Jump to content

Moto Zajednica

VII Skup MZ Svet-a - organizacija

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Interesovanja ima i to nemože da se zanemari... Masovnost nije cilj, internacionalizacija Skupa takođe: treba da se okupimo, jedemo i pošteno zalijemo.

 

Kao što je praksa, Skup pravimo poslednje nedelje tj. vikenda Maja. Ove godine je to 29.,30. i 31. maj. Priprema lokacije je u petak 29. maja i tada dolazi ko može, sam dan Skupa je u subotu 30. a u nedelju 31. je podnevno buđenje, kafica, doručak i rastanak.

 

Odabrana lokacija je Kumova česma kod Valjeva. To je ono što je sigurno a do tada težimo boljoj i ako je moguće konačno ćemo se smestiti u selu Kruševica na reci Gradac: pored same reke je, ima hladovine, ima klupa za sedenje, možda ima i struje, bar po slikama gledano...

 

U ovoj fazi u kojoj smo značilo bi da nam Lale objasni gde je to tačno pa da vidimo koga tamo da kontaktiramo: moto klub, lokalna samouprava, ekološko društvo, neko odande.

 

Zatim bi trebali da posetimo to mesto, slikamo ga i napravimo plan logora na lokaciji. Zbog troškova dobro je da idemo kolima a moj auto nije pouzdan. Za Logana je 200.000 na taksiju dosta, u zadnje vreme pucaju plinska creva pa se nešto ne bih zezao. Turbopeđa se ponudio sa Golfom samo sam nešto nepoverljiv i prema njemu jer je na njegovom prošlom putu Duki imao dosta angažovanja oko saniranja kvarova na putu koji su Peđu snašli na putu za Vlasinu.

 

Slobo, kakva ti je mašina? Jel bi prošli do Valjeva i nazad a bez havarija i rasturanja?

 

Od organizacije su ove dve stvari dovoljne, bar za početak: da vidimo gde idemo i čime. Neke probleme ne vidim, iskusni smo već, rutinski je posao u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

 

 

U ovoj fazi u kojoj smo značilo bi da nam Lale objasni gde je to tačno pa da vidimo koga tamo da kontaktiramo: moto klub, lokalna samouprava, ekološko društvo, neko odande.

 

  Ko što sam napisao prošle godine - ja sam tamo bio davno. U međuvremenu je bilo poplava koje su potopile Valjevo i okolinu, pa sad nisam upoznat dal se nešto promenilo u putnoj mreži ( putevi, mostovi ) - mislim da je najbolje da to objasni konstruktor, jer on tamo živi i upoznat je sa situacijom .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

Vujo masina je uvek spremna,sipamo plin i idemo! Jedini dan za takvu akciju koji mi odgovara je nedelja jer jedino tim danom neradim! P.S. Ovu nedelju sam vec isplanirao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sad je problem što nemožemo da se uklopimo da odemo tamo. Sloba je finansijskim računicama obavezan na rad tokom svakog radnog dana a ja sam Nedeljom obavezan prema deci. Uz to, on radi "proširenu" prvu smenu a ja prvu i drugu - nemoguća misija.

 

Pored toga, planinarska staza koja ide uz reku je 22 km i kako sad naći u kom delu je to što tražimo na slici?

 

Čuo sam se i sa Konstruktorom, on ne zna tačno gde je to ali je Gradac dobar i kako kaže ima više takvih mesta. Međutim opet nije jednostavno jer treba naći i hladovinu i klupe i čvrst smeštaj i struju...

 

Onda sam kontaktirao planinare, ima ko voli da pešači 22 km :staa2: . Poslao sam sliku i "spisak želja" a oni su će mail da proslede da više relevantnih adresa kod ljudi koji se stalno pentraju tuda.

 

Ukratko, svi kažu da je kraj fenomenalan jedino što od tog prirodnog bogatstva i raskoši treba naći baš ono što nama treba. Nije jednostavan posao, trebalo bi da se uključi što više nas u ovoj potrazi, ko će bre da pešači...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Loš pristup, grešim.

 

U Turističkoj organizaciji Valjevo kažu da je za reku Gradac nadležno Ekološko društvo. Oni podrže akciju ili ne podrže a potrebne su dozvole npr. Komunalne inspekcije, Policije, nisu ni oni sigurni šta sve od papira treba.

 

OK, tražićemo dozvolu i izabraće lokaciju za nas, nije ni prvi ni poslednji put, imamo sve papire.

 

Ali opet problem: niko se ne javlja na telefone ni u Valjevu ni u Beogradu a ni na tri mobilna broja.

 

Konstruktoru hvala što je rešio da obiđe i tu lokaciju samo bi taj trud bio uzaludan jer zavisimo od odobrenja ili da budem precizniji od više takvih odobrenja.

 

Ali je sada bar jasno ko je taj koji će da pešači 22 km. :D

 

Zvao sam milion puta, valjda će neko da pogleda u te telefone i da es zainteresuje zašto neko dosađuje svaki čas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Evo informacije, javio se čovek.

 

Veći deo dužine reke je pod zaštitom i tu nikada nije bio izuzetak da su nekome odobravali bilo kakvo okupljanje. I kada bi se odlučili da tražimo ne bi imali dovoljno vremena a i ishod bi bio krajnje neizvestan jer Zahtev obrađuje milion raznih institucija.

 

Međutim slobodan deo je od centra Valjeva do Vodovoda koji je oko 4 km niz Gradac. Tu ne trebaju nikakve dozvole, možemo da se smestimo gde nam odgovara.

 

Ovim smo smanjili radijus potrage, nije više 22 km nego do 4 pa sad ako ima nešto - ima a ako nema ostaje nam Kumova česma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Pokušavam da razmišljam racionalno a ne da miniram temu. Ako je malo vremena i mi imamo tehničkih problema, da ponovimo onda neku od bivših lokacija?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Najmanji je problem u razmišljanju, svi bi da razmišljaju a niko da radi, da se cima, ide u Valjevo, bira lokaciju, uradi bilo šta.

 

Kad ja razmislim racionalno: koji će meni kurac sve ovo u životu?

 

Ne bih ni ja da miniram temu, odaberite i organizujte šta želite a ja ću da razmišljam da li je to moglo bolje ili makar drugačije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Surova je istina da je svaki skup bio tako koncipiran da si ti bio pokretačka i organizaciona okosnica i snaga.Verovatno se većina nebi ni održala da ih nisi ti izgurao . Tako je u životu, za svaku ideju treba lider. Tako će biti i ovaj put.Ako se angažuješ,biće skupa ako ne..neće ga ni biti.

Na predhodna tri tvoja vezana posta je bilo dilema i nedoumica u vezi sa detaljima na lokaciji i izgledalo je kao da se situacija komlikuje zato sam i predložio da ponovimo neku od starih jer ona ne traži obilaženje i dodatno angažovanje zato sam se i ogradio prvom rečenicom...ako je to izazvalo bilo kakav problem..namera je bila u drugom pravcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ako se angažuješ, biće skupa ako ne..neće ga ni biti.

 

Ne zameram ja tebi ništa. I nije do moje dobre volje nego stvarno nemogu na sve strane. Nemogu, nije da neću, nemogu. Nedoumica je uvek bilo, dezinformacija, udaljenih pozicija... pa se sve istera, sve se može ali treba raditi na tome.

 

Posao je takav kakav je, ništa nije komplikovano ali treba da se radi. Ako bi podelili posao ne bi bilo problema, lakše bi bilo.

 

Meni je problem i da dođem na Skup, samo da se pojavim a ne još nešto oko toga. Stvarno nemam kada. Do Septembra mi je popunjen svaki vikend, radnim danom ne stižem ništa, u lošu sam životnu fazu upao...

 

Evo Kostruktor je rekao da će da obiđe taj deo za praznik pa će da vidi. On se vala iscimao za medalju, nema šta da se kaže...

 

Ajde ljudi da se još neko malo aktivira, svaka sitnica znači, nema ko drugi sem nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Bili danas,proveli 1-majski praznik u prirodi, obilazili,setali, snimali prostor u sklopu nasih "potreba" i ono sto se uklapa je ovo. OK mesto uz samu ivicu reke Gradac, veci prostor,pod krosnjama drveca, prirodne atmosfere nece da fali, moze da se popakuje bar 30-ak motora i isto toliko satora, ko ne voli kamp varijantu ima prenociste "Tadica mlin" koji se nalazi na jedno 1,5km od date lokacije,  takodje na obali reke.

Cena prenocista za jednu osobu 1200din bez dorucka, za vecu grupu popust kao i za vise nocenja. Ova lokacija se nalazi u tih prvih par km za koju ne trebaju nikakve dozvole. Znaci prirodu imamo,reku imamo,prostor za podizanje satora imamo, izvor pijace vode imamo (30-ak metara od lokacije), moze da se zalozi rostilj ili obrce prase, kupanje naravno, ko je hrabar toliko da uskace u ledeni Gradac haha.Izolovano od urbane sredine a opet dovoljno blizu za ako nesto zatreba. Generalno lokacija poseduje 90% pozitivnog i ispunjava uslove za uspesno druzenje. Ono sto ne poseduje je kako to inace biva kod nas nazalost, neuredjeno,nema adekvatnu nadstresnicu u slucaju kise i sl. Ima improvizovanu od strane ljubitelja prirode i onih koji su koristili lokaciju u istu svrhu kao i mi. Uostalom evo slike pa ce se tako najbolje videti sve, a onda da se razmatra? U okolini ima puno mesta koje bi vredelo obici.  bjb_1.jpg    Slika same lokacije, izmedju reke i puta koji vodi celim tokom do klisure.Sto znaci prilaz je asfaltnim putem,ne postoji taj problem.

bjb_2.jpg Prirode ne manjka, voda kristalno cista, duplo cistija od poplava koje su nas zadesile.

 

bjb_3.jpg Prirodni izvor pijace vode, 30-ak metara od lokacije.

 

 

bjb4.jpg Sam tok reke Gradac pored, livade, tj. lokacije.

 

 

bjb_5.jpg  Trebalo bi uredjenje, da se pokosi trava, i slicno, mada ne bih rekao da su danasnji gosti ostavili smece za sobom.

 

 

bjb_6.jpg  Na sredini livade pod krosnjama je i ova improvizovana nadstresnica koju bi trebalo malo produziti i preurediti, a osnovu ima, jace drvene grede,  uzivo gledajuci je i nije tako lose. Mada na fotki nedeluje tako.Trebao bi nam sto i dve klupe ( sto 99% mozemo da obezbedimo) za ispod nadstresnice i to je to.

Da elaboriram: Zavisi koliko nas ce prisustvovati, malo produziti nadstresnicu, pokositi travu, sto i klupe.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ajde da  vidimo da li ovo ispunjama nase norme nema struju kako to da resimo 

Da vidim sa Cika Duletom da li dolazi na skup ako ide sa svojim autom mogu da u njega ubacim trimer i da uredim mesto gde cemo biti ili neki drugi predlog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Trimer je najmanji problem,nema potrebe da bilo ko donosi kad ima kod mene.A mogu i agregat da nabavim pa ne bi bilo problema ni sa strujom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U Valjevu imamo dve lokacije: Kumovu česmu i izletište na reci Gradac.

 

Treba da glasamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

A pored lokacije trebali bi da se dogovorimo o još jednoj važnoj stvari:

 

Da li koljemo i ove godine? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Pa kakav je konstruktor sa ljudima tog zanata mozamo da odemo u petak da se zakolje kod lokalnog mesara ili nekog ko je vican tome odnesemo u pekaru i imamo klopu sutra za rucak ili da se lova posalje i da konstruktor ima cime da plati te usluge 

Ali mozda bi bilo pametno da se prebrojimo da vidimo da li je potrebna tolika kolicina hrane  :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Da se i ja upišem.

Sinoć se dogovaram sa ženom, hoćemo da dođemo i nas dvoje.

Pošto kawa i nije nešto, idemo autom, tako da smo logistika za sve što treba da se ponese.

Pošto je multipla u pitanju, ima i slobodnih mesta, ako neko nema uslova da dođe, a hteo bi. Potrebna mu je samo dobra volja, od nas ima dž prevoz (petak kasnije popodne dolazak, nedelja odlazak).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Možemo da se prebrojimo, to je korisno i zbog drugih stvari. A za životinju sumnjam da će preteći, bio je jedan komad i u Arilju pa je živuljče stradalo za 15 do 18 minuta, samo su koske ostale i to one krupnije.

 

Kao pirane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Spisak:

 

1. Vuja

2. Mrle i Vanja

3. Turbopeđa
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja