Jump to content

Moto Zajednica

Harley Davidson

Recommended Posts

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ili kao MZ-isti koji furaju svoju pricu i prate svoj krug interesa treba da napravimo jos par podforuma, izmedju ostalih i Harley -evaca. . .

To ja stalno govorim, ali me niko ne slusa  >:(

 

Smatram da decko nije nista mislio lose sto je postavio ovu temu. Svi su svasta stavljali i pisali i hvalili svoje marke. Pa sto da i on nenapise nesto o HD. Mislim da su na ovu temu trebali da komentarisu clanovi koji voze ili vole chopere. Sta ja ili bilo ko drugi  imamo da se petljamo u ovoj temi kad vozimo ili volimo druge vrste motora. Postujem sve vrste motora, ali moja interesovanja su RR. Ali HD je za VELIKO POSTOVANJE...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Svako vozi ili ono sto voli ili ono sto moze. Neko vozi skup i nad*an motor ne zato sto mu se to svidja nego zato sto to vole glupacice koje ih gledaju kako poziraju sa motorima ispred kafica. Ja sam licno odavno presao onu liniju kada mi je bitno kako motor izgleda. Moze biti ruzan k'o noc (a TA to i jeste), meni je bitno da je pouzdan, da nije skup za odrzavanje, da ne trosi mnogo, pa da mogu bez brige krenuti na put od par hilljada kilometara, a HD mi se u tu pricu ne uklapa. Realno, kad god vidim HD zagledam se, ali mi ne bi nikad palo na pamet da dam tolike pare za njega i godisnje 500e za odrzavanje koje traje 2 meseca. Moje odrzavanje se svodi na moje ruke, par kljuceva, ulje, filter i pola sata vremena.

 

TA je trenutno za mene experimentisanje, nije sigurno da ce to biti mog izbor, ali i kada nadjem ono sto cu ja voziti na duze staze, voleo bih da imam par egzotika u garazi, ali to ne bi bio HD, vec neki evropski oldtimeri koji su svoje ime zasluzili nekim drugim stvarima, a ne ultra marketingom, posto je moje misljenje da je HD upravo najveci deo svog imena dobio tako.

 

I ne vidim zasto se uopste pokrece bilo kakvo neprijateljstvo i svadja. Autor teme nema zasto da se ljuti, sam je trazio misljenje i dobio je. Molim autora teme da se ne vredja bilo kakvim komentarima (osim licnih uvreda, kojih nije bilo) posto cak i da je HD zaista najbolji motor svih vremena, koliko clanova je moglo sebi da priusti da kupi HD? Mozda jeste mozda nije,... da li je bitno? Da li ti uzivas? Da li ti je doneo radosti i srece u zivotu? Ako jeste voli ga i uzivaj. Umesto sto se ovde prepucavamo, moj predlog je da napises jedno lepo i detaljno predstavljanje tvog sadasnjeg ili bivsih motora, pa neko iz redakcije lepo obradi taj tekst i da malo procitamo o tom motoru na sajto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: TDM 4tx

Ja znam samo jedno a to su dve stvari ;D:

Nemam para za HD niti verujem da cu ikada imati :'( :'( :'( :'( :'(

Neostvaren mi je san da jednog dana makar ga provozam 200 metara i onda mogu da kazem da sam vozio motor.

 

Zadovoljan sam ovim sto imam, ne potcenjujem druge ali snovi su snovi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

cekaj sad nista ne razumem:

 

sada Ti ne smeta sto nekompetentna osoba konstatuje da je HD pravi motor iako ga nikad nije vozila?

 

Uf, kakvi dvostruki arsini....

 

Salim se ja malo, ne mislim ovime nista lose, samo mi je malko bilo zgodno da razbijemo atmosferu sukobljavanja prisutnu na temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

u jednom postu si napisao da voliš kako taj motor radi, kako se čuje, kako ide (ide ili neide nije bitno) da vibracije smatraš vrlinom... ja to volim da pročitam, kad neko vozi motor koji ga ispunjava o koji mu odgovara po nekim bitnom karakteristikama. to je ono najbitnije, da si ti zadovoljan.

 

a da li je hd najbolji motor na svetu, to je stvarnop glupo tvrditi. za mene je najbolji kawasaki. jebi ga. hoćemo da se ubeđujemo ko je u pravu, nećemo.

 

 

inače o hd ne mislim ništa lepo, ali ako je tebi taj motor dobar meni je još bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Veliki sam ljubitelj custom/cruiser motora te se stoga podrazumeva da mi se veoma dopada ono sto nudi Harley-Davidson ...

Medjutim i kad bih imao mogucnosti da sebi priustim takav motor debelo bih se zamislio , jer cinjenica je da Japanci i u tom trzisnom segmentu nude vise za manje novca (pa pogledajte samo ovaj novi Star Raider , pa Intruder M1800R , pa Kawa VN2000 ... itd ) .

Ali postoji jedan izuzetak za koji ne bih zalio para (kad bih imao  ;D )  a to je V-ROD ... uh , tako je neodoljiv , a pogotovo Nightrod verzija ...  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Etona primer meni se od harleya jedino v-rod ne svidja  :)

 

Eto, taman si dobio jednog saveznika u raspravi, i odma' ga otpalio...  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Harley Davidson

Etona primer meni se od harleya jedino v-rod ne svidja  :)

 

Eto, taman si dobio jednog saveznika u raspravi, i odma' ga otpalio...  :(

 

:D :D :D :D

 

Kolko god da je los ja bih ga rado posedovao, samo da je jeftiniji. Celog zivota vozim custom motore i oldtimere i krajnji cilj mi i jeste upravo Harley. Opet je ta cena problem  :'(. A do tad cu morati da se zadovoljim i Japancima  ;). Uzivam u voznji, vozim LAGANEZE, pa se "nedostaci" Honde i ne primete... Ma vidimo se na putu... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ma nemoj zezati, nisam nikoga otpalio. Zasto je ovde zabranjeno reci svoje misljenje?

Opet ista priča, NIJE zabranjeno reći svoje mišljenje, kao što nije zabranjeno ni imati smisla za humor(a nije ni obavezno). Ne znam šta si navalio na to ''svoje mišljenje'', niko ti ga ne uskraćuje. Ne znam, jel' treba da tvoja bude zadnja da bi to značilo da imaš pravo na svoje mišljenje? Šta god ti neko odgovori, odmah ti je uskratio ''mišljenje''. Spusti malo loptu i videćeš da ovde svi koji su ti odgovorili imaju pravo na svoje mišljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

eeee da vi znate kako tomos bijase motor nekoc ,kleli se ljudi u njega  ..............................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ja sam svestan cinjenice da velika vecina ljudi ne voli HD ali sam temu otvorio bas zbog toga da bi video konkrete razloge (potkrepljene iskustvom a ne rekla-kazala). Sad mogu samo da konstatujem da pravie velike mana niko nije napisao (a da nije prica u prazno).

Naravno da bi voleo da se negde sretnemo na drumu da se druzimo, nista od ovoga ne shvatam zlonamerno, i kad sam otvarao otemu ocekivao sam ovakve komentare.

 

Moram samo da dodam nesto sto se tice cene, ja sam moj harley (polovan, sa prepravkama) platio 10.000 (jedan od jeftinijih), godisnje u njega ulozim oko 500eur (za sve). E sad pogledajte koliko kosta nov moj harley, pogledajte koliko sam ga ja platio i pogledajte koliko sad dobijam za njega (a nisam nista posebno ulagao), i docete do zakljucka da je razlika u sva tri segmenta maksimum 1.000eur. Zbog cega? Ko jos drzi takvu cenu? A jos da kazem da imam primer kada je covek kupio hd, sredio ga za sebe, vozio 2 godine, i kada ga je prodao pokrio je sve te troskove i zaradio... Ako mi neko ne veruje mogu vam reci o kome je rec pa ga mozda neko i poznaje.

I zbog cega on tako dobro drzi cenu? I sad mi nije jasno na koji motor izgubite vise para, na harley koji bukvalno ne gubi nista na ceni ili japanac npr koji za par godina ne vredi ni upola?

 

 

Recimo HondaGoldwing.....pogledaj sta nudi za te pare,posto je polovna,koliko ce preci bez kvarova..........a ima rikverc a? :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

 

Kolko god da je los ja bih ga rado posedovao, samo da je jeftiniji. Celog zivota vozim custom motore i oldtimere i krajnji cilj mi i jeste upravo Harley. Opet je ta cena problem  :'(. A do tad cu morati da se zadovoljim i Japancima  ;).

 

Pa to je to . Dopadaju mi se HD motori , ali ... ako uporedimo cene na USA trzistu vidimo sledece : HD Dyna Wide Glide kosta oko 18 000$ a Yamaha Star Raider oko 13 000$ . Da li je HD stvarno toliko bolji ? Ili je toliko skuplji zato sto "ima dushu" ? Pa bice da je ovo drugo !

E sad , HD motori se odlicno prodaju , sto znaci da ima puno kupaca kojima ne smeta to sto im uz motor uvaljuju i "dushu" ... ali ja bih radije vozio "bezdushni" Star Raider , a onih 5000$ potrosio na nesto opipljivije od "dushe" ...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Upravo sam se vratio iz Sabca gde mi je motor na sredjivanju i pripremi za sezonu kod Micka.

Odem ja tamo da se dogovorimo sta sve treba da se radi i racunam da ulozim oko 1.500 do 2.000eur.

Krenemo mi redom, ja sam odprilike imao neku predstavu sta bi koliko trebalo da kosta, kao prvo sve sto sam mislio i planirao kostalo je skoro duplo vise od mojih planova a usput smo dodali jos 10 stvari koje nisam ni planirao... i dosli do cifre od 4.500eur. (a izbacio sam puno stavki sa spiska inace bi bilo jos minimum 2.000eur) Harley je ustvari jeftino kupiti ali ga je jako skupo sredjivati.  :)

Inace kad sam kupio harley, odma sam u njega ulozio oko 2.000eur u opremu (puno hroma), a sad sam manjao koroenje na predjoj osovini (rasirio vile), promenio rucke (kombinacija niklovanih i koznih), prednja felna sa gumom (najskuplje ali bruka izgleda), guvrnala, far, kozne bisage, standardni servis i nove kocnice, novo sediste, farabanje celog motora u biserno belu boju sa perla efektom na crveno i airbrush grb harleya na rezervaru, i jos neke sitnice... a za sledecu godinu smo ostavili da se menja zadnja felna i guma (deblja, sirina 250), novi kraci i siri zadnji blatobran, cela zadnja osovina da se siri,mozda amortizere premestimo ispod motora, da se stavlja lanac umesto kaisa (da bi stao toliko sirok tocak a da bude u sredini).... jos oko 4.000eur.  i mislim da cu tu da stanem sto se tice ovog motora. A onda u novi mnogo ozbiljniji i bolji projekat.  :)

Molio bih da me preskocite sa negativnim komentarima, ovo sam napisao za one koje to zanima pa kad sve bude gotovo (rok je pocetak aprila) postavicu i slike.

Za 4-5 dana idem ponovo u Sabac, uslikacu par motora sto se sad sklapaju i postaviti slike, nisam mogao da verujem sta sam video, kako to izgleda. Npr jedan je kupljen za 80.000eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Znas Kurija  :) retko idem u Lovcenac, odselio sam jos pre 4-5 godina pa samo odem da posetim roditelje jednom mesecno samo zimi...

Ne znam napamet cenu, idem posle vikenda ponovo u Sabac pa cu ti proveriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Znas Kurija  :) retko idem u Lovcenac, odselio sam jos pre 4-5 godina pa samo odem da posetim roditelje jednom mesecno samo zimi...

Ne znam napamet cenu, idem posle vikenda ponovo u Sabac pa cu ti proveriti.

Znam Kurija sluzili smo zajedno vojsku u Raskoj 2002 bilo je par momaka iz Lovcenac,Kuri(PEROVC DEJAN),Vaso za ostale sam zaboravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

OK, pošto je pokretač teme rek’o da svako iznese svoje mišljenje o Harliju, ajd' da se i ja oglasim.

 

Odma' da kažem da Harli nisam nikad vozio, pa o njegovim voznim karakteristikama ne mogu da sudim.  Al' s' obzirom da živim u SAD gde je Harli najprodavanija marka motora (do duše ne toliko ubedljivo koliko ljudi misle) i imam prilike da ga susrećem često, ipak sam iz prve ruke stekao dosta drugih utisaka o njemu...

 

Po gradu susrećem svakakve motore, svih mogućih proizvodjača.  Ali kada putujem na duže relacije (par hiljada km) a što je u mom slučaju često, primećujem da drumovima uglavnom dominiraju tri marke motora; jedna evropska (neću je imenovati), jedna japanska (takodje je neću imenovati) i – Harli Dejvidson.  Po meni je ovo jedno od najboljih merila valjanosti motocikla – ima li ga na putevima?  Jel' se sa njim vozi, putuje, ili se samo pozira?  Iz prve ruke mogu da kažem da je Harli motor s' kojim može da se putuje, i koji u rukama pravih bajkera vidi dosta asfalta.  Drugo merilo koje koristim je – nevreme.  Kad je hladno, lije kiša, duva vetar, iz neba padaju sekire, i kada većina bajkera sedi u toplim kućama ili za prevoz koristi kola, koji motori su ipak na drumu a ne u garaži?  Opet iste tri marke, jedna od kojih je Harli.  Dakle Harli kao motor je pravi motor.  Pravljen je za drum, a ne za poziranje; a to za šta se više koristi je druga priča.

 

Harli svakako nije poslednja reč tehnike.  Svakako da ima modernijih motora.  I udobnijih, koliko čujem.  I bržih, i jačih.  I isto čujem priče o tome da se kvari, al' ne izgleda mi da se kvari ništa više od recimo Dukatija.  Dakle, gledano na papiru, Harli ni po čemu ne odskače od drugih proizvodjača.  Al' eto, ima tu neku harizmu, neki specijalni "filing", neku mističnost tako reći, koja privlači dosta ljudi.  Na pamet mi pada Trijumf.  Ista priča.  Na papiru ništa posebno, a njegovi vlasnici se kunu u njega.  Dakle ti motori poseduju nešto što se ne može izmeriti i staviti na papir, i što – ne oseti svako.  Oni koji ne osećaju to "to" ne mogu da razumeju privrženike kojima je Harli motor iznad svih, i verovatno ih nikad neće razumeti.

 

Za razliku od Trijumfa, koji ima svoje fanatične poklonike dok je ostatak bajkerskog sveta prema njemu ravnodušan, Harli ima one koji ga obožavaju i one koji ga mrze.  Nekako je manje onih ravnodušnih.  Kako sad to?  E tu je čini mi se u pitanju nešto drugo.  U pitanju nije Harli nego "Harlijevci".  Da bih bolje opisao o čemu se radi, opisaću dve dogadjaja.

 

Slučaj prvi.  Moj prijatelj Mark i ja pičimo niz neku planinu na našim Bemveima.  Polako sustižemo par Harlija.  Iz drugog pravca dolazi omanja grupa bajkera koji su takodje na Harlijima.  Harlijevski par ispred nas ih pozdravlja rukom (u Americi se ne ablenduje); Harli grupa koja im dolazi u susret otpozdravlja.  Zatim Harli grupa dolazi do nas.  Mark, koji je ispred mene, podiže ruku u znak pozdrava, i ja takodje.  Harlijevci nas ni ne konstatuju.  Ne samo da nema odpozdrava, nego nas niko nije udostojio čak ni pogledom.  Njihova poruka je više nego jasna.  "Ako ne voziš isto što i ja, ko te jebe."  Ovakav scenario se ponavlja redovno.

 

Slučaj drugi.  Opet na nekoj planini meni nesrećnom igrom slučaja padne motor dok je bio parkiran pored puta, i prevrne se skoro naopačke jer je odmah uz put neka strmina.  Ja onako u punoj opremi, sa kacigom, oznojan, psujem i pičkaram dok me kolona nekih turista nezainteresovano posmatra.  Očigledno niko ne namerava da mi pomogne.  Sam GS ima jedno 250 kila; sa punim rezervoarom i prtljagom blizu 300.  Teško će ovo da ide.  Saginjem se, povuci, potegni – jako teško.  Točkovi gledaju ka nebu, pao je baš nezgodno.  Jebo ga ja i onaj ko ga napravi ovako teškog.  Turistima situacija izgleda blago zanimljivo.  Opet povuci potegni, ja sav mokar od znoja, mozak mi ispod kacige polako ključa.  "Wait, I will help you" čujem glas iznad sebe.  Neki bradati lav s' kosom do dupeta i majcom Harley-Davidson.  Ispravismo GS-a zajedno i izgurasmo na put.  Još lav 'oće da proba da mi namesti maglenku što je otpala.  Neka majstore nemoj da se mučiš, slomljena je, nabudžiću ja to kući kad dodjem.  I hvala ti za pomoć.

 

I tako...  Ima čini mi se dve vrste ljudi koji voze/vole Harlije.  Oni koji ga kupuju da bi bili u nekom "elitnom" klubu, i onih koji su pravi bajkeri kojima Harli udara neku žicu u duši.  Ovi drugi su moji ljudi, i s' njima se uvek lepo sporazumem.  Čak i kad nemamo mnogo dodirnih tačaka (Harli i BMW – dve različite planete) kapiramo se jer pravi bajkeri umeju da prepoznaju taj "osećaj za filing" u drugom bajkeru.  Al' ova "elitna" gospoda...  Oni su druga priča.  Od njihovog "ja sam posebna sorta" stava prema drugim bajkerima ja dobijam proliv.  I upravo su ta gospoda razlog zašto odedjeni broj ljudi ima negativan stav prema Harliju.  Poistovećuje se marka motora sa džiberima koji su sve samo ne bajkeri.  Šteta za Harli – motor je sasvim OK.  I šteta za većinu vlasnika Harlija koji su takodje OK.

 

No treba biti fer, i primetiti da pozerska boljka ne prati samo H-D već je zastupljena i medju drugim markama motora.  Samo tamo izgleda malo drugačije.  Straje Baje – bio nekad neko?  A da vidite Dukati dilera ovde u L.A.-ju vikendom – tek tamo što se okuplja elitna gospoda...  Nosevima pokidaše plafon.  E sad, zašto nema mnogo onih koji mrze te druge motore iako i njih kupuju pozeri, to ne umem da objasnim.

 

Dakle šta je pisac hteo da kaže?  Valja brate svaki motor.  Al' vlasnika ima svakakvih.  Znači nemojte ljudi kuditi motore i pljuvati po njima, ne bira motor svog vlasnika.  Nego budite pravi bajkeri, kolegijalni, i prijateljski raspoloženi prema drugim bajkerima.  Uživajte u svom izboru motora, i pustite druge da uživaju u svom.  A elitna gospoda – nek uživaju u svom elitnom klubu, i ko ih jebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Kao sto neko rece:"Vozite sta hocete ...vjetar je isti za sve"!

Ulagati u sredjivanje HDa je za mene jednako kao ulagati u nekretninu......lijepo je dok se gleda i dok te drugi gledaju ali sustina ostaje ista!

Kazem u nekretninu jer extra nabudzen motor i postaje nekretnina i vise vremena provede pozirajuci i cekajuci da neko pridje i da mu se divi!

 

Ja bajkere dijelim na one koji voze i one koji poziraju! Prije sam za dobar putopis nego za dobru preradu! Prljav motor,za mene  je pravi motor :)!

Celave gume su znak da motor sluzi svojoj svrsi! Pravi bajker se javlja vozacu a ne motoru.....bas me nasmijase ti Ameri  :)!

Na kraju se postavlja pitanje da li oni kupuju motor radi voznje ili .......qrce.a!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja