Jump to content

Moto Zajednica

XT660Z Tenere

Recommended Posts

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Mislim da ovaj kolega ima taj moped o kome razmisljas: picoda. Sa njim je prosao svasta. Monogo je aktivniji na hrvatskom forumu motori.hr tako da ces verovatno moci lase da ga kontaktiras tamo. Inace pise sjajne putopise  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Odlican bike. Gledao sam dosta njih kako voze, i raspametio sam se. Picoda je jedan od njih, koji odlicno barata sa tim motorom.

Na jednoj enduro voznji u HR vozio sam se ceo dan sa dva slovenca, i video koliko je sposoban motor. Oni ih voze vec 3-4 god, i nemaju nameru da ih menjaju. Pouzdan je za sve pare, a i drzi cenu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xt660z Tenere, Suzuki DRZ 400E

Odlican motor, lak za voznju, lao se manipulise sa njim, ubrzava i ide dobro. Malo trosi. Prelazi preko neravnog terena, bankina i rupa bez ikakvog osecaja da postoje! Jako je visok motor...neophodno je da imas visinu za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

poštovanje članovima forima,

ja sam novi član i imam jedno pitanje u nadi da će mi neko pomoći.

imam jamahu tenere 660z 2009 god. motor sam kupio prošle god i sve je funkcionisalo ok.medjutim  parkirao sam motor pre 20 dana i sad kad sam pokušao da upalim on ne baca struju na svećicu . zna li neko na šta da obratim pažnju ? hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ima li ove aktivnih vozaca ove masine ? 

Javlja mi se nazovimo problem, da mi motor na instrument tabli polse 250 predjenih km pali rezervu a pre puta full natankovan, stanem otovorim rezervoar a on do pola pun (sto je i realno ) . 

Koji vid indikatora stanja ima unutar rezervoara i dal je neko to ima i resio ? Pozzz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ćao @Dominator96
Od pre par meseci i ja sam vlasnik ove mašine.
I sam sam se pitao da li ima još ljudi sa ovim motorom na forumu - ali koliko vidim - i nema nešto mnogo, ili ne žele da se jave :)

Što se indikatora goriva tiče - primetio sam i ja da nije baš precizan, ali nije mi do sada palio rezervu tako brzo. Mada i nisam puno vozio zbog cele ove situacije. Obratiću pažnju.
Pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
Pre 9 sati, antir3ality je napisao:

Ćao @Dominator96
Od pre par meseci i ja sam vlasnik ove mašine.
I sam sam se pitao da li ima još ljudi sa ovim motorom na forumu - ali koliko vidim - i nema nešto mnogo, ili ne žele da se jave :)

Što se indikatora goriva tiče - primetio sam i ja da nije baš precizan, ali nije mi do sada palio rezervu tako brzo. Mada i nisam puno vozio zbog cele ove situacije. Obratiću pažnju.
Pozdrav!

 

Ja sa svojom masinom od kad sam sam je uzeo (pocetkom Marta ) do sad preko 4000km pregazio ,  sad mi se ta rezerva pali na malo preko 300 km , al znam da mogu preci jos zasigurnih 100km i u tom periodu vijam benzisku za svaki slucaj tako da sam navikao na tu indikaciju.

 

Nema uopste puno ovih Tenera kod nas , a forumasa jos manje :) 

Baci sliku masine 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

XT660Z mi je vizuelno najupečatljiviji motor koji (retko) viđam na ulicama. Nema ih u oglasima a i kad se pojave imaju ozbiljnu cenu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
On 2/29/2020 at 12:10 AM, branko_stefanovic said:

Nemam bas 660 ali imam 1200 (261 kg) i mogu ti odmah reci da iako deluje "tesko", nimalo nije u voznji, cak mi deluje i laksi za voznju nego Fazer od 180 kg. Mislim da je Yamaha uradila isti sistem i za 660 kao kod 1200, tako da mislim da ce da bude jos daleko laksi za upravljanje.

Mislim da mu je tvoj odgovor jako pomogao!!!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
5 hours ago, Dominator96 said:

Nema uopste puno ovih Tenera kod nas , a forumasa jos manje :) 

Baci sliku masine 

Nemam nešto puno slika, evo jedna sa poslednje vožnje:

0-02-05-9f5cc84854edaf0481a1ac4fff536c0128791c901725107e18245a90b4cbb9da_1c6d9d4b2484af.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pitam se već neko vreme koliko je ovakvih motora proizvedeno u svetu, a koliko je prodato u Srbiji.
Očekivao sam da ću lako naći negde po netu podatak o broju proizvedenih - ali nisam uspeo.

A sada vidim ovaj oglas na PA, pa se pitam da li je ovo 293 redni broj motocikla koji je Plattner prodao ? S obzirom da je 2017to godište - po tome ispada da ih je prodato oko 300 ?

image.thumb.png.3544d25875496dca8154cc0131a08f9f.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Možda nekad nekom od vlasnika ove mašine bude korisno: izrada DNA stage 2 poklopca za filter 3D štampom:
https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/59524-sta-ste-danas-uradili-na-svom-motociklu/page/173/&tab=comments#comment-2534310

 

Za model me možete kontaktirati na PM

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tractorce XT660Z

Pozdrav drugari, napokon sam se i ja dokopao jednog primerka čuvene Tenere. Dugo mi je bila na listi kupovine ali Marfi me je zezao 10tak god,  vozio sam FZ6, i sad FZ8 do pre 20dana i realno trebaće mi malko vremena da se naviknem na vibracije, prvo sam bio u čudu i bilo mi je skrooooz neprijatno kad sam je probao pre kupovine al biće sve ok dok mozak prihvati jednu svećku i drugačije gume. Kaže mi drugar 1 cilindar 1 problem, pa ti vidi.....

Odoh do garaže pa biće i neka fotka i sigurno par pitanja 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tractorce XT660Z

Poče neka kišica da kapljuca pa mi pokvari planove, elem, da kažem koju o Teneri, prvo i osnovno za mene je da što je više gledam sve mi se više i dopada, kad sam je probao u KVu pre kupovine delovala mi je ogromno jer sam visok svega 172cm a predhodni vlasnik 190+cm ja navikao da obe noge drćim na zemlji a tamo na vrhovima prstiju pa čas na levu čas na desnu ...bilo je veselo...čitaj smešnoooo.....dade mi raniji vlasnik i fabričke koske jer je on još podizao motor, pa sad kad sam ih montirao makar ne skakućem ali još uvek na vrhovima prstiju tako da ću je još malko spuštati jer to i nije neka nauka, ali on je i na vilama podešavao spram sebe tako da će biti izazov za podesiti.

IMG_20210314_103049.thumb.jpg.d85a6a72cda28a67fe72f25d27a45205.jpg

Ima nekih stvari koje mi nisu jasne, pa ću Vas priupitati za pomoć.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Čestitam, baš lepo izgleda motor! Puno lepih i bezbednih kilometara želim!
Baš mi je drago da se povećava broj ovih motora na forumu - možemo da razmenjujemo iskustva.

Inače primetio sam taj oglas na PA, imao je baš jaku cenu. Mnogo mi se dopao onaj povišeni vizir koji je bio na orginalnim slikama, ali nikako nisam mogao da saznam model. Kontaktirao sam i vlasnika, predpostavljajući da mu nije nikakav problem da mi napiše koji vizir ima - ali sam pogrešno predpostavio :) U međuvremenu sam naleteo na givi iz motoland-a, dosta povoljno, pa sam ga uzeo.
Mada verujem da će tebi i fabrički odlično da završava posao.
Baš dobro izgleda i ovaj skid plate ! I to planiram da nabavim ili probam da napravim u neko skorije vreme.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tractorce XT660Z

Hvala, jeste cena neopravdano velika, al da čekam još par god nisam raspoložen, tako da sam svesno dao više novaca.

IMG_20210314_112405.thumb.jpg.9aaf4b60edc3ee2d6050732d2b5e271b.jpg

 

Ako imaš ko da ga napravi, samo napred , ja mogu da ga izmerim slikam iz drugih uglova i sl.

 

Nego videh da si radio onaj poklopac kod fil vaz i na jednoj fotki kao da je neko ulje u njemu,  jeli to tako treba ???' kod mene je suuvo

IMG_20210314_112032.thumb.jpg.d50d47f9a432dc15744d9e939262b0ed.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
36 minutes ago, nebica933 said:

Hvala, jeste cena neopravdano velika, al da čekam još par god nisam raspoložen, tako da sam svesno dao više novaca.

Skroz mi je jasno, i ja sam isto razmišljao. Hteo sam baš ovaj model i nisam se pokajao. Ne planiram da ga menjam u skorije vreme. A ovaj tvoj primerak deluje baš dobro, ima dosta opreme i koliko se sećam iz oglasa - dosta stvari je na njemu bilo sređeno i odrađeno.

 

31 minutes ago, nebica933 said:

Nego videh da si radio onaj poklopac kod fil vaz i na jednoj fotki kao da je neko ulje u njemu,  jeli to tako treba ???' kod mene je suuvo

Hej, to me svi pitaju - a i ja sam jednom pomislio isto za slike nekog drugog motora :)Ali nije ulje - to je nov DNA filter, i dno mu je od sjajne crne plastike - pa na slikama tako izgleda.

A za skid plate - hvala, baš bi mi značilo ako te ne mrzi kad imaš vremena da ga uslikaš sa svih strana, i izmeriš. Naravno - nadam se da će biti neke prilike da ti se odužim. Planiram da napravim prvo model od kartona, pa cu onda od alu lima 4 mm da ga sečem. Ili sam, ili ako budem našao nekog da ga odradi na cnc mašini. I onda ostaje da ga savijem kako treba i odnesem nekom da zavari spojeve.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tractorce XT660Z

Nema zaduživanja i oduživanja, tu smo da se nadjemo jedan drugom kao i na putu.

Imao sam težak udes pre 20tak dana i odmah je stalo par bikera da pomognu, pa još par,pa još par....... E to mi je značilo više nego išta, makar su mi ulepšali vreme dok je stigla hitna, nikog od njih ne poznajem al ih pominjem svuda i zahvaljujem.

Tako da za ovaj štitnik nema problema :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000
WWW.MANUALEDEREPARATIE.INFO

Yamaha xt660z tenere Service manual - Download service / repair / owner / maintenance manuals for motorcycles

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@nebica933Video sam tvoje pitanje vezano za brzinometar u elektronici, i video sam da si rešio problem, što je super ! Ali pišem ovde odgovor jer možda će nekom u budućnosti značiti.
 

Imaš odličnu grupu na FB, sa preko 12k članova, i neverovatno je koliko se brzo ređaju odgovori vlasnika kad pitaš nešto. Grupa se zove "Yamaha XT660Z Tenere"
Između ostalog, u file sekciji možeš naći razne fajlove - 3d modele za neke sitnice, linkove i pdf ove sa uputstvima za razne stvari. A setio sam se toga zato što sam skoro gledao ovaj pdf sa uputstvom za popravku problema sličnog tvom:


I ajde kad već pominjem dobre resurse - ovaj kanal je nezamenjljiv što se održavanja motora tiče (šteta što više ne izbacuje snimke):

https://www.youtube.com/channel/UC_er6k2sXSF3XkheO3J1W4Q

Mada si možda već naleteo na ovo :)
Pozdrav i sve najbolje !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja