Jump to content

Moto Zajednica

Trazim bilo kakav poslic

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Prijavi se u omladinsku zadrugu

Sad će im trebati ljudi za čišćenje stanica GSP-a

A i za parking mesta

 

 

Jos nemam licnu kartu..Fali mi malo manje od 3 meseca do nje(16. god) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Podseca me na mene, kad sam imao 16 godina. Hteo sam kupim skuter. Bio sam odlepio. Tada je bio aktuelan Kymco 150 ili 250 ccm, grand dink. Tada se mogao lako naci posao i zaraditi za dva meseca postene gradjevine, za neki mnogo fin skutercic. . I tako, dodje leto, ja na gradjevinu. Tada je dnevnica za fizicke radnike bila 15-20eura, ja sam je nasao preko zadruge za 7,5 eura. Nema veze, pratim svoj san, nije mi tesko ni sto me pljackaju, ni sto je tesko, ma nista. Odem prvi dan na gradiliste, kod Kombank arene, tada su se gradile te zgrade oko arene, jutro 6h, javim se nekom tamo sefu i kaze on sacekaj ovde. Posle 5 minuta povede on mene "iza" i kaze. Ona dva kombija su puna parketa i treba da se odnesu na 6. sprat (naravno da nema lifta, jer je zgrada u izgradnji). Uzmem ja, sav hepi, po dva pakovanja parketa i lagano. BIO SAM TAKO SRECAN, STO CU KUPITI SKUTER ZA DVA MESECA. posle treceg nosenja, lije znoj, prasina po licu, nema veze, moram kupiti skuter. peto nosenje, shvatam, ja ovo tesko da cu izdrzati. MA MORAM! I samo u glavi ponavljam skuter, skuter, skuter, skuter..... Negde oko pola 11h, mrtav umoran i znojav i prasnjav i ispizdeo, konacno pauza pola sata, dao mi sef voljno, jer sam istovario dva kombija sa parketom i preneo na 6. sprat. Dobro je, pomislim, mora da mi je upao najgori posao odmah. Posle ce biti lakse. Negde, pred kraj pauze, dolazi kombi, veliki beli, vidim ja ovo ne sluti na dobro. Dolazi sef do mene; cuj, dosle su kante sa poludisperzijom (od 15kg po kanti) pa kad zavrsis pauzu, prenesi i to( naravno na 6. sprat). OK, kazem ja, a u sebi se mislim da se nosis u pic*u materinu i ti i tvoje gradiliste i tvoji beli kombiji i boje i parket i sve. Odnesem to nekako, gegajuci se, sa noge na nogu, stepenik po stepenik i kraj smene 15h. Woo-hoo. Idem kuci. Dodjem kuci mrtav umoran, ledja se cepaju na pola, pod tus, jeo nesto i krevet. Sutra, kad sam treao da ustanem na posao, nema sanse. Ne mogu da ustanem, ukocio sam se... Majka zove hitnu, dodjose, odvedose me na snimanje i ustanovili da imam neku anomaliju sa kicmom. Primim tako par blokada i puste me kuci posle 3 dana. Tako se zavrsio moj rad i kupovina skutera, a po tu jednu dnevnicu nisam ni otisao...

 

Ee jbg..Stvarno bezveze...Barem sada imas motor pa uzivas...

Odmah bi otisao u O.Z. ali od toga me deli par meseci.. 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Videcu sa drugarom kako je on izvadio licnu kartu,moje godiste je i ide samnom u razred.Ako mogu sa 15 godina da izvadim,ici cu onda do kraja februara sigurno... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Ne znam kako je sada ali ranije si mogao da izvadis licnu kartu i pre 18-te,ja sam bio izvadio sa 14 ili sa 16god,ne secam se tacno ali znam da je bilo par godina pre osamnaeste i vazila mi je 5 god a ovima koji su bili vadili sa 18god je trajala 10 godina.Raspitaj se u SUP/MUP-u kako je sada. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

To si u pravu mada mi se i ovi u foteljama zale na kicmu :-) ispade gradska cistoca najbolja, metlica, kantica i lagano. Na vazduhu si :-)

Podseca me na mene, kad sam imao 16 godina. Hteo sam kupim skuter. Bio sam odlepio. Tada je bio aktuelan Kymco 150 ili 250 ccm, grand dink. Tada se mogao lako naci posao i zaraditi za dva meseca postene gradjevine, za neki mnogo fin skutercic. . I tako, dodje leto, ja na gradjevinu. Tada je dnevnica za fizicke radnike bila 15-20eura, ja sam je nasao preko zadruge za 7,5 eura. Nema veze, pratim svoj san, nije mi tesko ni sto me pljackaju, ni sto je tesko, ma nista. Odem prvi dan na gradiliste, kod Kombank arene, tada su se gradile te zgrade oko arene, jutro 6h, javim se nekom tamo sefu i kaze on sacekaj ovde. Posle 5 minuta povede on mene "iza" i kaze. Ona dva kombija su puna parketa i treba da se odnesu na 6. sprat (naravno da nema lifta, jer je zgrada u izgradnji). Uzmem ja, sav hepi, po dva pakovanja parketa i lagano. BIO SAM TAKO SRECAN, STO CU KUPITI SKUTER ZA DVA MESECA. posle treceg nosenja, lije znoj, prasina po licu, nema veze, moram kupiti skuter. peto nosenje, shvatam, ja ovo tesko da cu izdrzati. MA MORAM! I samo u glavi ponavljam skuter, skuter, skuter, skuter..... Negde oko pola 11h, mrtav umoran i znojav i prasnjav i ispizdeo, konacno pauza pola sata, dao mi sef voljno, jer sam istovario dva kombija sa parketom i preneo na 6. sprat. Dobro je, pomislim, mora da mi je upao najgori posao odmah. Posle ce biti lakse. Negde, pred kraj pauze, dolazi kombi, veliki beli, vidim ja ovo ne sluti na dobro. Dolazi sef do mene; cuj, dosle su kante sa poludisperzijom (od 15kg po kanti) pa kad zavrsis pauzu, prenesi i to( naravno na 6. sprat). OK, kazem ja, a u sebi se mislim da se nosis u pic*u materinu i ti i tvoje gradiliste i tvoji beli kombiji i boje i parket i sve. Odnesem to nekako, gegajuci se, sa noge na nogu, stepenik po stepenik i kraj smene 15h. Woo-hoo. Idem kuci. Dodjem kuci mrtav umoran, ledja se cepaju na pola, pod tus, jeo nesto i krevet. Sutra, kad sam treao da ustanem na posao, nema sanse. Ne mogu da ustanem, ukocio sam se... Majka zove hitnu, dodjose, odvedose me na snimanje i ustanovili da imam neku anomaliju sa kicmom. Primim tako par blokada i puste me kuci posle 3 dana. Tako se zavrsio moj rad i kupovina skutera, a po tu jednu dnevnicu nisam ni otisao...

 

 

Čekaj,pa valjda prvo ''gletofiks'' pa onda poludisperzija :lol: :lol: :lol:

 

Slatko sam se ismejao,težak je put do skutera...

 

Nikome ne bih preporučio da lomi grbaču ni za šta na svetu,kičma je samo jedna kako si i sam video! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Eh, kad se setim tog perioda, tad sam bio zaludjen Ficama, hteo sam Ficu vise no 'leba :) Visio sam na fica forumu stalno kad sam kuci.. Moji me ubedjuju bice Fica i sledece godine, nemoj da zuris ovo ono, ma jok, hocu sad i odmah.. I na kraju mi baba da 100e (tad je bilo 8000 din) i odem i kupim figuara za te pare. Trulja, 3 nijanse boje, cetkom farbano, ispod haube lisce, recne skoljke, najlon za pecanje.. ali dobro, pali i ide.. to me je drzalo nedelju dana, a onda sam jedan dan ustao u 7 ujutru i do po podne rasklopio CEO auto, bukvalno je ostala skoljka na tockovima. Ubedio sam dedu nekako da zajedno odradimo limariju i to se razvlacilo skoro god. dana.. Na kraju lik koji je farbao usere farbanje tj pripremu i dzabe sav trud, entuzijazam, proliven znoj, odvajanje od uzine za pola litre benzina.. Posle prodam ficu za 230e i uzmem nekog jos trulijeg juga i opet ista prica.. Jugo je kao da kazemo ispravniji malo bio pa sam isao u cetvrtoj srednje sa njim u skolu..:)

Tad sam se upoznao sa mehanikom zastavinih automobila pa sam malo po malo krenuo da preprodajem delove, deo po deo i na kraju soba mi je licila na magacin, felne, gume, glave motora, karburatori, alternatori, ma sve.. :D Posle sam se bacio na staro gvozdje.. :D Od tog "poslica" je bilo da se odradi nesto na autu i dovoljno da zivis a da vise ne trazis od svojih.. To mi je bio neki uvod u svet "biznisa" i 1+1=jel kupujes il prodajes?

Juga sam menjao za keeway speed 125cc (tad sam imao samo B), tad sam se zaljubio u dva tocka i malo vozikao po kraju i zaustavi me pandur na motoru. Posle polozim, medjutim stigne koverta sudija za prekrsaje, ovamo onamo, 60 soma kazna, 11 meseci zabrane upravljanja SVIM KATEGORIJAMA. Nemas prihode u tim godinama i vrlo je zajebano, jedva sam izbegao padinjak, sreca pa sam nasao neki posao tad..

Zasto sam ti ovo ispricao? Pa zato da se ne bi cimao i nadao nesto previse, jer i ja znam kako je kad nesto zelis. Mozes samo svojima da natovaris neki problem ako napravis neko sranje ili te zaustave cike u plavom :)

A sto se tice love, dok god budes trazio nesto odnosno zavisio od drugih, bices u kanalu..

Moj ti je savet, strpi se da ne bi posle debelo platio nestrpljenje, jeste zajebano, polozi za A1 ili A2, sta vec, tad ces vec imati licnu kartu i moci ces da prevedes na sebe to sto budes kupovao itd itd

Srecno :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Jbg...Neće mene da zaustavljaju cike u plavom,vozicu samo na stazi i u šumi..Uopšte neće ni da me vide panduri,nemam kontakt s njima nikakav..Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

И да те ''виде'' не могу ти ништа, не мораш имати дозволу ни регистрацију кад возиш ван пута :takoje:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

И да те ''виде'' не могу ти ништа, не мораш имати дозволу ни регистрацију кад возиш ван пута :takoje:

 

 

Hahaha,u pravu si :)

Ali ima jedan problem,fali motor 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Bravo lasko!Budi uporan,sve se moze kad se hoce!Licna karta moze da se izvadi sa 16 god,i onda mozes da prosiris malo vidike za trazenje poslova!Put za kupovinu prvog motora bice dugacak i malo naporan,ali ces znati da cenis ono sto imas!Budi hrabar,istrajan,strpliv i imaces svoj motor!

Bio sam i mladji od tebe kada sam sebi prve bubnjeve kupio od para koje sam zaradio kopajuci motikom kukuruz i repu u atarima kraj nasih sela,zatim par godina kasnije pao je i prvi motor od para koje sam zaradio noseci dzakove,i onda posle skoro 10 godina od kupovine prvog motora konacno imam motor svojih snova!!

Sve u svemu tragaj za poslom,posla uvek ima za one koji zele da rade!!

Veliki pozdrav1zdravo.gif

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Bravo lasko!Budi uporan,sve se moze kad se hoce!Licna karta moze da se izvadi sa 16 god,i onda mozes da prosiris malo vidike za trazenje poslova!Put za kupovinu prvog motora bice dugacak i malo naporan,ali ces znati da cenis ono sto imas!Budi hrabar,istrajan,strpliv i imaces svoj motor!

Bio sam i mladji od tebe kada sam sebi prve bubnjeve kupio od para koje sam zaradio kopajuci motikom kukuruz i repu u atarima kraj nasih sela,zatim par godina kasnije pao je i prvi motor od para koje sam zaradio noseci dzakove,i onda posle skoro 10 godina od kupovine prvog motora konacno imam motor svojih snova!!

Sve u svemu tragaj za poslom,posla uvek ima za one koji zele da rade!!

Veliki pozdrav1zdravo.gif

 

 

 

Hvala!Nije mi prvi motor,ali ce biti,nadam se,prvi bolji motor.I verujem da ce se naći nešto,vrebam i cekam.. :) Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Danima svima prepricavam kako ste na more otisli bajsevima. Ti si bas optimista, svaka ti cast. :) ja sam sa optimizmom mogu slobodno da kazem uradio veliku stvar. Samo zato sto sam HTEO. ljudi ne bi verovali sta mogu ako se potrude.

Bravo lasko!Budi uporan,sve se moze kad se hoce!Licna karta moze da se izvadi sa 16 god,i onda mozes da prosiris malo vidike za trazenje poslova!Put za kupovinu prvog motora bice dugacak i malo naporan,ali ces znati da cenis ono sto imas!Budi hrabar,istrajan,strpliv i imaces svoj motor!

Bio sam i mladji od tebe kada sam sebi prve bubnjeve kupio od para koje sam zaradio kopajuci motikom kukuruz i repu u atarima kraj nasih sela,zatim par godina kasnije pao je i prvi motor od para koje sam zaradio noseci dzakove,i onda posle skoro 10 godina od kupovine prvog motora konacno imam motor svojih snova!!

Sve u svemu tragaj za poslom,posla uvek ima za one koji zele da rade!!

Veliki pozdrav1zdravo.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Danima svima prepricavam kako ste na more otisli bajsevima. Ti si bas optimista, svaka ti cast. :) ja sam sa optimizmom mogu slobodno da kazem uradio veliku stvar. Samo zato sto sam HTEO. ljudi ne bi verovali sta mogu ako se potrude.

Bravo lasko!Budi uporan,sve se moze kad se hoce!Licna karta moze da se izvadi sa 16 god,i onda mozes da prosiris malo vidike za trazenje poslova!Put za kupovinu prvog motora bice dugacak i malo naporan,ali ces znati da cenis ono sto imas!Budi hrabar,istrajan,strpliv i imaces svoj motor!

Bio sam i mladji od tebe kada sam sebi prve bubnjeve kupio od para koje sam zaradio kopajuci motikom kukuruz i repu u atarima kraj nasih sela,zatim par godina kasnije pao je i prvi motor od para koje sam zaradio noseci dzakove,i onda posle skoro 10 godina od kupovine prvog motora konacno imam motor svojih snova!!

Sve u svemu tragaj za poslom,posla uvek ima za one koji zele da rade!!

Veliki pozdrav1zdravo.gif

 

 

 

 

U pravu si.Nebi verovali sta mogu da postignu...Ali dobro,svako je onakav kakav je...Ja se iskreno nadam da ce mi barem neko ponuditi neki poslic za vikend ako nista drugo...Mesecno barem 50e vise,dosta bi mi pomoglo...Valjda ce neko ponuditi nesto.. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Hvala @gorance85!!!put biciklom do mora je mnogo kraci i laksi put og Laskovog puta do svog motora!!!

Samo optimisticno i bice rezultata1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Hvala @gorance85!!!put biciklom do mora je mnogo kraci i laksi put og Laskovog puta do svog motora!!!

Samo optimisticno i bice rezultata1zdravo.gif

 

Mnogo,mnogo,mnogo,mnogo,mnogo laksi.. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Drugari,ja i dalje trazim nesto za preko vikenda i slicno..Ako naleti neka ponuda,molim Vas,obavestite me. Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Burgman 650

Ako ti imas ili nemas posao ili ga trazis ja ti ga nudim,potrebni su mi vozaci sa svojim skuterom za razvoz hrane po bg-u radi se samo centar grada,Javi se na 065-8236715 u pitanju je restoran zdrave hrane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja