Jump to content

Moto Zajednica

Velicine kaciga

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

Previse panicis :) Kaciga svakako treba da ima lufta malo, da ne spada niti da se krece nezavisno od glave, ali ni da steze. Mislim da je veci problem kada steze nego kada je malo veca. I to kada su neke JET kacige u pitanju ali i neke druge koje se koriste za manje brzine. Ali ako su za neke vece brzine onda odaberi kacigu zaista po meri, da bude taman i sigurna. Ne zuri, ne kupuje se kaciga svakog dana, uzmi vremena koliko treba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: TDM 900

Mislim da je kupovina kacige na slepo(bez probe) velika greska. Mnogo se razlikuju kalupi i oblici kalupa od modela do modela

Slažem se, zato mislim da ću prvo negde da probam taj model, pa onda da poručim.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2351 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nije samo do velicine vec je i do oblika. Ja nosim L velicinu. Shark mi je bila ok oko cela i obraza,ali usi su mi gorele posle 50km. Isto me je i kais "klao" da sam vise vozio raskopcan nego zakopcan. Kupio sam je preko kataloga.

Jedva cekam da probam Shoei. Za sad u sobi cini mi se ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Pozdrav. U proteklih nekoliko dana probao sam nekoliko full face kaciga i nijedna mi nije legla na glavu kako treba. Obim 57 ali kad probam M veličinu, ima lufta i nije to to. Probao sam Shark, Scorpion, Nolan, AGV.....i uvek isto. Scorpion 710 u S veličini legla mi taman kako treba ali knap. Nema lufta nigde. Ne mrda! Kapiram da je do kalupa i oblika glave. Medjutim, posle jedno 10.min nosenja, poželeo sam da je skinem. Nije da zulja ali ko da me celog stisla. Bojim se da kupim S veličinu i bacim pare. Interesuje me koliko se unutrasnjost kacige ''razgazi'' vremenom? Skoro kupih skuter pa nemam iskustva sa kacigama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: TDM 900

Pozdrav. U proteklih nekoliko dana probao sam nekoliko full face kaciga i nijedna mi nije legla na glavu kako treba. Obim 57 ali kad probam M veličinu, ima lufta i nije to to. Probao sam Shark, Scorpion, Nolan, AGV.....i uvek isto. Scorpion 710 u S veličini legla mi taman kako treba ali knap. Nema lufta nigde. Ne mrda! Kapiram da je do kalupa i oblika glave. Medjutim, posle jedno 10.min nosenja, poželeo sam da je skinem. Nije da zulja ali ko da me celog stisla. Bojim se da kupim S veličinu i bacim pare. Interesuje me koliko se unutrasnjost kacige ''razgazi'' vremenom? Skoro kupih skuter pa nemam iskustva sa kacigama

Ja sam skoro pazario Scorpion exo-3000 air koja mi je knap sa svih strana.

Posle nekoliko dana nošenja, prijatna je sa svih strana i bez problema je nosim.

Kao i tebi, prvih par nošenja je bila malo muka i stiskala je, ali vremenom se namesti prema glavi.

Takodje, sve zavisi od kacige do kacige i postave koja je korištena.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1240 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Za Scorpion EXO kacige ja sam čuo da se unutrašnjost vremenom sakupi do 3%. Meni je to delovalo malo, mada iskustva ljudi kažu drugačije. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1240 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ako je ovo opaska na konto mog komentara o sakupljanju, da se zna - nisam pogrešio. :) Unutrašnjost, odnosno sunđeri se sakupe, tj. 'utabaju' ovih pomenutih 3%, a samim tim se 'otvor' raširi, pa kaciga postane udobnija. Ali da, širi se ili skuplja se - stvar je ugla iz kog se posmatra. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

3% na knap pravi razliku. Gadno je kad se kupi kaciga, koju nema ko nije probao u radnji a oni ti je prodaju ko zapakovanu, nikad probanu. Takva teško da će još da se razglavi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Juče sam pazario Held  Travel-champ. 

Probao M i L (glava 58,5 do 60cm - zavisi šta se pilo veče pre toga), nosio ih po 15 minuta, L leže bez problema, a M knap, tj stiska, alu i ubija baš gde mi glava ima neke izbočine nad ušima (nije da se to vidi ;)). 

Kako sam do sada nosio L i ubrzo bi se razglavile, ovog puta uzeo M, onda prstom blago ulubio zaštitnu penu na kritičnim mestima za po milimetar ili dva, i konačno imam kacigu koja neće ni malo da se vrti oko glave. Biće frka u početku da se malo razgazi i da se naviknem, ali s siguran da sam pravu stvar uradio uzevši manji broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Moje iskustvo sa Shark i Scorpion kacigama: imao sam Scorpion Exo 500 u velicini M pasovala je kao budali samar,tj taman,kasnije sam kupio Scorpion Exo 510 za broj vecu tj L jer su mi rekli da su kalupi od ovog modela malo manji,ispostavilo se da mi je  od ovog modela i L mala,posle nje kupio Shark S900 C u velicini M i taman dobra,kasnije tj sada kupio Shark Skwal u istoj velicini M jer je prethodna bila dobra i corak mala mi je tako da isti proizvodjaci ali razliciti modeli i kalupi drugaciji,posto mi je Skwal mala na prodaju je ,model Trion Black-Chrom vrlo malo sam je nosio,nema nikakvih ostecenja ni ogrebotina,ima integrisane suncane naocare,pin-lock ulozak na viziru, ne magli ni malo,podbradak,deflektor za nos,napred i nazad led svetlece diode da bi bolje bili uocljivi nocu sa mini Usb prikljuckom za punjenje baterije-akumulatora,izuzetno je laka i predivnog je dizajna,cena je 145 eu moze i slanje ali o vasem trosku,evo kako izgleda:

DSCN4829.jpg

DSCN4830.jpg

DSCN4831.jpg

DSCN4832.jpg

DSCN4833.jpg

DSCN4834.jpg

DSCN4836.jpg

DSCN4835.jpg

DSCN4839.jpg

DSCN4825.jpg

DSCN4826.jpg

DSCN4821.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 4 minuta, milos-v je napisao:

Sta da napise?

Ma jeb*** telefon , krenuo da kuca i rifresuje mi stranicu čim hoću da popravim.. Mislio sam veličine za " Skorpion " , ali ne mora,  našao sam nešto kod nas , pa ću isto to da poručujem . ^^

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
On 29.10.2017. at 13:35, gixxer je napisao:

Moje iskustvo sa Shark i Scorpion kacigama: imao sam Scorpion Exo 500 u velicini M pasovala je kao budali samar,tj taman,kasnije sam kupio Scorpion Exo 510 za broj vecu tj L jer su mi rekli da su kalupi od ovog modela malo manji,ispostavilo se da mi je  od ovog modela i L mala,posle nje kupio Shark S900 C u velicini M i taman dobra,kasnije tj sada kupio Shark Skwal u istoj velicini M jer je prethodna bila dobra i corak mala mi je tako da isti proizvodjaci ali razliciti modeli i kalupi drugaciji,posto mi je Skwal mala na prodaju je ,model Trion Black-Chrom vrlo malo sam je nosio,nema nikakvih ostecenja ni ogrebotina,ima integrisane suncane naocare,pin-lock ulozak na viziru, ne magli ni malo,podbradak,deflektor za nos,napred i nazad led svetlece diode da bi bolje bili uocljivi nocu sa mini Usb prikljuckom za punjenje baterije-akumulatora,izuzetno je laka i predivnog je dizajna,cena je 145 eu moze i slanje ali o vasem trosku,evo kako izgleda:

 

Ako moze mala pomoc novajliji u moto svetu. Prolazim pre neki dan pored Barela, i ajde da svratim da vidim kacige kad sam vec tu, svakako planiram na prolece da kupujem. Obim glave mi je otprlike 57 (mozda malo vise kad se pridje obrvama, malo manje iznad). 

 

Probao sam par modela kaciga, za oko mi zapala Skwal, po njihovim merama odgovarala bi mi M, medjutim cini mi se kao da imam lufta oko čela. S bolje legne, ali me stiska u obrazima, mada i M je. Takodje mislim i da mi uši malo više pritiska nego što treba. Da uporedim, probao sam i jednu MT, mislim Blade model, tu mi odgovara M.

 

Prodavac, stvarno fin momak smarao sam ga za svašta, mi kaže da Shark ima veće kalupe, i da mi verovatno treba S.  Medjutim, prema tvom iskustvu ispade da je kalup od Skwala cak malo manji u odnosu na druge modele ?

Svakako ću ići da probam u drugim radnjama druge modele, ali skwal mi se bas svidja zbog dioda (kapiram da malo nadoknade nedostatak uocljivosti ako bi uzeo mat crnu)
 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Skwal ima malo drugaciju skoljku. Ako ti na primer model s700 odgovara s,skwal bi ti trebao M. Najbitnije je svaku da probas jer se razlikuje od modela do modela ,a ne samo do proizvodjaca.

Deo oko cela i glave ne sme da te steze,da bude neprijatno,taj deo se nece "razgaziti" ,sundjeri na obrazima ce vremenom da nalegnu. 

Ako si novajlija kako kazes,mozda ti je samo osecaj takav da mnogo steze ,ali kaciga to i treba da radi. Kaciga ne sme da ima lufta i da landara na glavi.

I kada meris glavu,nemoj meriti obrve. Kaciga se stavlja na pola cela a ne do ili na obrve. 

measuring_a_helmet_size_lucky_skates_e46

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Belgija
  • Motocikl: BMW R1250RS

pozdrav 

 

evo velicine za Scorpion kacige sto sam uspeo naci

 

XS 20 7/8 - 21 1/4 53-54
SM 21 5/8 - 22 55-56
MD 22 7/16 - 22 13/16 57-58
LG 23 1/8 - 23 5/8 59-60
XL 24 - 24 3/8 61-62
2XL 24 13/16 - 25 3/16 63-64
3XL 25 9/16 - 26 65-66

 

Sizing information is provided by the manufacturer and does not guarantee a perfect fit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja