Jump to content

Moto Zajednica

Obavezno tehnicko znanje za put

Recommended Posts

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

A da se ipak preimenuje tema u sećanja? :) Ja sam rad da slušam/čitam ovakve priče, podelite ih sa nama mladima, koji smo uskraćeni za ovakve dogodovštine...0takoje.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mogao bi stvarno neko od admina da razdvoji ovu temu na dve i da izbriše nepotrebne postove (mislim na ovaj moj)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Pošto vidim da imamo publiku, a i postavljača teme nema da se oglasi, pa pretpostavljam na nema ništa protiv nas "spamera", uostalom, verovatno je i sam zaključio da je i ovo jedan od načina da prikupi nešto od tehničkog znanja koje bi moglo da mu bude od koristi na putovanjima koja planira.

A sada da malo i ja dopunim Štampara...

godina 1988-a 17 Jul Motodrom Rijeka
Utisci slični, bio sam zapanjen kako ide formula, imao sam utisak da kroz krivine uopšte ne koči, ali zvuk... neponovljivo! E sad, posle "trke" Rozberg je izjavio da mu bolid nije bio baš najbolje podešen za grobnički motodrom, i da su mehaničari imali problem sa primorskom klimom (?!) da podese motor. Doduše, stvarno su se čule detonacije na kočenju motorom, a u odlasku se video i plamen iz izduva, ali to je samo upotpunilo utisak. Inače, to je bio prošlogodišnji model McLarena sa Honda motorom. Sa druge strane Agostini je opet, rekao da nije hteo da rizikuje pošto je vozio motor De Radigess-a svog takmičara iz tima, koji je tog dana njime trebalo da vozi glavnu trku. Štampar je opisao kako je to izgledalo na stazi, tu nemam šta da dodam, sem - šta bi bilo da su se stvarno trkali?! Tog dana su se u promotivnoj vožnji Kawasakija po pisti provozali i Bojan Križaj i Tone Vogrinc - najbolji YU smučar i direktor ski reprezentacije. Ipak, na mene je najjači utisak ostavio nepoznati motociklista koji se nekako "ušunjao" pored svih mera obezbeđenja na glavnu stazu i "otprašio" jedan krug na nekom crnom "civilnom" GSX suzukiju uz ovacije 100-tinak hiljada navijača. Kažem, navijača - jer su svi navijali za njega, pošto se za njim optimistički uputio uz rotaciju i sirene milicioner na BMW-u R50/5! Momak je, naravno, nestao iz vidokruga brzinom svetlosti, a milicioner se ubrzo vratio u suprotnom smeru bez svetlosno-zvučnih efekata, ali uz orkestar zvižduka...
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

i tako krenu "lovačke" priče ... :care: :care: :care:

 

još kad se to dešava uživo .... ajoooj ... sreći nigdje kraja... :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

@ stampar

 

citam i vracaju mi se secanja sa Grobnika.drustvo u kom sam bio bilo je stacionirano u Rijeckoj krivini,kad je Keke prohujao kroz krivinu imao sam utisak da sam posao za njim,lud osecaj koji vise nisam doziveo :lud:.a sto se tice obezbedjenja...drugar i ja smo imali licne karte na cirilici,kad su nas legitimisali okupio se konzilijum da ih procitaju :lol:.e davna ali lepa vremena...;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

evo jedan youtube koji bi se mogao ugurati u ovu temu ... :takoje:

 

iz jedne "drugačije" perspektive ...

 

 

Trepnuo sam jednom ili dva puta!!! 1ooo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja