Jump to content

Moto Zajednica

XT660Z Tenere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd , Borča
  • Motocikl: TDM 900

Pozdrav,

 

Ozbiljno razmisljam o nabavci nove Tenere 660. Pogledao sam dosta testova i procitao dosta o motoru na netu ali nisam uspeo da nadjem komentare nasih bajkera, pogotovo vlasnika iste na forumu.

Da li neko ima iskustva sa motorom? Motor koristim po gradu ali i za dalja putovanja uz mogucnost silaska sa asfalta, sto sa trenutnim motorom koji vozim (Diversion900) nije moguce. post-2322-0-72915200-1390672865_thumb.jpg

Svaki savet je dobrodosao 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Izgleda da ih slabo ima ovde :neznam: Inace imas dosta o njemu na adv rideru kao i dosta putopisa s ovim motorom. Po nekima koje sam citao, jako pouzdana masina. Jedino je estetika diskutabilna :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Pa kaze, motor dosta visok sa dosta visokim tezistem,dobro za off road , ali ne bas za po gradu,Relativno lagan ,ne bas prejak pa jos i jednocilindras, ne voli male obrtaje, menjac prilicno kratak pa 'zahteva' cesto saltanje.Ja ga ne vozim po gradu osim kad prolazim kroz neki.Krajnja brzina relativno mala, preko 130 vec neprijatno trese motor pa za neka duza putovanja i nije , osim ako bas vozis polako.Definitivno nije za autoput.Moj je 'malo' stariji ali do sad nisam imao nikakavih problema.To je otprilike neka osnova , a ako te interesuje nesto konkretno pitaj,pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Procitaj iskustva sa XT660R. Masina je ista, prenos, ram, snaga...

Razlika je u visini, velicini rezervoara (tenere valjda ima 22l), bolja instrument tabla, maska, sediste...

Odlican motor, nije bas za auto-put, ali moze. Smara saltanje u guzvi, za off odlican ali to nije cross motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Pa kaze, motor dosta visok sa dosta visokim tezistem,dobro za off road , ali ne bas za po gradu,Relativno lagan ,ne bas prejak pa jos i jednocilindras, ne voli male obrtaje, menjac prilicno kratak pa 'zahteva' cesto saltanje.Ja ga ne vozim po gradu osim kad prolazim kroz neki.Krajnja brzina relativno mala, preko 130 vec neprijatno trese motor pa za neka duza putovanja i nije , osim ako bas vozis polako.Definitivno nije za autoput.Moj je 'malo' stariji ali do sad nisam imao nikakavih problema.To je otprilike neka osnova , a ako te interesuje nesto konkretno pitaj,pozdrav.

 

Taj agregat upravo ima vise momenta na manjim obrtajima. Doduse, ne voli ispod 2k obrtaja jer onda taj jedan cilindar trese ceo motor do neprijatnosti. Gerelano su vibracije dobro suzbijene, trese isto kao, ili cak nesto manje od prosecnog Trans Alp-a. Slazem se da je prijatna putna brzina za taj agregat do 130 km/h. Relativno lak za odrzavanje, smesa i throttle se steluju elektronski, ler gas na srafu. Ja sam u moj motor za 5000km dolio 50g ulja. Nema nikakvih problema pri paljenju cak ni kada je temperatura oko nule (ispod toga nisam imao prilike da probam).

Karakteristicno za taj motor, a sto nekome moze da zasmeta, je da se izmedju 3-3.5k obrtaja oseca tzv. "surging" (pretraziti forume, bilo je price o tome) , sto se u voznji manifestuje balgim "cimanjem" motora, kao da ne drzi potpuno konstantan gas, nego "secka". Jedva primetno, i to do 3. stepena prenosa, ali eto, treba pomenuti. Adekvatnim stelovanjem smese i TPS-a se taj efekat umanjuje pa se gotovo vise ni ne primecuje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd , Borča
  • Motocikl: TDM 900

Meni trenutno jedini problem predstavljaju vibracije motora i kada su najizrazenije. Nisam neki ljubitelj brzine tako da mi odgovara voznja do cc130kmh. Gledajuci po papiru motor skroz odgovara mojim potrebama, mada ga jos nisam vozio, tako da ce taj momenat verovatno biti presudan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

I meni je zapao za oko, mada ga nisam vozio, al sam ozbiljno bio zainteresovan da ga kupim. Bio sam u platneru u BG , trenutna cena je 6500€, bez mogućnosti kreditiranja, što je problem, barem za mene, jer onda u banci moraš da uzimaš keš kredit. A sobzirom da sam skoro ušao u svet motociklizma, zasad sam uzeo XTZ750, pa ćemo videti, zadovoljan sam. Kod tog motora me privlači jednostavnost, a estetika je lična stvar, meni je npr. prelep.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Marko bicu uSrbiji verovatno pocetkom Aprila pa ako bude lepo vreme mozemo da se vidimo na kafici i da probas motor.Mislim da je citanje o tudjim utiscima interesantno ali se ipak motor vozi 'dusom'.Probas pa imas neku ideju kako to izgleda.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

za off odlican ali to nije cross motor.

 

Da li je za off odlican?

660 Tenere ima 206kg....

 

XT660R ima 165kg...

 

Drasticna razlika u tezini. XT660R je po meni u startu bolji offroad motor jer ima sve isto kao tenere samo eto manji rezervoar.

 

Tenera sa i BEZ ABS-a se mnogo razlikuju...Kod ABS modela ceo motor je spusteniji i vise pribijen zemlji...valjda zbog ABS-a..

 

Hocu da kazem da na neki ozbiljan off road Teneru zaboravis jer je krme od motora..izgleda lepo to se slazem ali je tezak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

On ni ne trazi hard enduro nego lepo pise u prvom postu: '' Motor koristim po gradu ali i za dalja putovanja uz mogucnost silaska sa asfalta''. Ako ljudima sa gs 1200 nije tesko malo off-a nece mu biti ni problem sa tenerom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

XT 660 Z ima 208.5 kg puna goriva ulja rashladne tecnosti.Prazna oko 181 kg.Da je laka nije ,Suzuki DR 400 je najbolji odnos snage tezine ali nije se prodavao u Evropi vec samo u Engleskoj pa su i cene takve.I nije za ozbiljniji off road,ipak je to dual purpos bike, znaci moze lagani off.A XT 660 R kao sto sama oznaka R kaze road bike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd , Borča
  • Motocikl: TDM 900

Pre Diverzije sam vozio Super teneru i nisam imao problema sa tezinom prilikom teranja po terenu. Doduse nisam je vozio po nekom preterano teskom terenu ali me je uvek dovela do najboljeg mesta za sator ;) tenere660 me pre svega zanima zbog svoje svestranosti, ekonomicnosti i izgleda, a u 90% slucaja cu biti sam na motoru tako da mi nedostatak snage verovatno nece smetati. U svakom slucaju moracu da probam motor i vidim da li mi odgovara, ima jedan trenutno na oglasima pa cu verovatno ovih dana da odem da ga vidim! Savet na sta dodatno da obratim paznju pored redovnih stvari je vise nego dobrodosao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

 

Jeste. To je Bobs vozio ... ali je posle tog putovanja prodao i kupio - Africu Twin ... :moto3: ... ne sećam se tačno zašto, valjda mu nije baš lego jednocilindraš za takve duže ture ... uostalom, pošalji mu pp pa nek ti on kaže o tom modelu šta te zanima ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

http://forum.bjbiker...-i-jordan-2010/

 

 

Jel u ovom putopisu taj moped?

 

Jeste. To je Bobs vozio ... ali je posle tog putovanja prodao i kupio - Africu Twin ... :moto3: ... ne sećam se tačno zašto, valjda mu nije baš lego jednocilindraš za takve duže ture ... uostalom, pošalji mu pp pa nek ti on kaže o tom modelu šta te zanima ...

 

Koliko se sećam, reče da je motor veoma neozbiljan, šta god mu to značilo...1neznam.gif Afrika mu izgleda odgovara.1moto3.gif

Meni je ovaj motor zanimljiv. Oprostio bih mu i taj ružni far. Mislio sam da je lakši, s obzirom kako uštogljeno izgleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Uglavnom zamerke na taj motor su sto je slab i spor za duza putovanja. Mada sve zavisi ko sta ocekuje od motora, bivsi clan foruma SCI se slatko navozao po svetu starom tenerom 600.

Evo jednog videa gde se moze videti ubrzanje i max brzina, nije se bas proslavio

 

Ja ne vidim ni jednu prednost teskog jednocilindrasa (posebno za putovanja) u odnosu da motor sa dva cilindra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Aco potpuno si u pravu,ko hoce autoput i asfalt i samo asfalt bolje da pogleda nesto drugo.Ako pak hoce 'brdsko-planinske' terene, lokalne puteve pune rupa i zakrpa i cesta skretanja na sporedne puteve ( citaj zemljane ) sasvim dobar.Nije najbolji ali kao i kod svakog dual purpos ima prednosti i mane.Treba prvo odluciti sta tacno zelis od motorcikla pa po tome i traziti odgovarajuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Uglavnom zamerke na taj motor su sto je slab i spor za duza putovanja. Mada sve zavisi ko sta ocekuje od motora, bivsi clan foruma SCI se slatko navozao po svetu starom tenerom 600.

Evo jednog videa gde se moze videti ubrzanje i max brzina, nije se bas proslavio

 

Ja ne vidim ni jednu prednost teskog jednocilindrasa (posebno za putovanja) u odnosu da motor sa dva cilindra.

 

Covek je vec rekao da vozi lagano, i da mu 130km/h nije spora putna brzina, tako da verujem da mu je i ubrzanje i top speed vise nego ok.

Ja sam probao Hondu Trans Alp i isto ako ne i vise trese od ovog konkretnog Yamaha-inog jednocilindrasa. Reference radi, kakve su Africa Twin i Super Tenere u poredjenju sa Trans Alp-om sto se vibracija tice?

I ne treba zanemariti cinjenicu da se coveku XT660Z Tenere svidja kako izgleda. Znam mnoge kojima je to jako bitan faktor kod kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Probao sam ga na sajmu prosle godine.

 

Imam skoro 2metra, mogu da oslonim na oba stabala ali knap. Meni se dopada ceo taj koncept.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

http://forum.bjbiker...-i-jordan-2010/

 

 

Jel u ovom putopisu taj moped?

 

jeste , i u pravu Bobs ga je vozio , al njega bolje ne pitajte o motoru , kazace vam sve najgore. On ga je kupio novog pre polaska u Siriju i cim se vratio odmah ga je prodao. Kaze da je neverovatno neudoban za put, da nema nikakvu zastitu od vetra , da mu je palio gresku cim sipa malo losije gorivo ........ Sve u svemu , najbolje je probati, ali ja se sa Bobsom vozam nekoliko godina i surovo je iskren.

Nadam se da sam nesto pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja