Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Pegaso 650 '95

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: BMW F650 '06,Aprilia Pegaso 650 '96,

Pozdrav cenjeni drugati ... Novi sam na forumu a i novi sam u svetu velikih motora.

Nadam se da sam temu postavio na pravo mesto ...

 

Do skoro...vozio sam manje motore do 200 kubika, skutere,vespice,kroserice do 125 kubika i td a sada sam kupio pomenutog Pegasa 650 kubika iz 95 godine.Prva vožnja motora mi je zaledila krv :) Iskreno nisam očekivao toliko snage od tog motora.

Pošto sam neiskusan na ovom motoru to sigurno mogu reći mada iako imam voznog iskustva na ostalim motorima 10.000-15.000 km potrebno mi je vaše mišljenje...

Da li je ovaj motor pogodan za početnika?

Da li je ovaj motor dobar u off rouad vožnjama, mene inače off road najviše zanima ... mada nekako mi se čini da je motor mnogo težak i vrlo ga je teško obuzdati :)

 

Pročitao sam dosta tema vezanih za Pegasa 650 ... Dosta ga ljudi hvali a jos toliko kudi :)

Nadam se da će meni biti od koristi i da ce me odneti na mesta koja do sada još nisam obišao ... :)

 

Trenutni utisak koji sam stekao o motoru a računajući i na opciju DA GA JOS UVEK NE POZNAJEM NIMALO je jako pozitivan ...

Motor se lagano šalta,lepo pali, stabilan je, udoban i jak je ko mazga... :)

 

Hvala svima i uvažavam sva vaša mišljenja !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Pozdrav Kolega,

 

imam Pegaza malo mlađanog od tvog, veoma zadovoljan, Po inostranim pregledima motora, preporuka za početnika. Polako se upoznaj sa motorom i mogućnostima, dok ne savladaš neke osnovne tehnike vožnje. Udoban i relativno lak motor (180/160kg pun, prazan) može se izlaziti i u laki off (mada je opisan kao soft enduro). Vodi računa da akumulator bude u top stanju, Pegaso pali na zub, i nije tolerantan na duga verglanja, oslab i akumulator a onda i strada "čuveni" ležaj anlasera. No nemoj da te to plaši, sačekaj lepo vreme i :moto3:

 

Sretno

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: BMW F650 '06,Aprilia Pegaso 650 '96,

Koliko je to " dugo verglanje " ... ??? :( Prvi dan kad je stigao, zaboravio sam na crveni taster star-stop, bio je na stop, malo sam duze veglao i naravno nije upalio.Kad sam video da je taster na stop engine lakse mi je bilo , prebacio sam ga u polozaj paljenja a motor je skresao sekundardno. Citao sam, i informisan sam o tom problemu Pegasa 650... Da li postoji jos neki problem na koji bih trebao posebno obratiit paznju ???

 

ps. Za sada je baterija dobra, ali ako dodjem u situaciju da je punim ili menjam kako doci do nje ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Neće to od jednog verglanja da strada, moraš da budeš izuzetno talentovan pa da upropastiš takvu mašinu. :lol:

 

akumulator se nalazi ispod desne zadnje plastike, možda je potrebno da se skine sedište pre odvijanja šrafova koji drže plastiku. Najbolje je da pre ikakve operacije pribaviš servisno uputstvo ili pregledaš raspored sklopova

 

http://www.oemmotorparts.com/oem4.asp?M=Aprilia&T=Pegaso%20%20650%20%20--%20%20GA&Y=1995&L=AP_PEG5

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Pregledaj forum, ima dosta tema koje se bave Pegasom. Verujem da ces naci vecinu odgovora.

Paljenje na njemu je jedna od malo stavki koje se kod mnogih javlja kao problem. Resenje je uvek pun aku i drzanje startera dok ne pokrene agregat. Tzv frajlauf je najosetljiviji deo a on se kvari ako se ne prdrzavas ovog upustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: BMW F650 '06,Aprilia Pegaso 650 '96,

Mislim da je moj aku u losem stanju, ... desava se kad zavergla da se sve lampe skoro pogase na motoru, a onda niodkud snage, okrene i motor upali kao mina. Tako je u vecini slucajeva , , , a motor pali na prvu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Probaj da dopuniš i proveriš akumulator na opterećenje i/ili ako si prilici nabavi novi. Uštedeće ti dosta vremena :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: BMW F650 '06,Aprilia Pegaso 650 '96,

Prostudiracu danas kako se skida aku i kako da prodjem do njega pa cu ga prvo dopuniti, ako bude drzao ostavicu ga ako ne, kupicu novi svakako mi je jeftinija solucuja :) A kad pocnu topli daniiii :)1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: BMW F650 '06,Aprilia Pegaso 650 '96,

Ljudi jel moze neko da mi objasni odakle moram poceti i sta sve moram skinuti da bi dosao do akumulatora na mom pegasu . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Podignes sediste, levu plastiku skidas tako sto odvrnes cetri srafa, ispod sedista, kod stopaljke, ispod rezervora (kod spoja plastike i rezervoara), i iznad levog fuzastera... ispod se nalazi aku... skines minus klemu, skines plus, podignes ga 3-4 cm pa onda gornjim krajem povuces lagano ka sebi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Ako je 95to, to je stari pegaso kao moj, kao sto rece urban sa leve strane je, ali plastika ima samo dva srafa, na sredini i kod repa dok je napred gumeni drzac, pa tu moras povuci plastiku ka sebi...

 

odmah ces videti aku i imas plastiku koja ga drzi tu, jedan sraf je drzi, pa onda bez problema vadis aku, a za skidanje klema ti je vec napisao...

 

aj srecno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: BMW F650 '06,Aprilia Pegaso 650 '96,

Uz vase uputstvo za rad lako i ekspresno sam dosao do akumulatora. Malo sam ga dopunio ali aku mi izgleda u jako dobrom stanju, lepo drzi struju i fizicki izgleda kao nov. Verovatno je malo popustio od stajanja i nevoznje motora... :) Moram se pohvaliti juce je bilo 8-9 stepeni a ja motoru nisam mogao odoleti :) Posto se tek navikavam na Pegasa ti prvi kilometri su jakoo zabavni a utisci su vise nego pozitivni ...

Motor ima sasvim sasvimmm dovoljno snage i za dvoje u bilo kojoj varijanti ...

Lak je za vozenje ...

Lako se brzine menjaju ...

A i nesto se se meni posebno svidelo Pegaso je bas udoban motor i ako sam procitao bas dosta prica kako je neudoban i da ima dosta vribracija koje se prenose i na sediste ...

Moji prvi utisci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

ako zelis da saznas o Pegazu sve sto te zanima kontaktiraj clana foruma pod nickom Student. on je jednog Pegaza rastavio, zamenio sve sto nije valjalo i sastavio ga ponovo, i poznaje ga u sitna crevca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Nije moj bio toliko los,vec sam ja budala. Pegazo,odlicna masina ja sam ga obozavao. Ne smes da ga pregrejes,uvek radi na relativno visokoj temp i jednom ako ne upali ventilator strada dihtung glave. Resenje izvedi prekidac za ventilator sa termodavaca(dole desno na hladnjaku lici na sraf iz kojeg idu dve zice)i stavi antifriz u pravom odnosu sa vodom. Ako ga pregrejes pa ode dihtung hoce da pomesa ulje i vodu. Resenje nov dihtung,novo ulje. ALI slaba tacka mu je i semering vodene pumpe,2 komada,levi dekl. Ako ode spoljni ispusti antifriz napolje,ali ako ode semering ka ulju tad pomesa ulje i vodu. Desavalo.se da ljudima pomesa ulje i vodu oni predihtuju i posle opet isto. Akumulatorvuvek pun nemoj dugo da verglas. Svake godine na pocetku sezone promeni svecicu ona je 200-300 dinara da ne bude da zbog toga nece da upali. Jos nesto?B-)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja