Jump to content

Moto Zajednica

Africa Twin byMe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Africaqueens rade preradu na 880cm^3 i 22 konja vise za sitnicu od 5000eur, mozda je to resenje :jee:

 

Ne znam koliko je realno naci kupca u Srbiji za ovakav motor obzirom koliko je ulozeno, preko bi otisao brzo verovatno bez problema.

 

U svakom slucaju srecno sa prodajom ako si se vec resio

 

Razmisljao sam o tome :) Da uzmem jedan ceo drugi agregat, i da krenem lagano da ga pakujem. Da izvucem neki maksimum ali da ne poiskacu klipovi posle 1000km :moto3:

 

 

Da probas i oglasi je na neke oglase preko?! mobile.de i slicno?

 

Prvo sam postavio ovde, da vidim ima li ozbiljnijih kupaca, nikad se ne zna.. :) Ako ne, ide na oglase preko..

 

Izgleda lepo ali da uzmes koliko si ulozio o tome nemoj ni sanjati . moje licno iskustvo je staro hvali a novo vozi.

 

Ne mislim da zaradim na njemu, daleko od toga. Niti da izvucem ulozen novac. Ali ne zelim ni da ga poklonim, nemam razloga za tako nesto.

Zanimljiva recenica koju do sad nisam cuo :takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Evo ukratko da opisem kako se sad vozi motor..

 

Pre WP vila i Wilbers amortizera, u krivini spustao sam motor do tada meni ne zamisivih granica! :) ali imalo je jos prostora, na prednjoj gumi je ostalo da se olize jos nekih 4mm do kraja ivice. Kada dodjem do te granice osecao sam neku vrstu nesigurnosti.

 

Sada, primer kad sam se vracao iz CG, zlatibor. Spustao sam ga toliko da sam dobio samar preko kacige od moje suvozacice uz pitanje da li sam normalan! :D Pravdao sam se da ga spustam kao svaki put do sad. Pauza na zlatiboru, pogledam prednju gumu, olizana do kraja, do same ivice! A uz to osecao sam se maksimalno sigurno! Jos natovaren sa svim koferima, suvozacem itd.. Ne znam da li moze vise od ovog :neznam:

 

Samo parkirao sam na neku prasinu pa sam zaprljao gume koje su bile crne kao ugalj :)

 

Prednja:

IMG_0588_zpsbe9a4a8b.jpg

 

Zadnja:

IMG_0587_zps8275d980.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Moja Dujka pokupila pola krajputaske flore sto nase sto strane,pa me nikad nije samarala...da porazgovaras ti sa mladom...ali ozbiljno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Moja Dujka pokupila pola krajputaske flore sto nase sto strane,pa me nikad nije samarala...da porazgovaras ti sa mladom...ali ozbiljno.

 

Druze, nije me zabola u glavu :D:fajt2:

Sala, onako kad te neko osamari iz zajebancije?!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

mislim da trebaš odmah na strani sajt da je staviš0takoje.gif

Takođe toplo preporučujem !

 

Ili budi faca pa stavi ovde neku cenu, pa ili da skupljamo pare ili da ti više ne otvaramo uzalud temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Evo pošto vidim da se svi nešto femkaju oko cene, a i vlasnik kao prvi.

 

Motor star 22 godine - po meni 800-1.200 evra

Oprema - Nisam sabirao ali da je onako đuture ocenim sa 1.500 evra. (Naravno, redovno održavanje ne mogu da računam u cifru)

 

Znači dolazimo do cifre od 2.300-2.700 evra.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Evo pošto vidim da se svi nešto femkaju oko cene, a i vlasnik kao prvi.

 

Motor star 22 godine - po meni 800-1.200 evra

Oprema - Nisam sabirao ali da je onako đuture ocenim sa 1.500 evra. (Naravno, redovno održavanje ne mogu da računam u cifru)

 

Znači dolazimo do cifre od 2.300-2.700 evra.

 

Evo, prvi primer zasto ne zelim da stavim cifru ovde :)

Jer ce tema preci u neko prepucavanje itd itd.. Neko ko je ozbiljan on ce pustiti neku svoju ponudu na pm. Pa cemo se i dogovoriti :)

 

 

Cim uhvatim malo vremena ide na strane oglase.. :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

afrika više vredi bez obzira što je 22godine, mislim da nema nigde za cenu od 800-1200

 

Hvala bmwADV.

 

Samo cu navesti dve stavke preko, bez dovlacenja itd itd:

Wilbers: 1000e

WP vile: min 600e na ebay-u uz mnogo srece da se pronadju.. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Evo, prvi primer zasto ne zelim da stavim cifru ovde :)

Jer ce tema preci u neko prepucavanje itd itd.. Neko ko je ozbiljan on ce pustiti neku svoju ponudu na pm. Pa cemo se i dogovoriti :)

 

 

Cim uhvatim malo vremena ide na strane oglase.. :zdravo:

 

Da si stavio cenu, ja ne bih ni napisao onaj post. Ako si hteo da se pohvališ motorom, nisi uopšte trebao da staviš ovaj post u oglase. Prodaje se motor, a ne Faberžeovo jaje... ili ja grešim? Ne znam šta očekuješ ali ako misliš da ćeš da izvučeš kompletan novac koji si dao na aftermarket delove onda nisi realan.

 

afrika više vredi bez obzira što je 22godine, mislim da nema nigde za cenu od 800-1200

 

Vidi, diskutabilno je. Na kraju krajeva, ja ne bih dao više. Imam pravo na svoj stav.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Africaqueens rade preradu na 880cm^3 i 22 konja vise za sitnicu od 5000eur, mozda je to resenje :jee:

 

Ne vidim razlog zasto bi se toliko novaca ulagalo u Afriku zbog dodatnih 20-tak konjica... Prosto se u ovo motorce ugradi agregat od ST-a, i za par stotina Evrica eto 70-tak ks. :aha: Ili, ne daj Boze od TDM-a... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Motor u ovom delu foruma vredi onoliko koliko neko hoce da plati za njega. Koliko vredi vlasniku, to je prica za neki drugi thread.

 

 

 

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Evo pošto vidim da se svi nešto femkaju oko cene, a i vlasnik kao prvi.

 

Motor star 22 godine - po meni 800-1.200 evra

Oprema - Nisam sabirao ali da je onako đuture ocenim sa 1.500 evra. (Naravno, redovno održavanje ne mogu da računam u cifru)

 

Znači dolazimo do cifre od 2.300-2.700 evra.

 

Nece biti!

Sa motora su poskidani originalni delovi, a ti ga racunas kao celog?1nanana.gif

Salu na stranu, deluje odlicno, ali red bi bio da se stavi cena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Druze alal vera na sredjivanju i istrajnosti tj. uspehu da napravis extra motor od odlicnog . Za ogibljenje znam sta si dobio jer sam na mojoj jednoj imao ohlins ogib...Ja ovo ne bi nikad prodao da je moja . Cuvaj to z nekog tvog naslednika a ti bolje da kupis drugi motor jer ovo ti se nece isplatiti da prodajes . A to za nedostatak konjskih snaga mislim da se previse opterecujes time . Kidao sam sportake od 100 i kusur konja sa freewindom po klasicnim krivinama . Ne mislim na auto putu i tamo gde moze da se vozi brze od 180 . Bar su moje sve 3 africe tolko isle ko od sale tako da to kao slab motor jedino ako ces da jjris po auto putu . A meni licno do Ohrida i nazad je prijala brzina 140 a verujem i africi jer se nije ni zamucila ( navodim bas ovo putovanje jer sam je jedino tada toliko gazio konstantno inace volim da uzimam u voznji ).

 

Prva mi je bila ista kao tvoja i rado bi stupio u ozbiljnije pregovore sa tobom da nisam ulozio novac u poso . Ali ko zna mozda uskoro bude nesto izletelo pa ti se javljam jer moram za ovakvu lepoticu da prikupim jos novca .

 

Ali bilo bi dobro ako bi stavio neku cenu .

 

Ako neces pusti mi na pp koja bi ti bila neka tvoja cena pa da razmisljam.

 

I da zaboravio sam sta je sa originalnim delovima????? (izvinjavam se ako sam nesto preskocio nisam sve citao od pocetka )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja