Jump to content

Moto Zajednica

Obuka

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova

pozzzz.. Neznam dali je ovo pravo mesto za to ali nadam se da ce biti procitano.Naime radi se o sledecem:Dali postoji mogucnost da na forumu bude TEMA  koji bi se zvala npr Obuka.. Da pojasnim mnogo je nas koji nismo bili u prilici da vozimo motore vece od 50kubika i za nas je sve to novo i neispitano a zelimo da znamo.. Npr vasi saveti u vezi proklizavanja sta uraditi u toj situaciji, kako kociti prednja zadnja,sta najcesce dovodi do pada itd itd...Mnogo je ovakvih pitanja na koja bi mogla da se cuju vasa iskustva...Hvala na razumevanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Mislim da bi ta tema bila mudar potez, a to sve može da stane u jednu poruku nekog iskusnijeg vozača.Malo o menjaču i kvačilu (to je najveća boljka početnicima), onda i kočnice i ostale finese...Sećam se koliko sam ja želeo sličnu temu dok sam mislio da su brzine na motoru "u H". ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

pozravljam to sto se izasli u susret sa pomaganjem... Bez laganja nisam bio u prilici da vozim veci motor tako da nisam ni znao da je NEUTRAL izmedju prve i druge brzine samo... Eto jedno novo saznanje.. Hvala..Molio bih za sto vise objasnjenja kako meni tako i drugima verujem da se mnogi i ustrucavaju na neka pitanja zbog nekog blama ali covek se uci dok je ziv... pozzzz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova

pozravljam to sto se izasli u susret sa pomaganjem... Bez laganja nisam bio u prilici da vozim veci motor tako da nisam ni znao da je NEUTRAL izmedju prve i druge brzine samo... Eto jedno novo saznanje.. Hvala..Molio bih za sto vise objasnjenja kako meni tako i drugima verujem da se mnogi i ustrucavaju na neka pitanja zbog nekog blama ali covek se uci dok je ziv... pozzzz svima

 

Pa ti slobodno pitaj,nije nikakav blam, ni mi svi nismo toliko iskusni,pogotovo ja,svi se mi uchimo,pitaj slobodno i sigurno ce ti neko odgovoriti :)...pozdrav

 

 

p.s. chika milosh ne zna, pitaj chika milosha :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

mozda bi moglo nesto vise o kocenju npr.. Kada treba kociti zadnjom kada prednjom ... Nesto vise teksta o proklizavanju tocka..itd sve sto moze pomoci neiskusnima kako bi savladali osnovne stvari i imali neki uvid u osnovi voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja mislim da tema oko toga kako,sta,koliko,kada....ima vec dosta na forumu. Istina,nisu sve u jednoj temi,ali ima da se nadje dosta primera,saveta... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Muljaz nije bi mi bilo tesko da pogledam tvoje postove ovde na forumu...Mislim da si ovo napisao samo da bi nesto napisao bez uvrede..Posecujes ovaj forum tek nekoliko meseci verovatno brzo i ucis ali ne ometaj one koji to zele..Jedino ako si na skuteru za te 4 god koliko ga vozis savladao sve tehnike onda svaka cast..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Izvinjavam se na glupom (suvisnom) komentaru. Sad sam malo pazljivije pregledao forum i video da stvarno nema tema o voznji motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Sta da ti kazem, sto se tice kocenja. Kad je podloga klizavija(mokar put,sljunak na putu) i istovremeno nizbrdo koci vise zadnjom kocnicom a prednjom vrlo malo. A kada je put suv i istovremeno u dobrom stanju prednju koristi vise jer je mnogo efikasnija na kocenju. Eto to bi ti bilo nesto naj osnovnije sto se tice kocenja, a kasnije ces sa iskustvom sve efikasnije i bolje kociti kad osetis podlogu po kojoj vozis. Tesko da moze da se recima opise. I jos nesto, ako je motor 4t koristi motorno kocenje sto vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Kočenje... Pandorina kutija. Ja ne koristim zadnju kočnicu sem u situacijama kada moram. Koristim samo prednju, po navici. Ipak, moja vožnja je retko agresivna i vrlo lagana. Teško je napisati "koči prednjom tako a zadnjom tako" jer su svi motori različiti, a čak i isti tipovi motora različito koče zbog istrošenosti paknova, podešenosti ručica... Mislim da svako treba da pronađe sigurno mesto gde bi vežbao kočenje i upoznao se sa naglim kočenjem na svom motociklu. Tako će znati kako najbolje da se zaustavi.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Momci, kome nije problem da dodje do bloka 45, oticicemo na poligon auto skole VIR i pokazacu kako se vozi. Nisam ni ja profi ali imam oko 30 godina iskustva i to je valjda nesto.

Panzzer koliko vidim ti si iz Zrenjanina, sta da ti kazem, valjda ima neko ko ce da ti pokaze i da da probas sam i u tvom mestu.

dulesotona@gmail.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja