka Enduro/Supermoto, naucices i da menjas brzine (a to ces morati cesto na takvom motoru, veruj mi :D ), i imaces lep polozaj sedenja, pregledan...posle toga ces vec sam znati sta i kako dalje...

 

Pozdrav, izvini za duzi post, sigurno sam mogao ovo da spakujem u neku kracu verziju, ali sam nesto mnogo umoran i dekoncentrisan :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja