Jump to content

Moto Zajednica

BOLJE IKAD NEGO NIKAD

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Osim turističkih atrakcija i mogućnosti za moto ugođaj, treći aspekt vrhunskog doživljaja na Kefaloniji je hrana. U ovom putopisu o njoj neću pisati već ću dati jednu korisnu informaciju onima koji tamo idu a interesuje ih ova problematika. Elem, smatra se da je med sa Kefalonije najbolji i najzdraviji u celoj Grčkoj. Mi smo to saznali tek kada smo napustili ostrvo i ostali praznih ruku. Toliko o hrani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Beograd , 29 novembar
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750

"Lik je malo mlađi od mene ali verovatno ima mnogo više iskustva. Od opreme na sebi ima sve: japanke, maramu na glavi i naočare za sunce. "

1lol.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

I tako... Dok su tekli poslednji dani kefalonisanja, Tanja se javila našim prijateljima Mariji i Dioniziju koji žive na Zakintosu. Kada su čuli da smo na susednom ostrvu, nije bilo šanse da ne svratimo do njih. Umesto povratka kući, dodali smo još jedan dan za Zakintos. To je značila da do Sofije treba da idemo dužim putem i u jednom danu ali OK. Jesmo bajkeri ili ... nismo bajkeri.

 

Onog trenutka kada smo trajektom prešli na Zakintos, ...

 

2wnt.jpg

 

... podsetili smo se šta znači klasična turistička destinacija i koliko je Kefalonija različita. Da me ne shvatite pogrešno, Zakintost je jedno od najlepših ostrva na kojima smo bili: plaže su fenomenalne, priroda je prelepa, putevi su vijugavi i izazovni (kada nema nikog).

 

5doy.jpg

 

Prosto, velika je gužva u špicu sezone. Mnogo opreznije vozim. Svuda naokolo zuje zablenuti turisti i lokalci koji vezanih očiju mogu da voze po ovim putevima (sindrom “Miško”).

 

Kad smo već na severu ostrva, odlazimo do poznate plaže Navagio da bacimo pogled od gore.

 

nq6g.jpg

 

wvxi.jpg

 

Uz put stajemo kod tezge sa medom da mama kupi svojoj ćerki med od ruže: “Da dete ponese u Beč.” Sreća da GS Adventure može dosta da natovari. Kad se koferi napune, unutrašnje torbe se prosto izvade i nakače se od gore. Time se dobija dodatnih 30-40 litara prostora (po koferu :aha: )

 

yjhp.jpg

 

Ostatak dana je bio krajnje cool. Sa Marijom i Dionizijem smo se družili, išli na klopu i uveče na mohito.

 

h75k.jpg

 

Umesto popodnevne dremke, otišli smo da popijemo kafu na Banana Beach-u. Tamo smo prošle godine sa decom proveli dosta vremena.

 

xh0l.jpg

 

c8o2.jpg

 

Kao i prošle godine, pojavila su se četiri autobusa sa mladim srpskim turistima. Haos. Cenzura za fotografije.

 

Za jedan dan na Zakintosu, toliko.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Sofija, Bugarska
  • Motocikl: Kawasaki Versys

Još od sinoć pada sneg. Pogled preko balkona pokazuje da je već napadalo oko 15 cm.

Čitanje moto-putopisa i opisi grčkih ostrva u trenutku me prenose iz vremena zamrznutih ušiju u vreme oznojenih zadnjica.

Ohhh, jedva čekam proleće. A do tada mogu samo da se sećam koliko nam je bilo fenomenatlno sa vama na turi do Krfa.

Moraćemo da napravimo i Part II :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Sve što je lepo ima kraj. Već je 26 juli, dan povratka. Ustali smo rano da uhvatimo prvi trajekt do kopna. Pred nama je nešto manje od hiljadarke do kuće.

 

o62x.png

 

Ranije smo vozili i više kilometara u jednom danu ali je sada otežavajuća okolnost temperatura. Kada se oko 11h zabila na donjoj granici od 37 stepeni, nije se spustila do Sofije.

 

r7mb.jpg

 

Ne znam zašto baš 33 stepena, ali shvatio sam da je meni to granica iznad koje nema više nikakve veze da li idem brzo da se luftiram, da li nosim mash odelo ili letnje čizme. Kuvam se i pomoći nema.

 

7i2i.jpg

 

Ne znam otkud toliko osa ove godine. Do sada su nas tukle sa 3:0 i zato smo ceo put do kuće izvezli zakopčani do grla i bez otvaranja vizira. Kada smo predveče stigli domu svome, shvatili smo da je krajnji rezultat 5:3 ZA NAS. Evo šta smo istresli iz naših kaciga.

 

s0f9.jpg

 

Posle desetak dana i pređenih oko 2.500 kilometara, završio se naš predivni godišnji odmor. Sledi fotografija kao za kraj filma.

 

z575.jpg

 

 

Zaključak: Nema nikakve potrebe da idete na Kefaloniju... osim ako niste rešili da se dobro provedete, vozite motor predivnim putevima i kupate se na nekim od najlepših plaža na svetu.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

TVOJA OMILJENA MOTO SLIKA

OPŠTE DISKUSIJE > Fotografija

 

Idealna profilna slika bajkera za Facebook...

 

8aaw.jpg

 

Mrtav ladan krade komšiji paradajz.

 

4lu7.jpg

 

Kako nervirati kolege sa posla.

 

t5k0.jpg

 

Kad se pojave četiri autobusa sa srpskim turistima...

 

0nmk.jpg

 

Ta daaaam... Ajfelova kula.

 

42qk.jpg

 

Kad započneš važan razgovor dok voziš...

 

6gdf.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Одличан одмор и описи су, као и увек, другачији и занимљиви. БРАВО!!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

I kao što obično u životu biva...

 

Dok smo uveče sedeli udobno uvaljeni, odmarali se od duge vožnje i razgledali fotografije sa upravo završenog puta, prva vest koju smo pročitali na Facebooku, totalno nas je razbila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

ŽELIMIR - ZBOGOM DRUŽE

MOTOCIKLISTI > Crna Hronika

 

Bio je uspešan u poslu, spreman za svaku avanturu i omiljen u društvu. Imao je osećaj za lepo i, ne slučajno, vozio je Ducati Diavel.

 

Više ga nema.

 

Krajem jula, vozeći svog ljubimca, u podnožju Kopaonika izleteo je sa puta. Nekoliko dana se hrabro borio za život ali je izgubio tu bitku.

 

Na dan kada otvorimo novu moto sezonu, njega neće biti među nama. Jedan beli balon sa njegovim imenom poleteće ka nebu.

 

ufp5.jpg

 

Neka su mu široki putevi nebeski.

  • Podržavam 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Odlicno!

 

Ove godine sam tamo u drugoj polovni avgusta.

Provericu sve navedeno.

 

Ono u sta sam siguran da cu sigurno doci dva dana ranije(pre glavnog dela ekipe),da na miru obidjem zeljene destinacije.

 

:hvala:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Najavljujem malu pauzu u putopisu.

 

1. Nešto su mi se zeznule fotke na ImageShack-u

 

2. Neko je ubacio u dvorište ovu slatkoću i sada gledamo šta da radimo sa njim.

 

gjtd.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Najavljujem malu pauzu u putopisu.

 

1. Nešto su mi se zeznule fotke na ImageShack-u

 

2. Neko je ubacio u dvorište ovu slatkoću i sada gledamo šta da radimo sa njim.

 

gjtd.jpg

 

 

Sta da radite sa njim? Pa zadrzite ga slaze vam se uz plocice. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

Steta bi bilo da toliki talenat za pisanje ne podelis sa nama !!! Mnogo bi me razljutio ! Necu nista da hvalim al citam redovno Panda-lektiru i mogu da se javim na casu da odgovaram iz iste, sve sam zapamtio kao da sam putovao s njima !!

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja