Jump to content

Moto Zajednica

Velicine kaciga

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Mislim da je ovo korisno kod kupovine kaciga na slepo...

Jeste da fale neke marke ali potrudicu se da to dopunim.

 

Mere su u centimetrima.

 

AGV                     

 

X-Small    54                 

Small       56

Medium   58

Large      60

X-Large   62

XX-Large 63

 

 

Bell

 

XX-Small          54

X-Small            55

Small               56

Small/Medium  57

Medium           58

Medium/Large 59

Large              60

Large/X-Large 61

X-Large           62

XX-Large         63

XXX-Large       64

XXXX-Large     65+

 

 

HJC

 

XX-Small       52

X-Small         53

Small            54

Medium        56

Large           58

X-Large        60

XX-Large      62

XXX-Large    65

 

 

M2R

 

X-Small        54

Small           56

Medium       58

Large          60

X-Large       62

XX-Large     63

 

 

Shoei

 

XX-Small      51-52

X-Small        53-54

Small           55-56

Medeium     57-58

Large          59-60

X-Large       61-62

XX-Large     63-64

XXX-Large   65-66

 

 

Schuberth

 

X-Small        53

Small           55

Medeium     57

Large          59

X-Large       61

XX-Large     63

 

Nolan

 

X-Small        54

Small           56

Medium       58

Large          60

X-Large       62

XX-Large     64

XXX-Large   66

 

 

Caberg

 

X-Small       54

Small          56

Medium      58

Large         60

X-Large      62

XX-Large    64

 

 

Shark

 

X-Small       53/54

Small          55/56

Medium      57/58

Large         59/60

X-Large      61/62

 

 

Suomy

 

X-Small       53-54

Small          55-56

Medium      57-58

Large         59-60

X-Large      61-62

XX-Large    63-64

XXX-Large  65-66

 

 

Arai

 

X-Small       52-53

Small          54-55

Medium      56-57

Large         58-59

X-Large      60-61

XX-Large    62-63

 

 

M2R predpostavljam da je MTR..

I pitanje, obim glave mi je 59cm, dali da naručim M (58cm)?

Sekula mi reče da probam kod nekoga (severo-banaćani javite se) do ponedeljka imam vremena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Upravo sam saznao da grešim, zna li neko veličine u cm za MTR?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

poz drustvo

Ja stvarno neznam sta se ovo desava sa ovim kacigama i brojevima i velicinama,pa ako ima neko nek me prosvetli.

Merio sam turbinu(glavu) 58cm,po tabelama to je M velicina.Imam AGV xl poveca mi je,od prilike za broj,probao sam UVEX xl ogromna mi je,probao sam IXS xl ona mi je taman,mozda malo tesnja,ali nista strasno...

Jel moze neko da mi objasni kako ja sad da kupim sebi kacigu preko oglasa i da mi je neko posalje a da nepogresim????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: 2006 DL650 ABS

poz drustvo

Ja stvarno neznam sta se ovo desava sa ovim kacigama i brojevima i velicinama,pa ako ima neko nek me prosvetli.

Merio sam turbinu(glavu) 58cm,po tabelama to je M velicina.Imam AGV xl poveca mi je,od prilike za broj,probao sam UVEX xl ogromna mi je,probao sam IXS xl ona mi je taman,mozda malo tesnja,ali nista strasno...

Jel moze neko da mi objasni kako ja sad da kupim sebi kacigu preko oglasa i da mi je neko posalje a da nepogresim????

 

Nikako vjeruj mi. Cak i od iste firme kacige su ti drugacije sto se tice velicine od modela do modela. Npr sto se tice tih agv one tri najskuplje su sigurno za broj uze od istih jeftinijih. Onda svaka firma pravi drugaciji oblik, neke su bolje za duguljaste glave a neke za okrugle. Dok ne probas nista.!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: BG-Zemun

Nema nauke, probas u ovde kod nas sve sto mozes i onda kad nadjes sta ti odgovara, narucis preko oglasa(pretpostaljam iz inostranstva).Prosa si jeftinije, a na glavi imas kacigu koja ti provereno odgovara..tako sam ja gospodji kupio Vandala..

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

kako bih ja doso do toga sekule?

 

064 933 4444- Sekula. Nekad se ne javlja ali pusti mu sms. Uvek odgovori na sms.

 

EDIT: Sad tek vidim da je bilo hitno jos pre mesec dana :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

S obzirom da su mi ukrali iz kofera uvex koji mi je savrseno stajao, otisao sam do Mass-a i pogledao sam kacige...s obzirom da sam prezadovoljan Held jaknom, uzeo sam Held kacigu. XL 62cm (obim glave mi je nesto preko 62cm).

Generalno sam zadovoljan, ali kako sam seo na motoric, posle 20ak minuta je pocelo da me bas zulja na celu (neki tvrdji materijal je tu). E sad, cini mi se da se sada malo razgazila ili je to nemoguce?

Ne znam da li da pokusam da zamenim za XXL ili ce se razgaziti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Kako bre kupujete kacige na nevidjeno ili na malu probu? Brojeve necu da pominjem jer me nisu ni interesovali kad sam kupovao kacigu. Interesovalo me da mi odgovara - bitan je deo pasivne zastite, a i sraste sa glavom. Prvo sam probao HJC. Nista mi nije odgovaralo, dzaba velicine kad me ubija u celo ona koja odgovara u obrazima.

Odem u Bgd do Nolana kod bas stanice (uzgred, glava mi je dolihokefalna - uska i daugacka). Oni imaju tri podbrenda - Grex, Nolan i X-lite. Ovaj poslednji odma otpadne, mnogo mi skupe.

Uzmem prvo Grex, turim na glavu, otvorim vizir i ko budala cekam 5-6 minuta. Steze na celu, ko da mi otvara trece oko. Uzmem sledeci broj - ne zulja ali se vrti oko glave.

Uzmem Nolan, isti broj kao prvi Grex, ista procedura. Nju sam drzao na glavi 15-ak minuta, setkao po radnji, smarao prodavca, kuvala mi se glava (a bio novembar). Ono lezi ko nosa na beblju guzu. Pritiska obraze, ne vrti se oko glave, ni napred nazad, to je to.

E sad, gde je tu logika velicina i obima glave?

Shatro ista ''mama'' firma a potpuno drugacije pashu iste tzv. ''velicine''.

Takav mi oblik glave. Dao sam malo vise para nego sto sam planirao, al kako sam se nadao odlicno sam glavu snabdeo.

Nikad mi nije na pamet palo da na slepo narucujem patike ili cipele jer sa danasnjim kalupima mi variraju od 47 do 49. A glavu da pakujem u robu na nevidjeno?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: istok
  • Motocikl: V star 650 clasic 2006

citam ovo i nema moje velicine hahahhahahaha zadnji put kad sam izmerio glavu bila je skoro 90

j..mu i metru kakav sam uzeo ,kasnije sam otisao  do komsije koji je ustanovio da mi je glava normalna....

mislim da je L.....kad hocu da kupim kacigu setim se ovoga........ :D :D :D :D :D :D

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Banglades
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

Zdravo ljudi,

 

Da ne otvaram posebnu temu htedoh da vas pitam gde kod nas mogu da se kupe viziri za Givi kacige? Jbga pao sam pa se izgrebao.

 

Smeta nocu a i svakom moram da prepricam kako sam pao ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: 2006 DL650 ABS

Nije ti bas pametno nositi kacigu sa kojom si pao ma koliko pad bio lagan jer ona nije napravljena da se sa njom pada vise puta tako da bi mozda trebao da ramisljas o kupovini nove.  A sto se tice vizira vjerovatno ima u trion motorsu ili guevari jel ti oni nabavljaju givi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Banglades
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

Ono nisam planirao vise da padam uopste, salim se naravno, razmisljam da nabavim novu - cekam zgodnu priliku.

 

Pad je bio drljanje kacigom po asfaltu pa je izgrebana. Naravno drljao sam i ostalim ekstremitetima. Da nije bilo kacige drljao bih facom.

 

Zato ljudi opremu na sebe cak i do najblize prodavnice!

 

Hvala puno na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

A da nemas mozda velicine za MTR kacige?

Hvala!

Potsecam, ako nema nekog proizvodjaca, a planirate kupovinu kacige na slepo recite da nadjem za njega velicine....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ja sam moju Nolan N102 kupio preko neta, ali sam pre toga otisao u predstavnistvo Nolana (kod autobuske) i probao koja mi velicina odgovara, pa tek onda narucivanje i kupovina iste. Nadam se da ne moram da kazem da sam probao model N102. Prva na red je dosla velicina XL, jer mi je po merenjima obima glave, ona ogovarala. Ipak ona mi je bila komotna i odlucio sam da probam broj manju, cisto da napravim paralelu. Sledeca na glavi je bila L, koja je je malo stezala ali me nije zuljala. U njoj sam se osecao mnogo sigurnije. Tako je pala odluka za L velicinu.

Sada sledi moj trip kada mi je napokon stigla kaciga. Prvih par voznji sam imao problema, jer me je stezala i plasio sam se da sam pogresio pri izboru velicine. Ali posle kratkog vremena, kaciga je malo 'primila' oblik moje glave i problem sa stezanjem je nestao, ali i dalje sam osecao blago stezanje i neprijatnost, kao i strah da mi je mala. Tek posle 15 dana nosenja kacige, ona mi je idealno legla i svi problemi su nestali.

Tako da ako vas kaciga 'malo' steze kada je nova, nemojte da panicite jer ce sve verovatno da legne. Ako je stezanje i zuljanje veliko, te ne mozete da je nosite zbog toga, onda je to problem i treba razmisliti o kupovini vece.  :)

Slazem se :takoje: Ja nosim 55-56 odnosno S velicinu XJC kacigu, isto je i sa UVEX kacigama na papiru ali kad sam usao u radnju i probao UVEX enduro kacigu S velicinu glava me je bolela a drzao sam je 2 minuta samo... Pritom, jedva sam je stavio a jos teze skinuo tako da bi morao M velicinu da kupim... Moje misljenje je da nikako ne treba kupovati kacigu na nevidjeno!!! Obavezno probati :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja