Jump to content

Moto Zajednica

VII Skup MZ Svet-a - organizacija

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Počinjemo sa dogovaranjem VII Skupa MZ Svet-a. Za razliku od prošlih godina ovoga puta se vraćamo na jedno pitanje koje smo davno utanačili pa je ispalo da to nismo uradili kako treba.

 

Datum!

 

Rukovodili smo se početkom sezone, da sve krene od nas i da smo posle svi slobodni. Ko bi na neki drugi Skup - može, ko bi na more ili putovanje - može i to. "Poslednja nedelja Maja" nije nam bila u čvrstom terminu jer je nekad gazila u nov mesec a nekad ne. Toliku smo slobodu imali da smo mogli da ostanemo sebi dosledni a i da se mrdamo za 7 dana pa smo birali kako kad al tu je negde pa sad da li je "cela" poslednja ili "polovično" poslednja- jebi ga.

 

No, bilo je više neslaganja sa ovim datumom jer je u to doba godine vreme kišovito. Lepo al kišovito. Može i ne mora. Hoće i neće. Tresnulo bi al okolo pa se vrati...

 

Obzirom da gosti najavljuju dolazak i pitaju za datum kako bi planirali vreme, posao, pare i ostale obaveze korektno je da bar to utanačimo pa onda teramo dalje.

 

Sugestije, želje, predlozi, mišljenja, dileme, uverenja, stavovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Koliko vidim svi gledaju a niko ne komentarise pa evo da ja probijem led

Ja mislim da je najvaznije da nas vreme posluzi . Probacu da nabavim preko kontrole let na Batajnickom aerodromu dugorocnu prognozu vremena ako moze da pomogne oko datuma skupa . Ako ima neko neki drugi izvor a da nam bude poouzdan kazite pa da vidimo stacemo0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Što se tiče pomeranja datuma, ovakav način će dovesti do višenedeljnih natezanja u postovima bez nekog sadržaja i argumenata. Predlažem glasanje da li da se pomera ili ne i da se zamole ljudi da ako ne dolaze na okupljanje da ne glasaju,mislim da za to nije potrebno obrazloženje.Glasanje neka traje nekoliko dana i ako dodje do rezultata za promenu, dobro prostudirati sledeći datun da se ne poklapa sa nekim drugim skupom ili okupljanjem. To bi bio moj predlog.

 

Dugoročne prognoze su se pokazale kao veoma nestabilan izvor informacija pogotovo ako trebaš gledati 2 ili 3 dana u nekom mesecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

ma bre ovde je dilema 23.2425 ili 30.31.01 i ja sam za ovu drugu varijantu ipak je to zadnja nedelja maja e sad ako vecini odgovara prvi termin ja cu da se uklopim i za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kako god da se dogovorite - ja teško da ću moći da dođem ( Majka je ležeći bolesnik ) ! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Oko 25. maja je obično bio NS moto skup , iz tog razloga glasao bih za vikend posle , tj. vikend koji prelazi u jun

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Nije da nisam ovde član , i nije da ne bih došao na MZ susret i NIJE da ne utiče na mene susret u mom gradu !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

 

Ja mislim da je najvaznije da nas vreme posluzi . Probacu da nabavim preko kontrole let na Batajnickom aerodromu dugorocnu prognozu vremena ako moze da pomogne oko datuma skupa . Ako ima neko neki drugi izvor a da nam bude poouzdan kazite pa da vidimo stacemo0takoje.gif

 

 

 

Bobane ajde vidi da nabaviš tu vremensku prognozu pa da na osnovu nje pokušamo da odredimo datum skupa da li će to biti 23,24,25 ili 30,31,01! Bar da ovaj put ako možemo prođemo bez kiše a ko ima želje i volje da prisustvuje skupu naći će način da se uklopi sa datumom skupa za koji se većina odluči! Mislim da bi uporedo sa odlučivanjem datuma mogli da dajemo predloge za mesto skupa ali da to nebudu naseljena mesta ,svi već znamo kako ta mesta koja se predlažu za skup treba da izgledaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dobro nam je prolazno vreme, kao da guramo motor. A ljudi su lepo pitali kada je termin i gde, da planiraju vreme i troškove...

 

Kako stoje stvari prognoza nije nešto čime treba da se rukovodimo. Koliko lažu kad "znaju" kako će biti nije ni čudo što su mečke pouzdanije.

 

Pre ili kasnije, a bolje je pre, moraćemo da se odlučimo za jedan od dva termina. Nekako razmišljam kao i Kataklinger, 30.31.01 jeste zadnja nedelja maja a kako je bliže Junu onda bi i vreme trebalo da bude bolje.

 

Molim za izjašnjenje: da li smo da se Skup održi 30-31-01. maj-jun?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Sto se tice datuma, meni sve odgovara s`obzirom da sam prestao da idem na moto skupove.

Sto se tice kise, snega, sekira i ostalih padavina, ni to mi ne smeta, navikao sam.

Jedino sto mi treba je neki cvrsti smestaj, jer ne mogu vise da spavam u satoru i vreci, stigle godine :-)

Pozeljno je i pored neke vode da mozemo da zabacimo :-)

Po tradiciji, svake godine menjamo lokaciju, tako da predlazem da malo obidjemo i zapadnu Srbiju,

neki potez od Sremske Mitrovice pa do Ljubovije ili Bajine Baste.

Ima tu mnogo lepih predela kao sto su nacionalni park Zasavica ( bio tamo, super je)

ili negde na Drini. Ako neko zna bolje ta mesta neka objavi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Niko se nije protivio da datum bude 30-31-01. maj-jun pa možemo da računamo da smo se u toj stvari dogovorili.

 

Idemo na dogovor o lokaciji.

 

Da li ima neko ko bi želeo da Skup održimo u njegovom kraju?

 

Sem toga što svako od nas na to ima pravo i sa organizacione strane se pokazalo da se bez lokalnog domaćina nemože. Kada je naš čovek onda je najbolje a kada ga nemamo pomognu nam braća kao u Jasenovu gde bez Vladana iz Bele Crkve ne bi mnogo uradili.

 

Ipak, krećemo od nas samih: ima li neko do nas da bi želeo da održimo Skup u njegovom kraju?

 

Infrastruktura je poznata: priroda bez gužve, muzike i galame, pored vode uz poželjno kupanje, sa dozvoljenim loženjem vatre uz primenu protivpožarnih mera, sa čvrstim smeštajem i prostorom za logor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Uredu, imamo urbani Dunav bez čvrstog smeštaja kao predlog.

 

Imamo li neki predlog u vezi sa članovima ili bez nje, da odgovara uslovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Mrle, na pomenutom jezeru ,da li ima neka nastrešnica gde bi mogli da se sklonimo od kiše...ima li šumovitod dela uz vodu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kako po slikama izgleda - ubode ga Mrle. :care:

 

Prosto nemogu da verujem da bi iz prve neki predlog mogao da valja: pričinjava mi se, imam teška iskustva i gadne traume... :staa:

 

Molim vas da pogledate slike sa Googla: vidi se šuma a vidi se i pećina. Ima neki tip upecao soma pa eto možemo da nastavimo sa pecanjem od prošle godine. A čim vade krst iz vode očiglednpo je kupanje moguće.

 

Pogledajte slike pa ako je vredno pažnje da tražimo kontakt u Valjevu za ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja