Jump to content

Moto Zajednica

Trazim posao u Nemackoj

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Trazim posao u nemackoj.Imam 40 god i doslo je do toga da jednostavno moram da nadjem posao u inostranstvo , tu sam imao dve radnje (10god) i jednostavno vise ne ide i moracu da zatvorim,al nekako

vise nemam petlju da udjem u novi biznis jer vidim okolinu kako propada.

Imam zavrsenu trgovacku i serviser sam za mobilne telefone,al pre sam radio i kao bravar,(to znaci da sam kao univerzalni radnik).

Imam eu pasos (madjarski)

Ako neko cuje, zna, zahvalan bi bio svima tu na forumu da mi javi na pp.

hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5237 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Gledam pravopis i hocu da napisem "baci se pod auto" k'o ostala braca romi kad ono Madjarski pasos. :)

 

Tesko to ide, ja idem u svojoj reziji, nije lako..ako nadjes nesto da valja eto i mene.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6318 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za dobru zaradu samo zemlje "novog sveta". U Evropi "dodjosi" nikada nebudu placeni kao "domoroci". U zemljama novog sveta, kao sto su Kanada, SAD, Australija, N. Zeland...svi su dodjosi i tih problema nema. Tamo mozda i moze da se izgradi zivot ispocetka. Sve ostalo su kratkotrajni eksperimenti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Treba i uspeti otici u Ameriku, Kanadu...nije to tako lako ..ima brate da ti usi odpadnu dok dodjes u situaciju da odes,a kad odes samo tebe cekaju....Ja sam bio u nekoj prici da odem za Kanadu sa familijom pre neke 4 god.ali nista od toga ,pa sam dosta citao po netu iskustva i sudbine nasih ljudi,ma ima svega.

Sad je frka za posao svugde u svetu ,gde god da odes bice muke,ali posto vidim da imas 4 banke ne znam koliko bi ti dobro doslo.Cinjenica je da je ovde njesra zesce i da se skoro ovaj kokosinjac nece dovesti u red.Ja sam isto imao firmu nekih 8 god i sad sam pre tri nedelje zatvorio i idem u tesku ilegalu ,na belo vise nista, odrali mi kozu a za uzvrat nisam dobio nista .Alalio duga prema meni jedno 2,5 miliona din i zdravo e to ti je ova nikakva drzava .Kasnio sam sa placanjem doprinosa za samog sebe par puta po nekih mesec dva a oni mi poslali kaznu od 50000,oodin .

Daj boze da uspes u svojim namerama pa ces posle odredjenog vremena videti jel to to ili nije :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Tesko da bi ostao samo godinu ako bi vec uspeo da odes i dobijes njihovu dozvolu. Nije to bas tako prosto.

 

Moj kum je otisao za Kanadu porodicno pre 2 godine, rasprodao ovde sve sto je imao i nema nameru nikad da se vraca. Ali pre tog odlaska je 3 godine jurio papire i sve sto je potrebno za odlazak i cela operacija da ode ga je kostala 7-8000e. Gomila nekih taksi, prevoda papira itd. Znaci moze da se ode, ali mora covek tome potpuno da se posveti duze vreme, a nisu na to svi spremni niti imaju volje, odustanu posle prvog odbijanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Znam ljudi da je tesko,i ja imam porodicu al kad dokle sam stigao da trebam naci neko resenje,kako nas drug iz foruma kaze -finish- i ja sam radio legalno jedva izvukao kraj sa krajom posle ta drzava je isao skroz da te ispeljesi,porezi na ovo na ono pa ostale cuda itd,nema svrhe da opste da dalje da se mucim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Pa potrazi oglase po Nemackoj i konkurisi posto imas Madjarski pasos mozes da radis bez problema naravno moras da znas nemacki, i imas drugu soluciju ako nespregas dojce, a to je da odes u Englesku.

 

evo pogledaj ovde.

 

naravno sve je lakse kad imas nekoga preko, ali ako si vec odlucio........

 

Pa imigracija nikada nije bila jeftina tj. nije za sirotinju, a sama imigracija postoje prednja i zadnja vrata ali kad se onluci nije nista nemoguce, samo ko ovde radi radice i gore, i sigurno je da je tesko mada ko odluci......

 

Sto se Amerike i Kanade tice pa za Ameriku postoji zelena lutrija pa igrajte, a do Kanade se moze relativno lako preko posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

Da li neko zna kakva je mogucnost dobijanja posla-radne dozvole- u UK,bez Eu pasosa,mozda preko neke agencije koja bi obezbedila papire ?   I jos jedna stvar-kakva je tu situacija sa pridruzivanjem bracnom drugu.  Naime,lepsa polovina sa kojom ternutno zivim i vrlo uskoro planiram da zasnujem bracnu zajednicu,ima madjarski pasos i mogucnost da dobije posao u Skotskoj.  Ako se ona tamo zaposli,prijavi boravak i ostvaruje prihode kakvi su izgledi da i ja sibnem odavde ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Sa bilo kojim EU pasosem je dovoljno da se prijavite u mestu tj opstini u koju zelite da odete i od tada imate 3 meseca da nadjete full time posao. Sedi na bus i idi u Dansku npr i nacices posao u prvom gradu na koji naidjes, veruj mi. Makar i da skidas gume u vulkanizerskoj radnji, a verujem da mozes i vise. Trebaju uvek sposobni i pozrtvovani ljudi. Nisi ni svestan koliko ti olaksava to sto imas EU pasos. 

 

Sto se tice zemalja "novog sveta", da, moze da se ode kao radnik, s tim sto moras da budes ozbiljan glavonja koji njima treba, ili zanatlija (pekar npr.) ali to vec svaka zemlja ima potraznju tj spisak zanimanja koje traze. Naravno, postoji sansa, ali je malo onih poslodavaca koji hoce da se potrude oko vize odnosno da bi dobio pozivno pismo od nekog, taj neko mora da da oglas za tu poziciju i ako se ne nadje niko u toj drzavi da je kompetentan, onda se tek ide na varijantu zaposlenja nekog stranca. Najlaksa varijanta za dugorocnije papire je brak, ali u Americi npr je kazna 250.000$ i(li) 5 godina zatvora ako se ispostavi da je brak sacinjen samo iz koristi odnosno zbog papira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Da li neko zna kakva je mogucnost dobijanja posla-radne dozvole- u UK,bez Eu pasosa,mozda preko neke agencije koja bi obezbedila papire ?   I jos jedna stvar-kakva je tu situacija sa pridruzivanjem bracnom drugu.  Naime,lepsa polovina sa kojom ternutno zivim i vrlo uskoro planiram da zasnujem bracnu zajednicu,ima madjarski pasos i mogucnost da dobije posao u Skotskoj.  Ako se ona tamo zaposli,prijavi boravak i ostvaruje prihode kakvi su izgledi da i ja sibnem odavde ?

Izgledu su ti veliki, kao suprug nekoga ko ima EU pasos imas ista prava kao i ta osoba. Naravno,pre toga treba da se ozenis. Ja sam pre koju godinu sve zavrsio u britanskoj ambasadi, ne verujem da se sta promenilo, znaci ne treba da bacas pare na agencije. Ako te jos sta zanima pitaj :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

А колико дуго можеш да радиш и живиш тамо са ЕУ пасошем? И да ли мораш да вадиш њихове папире да би остао неко дуже време?

 

Питам за еу пасош са нашом (не еу) адресом?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Hmm, da bi radio bilo gde u EU  sa EU pasosem moras da prijavis i boravak u zemlji gde zelis da radis. Samim tim, imao bi ista prava kao i gradjani te zemlje gde radis. Ne znam ciji pasos imas, ali je uglavnom tako za sve starije clanice EU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Kad ste već kod ovih EU pasoša pa da ne otvaram novu temu,interesuje me pošto su mi prababa i pradeda preko ženske linije bili Italijani a niko posle njih nije tražio njihovo državljanstvo(prešli u SFRJ pa onda u raznorazne zamlje posle raspada) da li postoji neka šansa da ja tražim?

 

Googlao sam po netu piše da može ali kao što znate svakakvih gluposti tamo ima,pa ono ako zna neko možda...čisto da mi se ne smeju kada bi otišao do ambasade da proverim.

 

Može odgovor i na PP da ne miniram temu.

 

P.S. Ako sam pitao glupost jbg-a,već sam u nekim godinama gde me šibicarenje kod nas ne interesuje toliko pa imajte razumevanja. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja