Jump to content

Moto Zajednica

honda cb 750 seven fifty

Recommended Posts

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

Pozdravljam sve članove motocikliste. Pišem sa severa Srbije. Posedujem tri motocikla: dragstar 650, zephyr 1100 i dobru staru vespu 150cc.

Hteo bih da kupim hondu cb 750 seven fifty. Molio bih ukoliko neko ima komentara pozitivnih/negativnih....da ih podeli sa mnom. Ono što sam ja čuo i što znam o motoru je sve u superlativu.

 

Hvala unapred,

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Ja imam seven fifty nihgt howk cb 750 za americko trziste.godina 1999 uzeo sam je sa 10 000 milja uvezena iz amerike a uvezao je Lukac iz Batajnice.Motor je kao nov.Prosle sezone presao sam sa njom 17 ooo km .Nemam nikakvih zamerki, potrosnja je do 100 oko 5 litara preko koliko das gas.Lako se vozi odlicno prima gas udoban.Jedino kao i kod svakog nejkeda vetar ubija preko 100.Stavio sam i vizir ali duva.Zamenio sam gume stavio miselin obe izasle oko 200 e.Nakraju sezone na nekih 30000 km zamenio lanac i lancanike cena sa rukama oko 160 e.Redovan servis zamena ulja i filtera oko 50 e svi kazu da je motor odlican dugotrajan uz redovno servisiranje se ne kvari .Ja za sada prezadovoljan .Jedino cu mu jos staviti mekse sediste za duza putovanja.

Moja iskustva samo pozitivna.Ako te jos nesto interesuje samo se javi .Pozdrav Boban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Vozio ga 2 sezone . Prešao oko 14000 km . Jedina zamerka je malo snage kad se voze dvoje . Meni potrošnja nije prelazila 6 litara do 140 km . Stvarno zahvalan motor u svakom pogledu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

.....drugari, hvala na odgovorima....savetima. Ono što ja stavljam u odnos jeste Kawa Zephyr 1100 koji imam i želju za kupovinom pomenute Honde. Ima jedna Honda CB 750 u Šapcu koja izgleda jako primamljivo, ali me sada baš zabrinuo komentar vezan za malo snage kod vožnje u dvoje. Ako imate neko mišljenje vezano za pomenutu dilemu bio bih zahvalan na eventualnim savetima......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Zephyr 1100 ne mozes stavljati niukakav odnos sa CB 750 seven fifty posto poredis konja i magarca. Ja sam sisao sa CBR 1000 F 100KS ( zatvorena za CH trziste ) na Z750 106KS ( nov ) pa sam ga prodao nakon 6500km. A zamisli sad sa 1100 ccm na 750ccm i 73KS.0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

neverujem da joj fali snage pri voznji u dvoje, ipak je to 750ccm, ako nema konja to ne znaci na nema obrtnog momenta, a TO je ono sto je ustvari i bitno, pa i svi oni coperi i kruzeri od 1000ccm nemaju mnogo konja ali povlace ko blesavi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Odlicno si rekao da je obrtni momenat presudan,a njega nema bez kubika tako da se tu nema sta polemisati. 0namigivanje.gif Jednostavno bez ikakve filozofije ne moze covjek stavljati u kontekst odnos Zephyra 1100 i Seven fifty. Da je u pitanju Zephyr 750 i Seven fifti pa `ajde,ali ovako i danje ostajem pri svome da nema svrhe porediti i traziti nesto zajednicko izmedju konja i magarca. 0namigivanje.gif1oda.gif Seven fifti je jedan klasicni "svileni" Tourer za uzivanje u voznji bilo u lokalu ili na putovanju,ali bez "pretovaranja". 1moto3.gif Ja sam ga htjeo kupiti nekad, pa odustao upravo zbog te njegove svilenosti, posto volim voziti ostrije. 0namigivanje.gif Inace sto se tice samog motora kratko i jasno: Honda je Honda. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

Branko, slažem se da nije za poredjenje.......moja dilema je samo da li vredi prelaziti sa Zephyr-a koji imam na Hondu koju nemam i u toj tranzicije eventualno nešto zaraditi......ali si dao odgovor na pitanje konstatacijom "sa konja na magarca" i na tome hvala....to mi je i više nego dovoljno......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ako si spreman prihvatiti cinjenicu da kupujes motor slabiji od onog koji vec imas u svakom pogledu i cilj ti je koju kintu staviti u dzep onda ti mogu preporuciti Seven fifty kao dobar izbor, 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Ono svilen mislim da je prava opisna reč za seven fifty.Ili moj ima blokade što još nisam utvrdio ili je stvarno svilen pohotovu kad dvoje sednu i ne tako masivni(naprotiv po 80 kg).Ali meni ne smeta ja uzivam u voznji mada bih voleo da je malo živahniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
On 27.2.2014. at 22:52, Branko je napisao:

Zephyr 1100 ne mozes stavljati niukakav odnos sa CB 750 seven fifty posto poredis konja i magarca. Ja sam sisao sa CBR 1000 F 100KS ( zatvorena za CH trziste ) na Z750 106KS ( nov ) pa sam ga prodao nakon 6500km. A zamisli sad sa 1100 ccm na 750ccm i 73KS.0namigivanje.gif

Prijatelju  dagi moj ...moram reci da si  totalno napisao nesto sto ili....nisi imao u vlasnistvu ili si definitivno covek sa staze...Prvo i osnovno a to je pisao sam i ranije po forumu...NE PISATI MISLJENJE  koje si cuo ili negde procitao....iz razloga sto to moze biti netacno....MORAS imati ili si imao licno taj i taj model pa donositi sud o njima.

Imao sam i 750 i vozio sam i 1100...750 cc ne zovu KRALJEVSKA KLASA a to mladji i srednje mladji vozaci i neznaju ali i nepamte tu klasu jer su je mnogi proizvodjaci izbacili iz proizvodnje a nastala je jadna 600 klasa,.

Problem je sto 750 cc ima fantastican odnos snage i OBRTNOG momenta te pariraju ladnooo mnogim modelima od 1100cc.Medjutim nisi takodje u pravu a konkretno kod Zephira 1100 da su nebo i  zemlja u razlici sa istim modelom od 750cc....naime cak je i lenjiji 1100 od 750.....opet ne pricam napamet vec sam VOZIO I IMAO  a i samim time dobio jasnu sliku sta koji model moze.;)

Uz to da kazem da je ciklistika mnogo bolja kod Zephyr 750 nego kod 1100 ali i polozaj sedenja nije bas isti.Odrzavanje nimalo jeftino kada je u pitanju 1100 a idu isto .

1.JPG

2.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

I sta je pesnik hteo da kaze sada sa ta dva linka ??? Drugo nisi lepo napisao uopste...jesi li IMAO U VLASNISTVU ta dva modela pa tako pises i iznosis svoje misljenje ili si samo nagadjao i izneo svoje misljenje ...????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Zephyr 1100 je prelep motorcikl po meni ulazi u izbor od 10 najlepsih motorcikala ali je izuzetno mali i to za moju visinu od 180 cm, Svidja mi se Honda 750 uzivo video kod Lukaca odavno pa se ni ne secam bas tacno svega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@srbenda, ovo na Zephir-u je auspuh sto je pokojni Dule pravio?  Unutra je "polulopta" koja se moze pomerati i tako zvuk stelujes, ako me secanje sluzi ja sam ga rasturao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Da Dule pokojni ga je pravio Bog dusu da mu cuva,nebi ga dao nikada ni za kakve pare. Cuvam ga za uspomenu. Inace zvuk je mogao biti bukvalno u 3 nivoa, brutalan,mek, ili necujan,Veoma pametno konstruktorsko resenje a uz to ceo od prohroma jos tada:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 5 sati, sale z900 je napisao:

Zephyr 1100 je prelep motorcikl po meni ulazi u izbor od 10 najlepsih motorcikala ali je izuzetno mali i to za moju visinu od 180 cm, Svidja mi se Honda 750 uzivo video kod Lukaca odavno pa se ni ne secam bas tacno svega.

Lukac je bas imao fantastican primerak! Balavio sam nad njim dok se nisam dokopao mog:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja