Jump to content

Moto Zajednica

BOLJE IKAD NEGO NIKAD

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Shto bre tolika diskriminacija prema zenama, nismo mi toliko plashljive ko shto mislite :D;)

 

Nikakva diskriminacija... puj, puj... daleko bilo.

 

Malo je problem da se gura kroz prepreke motor koji je x puta teži od "gurača". Evo ovako:

 

eh1h.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Do sada bas raznoliko a ipak odlicno, i za oci i dusu, pa iako napolju sneg pada a motor u garazi, zbog tvog putopisa, misli nam se negede tamo "u daljini gube" :takoje: :takoje:

 

 

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

ISTINA O KEFALONIJI

PUTOVANJA, IZLETI, MOTO SKUPOVI > Putopisi

 

Svojevremeno su mi prijatelji Grci otkrili da u njihovoj zemlji lokalci često kriju najlepša mesta od turista. Da bi ih sačuvali samo za sebe zaverenički ćute o predivnim plažama, najboljim krčmama i drugim mestima od kojih vam zastaje dah. U tom stilu, pokušao sam da glumim Grka i da sakrijem Kefaloniju od najezde bajkera ali mi ne ide baš najbolje. Ja sam lajavi krelac a i vi ste moje kolege. Zato neću da krijem - Kefalonija je fenomenalna.

 

Pošto smo po četvrti put odustali od Korzike, mislili smo da će nam Kefalonija biti nešto kao utešna nagrada. Kako smo se samo prevarili...

 

15. juli 2013-te je ponedeljak, totalno bezvezan dan da kreneš na godišnji odmor. To što se moja žena uvalila u gluposti (videli ste kakve) i što nismo mogli da krenemo za vikend, nije ni bilo tako loše - radnim danom je mnogo manje saobraćaja. Krenuli smo tek popodne posle ispita i uz put svratili u prodavnicu Motoboom. Tamo je novopečenog bajkera čekala zaslužena nagrada. Voli žena enduro pa to ti je.

hgn3.jpg

Osim što je Tanju osa ubola za ruku a mene za vrat, nije bilo većih uzbuđenja. U jednom dahu smo odvezli 320 kilometara do Soluna.

zpq5.jpg

O Solunu može mnogo da se priča ali ću to ostaviti za neki drugi put. Sada ću samo preporučiću tri dobra mesta za klopu i piće.

 

Ble - Bread & Sweets, Agias Sofias 19, Thessaloniki, Greece

Odlična peciva i slatkiši

Ble

 

Kitchen Bar, Limani, Thessaloniki, Greece

Jutarnja kafica i pogled ka gradu

Kitchen Bar

 

To Hellinikon, 9 Stratigou Kallari st., Thessaloniki, Greece

Najbojli restoran na gradskoj pijaci

To Hellinikon

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Sto volim putopise, pogotovo kad je ovakvo snezno vreme. Nekako lakse podnosim zimu. Jos kad su ovako dobri, uzivancija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Drugi dan. Pakujemo se za polazak. Iako na sebi imamo najletnjija letnja odela, enduro kacige koje duvaju sa svih strana i letnje rukavice, ipak smo se već deset puta preznojili. Užasna je vrućina. Posle male diskusije o bezbednosti, teška srca skidamo čizme i kačimo ih na kofere. Mi smo prošli ok ali ovo nikome ne preporučujemo. Jeste prijatnije po vrućini ali me je dosta bolele kada me je kamenčić odvalio po nozi. O drugim opasnostima neću ni da govorim.

fv5s.jpg

 

Nigde ne žurimo (kakav dobar osećaj) i zato smo rešili da prenoćimo na Lefkadi. Nismo rezervisali hotel, uz put ćemo izabrati neki koji nam se dopadne.

 

Auto-put ka Igumenici... ludilo... zezanje... party time...

ibdk.jpg

 

Kod Janine se odvajamo ka jugu i vožnja postaje zanimljivija. Duge krivine daju mogućnost da se vozi dobrim ritmom i da se bez ikakvih problema pretiču kolone automobila. Idealno mesto za pauzu tokom vožnje po vrućini je restoran Platanakia (N39 23.213 E20 52.00), kao što mu ime kaže, smešten u debeloj senci platana. Hladovina, rečica, pastrmke...

4cvl.jpg

 

taab.jpg

Pravimo pauzu i nastavljamo ka današnjem cilju.

 

Prilaz ostrvu je interesantan jer se vozi nasipom koji, de fakto, ostrvo pretvara u poluostrvo. More sa leve i desne strane a pred nama put. Sačekali smo da prođu jedrilice i jahte, da se spusti pokretni most i prelazimo na Lefkadu.

cmzm.jpg

 

Istoimeni grad nam se nije preterano dopao. Tipična glavna ulica puna tezgi, restorana, nepropisno parkiranih automobila... Gužva i gomile turista. Nećemo se zadržavati.

 

Rešio sam da vozim istočnom obalom iako su najlepše plaže na suprotnoj, zapadnoj obali. Odmah da kažem zašto: ja sam kriv, nisam želeo da dođemo u iskušenje. Pre polaska smo malo proučili ostrvo (i Lefkada nam je bilo opcija za godišnji odmor) ali smo shvatili da se do tih fenomenalnih plaža uglavnom stiže pešaka niz stotine stepenica. Ajde da siđem do dole, to i nekako. Medjutim, da se posle kupanja i izležavanja pentram uzbrdo... No way. Želja mi je uveče da spavam u hotelu a ne na 174-tom stepeniku.

 

Prijatnom vožnjom uz more stižemo do mesta Nidri. Osim malih ostrvaca i poluostrva koje zakriljuje grad, ništa specijalno nam ne privlači pažnju. Samo ručamo i produžavamo dalje.

 

Sledećih tridesetak kilometara vode kroz kontinentalni deo. Lomeći krivinu za krivinom stižemo na južni deo ostrva, u mestašce Vasilki. Odatle sledećeg jutra polazi trajekt do Kefalonije. Bez problema nalazimo sobu sa pogledom na atrakciju po kojoj je ovaj grad poznat.

r5cy.jpg

Danas smo laganica prevezli 420 kilometra i nismo umorni. Predveče palimo motor i odlazimo na večeru u obližnje selo Sivota. Dok večeramo, dogovaramo se da, kada budemo mogli, ponovo dođemo i detaljno obiđemo Lefkadu. Zbog stepenica moram malo da nabijem kondiciju.

 

“Tanja, šta misliš o tome da počnem da treniram... hmmm... boks cigara... tu mi je negde bio BOKS cigara?”

“Da treniraš boks? Sjajno!”

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Svako malo udjem da pogledam da li su završene ove pisanije. Nisam ni počeo da čitam, jer, prosto je šteta Nešino štivo seckati u čitanju. Kada sve bude gotovo, zavaliću se u fotelju, i nikome neću dozvoliti da me uznemirava dok uživam!

 

0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Treći dan puta. Među prvima smo stigli na trajekt za Kefaloniju. Napuštamo Lefkadu.

 

onqm.jpg

 

Dok čekamo ukrcavanje, upoznajemo se sa kolegom iz Atine koji vozi Triumph Tiger-a 800.

 

3a47.jpg

 

Čovek je završio ekonomiju, odlično govori engleski i radi kao policajac (a izgleda normalno :zvizduk: ). Nedavno je raskinuo sa devojkom. To ga je očigledno uzdrmalo pa je uzeo kredit za motor i eto već danima sam krstari Grčkom tražeći utehu. Tokom kratke vožnje trajektom ispričali smo se o svemu i svačemu: o krizi, o motorima, o putovanjima, o protestima (podržava ih i teško mu je da zastane pred demonstrante)... Posle iskrcavanja vozili smo jedan deo puta zajedno.

 

pqyf.jpg

 

Već prvi kontakt sa Kefalonijom obećava. Fiskardo je prelep gradić–luka na severu ostrva. To je obavezna destinacija za sve koji jahtama krstare Jonskim morem. Odvojili smo jedan od sledećih dana za detaljan obilazak ovog grada tako da danas samo prolazimo pokraj njega. Vozimo ka zapadnoj obali.

 

p6g9.jpg

 

Da, da... to je ono što smo želeli da vidimo.

 

xhec.jpg

 

uxtb.jpg

 

Vijugavi put vodi par stotina metra iznad mora i nema nikakve gužve. Jedan od razloga da odustanemo od Korzike je to što su tokom turističke sezone putevi krcati turista u rent-a-car vozilima tako da vožnja motora postaje besmislena. Na Kefaloniji ni traga od toga - lomiš krivine kako ti se sviđa i uživaš u predivnim pejzažima. Tu i tamo naiđe neko vozilo.

 

Ne možemo da odolimo - stajemo skoro na svakom vidikovcu.

49ph.jpg

 

4d2x.jpg

 

vg83.jpg

 

Dok mi oduševljeno fotkamo, ...

 

cy4q.jpg

 

pofn.jpg

 

... naš kolega i dalje traga za utehom.

 

fww6.jpg

 

Još jedna prednost Kefalonije (u odnosu na Lefkadu, na primer) je to što skoro do svakog od atraktivnih mesta vodi asfaltni put a ne nekakve stepenice.

 

xq6x.jpg

 

Ručamo u Argostoliju i opraštamo sa od našeg novog prijatelja. On tu ostaje a mi produžavamo ka jugu do hotela u selu Avitos. To je naša osnovna lokacija za sledećih sedam dana. Ovo mesto smo izabrali iz dva razloga: prvo, dobra je polazna tačka za vožnju po ostrvu i drugo, u blizini je mala plaža sa barom i dve dobre taverne.

 

zo8n.jpg

 

d1py.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Informativna pauza. U razgovoru sa meštanima, saznali smo mnogo interesantnih stvari o ovom ostrvu.

 

Kefalonija je jedno od najbogatijih grčkih ostrva. Na svakom koraku smo videli mnoštvo velikih, lepih i dobro održavanih kuća. Sela su uređena, čista, puna cveća...

qkk7.jpg

yjyh.jpg

ia0n.jpg

Dobar asfalt stiže do svakog kutka.

dl4j.jpg

h39o.jpg

U početku smo mislili da su to razni bogati stranci kupili zemlju i izgradili mini oaze. Ispostavilo se da su to imanja lokalnog stanovništva.

 

Posle velikog zemljotresa 1953-će, skoro cela Kefalonija je sravnjena sa zemljom. Osim Fiskarda koji se nalazi na krajnjem severu i koji je bio pošteđen, sve ostalo je pretvoreno u prah i pepeo. Iznenadna beda je naterala najveći deo populacije da emigrira, uglavnom u Ameriku. Posle izvesnog vremena su počeli da se vraćaju sa koferima punim dolara, da investiraju u infrastrukturu i da razvijaju sopstveni biznis. Nametnuli su način rada koji više liči na stegnut Zapadni nego na ležeran Grčki. Sezonski radnici se žale da su im gazde veoma zahtevni i strogi ali ipak dolaze na Kefaloniju jer tu mogu da zarade više nego na drugim mestima.

 

Iako nisu mogli da izbegnu turizam, uprava ostrva vodi politiku kontrolisanog rasta u ovoj oblasti. Nasuprot masovnom turizmu, rešili su da grade image ekskluzivne destinacije. Skoro da ne postoje all-inclusive hoteli. Time se podstiče rad lokalnih restorana i odbijaju se turisti koji ne troše ni jedan euro izvan paket aranžmana. Nema samoposluga na svakom koraku i time se smanjuje broj “paradajz” turista. Dobrostojeći i jahtadžije su welcome.

tb0u.jpg

Zato su i cene za minimum 10-tak procenata više nego u drugim delovima Grčke. Navikli na gužve tokom jula, mi smo prvo pomislili da im je sezona propala a onda smo shvatili da upravo tako treba da bude.

5bgo.jpg

Dobrobit od ovakve situacije je to da zaista možeš da uživaš na polupraznim plažama, da voziš motor po dobrom asfaltu i bez gužvi, da se raduješ netaknutoj prirodi...

idux.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Sve ovo smo Tanja i ja iskoristili do maksimuma. U želji da vidimo što više, obično smo posle doručka sedali na motor i uveče se vraćali u hotel. Uspeli smo da obiđemo veći deo ostrva.

 

ckw7.png

 

Izuzetak su bila samo dva dana.

 

Jedog dana smo ostali u hotelu jer je trebalo malo da se radi - stigli nekakvi mejlovi. Kada bi mi ovako bilo na poslu, ne bih ni uzimao godišnji odmor.

 

x5oi.jpg

 

Drugi dan je bio specijalan i veoma važan. Devetnaestu godišnjicu braka proslavili smo celodnevnim izležavanjem na obližnjoj Avitos plaži. Mohito, planiranje sledeće (jubilarne) godišnjice, romantičan zalazak sunca, večera za dvoje...

 

ak0j.jpg

 

xf7a.jpg

 

pnb2.jpg

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Ok. Hajdemo sada redom. Šta treba videti na Kefaloniji?

 

Plaža Mirtos je najveća atrakcija ostrva. Fotografije snimane sa ovog mesta se nalaze na koricama svake brošure o Kefaloniji.

vavh.jpg

Do dole vodi dobar asfaltni put.

ll5w.jpg

 

Pesak na plaži može rame uz rame da stane uz onaj na plažama u Meksiku i Kubi. Beo je kao brašno i daje moru neverovatnu tirkiznu nijansu.

hp59.jpg

ak8l.jpg

Nedaleko od Mirtou-a je malo poluostrvo na kome se nalazi mestašce Asos.

hb7a.jpg

 

To je prelepo selo prepuno dobrih restorana i malih plažica.

z0t9.jpg

fuj5.jpg

Na suprotnoj strani ostrva je gradić Sami. Tamo obavezno treba obići podzemnu pećinu Melissani koja neodoljivo podseća na senote u Meksiku.

2pft.jpg

Kada odatle vozite još malo ka severu, naići ćete na plažu Foki. Plaža se nalazi u hladovini stogodišnjih maslina.

l51i.jpg

Veliki broj jahti upravo ovde pristaje da bi putnici zaplivali u kristalno čistoj vodi.

skj2.jpg

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Fiskardno – perla Kefalonije. Kao što sam spomenuo, ovo je veliko pristanište za jahte i najelitnije mesto na ostrvu.

 

Pokušavajući da ubodemo put do pristaništa, doživeli smo neverovatan blam. Ni sam ne znam kako smo uspeli da se, sa sve motorom, nađemo na sred pešačke zone u ulici pored mora. Kako su nas samo psovali vlasnici restorana... Šokirani pojavom bučnog čudovišta, dizali su goste i sklanjali stolove da prođemo. Dok sam se ja izvinjavao, Tanja nije imala smelosti da izvadi foto aparat. Šteta.

 

Prvo smo motor sakrili u nekoj poprečnoj ulici.

dz0x.jpg

 

Koliko mogu da pročitam, tu piše idiotiko parking. Jel to oni nama žele nešto da kažu!?!

uf1w.jpg

 

Sa sebe smo skinuli sve što bi moglo da navede na pomisao da smo mi kreteni koji su malopre napravili džumbus. Bez ikakvih bajkerskih obeležja smo otišli u razgledanje grada.

0mkx.jpg

9u59.jpg

Iako nismo zaslužili, kao bonus, dobili smo priliku da gledamo akciju spašavanja velike kornjače.

ouun.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Sa krajnjeg severa odlazimo na suprotni kraj ostrva. Vozeći južnim delom, možete se slobodno odbiti do bilo kog mesta na obali i naići ćete na peščane plaže...

 

jr74.jpg

 

... i zanimljive kafiće.

 

mmtk.jpg

 

Službeno vozilo kafića Vaikiki.

 

g52u.jpg

 

U tom delu Kefalonije, najpoznatije je mesto Skala. Kada se spustite do centra, sa leve i desne strane je asfaltni put koji vodi pored dugih peščanih plažama. Svuda su načičkane taverne koje osim domaće hrane nude ležaljke i suncobrane onima koji ne vole pesak u gaćama.

 

4gem.jpg

 

22mn.jpg

 

Sa ove južne tačke ostrva, lepim bajkerskim putevima se može otići na planinu Ainos.

 

t54l.jpg

 

To je najviša planina u ovom delu Grčke – 1.628 metara. Poznata je po pešačkim turama i pećinama. Nama je jedini cilj bio da motorom odemo do najviše tačke i da napravimo par forki. Nikakva šetnja.

 

uoyh.jpg

 

8ulv.jpg

 

Silazeći sa planine ka zapadnoj obali, nailazi se na deo koji više podseća na Provansu nego na Grčku.

 

ltai.jpg

 

Čak su i platani zasadjeni pored puta, kao u Francuskoj.

 

83dc.jpg

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

@Panda

 

Sad već moram da dam svoj komentar, iako to definitivno kvari putopis. Uplašio sam se pročitavši na početku da Vam Kefalonja predstavlja razočaranje, jer ovo ostrvo definitivno predstavlja biser jonskog arhipelaga. Nadam se da ste obišli i manastir Sv. Gerasima, zaštitnika ostrva, kao i Robola vinariju, u neposrednoj blizini. Ovo ostrvo te jednostavno tera da se na njega vratiš ponovo, za razliku od nekih drugih. Jedino što čoveku i treba na Kefaloniji je motor i dobar fotoaparat. Juli mesec je najbolji izbor jer već u avgustu Italijani kvare ugodjaj...

 

Hvala za lep putopis, koliko god da napišeš, biće malo jer to jednostavno mora da se doživi...:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

@ Duxill

 

Saglasan sa tobom od reči do reči. :takoje:

 

Nismo uspeli da obiđemo manastir Sv. Gerasima i vinariju. To su samo dva od sto drugih razloga da se ponovo tamo vratimo.

 

@ SADAN

 

Shoei Hornet DS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Jedan ceo dan treba odvojiti za poluostrvo Paliki na severo-zapadnom delu. Osim mogućnosti za fenomenalnu vožnju, ...

ry63.jpg

... vredi posetiti i manastir Iperagias Theotokou, lociran na fenomenalnoj litici.

plc3.jpg

 

Kakav samo pogled imaju monasi od gore...

rn6o.jpg

 

Na severnom delu Paliki-ja, veoma lepi putevi vode do nekoliko sela gde možete naći em klopu em plažu. Ovakva infrastruktura za mene predstavlja ideal letovanja. Pogodite šta je moj izbor: vreo pesak ili hladovina uz pićence?

lflh.jpg

 

Dok smo bili u ovom kraju, ose su uvećale vođstvo na 3:0. Ovaj put poentirale su na Tanjinom kolenu. Ovo smo mogli da očekujemo s obzirom da smo, u želi da se okupamo, često vozili u ne baš mnogo bajkerskom outfeet-u.

3bbr.jpg

 

kepq.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Sada malo o bajkerisanju na ostrvu. Kao što sam rekao, meni je Kefalonija idealno mesto za motor. Asfalt je dobar, nema mnogo saobraćaja a predeli su izuzetni. Osim toga Kefalonija je velika pa se može svakog dana voziti drugim putem. Uvek se pojavi neki drumčić sa strane koji te mami da skreneš. Ako to uradiš, sledi nagrada.

 

6n9p.jpg

 

1cbk.jpg

 

r96z.jpg

 

Nama se najviše dopao deo izmedju Fiskarda i Argostolija. U jednom trenutku vozili smo iznad oblaka.

 

1crq.jpg

 

67m2.jpg

 

Tu i tamo može vas na putu iznenaditi bio hrana.

 

vg98.jpg

 

Iako je asfalt verovatno tu najlošili, uživanje je bilo voziti ka i po planini Ainos.

 

isxe.jpg

 

0ygz.jpg

 

4vch.jpg

 

Svo vreme smo vozili dosta relaksirano, što zbog malo oskudnije zaštitne opreme što zbog želje da uživamo.

 

Vezano za vožnju dok si na odmoru, napraviću jednu malu digresiju.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Digresija.

 

Skoro nikada sa suvozačem na motoru ne primenjujem znanja stečena na California Superbike School. Kada sam prvi put rešio da se pred Tanjom puvam završilo se ovako.

 

kggv.jpg

 

Generalno, te veštine jesu najkorisnije na stazi ali, bez sumnje, doprinose osećaju sigurnosti i dok vozim u regularnom saobraćaju. To da mogu da vozim brže, više da oborim i hladnokrvnije da reagujem u iznenadnim situacijama, uvek stoji kao rezerva u slučaju preke potrebe.

 

Koje su to situacije kad mu ga malo dam?

 

1. Neka budala se zalepi za mene, vožnja postaje opasna i treba da uteknem

2. Ostalo je samo 10 minuta do polaska trajekta a mi kasnimo

3. Moj drug Lale mi napomene da ne treba da vozim penzionerski kad predvodim grupu iz moto kluba Sirius

 

Ponekad odvrnem gas i kada se neko kurči, provocira i mi ide na živaaccccc ali ovo radim samo kada procenim da nije suviše opasno.

 

Kada se desi neka od ovih situacija, Tanja se iz uvaljene pozicije nagne ka meni i uhvati me oko struka (kolko može da dohvati). Onda vozimo kao jedan i mogu mnogo bolje da obaram u krivinama.

 

Kraj digresije.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Upravo se, ničim izazvano, ovako nešto desilo dok smo uživali po planinskim putićima Kefalonije.

 

Vozikamo se mi tako kad se ispred nas pojavi impresivna slika. Petnaestak čopera, uglavnom Harley Davidson-a lagano krstari prelepim putem.

 

jdex.png

 

Dosta su sporiji od nas ali iz poštovanja vozim neko vreme iza njih. Ova marka i ekipa koja ih vozi, uvek su kod mene izazivali respekt. Kad sam procenio da sam ih dovoljno ispoštovao, krenem u lagano preticanje poslednjeg vozača u koloni. I gle čuda... Umesto da me propusti, baja počinje da ubrzava i da izlazi više u levo. Ja se vratim i sačekam pravac – možda se zaneo u krivini. Pokušam ponovo a on isto - ne da mi da ga preteknem. Kad se to ponovilo treći put, krv lagano počinje da mi udara u glavu. Znam da nije ok preticati kolonu ali na putu ima dovoljno mesta i nema nikakvog saobraćaja.

 

Prebacujem u nižu brzinu i u širokom luku počinjem da pretičem. Nije neka specijalna brzina tako da svakom trubnem ili mahnem. Iz nekoliko tura, prolazim i vođu grupe. Lik je malo mlađi od mene ali verovatno ima mnogo više iskustva. Od opreme na sebi ima sve: japanke, maramu na glavi i naočare za sunce.

 

 

Kada sam ga pretekao, kao da sam mu upalio turbo mod - odvrne čovek gas i krene da me juri. Za njim krenuše i ostali. Tanja odmah ukapira gde ovo vodi, prestane da snima i uhvati se čvrsto za mene. Ovo je bila dosta komična scena – moja žena i ja na hi-tech motoru, u punoj opremi i sa kosmonautskim kacigama na glavi a iza nas “banda” loših momaka na čoperima. Izgledaju kao negativci iz filmova iz 80-tih godina. Nekoliko kilometara jurcamo i malo po malo podižemo ritam. Jedan po jedan nestaju iz retrovizora ali vođa se ne da. Obaram ja ali obara i on.

 

Zvučalo bi dosta sramno da se hvalim kako čoper nije uspeo da me stigne, ali bilo je jedva. Zaista, skidam mu kapu. Vozio je tik iza mene sve dok nisam iskoristio prednosti enduro motora na jednom parčetu malo lošijeg puta. Ostavim ga iza sebe ali nastavim istim ritmom. Drži adrenalin. Toliko sam se zaneo da sam promašio skretanje. Zaustavim se da napravim polukružno kad evo i njih. Vođu ekipe pozdravljam dubokim naklonom a on mi otpozdravi na isti način. Пис брадер!

 

Po ko zna koji put sam se uverio da dobra vožnja nije pitanje motora već onoga ko njime upravlja. Tip je očigledno prekaljen bajker. Ipak, osetio sam se malo glupo jer sam se navukao na provokaciju. Jeste bilo zabavno ali i malo opasno, naročito za njih koji nisu imali skoro nikakvu opremu na sebi.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja