Jump to content

Moto Zajednica

BOLJE IKAD NEGO NIKAD

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

PS.Krf sam obisao motorom 2007. u septembru...

 

Jul 2009. Doduše iznjmljenim skuterom. Ali sam sve obišao. Čekam da nam se potrefi neka slična fotka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ово је путопис за ово доба године0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Bravo!

 

Samo bih voleo da malo pojasnis tu Kefaloniju.

 

Ove godine u avgustu idem u tom pravcu,kao i svake godine....jedan deo ekipe kolima preko Soluna,a ja motorom preto Albanije.

Mi to tako porodicno,video si letos.

 

Ocekujemo nastavak...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Svako tvoje putovanje pišeš na neki drugačiji, uvek slikovit način sa puno humora...

Balzam za nas koji čitamo, pratimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

KEFALOњA – KLONJA

PUTOVANJA, IZLETI, MOTO SKUPOVI > Prdlozi za izlete i putovanja

 

Jasno mi je zašto nigde na netu nema putopisa sa ovog ostrva...

 

wnrh.jpg

 

Užasno je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

POLAGANJE ZA "A" KATEGORIJU PO NOVOM ZAKONU

MOTOCIKLISTI > Motoristi Na Drumu

 

Uzeti sada A kategoriju u Bugarskoj nije kao u moje vreme – provozaš poligon i ćao. Sada poligon ima 15 elementa od kojih se ozbiljan deo vozi sa saputnikom, gura se ugašen motor, pitaju šta su koji delovi motora, ubrzavaš do 50 km/h na kratkoj pravoj (meri se radarom) pa se naglo koči i odmah u polukružno, vozi se kroz grad... Osim toga, za punu A kategoriju polaže se na motoru koji ima minimum 600 kubika i snagu od ne znam koliko KW. Idealno izmišljeno da oteraš žene kandidate.

 

Možda je to tako kod drugih žena ali ne i kod moje. Nema tu cile-mile. Tanja je našla sigurno najiskusnijeg instruktora u Bugarskoj i okolini. Ništa se ne prepušta slučaju. Simeon ima osamdeset godina (da, 80), aktivno vozi Transalpa i u prošlosti se bavio moto sportom.

ik9b.jpg

 

Počinje se na 125-tici. Koji su delovi motora, vožnja uz pomoć nogu, skretanje...

tij7.jpg

 

x7yt.jpg

 

f4ws.jpg

 

Posle nekoliko uvodnih časova prelazi se na veći motor.

e8gx.jpg

 

Tanji je pripao Kawasaki ER5 - odličan motor, pripremljen tačno za polaganje. Naštelovan je na niski broj obrtaja, taman da se krene bez trzaja i da se poligon vozi lagano bez kvačila.

 

 

Jedini mali problem je bilo to što niko od naših bliskih prijatelja nije imao motor na kome bi Tanja izvan redovnih časova mogla da vežba. Svi vozimo neke velike, teške i ne mnogo početničke motore. Pošto nikada ranije nije sela na dva motorizovana točka, prve korake u tom svetu Tanja je napravila isključivo na školskim motociklima.

 

2cy1.jpg

 

Zbog posla, lošeg vremena i drugih obaveza, obuka se razvukla na skoro tri meseca. Stvari su išle dosta glatko sve dok jedan od učenika nije pao na poligonu. Nije se ozbiljno povredio ali je izazvao domino efekat – odmah je palo još njih troje. Srećom, Tanja nije bila među njima. Iskusni Simeon mi je objasnio da je jako loše kada neko padne a početnici to vide. Odjednom se svi stegnu, izgube samopouzdanje i počnu drveno da voze. Tanji je trebalo desetak dana da ode na sledeći čas.

 

yzng.jpg

 

Nekoliko dana pre polaganja, uvežbavala je grad. Instruktor je dosta pohvalio njen način vožnje - vodi računa o propisima (20+ godina iskustva na četiri točka) i jedina naginje motor kada skreće. My wife.

 

Ostao je još samo ispit. Za maler, julski termin je pao tačno u vreme kada je trebalo da budemo na Kefaloniji. Kao svi odgovorni ljudi, pomerili smo odmor za tri dana (izgubili vikend) i rešili da odmah posle ispita krenemo put Grčke.

 

Došao je i taj dan. Natovareni za putovanje i u punoj opremi, otišli smo na polaganje.

adjn.jpg

 

Tanja je malo nervozna.

zi2t.jpg

 

Najviše je brinula vožnja sa saputnikom. Motor je sam po sebi težak a sa čovekom na zadnjem sedištu je još teže. Ipak, nisu ni instruktori toliko naivni. Za saputnika su doveli momka koji garantovano nema više od metar i šezdeset. Da ne bi narušio ravnotežu, kod ženskih kandidata se penjao na zadnje sedište bez oslanjanja na nogare.

c0w7.jpg

 

Šta da kažem a da se ne hvalim? Samo sa jednom greškom na poligonu i bez greške u gradskoj vožnji, Tanja je oficijalno dobila dozvolu da sa zadnjeg pređe na prednje sedište motora. Čestitam.

 

Narodnih nekoliko dana sam joj se obraćao sa “kolega Tanja”.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 24

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

LAV NA MOTORU

OPŠTE DISKUSIJE > Opšte Teme

 

Ovo nije moj doživljaj ali je šteta da ga ne spomenem jer je priča bajkerska. Reč je o mom prijatelju Dušanu. Kao što sam mnogo puta spomenuo, on je regionalni kreativni direktor naše agencije i izuzetno talentovan čovek. Osim posla, redovno vozi motor. Kada kažem redovno, mislim da se ne skida sa motora. Za tri sezone, svojim BMW Adventure-om je prešao 72.000 kilometara.

 

Svima je bilo logično kada je rekao da na reklamni festival Cannes Lions ide motorom.

 

iz8d.jpg

 

To je najvažniji festival naše industrije na svetu. Sve je dosta fensi: leptir mašne, kokteli, jahte, velika imena... Crveni Adventure odlično stoji pored crvenog tepiha. Ups... Nisu još stavili tepih.

 

 

qfjb.jpg

 

Ovo je bila Dušanova godina. U ogromnoj konkurenciji, osvojio je... ne bronzanog (maloooo...), ne srebrnog (maloooo...), ne zlatnog (maloooo...)... osvojio je Titanijumskog lava.

 

faw8.jpg

 

To je verovatno najveća nagrada koju može da dobije čovek iz naše branše. Prethodne godine, na primer, nagradu je osvojila Obamina predizborna kampanja.

 

Ovo je to, Dušanovih ruku, delo:

 

 

Do sada niko iz ovog dela sveta nije Titanijumskog lava poveo sa sobom kući... osim Dušana. Umesto da statuu pošalje po kolegama avionom, on je to izveo na svoj način - motorom. Zapakovao je milu životinju u kofer i krenuo. Kiša, vetar, grad... ništa mu ne mogu – lav je u srcu.

 

r87l.jpg

 

Povremeno ga je na benzinskim pumpama vadio iz kofera, mazio i pazio i zvao ga Kitty.

 

zvbz.jpg

 

Krenuvši iz Kana, Dušan i lav su prošli Francusku, Italiju, Sloveniju, Hrvatsku, Srbiju, Bugarsku i najzad stigli u Makedoniju.

 

Tokom ovog putovanja, jedini potencijalni incident se desio na Bugarskoj granici kada je carinik zatražio da mu se pokaže prtljag. Zaćuđeni službenik je ugledao tešku statuu i pitao ga šta je to. Dušan mu ladno odgovori: “Nekakav suvenir iz Francuske.” “E na kakve gluposti ljudi troše pare...” prokomentariše carinik i mahne mu da produži.

 

Dobro je što lav nije bio zlatan, sigurno bi ga uhapsili.

 

Bez hrane i vode, lavče je bez ikakvih problema na motoru izdržalo svih 2.000 kilometara. Iz društva za zaštitu životinja nisu imali nikakvih primedbi.

 

Ne diraj lava dok spava... na polici.

0c3n.jpg

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1144 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Jao kud vide ovo sad ,bolje da nisam sad cu svaki cas da gledam jel ima nesto novo

 

ajde ajde pisi pisi :Mina: ,

 

pozdrav

 

p.s.nije im lose ovo za polaganje oteralo bi to i muskarce (neke) a ne samo zene

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja