Jump to content

Moto Zajednica

R1200 GS: Koje ulje za mjenjač i diferencijal?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
pre 17 minuta, Krokodilo je napisao:

А зашто додајете пасту???

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ja do sada nikada nista nisam stavljao, sama pomisao na aditive me odvraca... Zato pitam da li je potrebno i da li se oseca razlika sa ili bez aditiva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 1 sat, zika56 je napisao:

Ja sam koristio oba ulja (prvo Castrol MTX, a zatim Fuch Titan) i onda sam se vratio ponovo na Castrol (iz razloga što u hladnim uslovima sa Fuch uopšte nisam mogao da pomerim polugu menjača i da menjam brzine dok se ulje ne zagreje u vožnji). Sa Castolom nemam nikakvih problema. 

Isto ulje koristim i za menjač i za "diferencijal" i dodajem i LM aditiv.

Inače je ulje Castrol MTX 75W-140 na sobnoj temperaturi dosta ređe nego klasično 80W-90 (ili Fuch 85W-140 koje je baš gusto).

Hvala puno.

Jel se oseca razlika sa Castrolom kada je sa LM aditivom i bez njega? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, Bojan Budjevac je napisao:

Hvala puno.

Jel se oseca razlika sa Castrolom kada je sa LM aditivom i bez njega? 

Ja sam koristio LM kada sam prvi put sipao Castrol, a zatim i kada sam sipao Fuchs, a prilikom zadnje promene (kada sam ponovo nalio Castrol) nisam dodao LM i ne primećujem nkakvu razliku. Međutim nije realno ni da se očekuje neka osetljiva promena, jer taj dodatak služi da očuva klizne površine zupčanika od habanja, a ne da olakša menjanje brzina. U svakom slučaju mislim da je povoljno da se ovaj dodatak koristi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
On 17.1.2018. at 0:08, đunta je napisao:

Moly blagorodno deluje na udrane površine međuozubljenja, pospešuje bolje i brže zaključavanje ključeva, nešto utišava udarce i znatno umanjuje trenje i habanje koje se tada javlja, može biti kontraproduktivan ako se pretera sa kolilčiom

 

Da li u ulje za menjac i diferencijal dodavati LM aditiv i da li se tako pomesano sipa i u menjac i u diferencijal? Ili se sipa cisto ulje u diferencijal, a ovo pomesano sa LM-om u menjac?

Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Mozda sam dosadan sa komentarisanjem ove teme gde ima stotinu komentara sa podeljenim misljenjem, ali moram da iznesem neko svoje zapazanje.

Danas sam promenio ulje u menjaču i diferencijalu na svom GS1150, u menjac sam sipao Castrol MTX 75w-140, a u diferencijal Liqui Moly Hipoid sae 85w90 GL5. 

Iskren da budem fasciniran sam sa razlikom u saltanju i zvuku menjača. Odusevljen sam sa MTX-om, brzine idu kao u sir i kad je hladan i kada je vruc... Moja licna preporuka svima za MTX 75w140! Pozdrav svima

s-l640.jpg

1404_1378820383044_ctx-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, Bojan Budjevac je napisao:

Mozda sam dosadan sa komentarisanjem ove teme gde ima stotinu komentara sa podeljenim misljenjem, ali moram da iznesem neko svoje zapazanje.

Danas sam promenio ulje u menjaču i diferencijalu na svom GS1150, u menjac sam sipao Castrol MTX 75w-140, a u diferencijal Liqui Moly Hipoid sae 85w90 GL5. 

Iskren da budem fasciniran sam sa razlikom u saltanju i zvuku menjača. Odusevljen sam sa MTX-om, brzine idu kao u sir i kad je hladan i kada je vruc... Moja licna preporuka svima za MTX 75w140! Pozdrav svima

s-l640.jpg

1404_1378820383044_ctx-1.jpg

Kada budeš prešao dvestotinak kilometara biće još bolja situacija sa menjačem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ako je neko zainteresovan za original Castrol MTX 75W-140 iz Nemačke, ima drug da proda po nabavnoj ceni.

Ima litar viska, nije mogao da isceka da mu stigne, pa je u delti uzeo BMW ulje za menjac i sad ima da proda po nabavnoj ceni MTX. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Sve sam pripremio za jedan servis,gumicu,podloske-o ringove,ulje Motorex za engine,ali nemogu nidje u Crnu Goru da nadjem Castrol MTX 75/140...preskocio bi Liqui Molly kojega isto nema,Fusch kojega radje nebih i Bmw ulje u Voli Podgorica jer je litra po meni nerealno skupa 40e 1l,a reko bih da je to neki Castrol,pa mi je malo nerealno bacati toliko para...

Naso sam Castrol Syntrax limited slip 75/140 ali neznam ima li ko kakva iskustva,konkretno dali ga je neko od vas koristio za ulje u mjenjac i diferencijal u BMW r1200gs 2012 vazdusno hladjenje...

Molim vasa misljenja i odgovore.Hvala i pozdrav svima iz Kotora

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 1 sat, kotor7 je napisao:

Sve sam pripremio za jedan servis,gumicu,podloske-o ringove,ulje Motorex za engine,ali nemogu nidje u Crnu Goru da nadjem Castrol MTX 75/140...preskocio bi Liqui Molly kojega isto nema,Fusch kojega radje nebih i Bmw ulje u Voli Podgorica jer je litra po meni nerealno skupa 40e 1l,a reko bih da je to neki Castrol,pa mi je malo nerealno bacati toliko para...

Naso sam Castrol Syntrax limited slip 75/140 ali neznam ima li ko kakva iskustva,konkretno dali ga je neko od vas koristio za ulje u mjenjac i diferencijal u BMW r1200gs 2012 vazdusno hladjenje...

Molim vasa misljenja i odgovore.Hvala i pozdrav svima iz Kotora

 

Ja sam ga probao kod mene u R1150GS... Kada sam kupio motor, hteo sam da izmenjam sva ulja i citajuci ovde po forumu zakljucio sam koja mi je gradacija potrebna... Sipao sam Castrol Syntrax limited slip 75w 140 (jer u Srbiji nema MTX) i menjac mi je radio gore nego pre prosipanja starog ulja... Bio je  tezi za saltanje i bucniji i kao hladan i kao zagrejan posle duze voznje... Odmah sam ga ispustio i sipao isto to ulje 75w 90... menjac je bio tisi pri kretanju i voznji dok je hladan motor, a kada se zagreje postajao je bucniji. 

Nakon toga, drug mi je doneo iz Nemacke Castrol MTX 75w 140 za oko 25e i od ove sezone, menjac mi je druga priča, vozim ga sa uzivanjem.

Imas ovde u temi Fuchs ulje za menjac koje je Djunta opisao kako i sta je najbolje, imas Castrol MTX i cuo sam da je Liqui Moly 75w 140 dobro. 

Ovo sto si naveo Castrol Syntrax limited slip 75w 140 je vrhunsko ulje za diferencijale za kola, ali ne znam kako se ponasa u diferencijalu GS-a, to bi morao neko strucniji da objasni i opise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Ma gdje god procitam svi preporucuju Castrol MTX i stavrno bi odma njega kupio bez razmisljanja,ali ga nidje nema.I sad sam iskreno u dilemi sto da uzmem...Fuchs necu sigurno,a ne daje mi se 40e za litar BMW ulja...stvarno neznam koje da kupim i dje da kupim.Sad kad sam procitao tvoj post prosla me volja i za Castrol Syntrax...

Neznam dali je neko u BMW sipao Motul i ako jeste koji Motul za mjenjac i diferencijal...Ima li neko iskustva iz prve ruke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Naso sam kod uvoznika ovlascenog za Crnu Goru ulje RAVENOL SLS 75/140 GL5 fully synthetics...dali je to neko koristio...

Smaram Vas,ali sto covjek da radi kad je limitiran izborom i kad nezna i nije siguran sto da kupi,na kraju cu morat uzet BMW ulje iako je litra 40e...

Nije mi problem dati 20-25e ali mislim da 40e nije realno...neznam ni sam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 8 sati, kotor7 je napisao:

Ma gdje god procitam svi preporucuju Castrol MTX i stavrno bi odma njega kupio bez razmisljanja,ali ga nidje nema.I sad sam iskreno u dilemi sto da uzmem...Fuchs necu sigurno,a ne daje mi se 40e za litar BMW ulja...stvarno neznam koje da kupim i dje da kupim.Sad kad sam procitao tvoj post prosla me volja i za Castrol Syntrax...

Neznam dali je neko u BMW sipao Motul i ako jeste koji Motul za mjenjac i diferencijal...Ima li neko iskustva iz prve ruke

Ima drug moj u Srbiji jedan litar MTX-a da proda. Zajedno smo narucili iz Nemacke i stiglo nam je. On prodaje i motor, tako da imam i litar ulja viska.. mozes da ga kontaktiras

+38163444094

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
pre 48 minuta, Bojan Budjevac je napisao:

Ima drug moj u Srbiji jedan litar MTX-a da proda. Zajedno smo narucili iz Nemacke i stiglo nam je. On prodaje i motor, tako da imam i litar ulja viska.. mozes da ga kontaktiras

+38163444094

 

Pre 9 sati, kotor7 je napisao:

Ma gdje god procitam svi preporucuju Castrol MTX i stavrno bi odma njega kupio bez razmisljanja,ali ga nidje nema.I sad sam iskreno u dilemi sto da uzmem...Fuchs necu sigurno,a ne daje mi se 40e za litar BMW ulja...stvarno neznam koje da kupim i dje da kupim.Sad kad sam procitao tvoj post prosla me volja i za Castrol Syntrax...

Neznam dali je neko u BMW sipao Motul i ako jeste koji Motul za mjenjac i diferencijal...Ima li neko iskustva iz prve ruke

Imas motulovo ulje  sae 75/140 oko 3700d litar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Ja sam uzeo Fuchs 85w140 , neko hvali neko kudi , nije skupo, za par dana menjam , ako ne budem zadovoljan a mislim da nema razloga , druga opcija je Castrol syntrax. Nije sve ni u ulju ima nesto i u menjacu  :na_glavi: :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
pre 21 minuta, sixi je napisao:

Ja sam uzeo Fuchs 85w140 , neko hvali neko kudi , nije skupo, za par dana menjam , ako ne budem zadovoljan a mislim da nema razloga , druga opcija je Castrol syntrax. Nije sve ni u ulju ima nesto i u menjacu  :na_glavi: :P

Ja sam izneo svoje mišljenje. Ne znam do cega je, probao sam vise ulja, MTX odgovara mom menjacu sto odgovara i meni. :moto1::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
6 hours ago, Bojan Budjevac said:

Ima drug moj u Srbiji jedan litar MTX-a da proda. Zajedno smo narucili iz Nemacke i stiglo nam je. On prodaje i motor, tako da imam i litar ulja viska.. mozes da ga kontaktiras

+38163444094

A kako da ga kupim brate moj bajkerski kad niko ne mrda preko granice...a rado bi ga kupio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
4 hours ago, Bojan Budjevac said:

Ja sam izneo svoje mišljenje. Ne znam do cega je, probao sam vise ulja, MTX odgovara mom menjacu sto odgovara i meni. :moto1::)

Ja sam prilicno toga procitao po forumima i najsretni bi bio da kupim sad odma 3 litre MTX i zavrsim pricu...ja neznam,mi kao da zivimo na kraj svijeta...evo koliko citam po forumima ni u Srbiju se nemoze naci MTX...koliko je danas pokusacu da ga nadjem u HR pa Vam javljam,jer je ovo nevjerovatno...A ja bas zapeo za Castrol MTX

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
pre 34 minuta, kotor7 je napisao:

A kako da ga kupim brate moj bajkerski kad niko ne mrda preko granice...a rado bi ga kupio...

To jeste. Jbg. Neki kamion, autobus, voz... sta ide... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
pre 34 minuta, kotor7 je napisao:

Ja sam prilicno toga procitao po forumima i najsretni bi bio da kupim sad odma 3 litre MTX i zavrsim pricu...ja neznam,mi kao da zivimo na kraj svijeta...evo koliko citam po forumima ni u Srbiju se nemoze naci MTX...koliko je danas pokusacu da ga nadjem u HR pa Vam javljam,jer je ovo nevjerovatno...A ja bas zapeo za Castrol MTX

Mislim da ga nema ni u HR... Ima u Srbiji na kupujem prodajem "mtx" za 5e, ali to nema veze sa vezom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Искрено ЈА да се мучим око уља за мењач толико и да не могу да му погодим, јебем ли ти BMWејца марш на "удају".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW 1200 gs

Meni za dan dva stizu dvije litre ulja  u Banja Luku, pa ako imas neku opciju da posaljem javi :)

I da, posaljem po nabavnoj cijeni, al da mi vratis kad prorade granice :)

Ne znam gdje drugi kupuju ulje po 20-30 eura pa ga preprodaju

 Ja ga platim 15ojro  :/

Sto se tice Sintrax-a, nije nikako opcija za motor, kao ni za svaki auto, to je ulje  samo za LIMITED SLIP diferencijale.

I Castrol je tu malo zakomplikovao sa mjenjanjem oznaka, pa ne znaju cak ni prodavaci kod generalnog uvoznika, pa bih ti preporucio, ako ces Castrol, iskljucivo ovaj MTX , nikakve "zamjene,nove oznake i sl"

 

WWW.LOUIS.EU

Castrol MTX Transmission Oil Fully Synthetic, 75W-140, 1 Litre at Louis. Secure payment ✓ Free returns ✓ 2-year right of return...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Srem.Mitrovica - Rijeka - Rovinj
  • Motocikl: R1200GSA

Pozdrav svima.

Postadoh skoro vlasnik jednog R1200GSA, 2010god. Iskreno, na prvu sam prezadovoljan, ostalo javljam kroz par hiljada km i na drugi topic.

Interesuje me da li je neko imao problem sa "lupanjem" pri promeni brzina? Dešava se isključivo pri promeni na 1,2 i 3.brzini(na 4 veoma malo, ostale ništa) i prvih par minuta od paljenja(predpostavljam dok se ulje ne zagreje) ide kao u sir tj.nema baš nikakvog zvuka.

Buni me što lupi po meni veoma glasno, ali ne pravi nikakve trzaje, ne izbacuje iz brzine itd. Lupanje možda može i od kardana doći?

 

Negde sam čitao i gledao kako je to "normalno" na njemu.

 

Hvala unapred na pomoći/savetu. Ako sam promašio temu, premeštajte me default_0a-smiley.gif

 

 

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Srem.Mitrovica - Rijeka - Rovinj
  • Motocikl: R1200GSA
@n.vucenovic čestitam na novom motoru,što se tiče menjača počni da se navikavaš na to jer je jednostavno takav.
Super! Bitno mi je da je ispravan, meni ne smeta "lupanje", samo ne bih želeo da ne reagujem na vreme ako nešto nije u redu.

Hvala na odgovoru.


Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja