Jump to content

Moto Zajednica

Velicine kaciga

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Imam jedno pitanje: posto imam slab vid (mala dioptrija) a ne nosim sociva, jel postoje kacige koje mogu da se nose preko naocara.

 

Pa par mojih drugara tako nosi kacigu..

Samo prvo stavis kacigu a onda naocare..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Aprilia Caponord

Mali osvrt:

Ja i mika arhangel imamo poprilican problem sa velecinom kaciga pa sam miki predlagao da u Poliestru u Priboju narucimo da nam odliju kacige po meri. To se, naravno, zezam. Probao sam vagon kaciga, sad nosim Shubert i Nolan flip up kacige i nijedna nije idealna po velecini. Ne zelim sad da se osvrcem na ostale karakteristike po pitanju udobnosti kacige, ali sam i Shubert i Nolan kacigu morao malo da prilagodim svojoj glavi. Nolan XL sam malo secnuo unutra na delu koji se naslanja na obrve (stiropor) i posle toga je legla fenomenalno a Shubert broj 61 sam malo ubio iznutra na dva mesta gde me je zuljala. Naravno, mogao sam da uzmem i veci broj al bi mi onda landarala oko glave.

Sto se tice naocara, najtoplije preporucujem flip up kacige. Brain cup kacige apsolutno treba zaboraviti, iskljucivo full face.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Mali osvrt:

Ja i mika arhangel imamo poprilican problem sa velecinom kaciga pa sam miki predlagao da u Poliestru u Priboju narucimo da nam odliju kacige po meri. To se, naravno, zezam. Probao sam vagon kaciga, sad nosim Shubert i Nolan flip up kacige i nijedna nije idealna po velecini. Ne zelim sad da se osvrcem na ostale karakteristike po pitanju udobnosti kacige, ali sam i Shubert i Nolan kacigu morao malo da prilagodim svojoj glavi. Nolan XL sam malo secnuo unutra na delu koji se naslanja na obrve (stiropor) i posle toga je legla fenomenalno a Shubert broj 61 sam malo ubio iznutra na dva mesta gde me je zuljala. Naravno, mogao sam da uzmem i veci broj al bi mi onda landarala oko glave.

Sto se tice naocara, najtoplije preporucujem flip up kacige. Brain cup kacige apsolutno treba zaboraviti, iskljucivo full face.

Ocigledno da vam ne odgovaraju okrugli Nolan i Subert kalupi, jurite Arai, Shark, poneki Suomy, Caberg, IXS... i slicne sa ovalnim kalupom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Ja uzeh Caberg a imam okruglu glavu.Probao u prodavnici i bila je OK,ali kada sam krenuo na put,posle 30 min na glavi tako gadno steze i zulja iznad usiju da sad moram da pravim pauze da se odmorim od bolova.To je neizdrzivo koliko boli.U svim drugim delovima kacige mi glava stoji sasvim OK,ali iznad usiju...

Nikako Caberg na okruglu glavu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Nolan XL sam malo secnuo unutra na delu koji se naslanja na obrve (stiropor) i posle toga je legla fenomenalno a Shubert broj 61 sam malo ubio iznutra na dva mesta gde me je zuljala. Naravno, mogao sam da uzmem i veci broj al bi mi onda landarala oko glave.

I ja sam pazario Nolan 102 S velicinu jer bi mi M landarala oko glave.U radnji je sve bilo OK ali posle 20 minuta pocinju muke i pucanje moje glave.Posle par nedelja nosenja malko se razglavi ali ostaje neprijatano stezanje u predelu cela iznad obrva, isao sam i do Teletrejda da ih pitam za pomoc a oni mi predlozise da je u ceonom predelu malo isturpijam pa se pitam sta si ti tacno uradio, savet bi mi mnogo pomogao, pogotovu ako moze neka slicica ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Shark provereno dobro lezi ljudima sa izbacenim celom.. ;)

Tj. sa "ovalnim" kalupom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Shark provereno dobro lezi ljudima sa izbacenim celom.. ;)

Tj. sa "ovalnim" kalupom ;)

 

Znas kvarisu bre, on imao Shark i bio je zadovoljan. Sada mu je i ok Arai X-Tour, bar tako kaze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Shark provereno dobro lezi ljudima sa izbacenim celom.. ;)

Tj. sa "ovalnim" kalupom ;)

 

Znas kvarisu bre, on imao Shark i bio je zadovoljan. Sada mu je i ok Arai X-Tour, bar tako kaze..

pa da, i jadna i druga imaju ovalan kalup ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Kikinda

UVEX

 

XXS - 51/52

XS  - 53/54

S    - 55/56

M    - 57-58

L    - 59/60

XL  - 61/62

XXL - 63/64

 

Ja imam UVEX PS 430

    * Material: Polycarbon

    * Gewicht: ca. 1450 g

    * Visier: kratzfest, klar, beschlagfrei

    * Belüftung: Kinn- und Oberkopfbereich, verstellbar sowie Entlüftungen am Hinterkopf

    * Futter: antiallergisches Innenfutter mit integriertem Brillenkanal, Wangenpolster herausnehmbar

    * Verschluss: Drucktastenschloss

    * Prüfungen: ECE 22.05

cena 160 eura ja sam sa njom prezadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

Lako je vama.Ja sam probao sve marke po svim radnjama u Parizu i Salzburgu i najzad sam morao da čekam 6 nedelja kod BMW-a da mi naprave neki broj za moju glavu.

 

Tako ti je "mala" glava@  ;D

 

ma nosi sesir ispod kacige :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Velicina kacige kao i ostale opreme je veoma problematicna. Nazalost uvek je potrebno da prodje vreme pa da se utvrdi da li nesto ogovara ili ne.

Juce sam kupio kacigu AGV broj 57 sto je neki medju broj - M-S  (glava mi je 56,5cm), a nosim SHOEI broj S koja mi je u pocetku bila mala ali mi vremenom sve vise odgovara. Kaciga AGV mi je u prodavnici super legla ali kada sam seo na motor, posle 20 min mi je postala velika. Zakljucak: uzmite malo manju kacigu koju ce se vremenom prilagoditi. Jos samo da provalim kako ce mi se prilagoditi jakna i pantalone. Jakna mi odgovara od 50 do 54, a najmanje pantalone koje sam mogao da uzmem su 52. Videcemo sta ce biti sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2815 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Stigla juce nova MTR iz lusa bila dzabe 30e ali sad je muka narucio sam M velicinu koja odgovara 57-58 obimu moj obim glave je 56.5 no ipak me malo steze u obrazima.Videcemo oce se razglaviti.

Pitanje na koje nisam uspeo da nadjem odgovor na forumu je kako  zapravo kaciga treba da stoji ,dali trba da steze glavu i koliko dali da bude komotna i koliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Pisao sam na tu temu bar u 10 razlicitih tema. Dakle, pri kupovini kacige treba obratiti paznju i na KALUP (kada gledate svoju glavu odozgo, ona moze biti jajasta, ovalna, okrugla...), a ne samo na obim! Dalje, kaciga treba da lezi na glavi skroz, dakle, da svuda dodiruje i ide tik uz glavu ali da nigdje ne pritiska posebno. Izuzetak su tu obrazi koji mogu i TREBAJU da stezu jer se jedino oni mogu i HOCE razglaviti i formirati po linijama vlasnikove glave. Ostali dijelovi kacige se NE MOGU razglaviti, dakle, samo obrazi, a za ostalo: tu si dje si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Evo da i ja podelim svoje iskustvo u odabiri kacige sa vama. Prvo sam u radnji izabrao kacigu AGV medju broj M-S (57). U radnji mi se cinila dovoljno stegnutom, mrda se koza na celu, obrazima, dovoljno mesta izmedju brade i kacige. Probam  velicinu M (58-59), velika mogu skoro da je skinem bez muke. Probam S (55-56), ona uska, ne mogu da namestim usi, cinimi se mnogo me steze i kupim M-S. Uvece sednem na motor, nova kaciga, ja srecan ali vec posle 20 min imam osecaj kako mi polako pada na oci, nece da se zadrzi na gornjoj polovini cela. Odem kuci, sutra u radnju i zamenim za manju. Jedini peh sto nisu imali isti model broj S pa uzmem drugu. Sada mi ona (S) stoji kao salivena, odmah je prestala da steze.

Tako da je moj savet uzmite manju kacigu i verujte meri svoje glave. Inace obim moje glave je 56.

Pozdrav.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mene zanima gde mogu da nadjem dečju kacigu. Verovatno bi morala da premerim detetu obim glave pa onda u radnju, al nisam nešto videla u radnjama tako male kacige (u NS). A iz kataloga ne bih poručivala zato što je to rizično, kacigu treba probati...i uopšte dečja oprema gde nabaviti a da nije iz kataloga zbog probe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

Imam i ja problem sa kacigom meni je M mala a L tu i tamo mogla bi manje od L znaci nesto izmedju ta dva...e sad citao sam ovde na forumu da neko prepravlja te kacige iznutra i sta vec...ali sad nikako ne mogu da nadjem zna li neko ko je to i ima li ikakav kontakt...

Hvala unapred.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Imam i ja problem sa kacigom meni je M mala a L tu i tamo mogla bi manje od L znaci nesto izmedju ta dva...e sad citao sam ovde na forumu da neko prepravlja te kacige iznutra i sta vec...ali sad nikako ne mogu da nadjem zna li neko ko je to i ima li ikakav kontakt...

Hvala unapred.. ;)

Majstor Zivota sa foruma, radi covek svasta sa kacigama jedino sto je u S.Mitrovici ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

Imam i ja problem sa kacigom meni je M mala a L tu i tamo mogla bi manje od L znaci nesto izmedju ta dva...e sad citao sam ovde na forumu da neko prepravlja te kacige iznutra i sta vec...ali sad nikako ne mogu da nadjem zna li neko ko je to i ima li ikakav kontakt...

Hvala unapred.. ;)

Majstor Zivota sa foruma, radi covek svasta sa kacigama jedino sto je u S.Mitrovici ;)

Ajde ako imas broj molim te pusti mi na PP....

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja