Jump to content

Moto Zajednica

Beograd - Zagreb ... ali ne autoputem

Recommended Posts

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Imam devojku u zagrebu, pa sa prvim lepim danima zajasem motor kad idem za ZG.

Od onog odvratno autoputa i pravca od 400km je pocelo da mi se povraca :bljak:

Probao sam sve varijante...

 

- Da jurim koliko brzo mogu ali onda potrosim gomilu para za benzin+rizikujem da platim kaznu+bespotreban rizik i ugrozavanje bezbednosti)

 

- Da idem polako, po ogranicenju, u fazonu 'ne zurim nigde', ali mi onda dodje da se isecem od dosade, imam osecaj da bih peske stigao brze, zbog jednolicnih prdelea i tog pravca stvarno imam osecaj da stojim.

 

- Probao sam da slusam muziku, da brze prodje vreme, da pravim cesce pauze, da ne pravim pauze uopste, da... ma ne znam ni sam..

 

Da skratim pricu, resio sam da promenim rutu. Da idem starim putem. Ta ruta je duza 45km nego kad se ide autoputem. Bez obzira na to, trebalo bi da potrosim manje goriva, a i nema putarine koja inace nije bas jeftina (iako je jeftinije nego za automobil).

 

Isao bih starim putem do Novog Sada, kroz Backi Petrovac, Odzake, preko Dunava u Osjek, Slatina, Virovitica, Bjelovar i preko Dugog Sela u Zagreb.

 

Ima li ko iskustva sa te rute? Kakav je put? Da li ima dovoljno benzinskih pumpi, nesto na sta bi trebalo obratiti paznju...? :)

 

bgzgstarip.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Išao ni sam ne znam kolko puta sledećom rutom. Iz Beograda autoputem prema Zagrebu do Kuzmina. Da dobijem malo u vremenu. Tu se isključujem i idem na granični prelaz Šid. Sa Hrvatske strane se zove Tovarnik. Onda idem Vinkovci - Đakovo - Našice - Slatina - Virovitica - Pitomača - Đurđevac. Od Đurđevca krećeš ka Bjelovaru, ali ne prolaziš kroz Bjelovar uopšte, nego ti on dođe s leve strane i ideš za Vrbovec. Kod Vrbovca hvataš parče autoputa koji se spušta od Varaždina i s njim ulaziš u ZG. Tako izbegavaš Dugo Selo koje je smor živi. Put dobar, asvalt dobar, logistika dobra i relativno brza putanja. Od tvoje dosta brža i u vožnji i vremenski. I ovo će ti biti dugačko, a ono tvoje će se baš odužiti... Bez obzira na Hondu CBR1000F. U pripremama sam da kupim nešto vrlo, vrlo slično, samo da mi se ne proda... Nisam bio skoro 3 god u ZGu. Možda bi i mogao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Pa kupuj brze! Ali i da ne kupis to sto planiras, mozes sa benkicom, pa na prolece zajedno do ZG, taman da budes vodja misije :)

 

p. s. hvala na predlogu za rutu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam isao tom sto si oznacio na karti. Jos veci smor od autoputa. Iz sela u selo, a izmedju ravnije i jednolicnije od autoputa. :jebiga: (fali nam ovaj smajli)

Ovdje ti je na snazi ona stara kineska: jebes zemlju koja bosne nema.

Probaj to sa roar-om, ali sanse da bude radikalno drugacije su minimalne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Ma ja sam ovaj moj već oglasio na opšte poznatim sajtovima. Ima i mene pored motora... A motor koji hoću da kupim deli isti agregat sa tim tvojim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ah, steta :(

 

Ako nista drugo, barem bih ustedeo 30e koje bih dao na putarinu, a to mi je jedan pun rezervoar. Probacu, nista me ne kosta. Isao sam puno puta autoputem, pa da probam malo ovako. Nije mi u interesu da stignem do ZG za 2 - 2 i po sata, mada se desavalo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Bez pit-stop tankanja, nema dobitka na vremenu.

Uleces na pumpu (sto kasnije kocenje :D), zabadas pored pumpe, kljuc iz brave u bravu, zum zum klik, zabadas slauf i tankas, dok drugom rukom vadis vec prpremljenu lovu ili karticu,

mada lova je brza. :)

Zum zum klik...trk u shop i expres placanje. Trk na bike i gaaaas. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Ima tu i drugih varijanti kroz slavoniju,uglavnom su putevi svuda isti. Možeš iz Osijeka za Našice,pa Slavonaska Požega,pa izađeš na autoput blizu Zagreba,prolazo sam tu više puta,može i iz Virovitice prema Kutini,pa biraj! Uglavnom,po selima oće da bude radara,pa pusti nekog lokalca ispred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6318 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

E jes' vala smor to pravo da Zagreba. Uopste me necudi sto se pise po novinama da ljudi probaju mogucnosti...svoje i svojih vozila. Dok sam cesce isao za Italiju ovo je zaista bila nocna mora, u bilo kojoj varijanti i silno sam zeleo da uzmem nesto sa cime bih prooooleteo kroz Rvacku...pa nek' pisu novine do sutra.

Probao sam i malo uz Savu, ali od policije ti pripadne muka. Moze van mesta malo da se zategne, ali na glavnoj dzadi u selu su, ne 100, vec 150 posto. Ponekad i nema radar, ali je prisustvo obavezno. Ipak nas vezuje zajednicka soc-kom proslost, a repovi se tesko krate :zvizduk: . Treba na'raniti sistem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Varijanta koju sam ja dao je sa najmanje policije.To je glavna žila kroz Podravsku, pa hoće da tolerišu. Ima i zanimljivije od ovoga preko Kutine i Garešnice... al malo ispituj i sam, slobodno. Sve im je ekstra obeleženo, svako selo ima putokaz !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

A komšinica Aleksandra i drugarica joj Hana ne zadovoljavaju tvoje kriterijume

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/18524-devojka-dana-al-samo-domaci-butguz/page__st__9460__p__1594654#entry1594654

 

pa si otišao do Zagreba 1zvizduk.gif

 

Obezbedi mi jednu od ovih kao suvozačicu i lično ću da te sprovedem do ZGa ...i dalje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

A da ženiš ti to? :moto3::jee3::cirka1:

Il' to ili da nadje devojku iz Bg-a, skupa ta ljubav na daljinu (iz licnog iskustva) :D

 

Zenim, zenim, inace se ne bih cimao toliko :D

Na jesen se selim tamo, a zenidba one tamo godine. Do preseljenja ispitujem sve alternativne pravce :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Sergio

pratim sta pises i iskustva sa puteva. Slavonski brod je najdosadnije mesto za proci autoputem. Nikad da prodjes, nikad da stignes...

Cesto sam isao za ZG, sto poslom, sto privatno i taj autoput ubija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Znam burazeru, prosle godine sam 'ubio' barem 12.000 km samo na relaciji BG-ZG i to autoputem (sto motorom, sto kolima, sto busom, mini busom, itd.) Mogu slobodno da kazem da mi se od tad zelja za zivotom drasticno smanjila. Kad pomislim na to parce autoputa, dodje mi da otvorim prozor i skocim sa 4. sprata. Salto mortale :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Evo pricam sa frendicom koja zivi u Umagu, ali je prosla tim putem preko Osijeka i dalje, kojim ti zelis i kaze da su ceste fine u HR, oko Sida nisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Hvala na informaciji i pozdrav za drugaricu iz Umaga :)

Ah, pa u Srbiji nigde nisu dobri putevi. Kad se vracam iz inostranstva i kad udjem u Srbiju, odmah mi poispadaju plombe i razbije mi se kamen u bubregu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Ja sam letos isao tuda prema Sloveniji iz istog razloga i zesce sam se smorio.Osim Vukovara Osjeka nema sta da se vidi a ni da se vozi.Slavonija je ravna kao Banat i dosadna za voznju,eventualno kada se primaknes Zagorju pocinje da postaje interesantno ali koliko vidim ti tada ides na jug.Ja vise necu ici tuda.Bolje mi je da se smorim na autoputu par sati nego da se vozam ceo dan po takodje dosadnom putu.Predlazem da ako ti je do voznje zapalis na jadransku magistralu za koju mislim da je jedan od lepsih puteva na balkanu ali u tom slucaju kilometraza drasticno skace a samim tim i troskovi. :zbunjen::takoje: Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja