Jump to content

Moto Zajednica

Harley Davidson

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Motoholic, sve si lijepo napisao, i neke vrline i neke mane ali bez ruznih prozivki. Pogodio si svhu teme.

Meni harley sluzi za sve, volim da ga sredjujem da dobro izgleda ali ne zbog poziranja, volim da putujem sa njim, koristim ga da idem na posao, na pice.... bukvalno 6 meseci auto ne upalim, gde god da idem koristim samo harley i uzivam u tome.

E sad, sto se tice ostalih bajkera, najmanje se vozim sa ostalim harlijevcima (u budvi ih ima samo 3), ali nemamo nikakve predrasude ni ja ni ostali bajkeri da se vozimo i druzimo samo zato sto vozimo razlicite vrste motora. Svako vozi ono sto voli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Moje iskustvo kao mehanicara...

Odrzavam par Harleya svojim drugarima.

-Mtor daje ono sto ocekujes od njega

-koliko para toliko muzike

-Delovi su jeftini u Americi a on se tamo pravi

-Pristupacan i jednostavan za rad, kada ge ne bi neumi cackal;i trajao bi 100 godina

 

Sve u svemu, morate razdvojiti Harley- Davidson motorcikl od svega ostalog,u pitanju je stil zivota.

Doduse AMERICKI, koji se meni ne svidja, ali ko sam ja, svako bira kako ce da zivi i sta ce da vozi.

Po meni placas ime, a ne motorcikl, inace bi svi vozili MZ, posto on ima najboli odnos kvalitet-cena.

Kome treba V-max. Dali je neko probao da vozi 200 bez oklopa u onom polozaju,ja jesam, uspeo sam cak dva kilometra da sprasim, a onda je postalo zamorno.

Ja mislim da je bitno da su vlasnici Harley-a zadovoljni onim sto im taj motorcikl pruza, cena nije bitna....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Upravo sam se vratio iz Sabca, delovi su stigli i sredjivanje motora je pocelo...

Stavicu par slika, zao mi je sto danas u servisu nisu bila 2 najbolja motora o kojima sam pisao ali ima vremena uslikacu i njih...

Prve 3 slike: zadnja felna i guma ali nije za moj motor  :-[  meni strava izgleda

 

 

 

post-2625-12878993379776_thumb.jpg

post-2625-12878993381489_thumb.jpg

post-2625-12878993382959_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Moj motor, pocetak radova - pa cemo da vidimo na sta ce da ispadne.

Radim sledece: veliki servis, menjam kocnice, rucke, nova prednja osovina (sira), prednja felna i guma (sa belim rubom), novi sic i naslon, bisage, farbam ga u biserno belu boju sa perla efektom + airbrush na rezervoaru i prednjem blatobranu (grb harleya), prednji far..... Na kraju cu postaviti sliku zavrsenog motora pa da uporedimo razliku.

 

post-2625-12878993384573_thumb.jpg

post-2625-12878993386863_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Nadam se da vas nisam udavio ali koga ne zanima neka ni ne gleda...

Pored prpravki sto sada radim na motoru, vec sam predhodno: promenio rezervoar, farbao, hromirao puno delova (sve oko motora, vidi se na silici), promenio guvernalu... Sledece godine menjam i drasticno prosirujem celu zadnju osovinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

kako volim kad stave ove kao ravne volane, pa moras da se napnes naprijed da vozis, extra je ovo, i ispasce ludnica vec vidim, svaka cast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Meni takve ravne guvernale ne odgovaraju, nije udobno za voznju...

Moja guvernala je jako podignuta i nisam bio sigurak kao ce da se vozi u tom polozaju, ali jako je udobno i odgovara mi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova

Pozdrav                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Ja sam iz sveta enduro motora,sto se tice kruzera vozio sam shedovku (uzeo od prijatelja) tako da nemam nekog iskustva.. :)                    .    konkretno kod HD volim da cujem taj zvuk a sto se ostalog tice ko sta voli pa nek izvoli,ja volim planinu i prirodu i to je to ::) na kraju svako tezi da kupi ono sto voli a ti bas volis HD i to je za mene ok  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Enduro je zakon...  ;D

 

Izgleda da samnom nesto nije u redu, ali meni se svidja HD Sportster (jos ako u imenu ima ono Roadster),

a da sam nekad balio na HD, jesam... kozne bisage, instrumenti na rezervoaru,... (Softail Heritage)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Pa, kazu da je to ,,mali'' HD, a izgleda da treba pucat na veliko, al' jbg opet bi radje Spordster (sa nastavkom u imenu Roudsterjer ipak vise volim da su mi noge pod guzicom nego ispruzene naprijed) nego V-Rod.

 

No, to sam ja...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Meni sportster najvise odgovara zbog okretnosti jel cesto vozim po gradskoj guzvi, a pored toga naravno da mi se svidja u svakom pogledu. Mada na duzim relacijama ne moze da se poredi sa vecim HD modelima.

A sto se tice nogara, ja sad dogrdjujem dodatne da mogu noge jos da ispruzim napred dok vozim  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Hvala  ;)

Bas sam se iznenadio kada sam video poruku u ovoj temi posle duze vremena.

Evo kako je ispao kad su se zavrsili radovi, mada je ovo slika od prosle godine a i ove sam nesto malo sredjivao.

post-2625-12879068036651_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: HD

Znači ti si bio u Bačkoj Topoli na jesen.  :)

 

Vide sam te ali nisam stigao da te zaustavim, da bi popričali malo. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Ja sam u B.Topoli bas cesto i znam dosta ljudi tamo. Tamo sam zavrsio srednju skolu a idrastao sam u Lovcencu. Bas sam prosle godine prodao auto momku iz Topile (Fabjanovic sto drzi Moto-bike), crni Audi S8.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Cudo nisam video ovu temu ranije...  Evo i ja da se upisem.

 

Jos kao klinac se lozim na HD kao nenormalan (previse Americkih filmova i previse RnR muzike)

Sada kada sam u moto svetu nikad ne bih kupio HD cak i da imam pare. Sve volim da racionalizujem pa cak i ovo. Pre bih uzeo Kawasaki VN2000 nego bilo koji HD...Ne zat osto HD ne valja(DALEKO OD TOGA) nego jednostavno Japanci su jeftiniji i delovi su dostupniji za njih. Da zivim u USA, verovatno  bih vozio HD jer su tamo daleko jeftiniji  Bio sam na sajmu 2009, i na svaki HD koji sam tamo video bi se da izvinete na izrazu popisao. Ono su motori za Kena i Barbiku a ne za motoriste. Ne kazem da je HD jedini takav. Suzukiji (na custome mislim) su svi bili odvratni. Izduvi sve po fi 20-30 ko sulundare da su nakacili  >:(  HD vuce dosta na neka prosla vremena a ovo tad nije bilo to. Oni staaaaari Harliji iz 80-ih i 70-ih to je vec neka druga prica. Tad su se motori pravili za voznju a ovo je sve sad konfekcija.

 

Ja ni ne mrzim HD niti ga obozavam. Ali ga strasno postujem, imam njegove cizme, majcu, jaknu, kais... Zbog HD-a i vozim ovakav motor kakav vozim sada. Jebiga, znam ja da su realno Enduro motori najbolji na svetu al su ruuuuuuzni do koske. Mozda zato sto sam mlad pa mi je vazno da mi motor kolko tolko bude lep. A da, ja ne volim plastike a HD i classic/custom motori ih imaju minimalno... Kao sto su rekli u ovoj a i u mnogo drugih tema, najbolji je motor koji se tebi najvise svidja. Vozio sam ja Afriku jednom, boze moj ono je kao da se na oblaku od secerne pene vozis koliko je udobno... Al kad ga pogledam. Ruzan bre  :'( Kad bi neko napravio Enduro sa sve klasicnim detaljima to bi bio motor za mene.(mada to niko ne bi uspeo da napravi...) Ne patim ja od prodizenih komandi i izduzene viljuske to je shit, ionako se samo motor teze vozi zbog toga... Ja obozavam gvozdjuriju i klasiku. Vozio bih ja i CB 750 iz 69 da imam. I Z 9000 ili Z 1000 iz tamo neke 80 i neke. Samo da je gvozdjurija, da se sve vidi kako sta gde ide ;)

 

Al i pored svih classic motora, svih Kawasaki  VN 2000 svih Suzuku Intruder 1800, Svih Yamaha VMAX kad se zaustavim na semaforu kazem u sebi ili cak samom vozacu tog motora: "Super ti je motor" Kad stanem pored nekog HD-a, maltene me je sramota bilo sta da kazem...

 

Jedino kad vidim HD imam neko strahopostovanje jer je ipak ON zapoceo tu pricu a svi ostali ga kopiraju  :-\ Ne kazem da ga nisu pretekli u svemu i u ceni i u kvalitetu... Al IPAK je Harley Davidson neprevazidjen... U cemu neprevazidjen? Ne znam... U mojim decackim snovima verovatno...

 

 

Respect svima, sta god da vozite!!! Uvek cu stati da pomognem ako mogu, uvek cu se javiti na drumu ako mogu ;) Vazno je da vozis nije bitno sta 8)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Druze, iskreno ti se divim na istrajnosti ( slicnu " bitku" vodim sa ljubiteljima dvotockasa skoro 30 god. :) ) HD za i protiv !  Najgore je kada u raspravu udju likovi koji ne razlikuju pojmove coper , bober, kruzer itd. namenu ,svrhu..drugim recima - da bi vodili debatu potrebno je ,ipak , poznavati materiju o kojoj se "lome koplja" . Samo napred , nisi jedini koji gotivi ovu legendu . Zamisli da si spomenuo Indian-a ! Oci bi ti iskopali :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja