Jump to content

Moto Zajednica

Preko zapadne Srbije do Bosne i Hercegovine

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Zdravo drugari! Vec neko vreme razmisljam kako bi bilo fino da napravim malo duzu turu svojim motorom, a i to bi mi doslo kao zasluzeni odmor nakon studiranja. Ja sam sa istocne Srbije, i moram reci da je postalo malo monotono voziti se samo u tom delu. Vozim Sprint Prince 125cc vec cetri godine i sa njim nisam imao nikakvih problema, presao oko 12000km, ali verujem da cu vec ove sezone gledati da predjem na nesto jace. No, moj plan pre svega je da ovog leta krenem na jedno manje putovanje sa njim. Polazna tacka je naravno iz mog rodnog grada, Knjazevca. Isao bi preko Boljevca, Paracina, Jagodine, Kragujevca, Cacka, Uzice, pa do Bajine Baste. U svim tim krajevima imam drustvo, tako da sto se tice nocenja, mogao bi prespavati kod nekoga od njih, ako se resim. Svakako da bi put bio sto interesantniji i avanturisticki sa sobom cu poneti sator i vrecu za spavanje. Od Bajine Baste bi krenuo u obilazak Tare, reke Uvac, Zaovine itd. Volim prirodu, znam da je zapadni deo Srbije jako lep i plan mi je da ga posteno obidjem. Nakon toga zelja mi je da se spustim do Visegrada i posetim most Mehmed-pase Sokolovica i nastavim do Mostara kako bi posetio i njihov cuveni most. Sto se tice nastavka putovanja nisam razmisljao, mozda je najbolje ostaviti od te tacke slobodu kretanja i ici spontano. Udaljenost od Knjazevca do Bajine Baste iznosi svega 332km, a od Bajine Baste do Mostara 290km, no ako racunamo dosta obilaska u svakom od grada, neka ukupna kilometraza iznosi 750km i put nazad, jedan pravac do Knjazevca bez stajanja, ukupno 1340km. S obzirom da Prince trosi 3l, 100e je dovoljno za 2000km. Pored toga podrazumeva se da se treba izdvojiti novac i za trosak u ostale svrhe. Hrana, hotel itd...Dakle to je neki moj plan i zelja koju cu ostvariti nadam se ove sezone.

Ovom prilikom pozivam sve bajkere koji bi mozda hteli da ovu turu napravimo zajedno?! Veliki pozdrav i sve najbolje u 2014-oj godini! :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Lijepa će to vožnja da bude, samo naprijed.

Na tako dugu vožnju gledaj da ideš u drštvu motora približno sličnih performansi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

nije ti losa tura ,greje me samo nisi napisao u om periodu si je planirao.a najveca tuga je to sto je potreban zeleni karton ,e sad tu je kuriozitet osiguranje za tvoj motor je oko ili nesto manje od 3000 din a zeleni karton 3000 din .Iskreno se nadam da ce do leta ukinuti zeleni karton za Srpsku i Makedoniju. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Planirajte da se meni javite kada prolazili kroz Nevesinje, da popijemo po koju, ako vam treba jeftin smještaj u Mostaru, javite, srećno. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Izvinite sto kasnim sa odgovorom. Nisam pri netu trenutno, pa cu pokusati da napisem preko telefona.

-Guliver, hvala najlepse!

-goranzr68, kada sam postavio post nisam bio siguran u kom periodu bi krenuo na put, ali sada vec mogu reci pocetkom ili sredinom juna. Pretpostavio sam da je za taj put potreban zeleni karton, ali kao sto kazes, nadajmo se da ce ukinuti do sezone. U svakom slucaju ako bude moralo, resicu to kao i osiguranje.

-lord_oblivion, hocu naravno, kao i svaki ostali vazan deo i detalj na motoru. Moj otac je stari bajker i sto se tice tih stvari bicu mirne glave, vec smo pripremili delove za motor i kada dodje lepo vreme ostaje samo da ga zategnemo.

-Mostarac, super! Hvala, imacu u vidu! Za kontakt cemo se dogovoriti kada se priblizi vreme za voznju :-)

-Iskander, ti si iz Beograda? Super! Eto, rekao sam na samom pocetku da bi put krenuo juna meseca. Ako si zainteresovan, mozemo se upoznati i dogovoriti sve, no jos 4 meseca nas dele do puta. Ako imas nalog na fb drustvenoj mrezi, mozes me naci preko maila ukihogar@gmail.com ili Uros Mihajlovic. U svakom slucaju slika na profilu je ista kao i ovde, prepoznaces. Inace da znate s kim bi imali posla haha.

Pozdrav! :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Svidja mi se ideja, mozda i ja mogao nekako da se pridruzim, mada, ja bi vise voleo da to bude u maju..no otom potom! A posto si iz Knjazevca, a ja iz Leskovca..onda cemo se sigurno videti i popiti po neko pivo! :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Haha pozdrav za city of Leskovac! Naravno, sve otom potom, ima vremena. Verujem da ce se jos neko javiti pa cemo se dogovoriti. Deal za pivo! 1aha.gif

Inace, poslao sam ti i zahtev na fb cisto da vidis i ti s kim imas posla...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Dragi forumasi, obavestavam vas da je nedavno oformljenja grupa bajkera od nas cetvorice koji cemo kako dogovor stoji za sada, krenuti 12-og juna na put.

Drustvance cine: Божа, milan Le, nikicad i ja.

Plan je da prvo obidjemo zapadni deo Srbije, Taru, Uvac, Zaovine, Bajinu Bastu...zatim da udjemo u BIH, posetimo Visegrad, spustimo se do Nevesinja i Mostara i krenemo duz Neretve kako bi dosli do kamenog grada Pocitelj. Vec 14-og nam je u planu da odemo do Trebinja jer ce se istog dana odrzavati moto susret na tom mestu. Kako smo poceli da gradimo ideju gde bi mogli sve ici i sta obici, na karti smo ubacili i Hrvatsku, pa cemo se spustiti i do Dubrovackog primorja. Nakon toga na red dolazi i Crna Gora: Herceg Novi, Cetinje...Vec u Crnoj Gori ostaje pitanje da li cemo se svi tu i rastati i svako krenuti svojim putem ili cemo zajedno natrag u Srbiju.

Koliko dana cemo putovati i na kom mestu cemo se koliko vremena zadrzati ne znamo, to cemo usput sve smisljati i dogovarati se.

Nadamo se samo da se ova kisa nece oduziti do juna haha!

Naravno tokom voznje cemo gledati da vas obavestavamo o trenutnom stanju na putu, gde se nalazimo, sta smo videli, a vec po povratku cemo napisati i putopis ako zelite? :)

Evo rute na pregled, pozdrav!

https://www.google.rs/maps?saddr=%D0%97%D0%B5%D0%BC%D1%83%D0%BD%2C+%D0%91%D0%B5%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4&daddr=44.7530916%2C20.480595+to%3A44.7182076%2C20.5040144+to%3A44.468425%2C20.58103+to%3A44.3854609%2C20.516088+to%3A44.0288479%2C20.8813099+to%3AM-5+to%3AM-20+to%3AM-20+to%3AMar%C5%A1ala+Tita+to%3AE73+to%3AM-6+to%3AD8+to%3AE65+to%3AR-1+to%3AR-1+to%3AM-6+to%3AR-14+to%3AR-4+to%3AM8+to%3A%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B0%D1%9A%D0%B0+231+to%3A%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B0%D1%9A%D0%B0+5+to%3A43.548548%2C22.192383&geocode=Fd5IrAIdpm83ASlFaxjyoGVaRzFNl6tmCx-ppQ%3BFcPgqgIdU4I4ASk3x7q8GnFaRzH_W_HZaaw62w%3BFX9YqgIdzt04ASlhHiQRAnRaRzHoYeQCx8Kkqw%3BFcmIpgIdpgo6ASlfKDeAfK9QRzFXGF4TWG94zA%3BFbREpQId-Aw5ASnFTubHSKxQRzHy6HbpfQ8ICQ%3BFa_TnwIdnZ8-ASlXiHSjViFXRzExjyDbcCjZHA%3BFUslnAId4uMmAQ%3BFcd5mgId5jciAQ%3BFSWjlQId8EsdAQ%3BFVlmlQIdoc8PAQ%3BFe0ukgIdtIsOAQ%3BFfy7iwIdGWIXAQ%3BFeyZigIdALIUAQ%3BFWnIhwIdItAaAQ%3BFVV1hwIdJw8fAQ%3BFYn-hgIdPz8gAQ%3BFafDjAIdpHwgAQ%3BFYKpkQId0KYiAQ%3BFVbMlAIdAQknAQ%3BFT0klQIdarEtAQ%3BFSESlwIdEW0uAQ%3BFcWDnQIdjHg2AQ%3B&sll=43.69568%2C20.170898&sspn=2.942877%2C6.696167&via=1%2C2%2C3%2C4%2C5%2C10&hl=sr&dg=feature

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Na moto skupu u Trebinju, 14.06. nastupaju Divlje Jagode ! 1zdravo.gif

Ovaj dio(na mapi) od Čapljine do Dubrovnika ne valja, idite na Metković(granica)-Opuzen-Neum(BIH) i do Dubrovnika.

Od Opuzena do Dubrovnika vozite Jadranskom magistralom, sve kraj mora, put super, ljepota.

Ali prije svega da se meni javite ! 0takoje.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja