Jump to content

Moto Zajednica

Ставити KN филтер или не!?

Recommended Posts

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Е овако... у дилеми сам да ли да ставим на свој АА 500 KN филтер или не!? Имам отворен ауспух,што сам чуо да је услов за стављање овог филтера...или није!? Да ли бих тиме добио нешто или не!? Хвала унапред на одговорима!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pa sad, bacanje para baš i nije :jok: Ništa veliko vidno nećeš dobiti na performansama ali neka računica ide da K&N filter košta otprilike nešto preko 3 redovna filtera koji se menjaju na 12K a to ti je 3 sezone posle čega je filter otplaćen. E sad ako planiraš da zadržiš Atlantica na duži period onda se isplati...

 

Ja sam s' mojim "ubio" već preko 40K i još uvek "trči" :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

KN filter je pre svega prakticna stvar. Ne morate da se opterecujete pravovremenom kopovinom i zamenom. Jednostavno ga operete onda kada mislite da to treba da uradite.

Sto se performansi tice, sve je kao pre.

Potrosnja ostaje ista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ja nisam primetio povećanje potrošnje, doduše nemam otvoreni auspuh. Teoretski bi trebalo da poveća potrošnju, ne nešto drastično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

KN slabije filtrira tj pusta vise djubreta u motor. To mozda za voznju po asfaltu i nije toliko bitno ali ja ga ne bih stavljao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja sam se na kolima igrao sa tim K&N filterima kada sam bio klinac i lozio se. Od toga nema vajde nesto preterano. Pogotovo pecurke, ajde panel jos i nekako pa kao prednost je sto je periv. Ali to sto kaze Mrva njemu je propusna moc veca i samim tim vise djubreta uvlaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ljudi, vi brkate osnovne pojmove ...

 

K&N je PROIZVOĐAČ filtera .... isto kao što je castrol proizvođač ulja... :takoje:

 

K&N u svojoj ponudi ima različite vrste filtera za isti motor ... ;)

 

pa postoje filteri iz K&N ponude koji prate (u određenoj mjeri) performanse originala... protok, filtraciju i slično ili ti ga Stock Replacement a imate od istog proizvođača i HiPerformance filtere koji imaju povećani protok, ali proporcionalno tome i slabiju filtraciju ..

 

za "obični" (ajmo ga tako nazvati) K&N filter ne treba puno izmišljati toplu vodu kod ugradnje, staviš ga i uz određena (uvelike zavisi od modela motora) podešavanja imaš ono što si imao, uz mogućnost pranja i čiščenja ... eventualno malo boljeg zvuka zbog različitih materijala sa smanjenom audio izolacijom i više placebo efekta da ti kanta rastura kako dobro ide :lol: (ok ok, osjeti se malo, ali ne radi se o 25konja)

 

ako želiš poboljšati performanse motora, onda ćeš ugradnjom "sportskog" (ajmo ga tako nazvati) filtera više IZGUBITI nego dobiti ako ne ugradiš i sve ostale komponente koje uvjetuju jedna drugu ... JER .. ako ti je povećan protok usisa, mora biti povećan i protok ispuha ... ako ti je to dvoje povećano, napravio si disbalans idealne smjese zraka i goriva, pa je potrebno štelanje i zamjena dizni (kod karburatora) i reprogramiranje TPS-a i eproma ... ili ti ga "čipiranje" .. ITD .. ITD (da ne ulazimo u stratosferu)

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: aprilia rs 125

KN za skuter samo bacanje para i gubljenje vremena to je skuter nije napravljen da se vrti dobices mozda malo bolji zvuk i puno vise stroke u motoru na atlantiku 500 ti u opste nije potreban KN :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova

i nije bas toliko jednostavno. neki filter moze da ima vecu povrsinu a sitnije rupice,pa ce za istu kolicinu vazduha da napravi bolju filtraciju.pitanje je samo da li to nesto znaci odredjenom motoru.verovatno ne.jer je fabricki filter vec dobro projektovan.

idealno bi bilo,sto gusci filter,sto vece povrsine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Аууу тек сад знам да ништа не знам поред оволоко подељених мишљења!!! Највише ми пије воду прича Алексантова јер знам да га има дуго,значи ништа посебно сем што се не мења често .. хвала свима на саветима!!!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Po meni Bigi, K&N filter bila bi poslednja stavka ....... prioritet bi dobio:

 

 

- agregat ( u smislu razbusivanja, prosirivanja, druga radilica, klip, hilznovanje... )

- racunar ubrizgavanja ( u smislu chip tuning, power commander, promena mape...)

- prenos CVT ( u smislu multivar, Dr. Pully, lakse rolnice, sportsko kvacilo, drugi kais.... )

- otvoreni auspus ( u smislu Akrapovic, Yoshimura..... )

 

E sad, koliko je sve to "pametno" raditi na skuteru.... nisam siguran, ako hoces preformanse, znas kako kazu.... R1 il nijedan 1hej.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Možda grešim ali mislim da je Bigi pitao da li ga stavljati (da izvinete) u praktičnom smislu + ako se dobije nešto malo... Mislim da mu nije prioritet tuning Atlantica :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako je prakticni smisao u pitanju.... jeftinije je pranje od kupovine fabrickog filtera, isplati se u svakom pogledu 0takoje.gif

 

 

Ma da, licno meni, potajno negde u malome mozgu, uvek se vrzma gore napisan redosled, samo mi fali jos 250cc i mogu da poludim skroz na skroz 1lud.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

KN slabije filtrira tj pusta vise djubreta u motor. To mozda za voznju po asfaltu i nije toliko bitno ali ja ga ne bih stavljao.

 

Evo ti ga Stock replacement i njegove "performanse"

http://www.nicoclub....oem-filter.html

 

Negde sam gledao praktični test i svi ti kvazi uljni filteri puštaju finiji prašinu od papirnih. Takođe je jedan renomirani peroizvođač papirnih filtera obnarodovao da KN ulošci imaju nepravilnu geometriju i ne zaptivaju dovoljno dobro odnosno propuštaju ne filtriran vazduh u agregat,( ne znam detalje baš napamet). Jedina prednost kvašenog uloška je što može da izdrži vlagu koja je pogubna za papir dok se ne osuši, a što se tiče komfora i papirni može, a i treba da se izduvava, običnim kompresorom čime mu se produžava vek ili omogućuje nastavak vožnje iz ofa bez velikog prljanja ruku. Beograd je mnogo prašnjav i kriterijumi i intervali zamene valjaju da budu kraći. Pravi uljni filter sa kupatilom je jedini dobar mada i tu postoje oprečna mišljenja, po mom mišljenju mora da ima vrtložno spiralno uvlačenje vazduha da bi ulje moglo da zalepi prljavštinu. <br>

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

pa postoje filteri iz K&N ponude koji prate (u određenoj mjeri) performanse originala... protok, filtraciju i slično ili ti ga Stock Replacement

 

Evo ti ga Stock replacement i njegove "performanse"

http://www.nicoclub.com/archives/kn-vs-oem-filter.html

 

stranica na internetu kao i svaka druga koja može napisati šta hoće, a ti možeš prihvatiti ili ne... isto kao što će neki prihvatiti ovo što sam napisao, a drugi ne .. :takoje::lol:

 

iako ne stranici ne piše puno drugačije od onoga što sam ja napisao, samo sam ja bio malo blaži, a oni malo strožiji ... ali recimo da se u velikom dijelu slažem sa napisanim .. :takoje:

 

no, isto tako bi sad surfanjem naišli na nekoliko stranica koji će pisati hvalospjeve za K&N .. :takoje:

 

razlika je u tome što je najmanje 90% stvari koje pišem zasnovano na nekom ličnom iskustvu .. :takoje: onih 10% si dozvoljavam pogreške jer i ja sam čovjek od krvi i mesa i griješim ... :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Poslusaj strasila, svako ko se iole razume u mehaniku i princip rada SUS motora zna da se protocniji "K&N" filter ne moze staviti bez dodatnih podesavanja dotoka goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja