Jump to content

Moto Zajednica

Velicine kaciga

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem
On 12.2.2017. at 11:21, milos-v je napisao:

Mislim da je kupovina kacige na slepo(bez probe) velika greska. Mnogo se razlikuju kalupi i oblici kalupa od modela do modela

Slazem se sa ovim. Cak i odecu, obucu ne bih kupovao dok ne probam. Ma sve sto kupis mora da ti lezi i da se u tome super osecas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Nosio caberg duke 2 u L velicini. Obim glave mi je 60.

Sad sam uzeo shark skwal 2.

L velicina je kod obraza dovodila do toga da pricati ne mogu. Ako otvorim usta obrazi upadnu :)

XL mi je djelovala ok i uzeo sam. Valjda se mece previse rasiriti. Na tjemenu mi je ok i celu. L velicinu sam nekako osjecao na tjemenu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Kupio bez probe (naručena), pošto u Kikindi nema izbora osim u jednoj prodavnici i to par kaciga od par prizvođača.

Kaciga je M veličine LS2 Stream EVO mat crna.

LS2HELMETS.COM

NEW COLLECTION 2020 ALWAYS AHEAD. Brand new helmets for...

Obim moje glave je 57 cm, sve odgovara, ali uši mi se užare već nakon par minuta. Uši su mi "srednje" veličine, a glava okruglija :wacko:.

Da li da uzmem L veličinu?

Ako me forumaši posavetuju ovu bi prodao. Danas stigla i samo probana.

 

Screenshot_20200124-212346_Adobe Acrobat.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
19 minutes ago, Blueser said:

Kupio bez probe (naručena), pošto u Kikindi nema izbora osim u jednoj prodavnici i to par kaciga od par prizvođača.

Kaciga je M veličine LS2 Stream EVO mat crna.

LS2HELMETS.COM

NEW COLLECTION 2020 ALWAYS AHEAD. Brand new helmets for...

Obim moje glave je 57 cm, sve odgovara, ali uši mi se užare već nakon par minuta. Uši su mi "srednje" veličine, a glava okruglija :wacko:.

Da li da uzmem L veličinu?

Ako me forumaši posavetuju ovu bi prodao. Danas stigla i samo probana.

 

Screenshot_20200124-212346_Adobe Acrobat.jpg

Ako ti je obim 57 ne treba da uzimas L. Jednostavno mozda ti ne odgovara za obim glave kao sto ni meni jer sam probao LS2 u Beogradu. Mislim da su za ovalnu glavu, makar modeli koje sam ja probao. Mislim da meni treba long oval.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Ako ništa drugo postavio sam tabelu dimenzija za LS2 kacigu i dao malo iskustvo.

Možda će kaciga nekom odgovarati.

Biće oglas na prodajem. Možda će nekom odgovarati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
On 1/25/2020 at 11:19 AM, Blueser said:

Ako ništa drugo postavio sam tabelu dimenzija za LS2 kacigu i dao malo iskustvo.

Možda će kaciga nekom odgovarati.

Biće oglas na prodajem. Možda će nekom odgovarati.

Za članove foruma povoljnije 9000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 2/17/2020 at 2:30 PM, Motorcyclist said:

Kolje me kais odnosno onaj plasticni deo, udara u jabucicu. kako vi to resavate?

Baš zbog toga meni LS2 kacige ne odgovaraju. Kupio sam je u Bella Moto i računao da kad budem otpustio malo da će prestati da me kolje. Ali ne lezi vraže, 15 minuta na glavi i hoću da poludim, a ne mogu ni da gutam pljuvačku. Sutradan je bila vraćena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Odlicno je ovo, samo kako bi mogli da samo ovaj tekst "zalepimo" ovde. Plasim se da ce posle nekog vremena prosto nestati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Pozdrav drugari!

 

Naime, tragam za full face kacigom vec neko vreme, mislim da sam obisao ~10 prodavnica u Beogradu, i probao sve moguce modele do ~200 EUR. 

Obim glave mi je 59/60, ali imam dosta cudan oblik glave (duguljast/dugacak). Stoga - vecina modela u L velicini mi je veliko i ima dosta lufta, dok M je uglavnom dosta bolji, ali me kod čela ubija koliko steže. Sve u svemu, mislim da samo moram da potrefim oblik kacige, a nikako ne uspevam. 

 

Guglao sam na tu temu, i video da Shoei proizvodi kacige bas za "long oval" oblik glave, ali nazalost to je daleko van budzeta. 

Ima li neko neki predlog? Ljudi iz Maxmomenta su mi predlozili da uzmem Scorpion 510, i ulubim deo kod cela kasikom. :D

 

Jedini model koji mi iole odgovara je Cabeg Droid u M velicini, ali je i ta kaciga dosta skupa + je flip-up oko cega sam malko skeptican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

510 i 1200 imaju vrlo slican oblik. 1400 je uza, a duza (ako ja dobro kapiram, to tebi treba). Za nesto preko 200e moze da se uhvati u Luisu na popustu. Jeste da ne mozes da biras grafiku, ali ako ti odgovara oblik, bar neces da budzis i drndas unutrasnjost i imaces ipak kvalitetniju kacigu od te 510.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
On 7/26/2020 at 12:01 AM, maksara said:

Pozdrav drugari!

 

Naime, tragam za full face kacigom vec neko vreme, mislim da sam obisao ~10 prodavnica u Beogradu, i probao sve moguce modele do ~200 EUR. 

Obim glave mi je 59/60, ali imam dosta cudan oblik glave (duguljast/dugacak). Stoga - vecina modela u L velicini mi je veliko i ima dosta lufta, dok M je uglavnom dosta bolji, ali me kod čela ubija koliko steže. Sve u svemu, mislim da samo moram da potrefim oblik kacige, a nikako ne uspevam. 

 

Guglao sam na tu temu, i video da Shoei proizvodi kacige bas za "long oval" oblik glave, ali nazalost to je daleko van budzeta. 

Ima li neko neki predlog? Ljudi iz Maxmomenta su mi predlozili da uzmem Scorpion 510, i ulubim deo kod cela kasikom. :D

 

Jedini model koji mi iole odgovara je Cabeg Droid u M velicini, ali je i ta kaciga dosta skupa + je flip-up oko cega sam malko skeptican.

Jesi probao AGV i HJC?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja