Jump to content

Moto Zajednica

Potreban zavarivac sa licencom

Recommended Posts

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

Da li je neko od vas ili znate nekoga ko zna nekoga ( :moto3: ) ko ima licencu varioca (zavarivaca)? Napravio sam neku manju konstrukciju na skuteru (od kljucne vaznosti za stabilnost samog skutera-promena ogibljenja) i receno mi je da ne podleze atestu, s obzirom da moped ostaje moped, ali da ako bih morao da je atestiram, prvo moram da imam pokrice gde je uradjena i kojim postupkom. Ima ko da mi uradi to lepo, ali on nema licencu.

 

Nema tu generalno puno posla, niti preterano puno varova, samo mi je problem da nadjem taj papir (cisto da imam za svaki slucaj). Ako znate nekoga ko je licenciran, a da bi odradio i naplatio u skladu sa obimom posla, bio bih vam zahvalan na informaciji. :):zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Koliko ja znam Varioc sa licencom ti nemože dati sertifikat, znači tebi je potrebna Firma ili Zanatcka radnja koja ima sertifikat i zavarivača sa licencom.

 

Takvih radnji u Beogradu i okolini ima, naprimer http://www.zavarivanje.net/usluzno-zavarivanje.shtml ima ih još malo google i videćeš 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

Samo su mi rekli da nadjem coveka koji vrsi takve vrste radova, ali pod uslovom da ima licencu. Pa sam smatrao da tu licencu moze da dobije i neko ko je fizicko lice. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

Cuo sam se sa par njih i hvala svima na pomoci.

Zanima me jos jedna stvar- ima li ovde onih koji su, konkretno, pravili novi nosac masine/amortizera ili slicno? Ako ima, za koji tip varenja ste se odlucili pri tom poduhvatu? Cisto bih da se raspitam dodatno (posto su mi tako neki zavarivaci porucili - da se raspitam eventualno za konkretan postupak zavarivanja --tig, mig ..) ?

 

Ako je neko od vas, a verujem da jeste, radio tako neki vid prepravke, bio bih mu zahvalan na savetu! U pitanju je manja konstrukcija koja je prosla simulaciju opterecenja softverski i vise nego odlicno (tako da je tip vara od kljucne vaznosti za samu konstrukciju i stabilnost dvotockasa).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

Mislim da je radjeno u solid works-u. Poslao sam na masinski fax, pa je simulacija odradjena od strane strucnog lica (ja nemam tolikog znanja u pomenutom programu).

U izvestaju sam dobio potvrdu da je konstrukcija i vise nego dovoljno cvrsta, tako da je i dalje aktuelno isto pitanje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Ne znam da li si rešio problem, ali baš me interesuje ko ti je to rekao za atest konstrukcije? To što će da ti zavari atestirani zavarivač ništa ne znači bez tehnologije zavarivanja koju mora da propiše ovlašćeni inženjer-specijalista zavarivanja, a opet sve to ne vredi bez ispitivanja zavarenih spojeva - takođe od strane ovlašćenog lica (firme). Naravno pre svega mora da postoji projekat koji računski dokazuje da je tehničko rešenje zadovoljavajuće, naravno overen od strane licenciranog lica. Pošto sarađuješ sa mašinskim fakultetom, najmerodavnije je da se raspitaš u Institutu za motorna vozila (CIAH) na fakultetu, šta je sve od dokumentacije potrebno. Ako to stvarno hoćeš da atestiraš računaj na značajne troškove, možda prevaziđu vrednost skutera!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja