Jump to content

Moto Zajednica

Зашто возимо ДВОТОЧКАШЕ?

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Инспирисан гледањем документарца ``Why we ride`` ( ko га није гледао нека обавезно то уради) почео сам да размишљам одакле толика љубав према истим0stabre.gif

 

Као и велика већина овде присутних почео сам рано негде око основне школе на Торију, па онда аутоматик, ту се завршава прво поглавље моје вожње двоточкаша.

Негде око 18-те године гле чуда 1neznam.gif опет се буди иста и ја после прве велике љубави BMW 323i кога сам слупао0plac.gif,купујем преозбиљну машину за своје године.

 

Kawasaki ZZR 1100

 

20100503-1965482-1997-Kawasaki-ZZR1100-ZX11.jpg

 

После једне вожње само са кацигом на глави мало брже од дозвољеног1zvizduk.gif,схватио сам да ипак то није за мене и да морам да баталим илиbicikl.gif

Пре 7-8 год почиње и треће поглавље у мом животу возача двоточкаша.

 

За сада најлепше,упознао одличне људе,створио лепа пријатељства.

У овом периоду схватам да је то права љубав2Ljubav.gif(прво што урадим ујутру је погледам да ли ми је све ок са скутером )

После вожње сам смирен опуштен и веома задовољан,а богами и сви око мене.Ни мала несрећа коју сам доживео није ме пореметила нити умањила жељу и љубав ка вожњи двоточкаша.

 

Е сад оно што би ја волео је да чујем од Вас ,шта вас нагони да возите своје љубимце и љубимице?1moto3.gif

 

Поделите то са нама само напред

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

pa vozim jer je to PREVOZNO SREDSTVO kao i automobil i bicikl.......mislim ono.... verujem da mu je namena prvobitna bila kada je izmisljen upravo za to i bila ........znaci prelazim tacku A do tacke B brze a i neidem peske :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

bila je tema pre par godina, al valja se ponoviti :)

 

kao klinac sam posudjivao tomos apn6 od drugara na "djir" i tu je bilo neke magije al na kratko, tj na duzhinu "djira".

posle sam probavao par skutera u sushtini svodilo se na eto da probam.

 

par godina kasnije probao sam MZejca od drugarovog chaleta, kakva sprava bog te hebo :ooo:

par dana nakon te probe, blenem u ako se dobro secham bio je plavo beli 750 (ne znam model), parkiran na shetalishtu u Tivtu, klincu nije mnogo trebalo da mu ochi zasjaju od divote tog prizora...prekide me tip pitanjem:"ochesh krug?" sav zablentavljen samo sam odmahivao glavom, a on se smeje :)

 

pre par godina, vratishe mi se misli na motore... drugar je non stop mleo o forumu, kakav bre forum? pa Beton Jungle Bikers, prelistam malo i ogreje me zhelja za motorom..

i ode mast u propast, od tada ni zimi ne silazim sa motora, gotovo :D

 

zashto?

Sloboda! po mom mishljenju istinska sloboda... taj momenat kad upalim Katu, sve nestaje, nema problema, samo put, ekipa sa kojom vozim..

Ljudi, ta zajednica koja se drzhi zajedno zbog iste ljubavi prema mashini, rekao bih da sam sa nekim ljudima mnogo prisniji zbog te ljubavi.

Upoznao sam mnogo ljudi, sprijateljio se sa dosta ljudi zahvaljujuchi ovom nachinu zhivota i mogu rechi da mi je mnogo lepshe, bar se ja osecham bolje.

 

nishta od ovoga nisam mogao ni da zamislim, iskreno, mislio sam, vozish motor ok to je to. al dosta toga se promenilo odkad vozim. na komad bolje!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

Sloboda! po mom mishljenju istinska sloboda... taj momenat kad upalim Katu, sve nestaje, nema problema, samo put, ekipa sa kojom vozim

ovo je ljubav prema voznji a sloboda je (generalno) kad ne zavisis od 'stvari', motor ide na vazduh, ne trazi zamenu ulja, nov akumulator, gume od 200e..:/

u stvari, ako volis da vozis motor jos si veci rob, tip: 'potrosac' :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

И овде долази до поделе на оне који мисле да је то "превозно средство" и праве заљубљенике и љубитеље мотора.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Pa doro skuter je vise kao prevozno sredsto od tacke a do tacke b, ostali motori se ili kupuju da budes pozer ili zato sto volis da ih vozis tj uzivas u voznji .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Sloboda! po mom mishljenju istinska sloboda... taj momenat kad upalim Katu, sve nestaje, nema problema, samo put, ekipa sa kojom vozim

ovo je ljubav prema voznji a sloboda je (generalno) kad ne zavisis od 'stvari', motor ide na vazduh, ne trazi zamenu ulja, nov akumulator, gume od 200e..:/

u stvari, ako volis da vozis motor jos si veci rob, tip: 'potrosac' :/

nisam mislio na potrebe motora, vech na sam chin vozhnje. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja znam samo da kad sam napet, nervozan, krene da me nervira svaka sitnica - sednem na motor napravim krug do Avale i nazad i kao da sam najsrećniji čovek na svetu posle te vožnje.

Skuter mi služi kao prevozno sredstvo od tačke A do tačke B po gradu ali i u toj vožnji ima uživanja. Sa njim sam par puta otišao do NS,Obedske bare, Avale i isto je bio lep osećaj. :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Ljubav prema prema dvotockasima hmmmm .....:ljubav:

 

 

Kad bolje razmislim pocella je odprilike kad i ljubav prema mami i tati, a daleko pre nego prema Titu, pionirima, skoli, zenama i slicnim glupostima

 

Jos su mi zive slike pred ocima nemackih moto turista na hrvatskom primorju, sa ogromnim KLX-ovima, STenerama, DRBig-ovima i slicnim enduracama ... kako su samo bile impozantne onolike, a ja mali

 

Pa onda honde, kawe, suze i yamahe sa, i bez oklopa... a mi klinci iz provincije slinimo i zamisljamo sebe jednom - nekad kako bi i mi motorom na more

 

E da sad mozete videti osmeh na mom licu :D x 1000

 

I tako kroz citavo detinjstvo, stalno iscekivajuci krug na strasnim mopedima od starijih drugara, ljubav je rasla, a mogucnosti se smanjivale i tako tuzna prica stariji roditelji vs. drugo dete dobijeno posle 100g pa jos sin - greota da se ubije

 

Ali dinar, po dinar i 1989, komsija Milan, bog da mu dusu prosti, inace lugar prodade mi za protivvrednost 10-ak sladoleda ili u njegovoj valuti par piva, njegovu makinu , tomos APS3 stariji od mene 3 godine, ali ko mari, to je moj prvi dvotockas :moto3:

 

Tu je ljubav bila na probi .... :oda2:

 

kao i posle 17 godina kad ne promisljeno kupih suzuki GS 650 G iz 82.

 

Vise restauracije, farbanja, popravljanja, guranja i zajebavanja nego voznje ..... E kad tad sve ne batalih, onda necu nikad

 

To je sigurna potvrda prave ljubavi :aha:

 

I kanacno nakon X gluposti konacno kupih makinu iz ovog veka i konacno sam ostvario zelje, snove i dalje ih zivim

 

Nema niceg lepseg nego ekipa i motor izmedju nogu i put,

 

Hvale nemam za BJB , uz ovaj forum i ljude okupljene oko njega sve je dobilo neki novi smisao, neku sjajnu dimenziju

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

Motor medj' nogama, cura iza tebe i put pod tockove...

Curi medj' nogama, motor pored sebe...

hmmm...

ljuubav na sve nacine :)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Slazem se sa Arsom! ;):D

 

Ma brate predobar osecaj kombinacije zvuka motora, zvuka vetra, blagih neravnina na putu i ruke devojke koja me steze oko struka..pre bih dao bubreg nego motor :D

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Zato što mi odgovara, uživam u vožnji dobrog motora koliko i u vožnji dobrog auta, pizdim kad ljudi ne znaju da voze bio na motoru ili u autu, na motoru me ugrožavaju u autu me zadržavaju.

 

Već sam jednom napisao na forumu, onoga dana kada me ograniče da moram da ga vozim ko auto ja sam završio sa njim, nema tu za mene ljubavi, ja uživam u vožnji, ali ne volim objekte, zamjenjivi su, pa kada ne služe svrsi budu zamjenjeni

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Volim prirodu i boravak u njoj a kud ćeš direktnijeg kontakta sa istom od motora sa spremljenim šatorom na sedištu :takoje:

I plus ovo što je napisao Peratrap malo iznad.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

После 500 км пређених у једном дану(што нам је постала отприлике мера),схватиш да је секс прецењена ствар и да траје кратко!!! Ових 500км,или ти цео дан, је као да си цео дан на врхунцу уживања,адреналин и ендорфин се само смењују и када се помешају стварају осећај екстазе која траје од ујутру када се пакујеш у опрему док се мотор загрева,све време док возиш а поготово када се у сутон враћаш кући са слатким умором,благо дехидриран,са осмехом на лицу као да си општио са гомилом амазонки!!! 1aha.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

као да си општио са гомилом амазонки!!! 1aha.gif

 

Е...претера га....:lol:

Nije preter'o,nije preter'o!!!! ;-)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Zasto vozimo dvotockase?

 

Neko zato sto mu je to prevozno sredstvo efikasnije od drugih, neko zbog riba, neko zbog vetra u kosi i slobode, "neko jer je to prva stvar posle sexa koja je najlepsa na svetu" :lol:

 

Za mene su dvotockasti jedan vid strasti i deo zivota. Vozim jer me to ispunjava i uvek sam mnogo sredcniji i zadovoljniji kad se vratim sa voznje nego da bilo sta drugo uradim u zivotu. Miris benzina i guma, leptirici u stomaku pred voznju, osecaj u stomaku posle peglanja krivina, i osecaj posle celog dana i predjenih 400 km....mnogo je razloga.

Ko vozi iz ljubavi, oseca tu strast negde u sebi, pravi je bajker !!!:moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

@ Crni Jr.

Не шири пиратерију буразеру 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja