Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti fantom f12

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav ,nov sam u svetu motora ...Uzeo sam skoro malagutija f12 i prezadovoljan sam skuterom i ako je 98' godiste..Jedina zamerka mi je prednja svetla ..znaci kao da drzim fenjer po noci kad se vozi svaka rupa je moja ne vidi se nista...Zaista bedna..Citao sam tako malo sto se tice xenona..Neki kazu moze neki ne moze moze na akomulator jedino ali izvuce moze ali na 1 far itd neki kazu moze na oba sta ja znam 100 komentara ..Konkretno me zanima da li mogu da poboljsam ta svetla i kako?koja su zapravo najbolja i najsigurnija gde mogu da ih kupim i koliko je komplikovana njihova ugradnja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Skini sijalice i pogledaj od koliko su W pa napisi ovde.. :) ,xenon mozes na jedan far sa jednim kompletom,za oba ti trebaju 2 kompleta ali nisam siguran dali skuter moze da puni toliko akumulator koliko ga xenon trosi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav ,nov sam u svetu motora ...Uzeo sam skoro malagutija f12 i prezadovoljan sam skuterom i ako je 98' godiste..Jedina zamerka mi je prednja svetla ..znaci kao da drzim fenjer po noci kad se vozi svaka rupa je moja ne vidi se nista...Zaista bedna..Citao sam tako malo sto se tice xenona..Neki kazu moze neki ne moze moze na akomulator jedino ali izvuce moze ali na 1 far itd neki kazu moze na oba sta ja znam 100 komentara ..Konkretno me zanima da li mogu da poboljsam ta svetla i kako?koja su zapravo najbolja i najsigurnija gde mogu da ih kupim i koliko je komplikovana njihova ugradnja?

 

Moze, postojaca sijalica se izbaci i ugradi se xenon, ujedno dobijes bolje osvetlenje 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja koliko sam primetio ti dvotaktni mali skuteri imaju nestabilno punjenje i mislim da ce tu xenon tesko da radi kako treba. Vidi od koliko su ti vati sijalice (verovatno 35) To bi verovatno moglo da se sredi malo kad bi se stavile neke od 55, ali bi morao da ugradis i rele da ne izgori prekidac. Da bi koji vat na instalaciji ustedeo pozadi i u migavce mozes da stavis LED

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bas zbog tog "nestabilnog" punjenja ili ti promenljivog napona ne moze se ugraditi obican xenon vec ima poseban xenon set gde je sam balast drugaciji od obicnog (clasicnog) balasta.

Tako da, xenon se moze ugraditi u 2T, 4T, 50cc skutere.

 

ovako nesto

cvny.jpg

 

ili

jvvc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Na to sam i mislio, samo nisam smeo da pisem o tome jer nisam dobro upucen. Kad sam ja baratao sa tim tek su se pojavili xenoni i takvih balasta nije bilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Ja koliko sam primetio ti dvotaktni mali skuteri imaju nestabilno punjenje i mislim da ce tu xenon tesko da radi kako treba. Vidi od koliko su ti vati sijalice (verovatno 35) To bi verovatno moglo da se sredi malo kad bi se stavile neke od 55, ali bi morao da ugradis i rele da ne izgori prekidac. Da bi koji vat na instalaciji ustedeo pozadi i u migavce mozes da stavis LED

 

Ako stavi od 55w dobice jos slabije svetlo..znam ja sam probao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

obicna 35w je sijalica...reci mi ti xenoni gde mogu da se kupe i koliko je komplikovana ugradnja?jel i relej moram da njakam ili samo prikopcam balaste ?

 

Ako je 35w sijalica,predpostavljam ona ubodna balonka 1oda.gif ,nabavi neku od 25W i resen problem,imas xenon za motore,ja imam onaj zlatni sa slike,ali nisam siguran dali bi radio na skuteru,i on je 35w ali povuce 3-4 ampera sigurno dok se upali.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Imam pomenuti model skutera i slika koju si gore postavio je slika mog skutera. Odmah cu ti reci da se ne zamajavas Xenonom. Ja sam probao i nisam se proslavio. Fabricke sijalice su 15w i daju jako slabo svetlo, a samim tim se i ne greju nesto preterano. Xenon daje jace svetlo, ali se i vise greje pa ces najverovatnije zavrsiti sa istopljenim farom. Da ne pricam o tome sto je struja na skuteru dosta nestabilna, tacnije zavisi od broja obrtaja jer punjenje za svetla dolazi direktno sa namotaja, zato se svetla ne mogu upaliti dok se ne upali motor. Zbog svega toga, xenon bi morao da vezes direktno na akumulator preko posebnog prekidaca. A kako je punjenje za akumulator jako slabo, (u principu i ne treba jace jer se maltene nista osim sirene i migavaca ne napaja sa akumulatora) nece stici da napuni onoliko koliko xenon potrosi.

 

Sad vidim da Darko pominje neke nove xenone sa kojima se nisam do sada susretao i ne zelim da tvrdim, ali mislim da ni oni nece raditi. Jednostavno, punjenje je preslabo na ovim skuterima i to je to. Uostalom oni i nisu projektovani za voznju ko zna gde, to su mala gradska vozila namenjena za urbane i osvetljene sredine. Svetlo na njima je cisto da bi te drugi uocili, a ne zbog osvetljevanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Honda Afrika RD07 '95

Potrebna mi je velika pomoc...

 

Kupio sam Malaguti ali nema sajlu zadnje kocnice gde mogu da nadje i kako se uopste trazi kolika je njena duzina ili kako se vec to trazi...

Malaguti F 12 '98... Veliki pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Omiš Splitsko-dalmatinska
  • Motocikl: Malaguti phantom f12

Malaguti phantom f12-minarelli

Dr evo kit 

Dellorto 17.5 karb 

Malossi auspuh 

Variomat polini HI-speed 

Malossi pomicna polutka 

Ležajevi radilice C4 

Iglicasti lezaj Malossi 

Polini remen 

Iridium svjećica 

Malossi redsponge

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja