Jump to content

Moto Zajednica

Honda rebel 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Honda Rebel 250 (cmx250) se proizvodila od 1985.

Ti motori su prakticno neunistivi, proizvode se vec 20 godina bez ikakvih izmena, mogu da predju ogromne kilometraze uz minimalno odrzavanje.

Iskreno malo mi se ne svidja sto je na ovaj neko namontirao kofere od kineskog Princa, bolje da su neke kozne bisage 1moto3.gif

Ja imam Rebelku 125 (98god.) i prezadovoljan sam, od servisa na njoj sam samo menjao redovno ulje i jednom sam ocistio karburator 0takoje.gif

 

 

 

P.S. Ako ti treba Service manual mogu da ti posaljem na mail 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1100..Suzuki gsx250

Naso sam manual,ima problem sa klackalicama dosta su pohabane..

A za estetiku si u pravu moze mnogo bolje al ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Mnogi delovi na 250 odgovraju i od 125, mada mislim da nije problem za njega nabaviti delove (cak i polovne), taj motor se vec dugo vremena proizvodi bez ikakvih izmena. Mislim da je agregat identican jos od '85 pa do danas.

A estetika je uvek stvar licnog ukusa :) ko zna mozda se nekome svidja i bas ovako 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Mnogi delovi na 250 odgovraju i od 125, mada mislim da nije problem za njega nabaviti delove (cak i polovne), taj motor se vec dugo vremena proizvodi bez ikakvih izmena. Mislim da je agregat identican jos od '85 pa do danas.

A estetika je uvek stvar licnog ukusa :) ko zna mozda se nekome svidja i bas ovako 0namigivanje.gif

Nazalost nije da nema razlike od 81g do kraja proizvodnje CM125 a kasnije novijeg modela Rebel 125 nazalost svakih 3 do 5 g. su izmenjivani delovi u milimetrima tako da ne pasu recimo delovi od modela iz 84g na model iz 86g......ne svi ali vecina ne pase .....Proverio licno nazalost,.,,,,,, :neznam:cak sam imao prilike uporedjivati i iz 92g delove pojedine i nemogu se montirati na 84g.......sta su uradili u fabrici.jednostavno deo na oko isto izgleda ali su obim za par milimetara povecali ili recimo rupu sa zupcima umesto sa 8 .....koliko ima na starijem godistu uradili na 7 u novijem godistu pa cak isli u krajnost da su neke delove i uradili isto .recimo zupcanike anlasera ali.......su deblji malo na novijem modelu a broj zuba i raspored je isti,.........jbg.....moraju da prodaju delove nekome kad su vec napravili motor koji je stvarno neunistiv i samim tim jako dugotrajan......OBOZAVAM ga :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1100..Suzuki gsx250

Mnogi delovi na 250 odgovraju i od 125, mada mislim da nije problem za njega nabaviti delove (cak i polovne), taj motor se vec dugo vremena proizvodi bez ikakvih izmena. Mislim da je agregat identican jos od '85 pa do danas.

A estetika je uvek stvar licnog ukusa :) ko zna mozda se nekome svidja i bas ovako 0namigivanje.gif

Nazalost nije da nema razlike od 81g do kraja proizvodnje CM125 a kasnije novijeg modela Rebel 125 nazalost svakih 3 do 5 g. su izmenjivani delovi u milimetrima tako da ne pasu recimo delovi od modela iz 84g na model iz 86g......ne svi ali vecina ne pase .....Proverio licno nazalost,.,,,,,, :neznam:cak sam imao prilike uporedjivati i iz 92g delove pojedine i nemogu se montirati na 84g.......sta su uradili u fabrici.jednostavno deo na oko isto izgleda ali su obim za par milimetara povecali ili recimo rupu sa zupcima umesto sa 8 .....koliko ima na starijem godistu uradili na 7 u novijem godistu pa cak isli u krajnost da su neke delove i uradili isto .recimo zupcanike anlasera ali.......su deblji malo na novijem modelu a broj zuba i raspored je isti,.........jbg.....moraju da prodaju delove nekome kad su vec napravili motor koji je stvarno neunistiv i samim tim jako dugotrajan......OBOZAVAM ga :moto3:

Ovaj kod mene je bas istrosen i jos uvek radi..0tuzan.gif0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja