Jump to content

Moto Zajednica

SYM gts 250 - Kymco xciting 250 ili Piaggio Beverly 250?

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Hristos se rodi, Srecan Bozic svima!

Ljudi, molim vas za pomoc.

 

Ozbiljno razmisljam o kupovini gorepomenutih skutera, ne znam za koji da se odlucim, u smislu kvalitet-potrosnja-rezervni delovi-servisi...

 

Definitivno dolazi u obzir samo varijanta od 250cm3.

 

Motor mi je pre svega potreban za gradsku voznju, ali bi nekad otisao malo i van grada...

 

Hvala unapred.

Joca

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

ВАИСТИНУ СЕ РОДИ И МИР БОЖИЈИ!!!

 

Колико ја знам из овде преузетих информација, Сим и Кимко су такорећи једно те исто две фабрике једна поред друге на Таивану,као ЛГ и Самсунг у Кореји!!! Кимко Иксајтинг 250 је веома популаран међу нама јер, наш Саша(sasha forum nick) и његова лепша половина госпа Весна пропутоваше око 70К км можда сад и више и то по такорећи целој Европи од Истанбула до Берлина!!! Тако да мој глас иде Кимку!!! Што се тиче опет беверлија за град са 250 ие мотором ... који иде у више модела а између осталог и у Пежо Сателис .. то ђе ти Даре(Satelis forum nick) најбоље објаснити какав је то агрегат!!! Колико ја видим савршен!!! Наш председник Алексанто (alexanto forum nick) је имао СИМ ГТС 250 купио новог и колико знам слатко се навозао по околним државама са све својом госпа Биљом!!! Ето ... сва три су јако добри скутери ... тако да сад је све ствар укуса због спољашњег изгледа ... мој глас опет кажем иде КИМКУ!!! МАКСИ ПОЗДРАВ и добро нам дошао на наше стране!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Iz licnog iskustva ti mogu reci sledece:

Beverly je za gradsku voznju kroz guzvu odlican, za putovanje van grada je malo neudoban. Sto se tice odrzavanja, skroz ok.

Xciting je ladja, vrlo udoban. Moj je doduse bio 500 pa je imao viska kila ali opet je odlican i za grad i za duze ture. Cena delova moze biti malo skuplja, ali ne strasno. Redovan servis za mog je kostao oko 7000.

E sad, sto se tice potrosnje mozda je Beverly malo ekonomicniji. Najbolje ti je da probas sva tri I vidis koji ti najbolje lezi. U pricnipu, razlike su u nijansama.

 

Nadam se da sam ti bar malo pomogao. Sretan Bozic

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

imao i Kymco i sad vozim Beverlija.Moras da probas sam,pa da vidis.Posto ces vecinu vremena provesti u gradu moj glas Beverliju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sva tri primerka Maxi su jako dobra i pouzdana, koje godiste te zanima....koliko si visok.... kerburator ili IE?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Bigi je pomenuo moje iskustvo sa Xciting-om pa da ga dopunim. Moj primerak je iz prve generacije sa 250cc (iz 04/2006) što znači da je u njega ugrađen "stari tip" mašine koja je prethodno korišćena za modele Grand Dink i Bet&Win. U pitanju je horizontalni jednocilindraš sa dva ventila i karburatorom. Koliko znam, prvi Xciting sa direktnim ubrizgavanjem je bio onaj od 300cc a posle su na red došle i mašine od 500 i 400cc. To znači da je za 250cc potrošnja malo veća (kod mene od 3.7-4.5l/100Km) ali ima manje problema sa lošim benzinom. Bilo bi dobro da odmah razmisliš o ugradnji nekog sportskog varijatora jer je sa serijskim rolnicama prilično trom. Sve to nadoknađuje na dužim relacijama jer je po konforu za vozača a pogotovu suvozača znatno ispred Beverly-ja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav Ljudi.

 

Hvala vam svima na odgovoru i trudu.

Ja sam definitivno odlučio da kupim onaj skuter, koji je najmanje prešao i koji je najočuvaniji.

Ako vam naleti nešto zanimljivo oko 250cm3, okačite slobodno.

 

Još jednom veliko Hvala i Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Sta god od ovih da kupis mislim da ces biti zadovoljan, nisam cuo da pljuje neko ozbiljnije nijedan od navedenih....svakako sto mladji i sa sto manje kilometara, i sto bolje odrzavan :) e jesam pametan nema sta!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

- Kymco xciting je nažalost ispao iz priče. Jer je skuplji od Beverly-a i SYM-a. A i teško ga je naći dobro održavanog i u dobrom stanju.

 

- Piaggio Beverly precenjen po meni, oni što i deluju da nešto valjaju, su papreni, a iz uvoza nikada nabibih kupio, jer su za 2004-2007 godište toliko smanjili kilometraze da je to smešno... Na inostranim sajtovima ih nema ispod 50.000, kod nas naravno, svi su od 15.000 do 20.000 km.

 

- Sym GTS 250 opet nije toliko skup, s obzirom na to koliko i šta pruža, lepo izgleda, i meni lično najlepši. Samo me plaši to što sam čuo da je malo teže naći delove za njega..

 

Kada bih bar jedan našao da je u dobrom stanju, bilo bi odlično. Ako poznajete nekog da prodaje dobar motor, pustite mail: jocacve@yahoo.com

Preporuka je najbolja stvar.

 

Hvala vam još jednom...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja