Jump to content

Moto Zajednica

Velicine kaciga

Recommended Posts

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Ja sam bio u tripu od kacige jer sam malo klaustrofobican  :D

Imam frku sa maskom za ronjenje, skijam po najgoroj mecavi bez cvikera  :o

i plasio sam se kako cu podneti kacigu .

Posle malo raspitivanja, odlucio sam se za full-face kacigu, jer kad vec

moram da je nosim nek bar sluzi svrsi .

Posle 2-3 dana koriscenja kacige, navikao sam se na nju, prosto se

stopila samnom, i sad se osecam ko go bez nje .

Usput sam i izlecio klaustrofobiju  8)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Ja sam bio u tripu od kacige jer sam malo klaustrofobican  :D

Imam frku sa maskom za ronjenje, skijam po najgoroj mecavi bez cvikera  :o

i plasio sam se kako cu podneti kacigu .

Posle malo raspitivanja, odlucio sam se za full-face kacigu, jer kad vec

moram da je nosim nek bar sluzi svrsi .

Posle 2-3 dana koriscenja kacige, navikao sam se na nju, prosto se

stopila samnom, i sad se osecam ko go bez nje .

Usput sam i izlecio klaustrofobiju  8)

Aj sad neka neko kaze da motori nisu zdravi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: 2006 DL650 ABS

Da li je neko probao marushin kacige pa da mi kaze kakve su velicine u odnosu na shoei ili dainese jer hocu da kupim ali nisam bas u prilici da dodjem da probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Da li je neko probao marushin kacige pa da mi kaze kakve su velicine u odnosu na shoei ili dainese jer hocu da kupim ali nisam bas u prilici da dodjem da probam.

 

Kaciga se nikada ne kupuje bez probe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: BG-Zemun

meni je shoei L bila skroz ok, savrseno udobna(Raid II), a marushin sam probao i L mi je bila velika, a M me stezala-mislim da kalup nije bio odgovarajuci za moju glavu..Na kraju sam kupio AGV..Logika me navodi da pomislim da su Shoei i marushin dosta razlicitih kalupa, tako da savetujem oprez pri kupovini..i svakako dooobro probaj i odmeri kacigu kada budes dolazio..Imaju (da ne reklamiram ko) dosta modela i velicina, tako da ces imati sta da probas. Srecno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: 2006 DL650 ABS

meni je shoei L bila skroz ok, savrseno udobna(Raid II), a marushin sam probao i L mi je bila velika, a M me stezala-mislim da kalup nije bio odgovarajuci za moju glavu..Na kraju sam kupio AGV..Logika me navodi da pomislim da su Shoei i marushin dosta razlicitih kalupa, tako da savetujem oprez pri kupovini..i svakako dooobro probaj i odmeri kacigu kada budes dolazio..Imaju (da ne reklamiram ko) dosta modela i velicina, tako da ces imati sta da probas. Srecno !

 

Koju si agv kupio? Ja sam probao Stealth i skroz mi je ok kaciga a i nije preskupa (315e). Probao sam i shoei xr1000 i uopste nisam nesto odusevljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

zdravo ljudi, zanima me jel neko imao iskustva u nošenju kacige preko dredova? pretpostavljam da ne, ali ajd da probam..

nosio sam nekoliko kaciga od drugara, ali to su bile kacige prosečne veličine i bilo je prilično bolno stavljati i skidati ih, da ne pričam o neudobnosti.

sreća pa su to bile kratke vožnje gde sam bio suvozač. sada planiram da vozim ozbiljnije, tako da moram ozbiljno da se pozabavim ovim.

 

pored toga što dodaju oko 4-5cm u obimu (a već sam prilično glavat), dredovi mogu da se pomeraju ispod (kotrljaju takoreći) tako da se malo brinem zbog stabilnosti kacige na glavi...

planiram čim uhvatim slobodan vikend da krenem u lov na kacigu, tako da bih zamolio da mi kažete par mesta sa najvećim izborom kaciga u BGu, pa da se bacim na isprobavanje...?

 

pozdrav svima, prvi post :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Rjesenje tvog problema je prilicno jednostavno, kupi podkapu :)  Stavis nju i kacigu ces bez muke stavljati i skidati. Nece spasti ako je pravilno vezujes (ovo je jako vazno) i miran si ;)  Govorim iz iskustva jer moja djevojka ima jaku i bujnu kosu pa se mucila dok joj nisam dao podkapu, sada je sve lako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Nisam imao vremena da pročitam sve postove ali šta se meri kod obima glave? Najveća tačka ili kako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Nisam imao vremena da pročitam sve postove ali šta se meri kod obima glave? Najveća tačka ili kako?

 

Obim se meri oko cela (citaj: celendre)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: HONDA CBR 500

Imam neku kacigu LS-2 nemam poima ko je proizvodjač i kakva je (dobra-loša), mada ima homologaciju 22-05,barem tako piše.

Pa ako neko ima takvu neka napiše nešto o kvalitetu ili uporedi sa nekom brendiranom.Ja sam je doduše kupio u Yamahinoj prodavnici u Nišu pa računam da nije baš neko sr...e?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

...i tako  meni posle mesec dana Suomy kaciga postane malo presiroka,kod kupovine bila knap!Obrazi mi zatvorili skoro oci! .... da vozim skuter pa me boli uvo al ovako.... i sta sad? Da se uhvatim za uši? Jel moze da se nekako popuni unutrasnjost i jel to neko radi?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

...i tako  meni posle mesec dana Suomy kaciga postane malo presiroka,kod kupovine bila knap!Obrazi mi zatvorili skoro oci! .... da vozim skuter pa me boli uvo al ovako.... i sta sad? Da se uhvatim za uši? Jel moze da se nekako popuni unutrasnjost i jel to neko radi?!

 

Prodas tu nekom glavatijem, a ti sebi kupis novu kacigu. ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

Pzdrav bajkeri narucio sam kacigu iz luuisa mtr br xl obim glavudze je 58 nadam se da ce da mi pase mozda je malko veca al bolje neg da zulja,pa me zanima i kvalitet kacige mtr dal neko zna nesto vise o njima,pozzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Pzdrav bajkeri narucio sam kacigu iz luuisa mtr br xl obim glavudze je 58 nadam se da ce da mi pase mozda je malko veca al bolje neg da zulja,pa me zanima i kvalitet kacige mtr dal neko zna nesto vise o njima,pozzz.

 

Kupio si dva broja vecu kacigu, za obim glave od 58 ide M velicina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

pozdrav drusvo,stigla mi je kaciga mtr  iz luuisa malo sam se plasio velicine ali ispalo je vise nego ocekivano dobro, legla je pasent mogu se pohvaliti da mi se veoma dopada spram ulozenog vise nego ocekivano kaciga ima atest veoma lagana i udobna, tako da bi preporucio i ostalim bajkerima i da ne zaboravim sto je bitno a to su nase lepe bajkerke da pazare ovakvu kacigu jer je stvarno povoljna a veoma dobra slazem se da ful kaciga kosta, mislim na cuvene marke al nemoze covek da se skupi za sve da kupi tako kupite slobodno mtr kacigu i polako,u luisu je cena 40evrica za te pare maltene nema ni kinatrans. I JOS JEDNO NAJBITNIJE CIM UZJASITE MAGARE KACIGU NA GLAVU. :);) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja