Jump to content

Moto Zajednica

V Strom 2007, ne rade farovi sta moze da bude??

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Od skora sam vlasnik Stroma 2007god. zapravo kupio sam ga na kraju sezone, tako da ga nisam posteno ni vozio, sem na deda-mrazijadi u Decembru. Morao sam skoro da ga preparkiram sa jednog mesta na drugo, kad ne lezi vraze ne rade mu svetla , pozicija radi ali duga i kratka svetla ne. Pocnem da diram konektore ovamo onamo nista, iz ocaja iskljucim killswitch na trenutak bljesnuse farovi. Uhvatim ceo prekidac onako na kormanu ga pomerim na silu, bikvalno pola milimetra proradise farovi, da bi se naravno i na najmanji pokret ponovo ugaisili. Da li je vec neko imao ovaj problem, nadam se da je do neke konekcije i da nista nije crklo, kakve veze ima killswitch sa farovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12229 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nema killswitch ali ima veze sa kućištem gde je i taster za paljenje. Kod starijih modela tu je bio i preklopnik za svetla a kod tebe su tu prespojeni kablovi od svetala.

 

Otvori i pregledaj, po potrebi zalemi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Na stromu napajenje farova je vezano sa killswch iz razloga što strom nema prekidač za svetla.

 

Neverujem da je neki kvar vidi sa nekim ko je vičan elektronici da proveri kontakte i sam sklip desne ručice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Hvala na brzom odgovoru, i nadao sam se da ce cika sa pola lica da vidi temu :D. Rasklopicu da vidim nadam se da je neka glupost ako ne uspem da resim rajko zovem te.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Cuo sa da je na Stromu ova problematika rasprostranjena i mislim da sam o tome nesto citao, o resenju mislim. Ako se ne varam u problemu su bili konektori koji su se grejali i "goreli" unutar spojeva. Sad cu da probam da nadjem nesto o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

To se desava na svim motociklima koje neko kupi, a ne vodi na neku klopu ili pice....

Cika Rajko to moze da potvrdi. Takvi najcesce dolaze u servis :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Ima nesto o toj temi na V-Strom.hr forumu, kvar moze biti u glavnom konektoru ispod plastike kod lijevog prednjeg zmigavca. Taj konektor ima gumenu zastitu, treba je skloniti, rastaviti spoj i vidjeti da li je neki kontakt los i druga stvar gdje moze biti kvar su kontakti u prekidacu startera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ovo pise na na V-Strom.hr forumu u vezi problema sa svjetlima:

Nema samo kratkih svjetala veliki konektor ispod lijeve bočne obloge. U njemu je najdeblja žica bijelo-crna i to je žica kratkih svjetala, koja je stalno po naponom i njen spoj najčešće oksidira i stvara probleme

Nema rasvjete cijelog prednjeg kraja i/ili ne rade instrumenti ponovno konektor ispod lijeve bočne obloge

Nema svjetala uopće, ali rade duga svjetla na prekidaču za blicanje žuti konektor s stražnje strane hladnjaka, na plastičnoj oblozi, krajnji lijevi. Jedan od konektora oksidira i stvara problem

Nema svjetala, motor ne starta problem je u istrošenim kontaktima prekidača na desnoj strani upravljača

Nema svjetla, sve ostalo ok opet problem u prekidaču na desnoj strani upravljača i/ili crnom konektoru na stražnjoj strani obloge hladnjaka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Nije ta guma ispod levog migavca, definitivno je na desnoj ručici. Ako sutra stignem rasturiću killswitch da vidim šta se desilo unutra.

A što se tiče tog pića, ja sam zvao al ti nikad nemaš vremena, :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

hahahaha moguće, mada i predhodni se nije slagao sa nickom al je besprekorno radio. Ne mogu da menjam nick sam dobio od naše koleginice klinceze pa mi je jako drag. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Hvala Zeko, e kad se sve to očisti i razradi farovi farovi bi trebalo da rade. :) TRansalp nije imao toliko elektronike al je sve radilo. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Konkretan problem je vezan za kontakt koji se vidi na drugoj slici, sa onaj sa dva ispupčenja. Postoji opruga koja gura taj kontakt na gore a ona se zaglavila, kad se razradila sad radi kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Poazdrav,

kod mene neki gremlini izgleda!

Pre par dana na voznji pocela da prekidaju kratka svetla, lrasklopio prekidac za paljenje ocistio kontakte bili malo zeleni.... proradilo. E sad nestalo svetla totalno

cak ne dolazi struja ni do prekidaca. Sinoc sam sve razbusao ali nisam uspeo doci do kontakata ispod leve plastike. Nisam siguran dali se misli na onaj veliki dzek u gumenom kucistu ili na one ispod rezervoara do kojih je tesko doci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12229 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pregledaj taj veliki džek ispod leve plastike ali mislim da moraš da skineš rezervoar i kućište filtera za vazduh - ispod njega je taj konektor, prvi sa desne strane. Pregledaj konektor, eventualno poveži drugom žicom ulaz - izlaz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja