Jump to content

Moto Zajednica

R1200 GS: Koje ulje za mjenjač i diferencijal?

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Srem.Mitrovica - Rijeka - Rovinj
  • Motocikl: R1200GSA

Pozdrav svima.

Promenio ulje, sipao Castrol MTX 75w140. Razlika ogromna, lupanja nema, mekši menjač itd.



Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Zdravo ljudi, od skora imam Bmw R 1150r i pored ostalog lickanja i spremanja za narednu sezonu došlo je na red da se zameni ulje u menjacu i diferencijalu. Iscitao sam celu temu i na par mesta naišao da su ljudi usuli i celu litru ulja u menjac iako knjiga kaže 0.8l. Isto se i meni desilo pa sam u dobro ocedjen menjac nalio jedno 970ml. Ja sam se vodio onom 'sipaj dok ne prelije'. "Knjiga"takodje kaze, sipati do donje ivice navoja. Eto sad dilema, ostaviti tako pun do cepa ili istociti sve pa naliti tacno 0.8l.

Inače sipao sam Castrol MTX 75w140 jer su iskustva sa tim uljem najbolja, kako kolege kažu.

Istoceno ulje je bilo sive boje i verovatno je bio dodat LM aditiv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST
pre 15 minuta, malitomic je napisao:

Zdravo ljudi, od skora imam Bmw R 1150r i pored ostalog lickanja i spremanja za narednu sezonu došlo je na red da se zameni ulje u menjacu i diferencijalu. Iscitao sam celu temu i na par mesta naišao da su ljudi usuli i celu litru ulja u menjac iako knjiga kaže 0.8l. Isto se i meni desilo pa sam u dobro ocenjen menjac nalio jedno 970ml. Ja sam se vodio onom 'sipaj dok ne prelije'. "Knjiga"takodje kaze, sipati do donje ivice navoja. Eto sad dilema, ostaviti tako pun do cepa ili istociti sve pa naliti tacno 0.8l.

Inače sipao sam Castrol MTX 75w140 jer su iskustva sa tim uljem najbolja, kako kolege kažu.

Istoceno ulje je bilo sive boje i verovatno je bio dodat LM aditiv

To je malo ređe ulje zato ti je i stalo toliko.Nebrini ništa.

  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 1 sat, sasamajstor je napisao:

To je malo ređe ulje zato ti je i stalo toliko.Nebrini ništa.

Litar je litar  bez obzira na gustinu tecnosti, zar ne? Nisam nesto spokojan I dalje.

Verujem da je štos u dobrom ceđenju jer sam naginjao motor i držao ga tako dok god je kapljalo. Verujem da Bmw u svojoj servisnoj radnji zvanoj zamena ulja nije predvideo istakanje na taj način i do zadnje kapi

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Ja retko pisem

ali mešate zapreminu i nesto drugo

100ml je 100ml bilo čega moze da bude gusto retko ili nesto trece, a zbog specificne tezine moze samo na da se razlikuje na istoj zapremini tezina necega

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

@kingdromSlažem se sa tobom kolega, međutim ja i dalje nisam načisto jesam li prepunio menjac uljem ili ne.

Sve je u redu, loše je vreme, motori se ne voze, nema bojazni od kvara. Javiće se neko da kaze kako je ispravno, nadam se.

P.S čitao sam već o tome, majstor @đunta je o tome pisao i gotovo sam siguran da se sipa dok ne prelije, bez obzira na sipanu kolicinu, treba samo naći gde:zbunjen:

P.S.S- nasao:jee1:, sad sam miran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 4 sati, malitomic je napisao:

@đunta je o tome pisao i gotovo sam siguran da se sipa dok ne prelije, bez obzira na sipanu kolicinu, treba samo naći gde:zbunjen:

 

Ima cela tema, ako si postupio tako, a jesi kolko sam zaključio, ne beri brigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre sat vremena, đunta je napisao:

 

Ima cela tema, ako si postupio tako, a jesi kolko sam zaključio, ne beri brigu.

Tako je majstor Mile:takoje:, napunjen do čepa

Screenshot_20221206-083405_Gallery.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nemam ništa protiv svačijeg izbora i iskustva naravno, posle više od deset godina trošenja kroz servis, izgleda da ću morati da promenim izbor ulja za menjač i diferencijal, jer Fuchs-Silkolena nema već par meseci. Hipoidna ulja spadaju u ne previše zahtevna maziva, potrebni su samo uobičajeni aditivi i sama po sebi ne treba da koštaju ne znam kolko, pa je posle preliminarne empirijske probe, izbor pao na Petronas, nisam fan F1 Mercedesa, ali to dokazuje kvalitet ovog brenda. Gradacija 85-140, ali nijedno ulje koje sam probao nije gusto ko što je Fuchs, tako da je pumpljivost Tutele sigurno bolja i menjač neće biti krut pri ekstremno niskim temperaturama, što je bila jedina zamerka Fuchsu, mada se motor ne vozi na minusu, čast izuzecima.

 

20221201_131640.jpg.7eea1f84cff1b93e3904b91fd7dc4ee3.jpg

 

Od 1.020ml, kolko je sa aditivom, sipano R1150 GS 900ml, ne sećam se da je u bilo koju stopedeseticu stalo svega 800ml, kako piše u knjizi, znam samo da sam  obračunavao 1,2 litara sa diferencijalom, retko radim te motore jer su već stari, sad sam se susreo sa dva primerka za redom:

 

20221206_120044.jpg.2ea4da2684b20c2f9d3cf96381810fa8.jpg

 

Tutela 85-140 košta 990 Din, LM aditiv 1.100, poskupelo je sve u odnosu na proleće.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Da prenesem svoje iskustvo sto se tice ulja za menjac. U pitanju je r1200gsa 2012. Sipao sam petronas 85w140 i LM pastu. Prvih 2-3000km nisam osecao razliku u saltanju pri hladnom i zagrejanom menjacu...nakon tog predjenog intervala kada se menjac zagreje...pri saltanju iz vise u nizu brzinu nebitno koja je menjac je "bucan".

Zamenio sam ulje, nasuo sam castrol mtx 75w-140. Menjac je tih i mek pri saltanju, nebitno da li je hladan ili zagrejan. Videcu kako ce se ponasati nakon 5-6 hiljada, do sad sam presao oko 1500km.

Promenio član braca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 26 minuta, braca je napisao:

Da prenesem svoje iskustvo sto se tice ulja za menjac. U pitanju je r1200gsa 2012. Sipao sam petronas 85w140 i LM pastu. Prvih 2-3000km nisam osecao razliku u saltanju pri hladnom i zagrejanom menjacu...nakon tog predjenog intervala kada se menjac zagreje...pri saltanju iz vise u nizu brzinu nebitno koja je menjac je "bucan".

Zamenio sam ulje, nasuo sam castrol mtx 75w-140. Menjac je tih i mek pri saltanju, nebitno da li je hladan ili zagrejan. Videcu kako ce se ponasati nakon 5-6 hiljada, do sad sam presao oko 1500km.

Ne brini, ponašaće ti se isto i nakon 20.000km.

Izvanredno ulje.

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Menjačko ulje nije izloženo opterećenju kao agregatno, traje enormno dugo, na automobilima je interval zamene i na 200k, neki ga uopšte ni ne menjaju. Uz to, pomenuta menjačka su "laka kamionska", što znači da mogu da trpe daleko veće opterećenje nego što je BMW motor. Praktično, ne može doći do degradacije samog ulja tako brzo, ako i upšte dolazi, zamene su više zbog fine piljevine koja je neizbežna.

Nijedan bokser menjač neće biti bučan ako se šalta kako treba, predpritisak na komandu, stisak kvačila i odlučan stisak stopalom, bez obzira koje je ulje, mogu samo nijanse da budu. Isto važi i na gore i na dole. Ti menjači se jako brzo zajkjučavaju i ako vozač ne "prati", dolazi do udarca i to se čuje, što je ulje kliskije, to se brže ključevi zaključavaju i ako se sporo i nežno pritiska pedala, tim više, iz više u nižu su veće razlike u brzini i samim tim udarci izražajniji, sa manje kliznim uljima se to nešto uspori i ublaži.

Skoro mi se čovek požalio da mu se teže šalta GS, to je povezao sa nekom velikom kišom, što nema veze naravno, kad sam mu pogledao motor, video sam da je podešavač komande bio na jedinici, vraćen na trojku i šaltanje normalno.

Nisu ni svi menjači isti, neki su boljeg stanja, neki ne, dolazi do kvarenja postepeno. Kod R1200 se naročito dešava da počne da zvecka ležaj ulazne osovine i tad postepeno se otežava šaltanje. 

Jednom je došlo vreme za zamenu ulja, nije više bilo Silkolena i čovek sipao Castrol, po ne baš ekstremno hladnom, oko 10 stepeni, lepše je bilo šaltanje, jer je Silkolene ekstremno gusto u toj gradaciji, Petronas je nešto između, a Castrol je najređi. Međutim,  sredinom leta je počeo menjač da se čuje kako zvecka po vrelini i čuje i tvrđe šalta. Jedino rešenje je bilo da se sipa to što ima na tržištu, Tutela i to se pokazalo činkovitim, nestalo je zveckanja a šaltanje bolje od Castrola na vrelini, a pri hladnim jutrima i od Silkolena.

Naravno, nije sve crno belo, pa tako i lično iskustvo i izbor, nisu ni svi menjači isti fabrički, niti stanja, niti ih vozači isto šaltaju. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

zadnjih par godina imam kontakta sa vlasnicima bmv-a sa kardanom i kažu da motorex prizma 75-90 api gl4+5 radi dobro u baš svim temperaturnim uslovima i okoline i motora

cena je dosta jaka oko 20e ali to je standard za ful sintetička menjačka ulja

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Od serije R1200, zamena ulja u diferencijalu je malo nezgrapna, mora tačno 180ml, već 5ml viška može pruzrokvati curenje semeringa. Špric od 200ml je u redu, od 50ml je mali, kad se boca isprazni, zahvatanje je sve više zezanje, mora se onda preliti u plići sud. A kad je potrebno sipati gusto ulje, onda rad sa malim špricom bude otežan. Ja koristim levak i crevo.

 

Ulje je uvek lepljiva tema, kad god se neko pojavi, obavezno ima još sagovornika. Svako ko je napravio neki odabir, misli da je napravio najbolji mogući izbor, a lično izraženo zadovoljstvo često bude subjektivno i bez da se zna za nešto drugo, dok serviseri na osnovu brojnih iskustava, već mnogo objektivnije mogu da zaključe.

Menjačko ulje po zahtevu, nije skupo za proizvodnju, za razliku od agregatnog. Sva ona su ili za automobile, ili za lake i teške kamione, što su neuporedivo veća opterećenja nego li kod BMW boksera. Smatram neopravdanim pojedine visoke cene za hipenole, bez obzira na brend.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Posle nekoliko godina Castrola mtx u 1150 i 1200 modelu, imam zelju da probam  Liqui Moly 75w 90 kako fabricka specifikacija nalaze za model 1200 gsa.

Do sada na blizu 80.0000km nikada nije sipan nikakav dodatak u ulje. Sada cu probati LM aditiv za menjac u kombinaciji sa LM uljem.

Inace od poslednje zamene ulja u menjacu (castrol MTX) presao sam 15.000km + i na visokim letnjim temperaturama menjac je postao malo "bucniji"...

 

39187a0777ac93bc4b720826586ff2c8.jpg
 

Promenio član Bojan Budjevac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja