Jump to content

Moto Zajednica

17 dana, 11 drzava & 5500 km

Recommended Posts

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Hvala na komentarima!

 

@ aspar: 0takoje.gif dobra !

 

@ nemanjastruja: oni su previse lijeni za pisanje. Prije ce nauciti SH jezik i procitati ovaj putopis nego napisati nesto na Eng. 1oda.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Svi hvale slike, pisanje, predele, a ja bih ti pohvalio motor, bas je lep i nekako mi je i on pravi Zvrk, ali sa koferima deluje vrlo ozbiljno. Svidja mi se i sto je cesto prisutan na fotografijama, pa ovo je moto forum i normalno je da ti lepi predeli budu u kombinaciji sa dvotockasima, slike predela mozemo i sami da guglamo. Ocekujemo dalje, ne zabusavaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Hvala Rogec na lijepim rijecima.

 

 

Iskreno, svaka 5 slika u albumu je slika mog motora (pored planine, pored rijeke, pored ceste itd. 1lud.gif)) pa je tesko izabrati onu pravu. Iako ne zelim gusiti putopis sa slikama vijerujem da on zasluzuje pocasno mjesto i zato se cesto mogu vidjeti slike gdje je motor u krupnom planu.

 

U pravu si, koferi mu daju poseban karakter & svaki put kad ih stavim motor se mijenja iz Zvrka (street) u Mrgicu (cruiser) .

 

Na forumu se uglavnom mogu naci naked, ali ako te interesira, ovako izgleda bez kofera (2 slike): http://forum.bjbiker.../page__st__1280

 

************

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Hvala Rogec na lijepim rijecima.

 

 

Iskreno, svaka 5 slika u albumu je slika mog motora (pored planine, pored rijeke, pored ceste itd. 1lud.gif)) pa je tesko izabrati onu pravu. Iako ne zelim gusiti putopis sa slikama vijerujem da on zasluzuje pocasno mjesto i zato se cesto mogu vidjeti slike gdje je motor u krupnom planu.

 

U pravu si, koferi mu daju poseban karakter & svaki put kad ih stavim motor se mijenja iz Zvrka (street) u Mrgicu (cruiser) .

 

Na forumu se uglavnom mogu naci naked, ali ako te interesira, ovako izgleda bez kofera (2 slike): http://forum.bjbiker.../page__st__1280

 

************

Ama slazem se u potpunosti za pocasno mesto ;-) Slikas ga sa zadovoljstvom i uvek su te slike najlepse, samo tako nastavi. Zelim ti puno lepih kilometara (milja) sa Mrgicom i jos vise kafenisanja sa Zvrkom :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Hvala & hvala na pozdravima za Saru ;-)

pa da nastavim(o)...

**********************************************************
Dobro dosli na Stelvio


s1_zpsqrammbvs.jpg

Krvni pritisak nase dionice ......tj. ovako izgleda kad rutu preko alpskih prijevoja kreira zensko (bez vaser vage);

 

s%201%202_zpsruoaeqs2.jpg

Ako patite od foto-epilepsije molim vas ne gledajte slijedece fotke.

'Suncana Strana'

 

s%201%203_zpsu0n4lrqk.jpg

Stigli smo na vrh Stelvia gdje su nas docekali mnogobrojni restorani & ljubitelji legendarne ss38 ceste. Bajkera mali million a bajkerica nigdje na vidiku osim Sare i mene (ili smo nas 2 lude ili…).

Do vrha ovog prijevoja mozete ako me sjecanje dobro sluzi, pristupiti sa sjeverno-istocne strane(48 serpentina) ili jugo-istocne strane (60 serpentina). Koju god putanju izabrali ocekuje vas vrlo fascinantna planinska ruta koju mnogi oktanski ovisnici nazivaju jednom od najzahtijevnijih na svijetu. Osim prekrsanog pogleda i serprentina legendarna ss38 je poznata i po broju nesreca izazvana od strane vozaca koji pate od "Die Hard sindroma". Zato, oprez!

Pogled na “kraljicu Alpskih puteva” – da ne bude zabune mislim na spagete tj. Stelvio cestu u pozadini :

 

s%201%204_zpsqu5b78xx.jpg

Pa sto ja onda radim ovdje?!

Kao prvo uvijek sam se htijela provozati kroz Alpe a Stelvio je bio uz put ;-) a kao drugo, zelim "dokazati" Jeremy Clarkson-u (poznatom hejteru motora) da je uzivancija na ovoj cesti bolja na motoru nego u autu. To priznanje nije lako dati jer oni koji me poznaju znaju da sam veliki ljubitelj auto trka & redovito idem na test voznje sportskih automobila. Ipak, motori su br.1 ;-)

 

s%201%205_zpsndsfk22m.jpg


s%201%206_zpsq2itlcpi.jpg


"Izmedju zbilje i sna"
s%201%207_zpsgiwxlobb.jpg


vrijeme je za 2 prijevoj ali prije toga pada partija grudvanja ;-)

 

s%201%208_zpspoxr7jaq.jpg

Voznja je kao niti jedna do sada i ubrzo shvatam da je Umbrail posluzio kao odlicna uvertira. ;-) U toku voznje pogled mi je fiksiran na izuzetno usku cestu koja kao tijelo zmije naizmjenicno mijenja pravac dok na Bluetooth-u kao narucena pocinje “Najjaci samo opstaju” - koja telepetija.

Promet postaje sve gusci i svako misli da moze brze i bolje. Vozimo u parovima i svako u skladu sa svojim vozackim sposobnostima jer ne zelimo zavrsiti poput legendardnog Stirling Mosa, najboljeg vozaca F1 koji je ovdje davne 90-te izletio iz krivine.

Pratim Data koji vozi laganim tempom. U toku cijele voznje konstantno osjecam tezinu motora na prednjem kotacu i svako skretanje zahtijeva poseban oprez jer su pojedine serpentine morke od snijega koji se otapa.


Po prvi put zavidim AJ-u sto vozi Street Triple, “zenski” motor :zvizduk:. Triple je inace znatno laski od Mrgice a otkakoje uspio drugima uvaliti svoju odjecu trenutno ima samo 5kg vise nego inace - car! Razlika izmedju moje trosobne kuce sa balkonom i njegove skinny cow je min 65kg – sitnica.

kao sto se da primjetiti svako svoj zavoj hvata

 

s%201%209_zpst01q9yfs.jpg

Kao i na Umbrailu, vozila iz suprotnog smjera vidite tek na "metar" od serpentine, ali imam osjecaj da je videokrug siri pri spustu nego usponu. To ipak ne garantira da cete izbjeci greske fantoma koji u zavoj ulazi kao da vozi FAP-a a ne Mini Morris.


Neke serpentine su ekstremno zahtijevne a neke to vrlo lako postanu kad se vozilo iz suprotnog smjera nadje na vasoj strani ceste, kao npr. kad je (meni) kobmi usred serpentine presao na moju stranu ceste. E danas me moto bogovi fakat testiraju do maximuma! Pa vratit cu se samo mi dajte da prezivim ovu turu!

Cim je vidio kako me je kombi “prikljestio” tj. ostavio malo prostora da prodjem s koferima, Dat je odmah stao. Mislio je da zbog nagiba necu uspijeti nogom dohvatit cestu i odrzati balans. Ah, pravi prijatelj!

Nisam mu ni uspijela mahnuti da je sve ok a on je vec sisao s motora. Na zalost nije dobro postavio nogaru i motor je zbog visokog nagiba automatski poceo padati. :'( U istom trenutku me napada osjecaj krivice, a sto je najgore ne mogu mu pomoci tj. sici sa motora jer jos uvijek nisam dospijela do "ravnijeg" dijela ceste. U istom mahu nailazi biciklista (ludih li ljudi, ali respect u svakom slucaju) uz ciji pomoc Dat podize motor na nogaru. Ukljucujem 4 zimigavca kako bih dala do znanja ostalim vozacima da uspore, dok se istovremeno molilm Bogu da me netko ne pokupi s vrha. Sta da vam kazem, sa mnom je uvijek veselo.


Pokusala sam telefonirati ostatak ekipe ali bezuspjesno. Ovdje samo dimni signali prolaze. Nekako sam uspijela odrzati balans i doci do Data koji je u medjuvremenu ustanovio da mu je otisla poluga mjenjaca. :zbunjen: Imao je rezervnu (jedini u nasoj grupi, kao da je znao) ali sada nije bilo vrijeme niti mjesto za popravku pa je ostatak puta (a sva sreca bili smo blizu dna) vozio u drugoj brzini.

Ostatak voznje mi je bio fiksiran na Data i njegov motor & zaboravljam na zahtijevne serpentine. :(

Uskoro smo stigli i do dna putanje (baze) gdje smo sacekali ostatak ekipe. Na kraju je ispalo da je vecina imala slicna “kombi" iskustva. Decki su odmah krenuli na popravku nogare.

Osjecaj krivice je jos uvijek tu ali uz Datov osmijeh i podrsku drugih atmosfera se brzo vraca na normalu. Stovise slavili smo kao sto se vidi iz prilozenih slika. Fantomi ! 8)

ta-da ;-)

 

s%201%2010_zpsd79eu8xu.jpg


Inace, prije samog spusta niz ss38 sjetila sam se sto mi je jednom prijatelj rekao (prije nego sto cemo zapoceti voznju preko cuvenog Hardknot Pass (33%) u Lake Distirict-u). Naime najlaksi nacin da izbjegnete kocenje laktova/tijela je da zamislite da u rukama umjesto volana drzite malu pticicu. Pritisak mora biti mali kako je ne bi ugusili ali ipak prisutan da ne bi odletila.” Dobar savijet.

Kad sam se vratila u Englesku isti bajker me je pitao sto se je dogodilo sa pticicom na Stelviu.

Samo sam ga pogledala i odgovorila: ciu-ciu-tup!

kad se male ruke sloze

 

St%201_zpsolxoik66.jpg

 

St%202_zps1lj4z5bs.jpg
 

happy faces
 

St%203_zpsamt7cdri.jpg

vidi li se koliko smo sretne?

 

St%205_zpsvex5rq9q.jpg

St%206_zpsptijlbuq.jpg

 

St%207_zpshvrq5vfp.jpg

 

Sara jos uvijek slavi ;-)
 

St%208_zpsalp9hyaf.jpg

Mrgica bez ogrebotine ponosno odmara ;-)

 

St%209_zpsb3vzt68j.jpg

Oh, kakav dan…ali opet bih na Stelvio ;-)

St%2010_zpsyihyfvyl.jpg


Vrijeme je za polazak. Za danas je dosta serpentina.... ili smo barem tako mislili ;-)

St%2011_zpsime92tap.jpg

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

eto tu kod tebe u londri mila jovović upravo na nekom parkingu uči voziti motor. vežba za novi film. trebala bi otići pokazati joj par fazona :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Stelvio 0staa2.gif

Note to self: Dodati Stelvio na spisak obaveznih stvari za uraditi.1ooo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

eto tu kod tebe u londri mila jovović upravo na nekom parkingu uči voziti motor. vežba za novi film. trebala bi otići pokazati joj par fazona :)

 

uf, zavrsit ce u bolnici....bicikl.gif

 

p.s. Drustvo, hvala puno na komentarima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Nastavljamo ka Bolzanu preko Merano i Terlano (ili kako sam ih ja prozvala “Meremo” i “Teramo”). Sto god vise odmicemo od Stelvia broj serpeninta se smanjuje a cest poprima vijugavu putanju.

U inat znakovima umora koji najavljuju pocetak poslije podnevne smjene prekrasan krajolik nas drzi budnim.

 

B1_zpstx10ixfa.jpg

Negdje kod Naturno, usred bajkovitog zelenila nas dragi i pouzdani GPS odlucuje da bi bila steta propustiti prirodne ljepote ovog mjesta te nas vodi ka sporednom putu preko kojeg zavrsavamo u "Narniji". Da mi se motor ovdje pokvari ne bi mi bilo ni krivo ni zao. Oko nas nizu se redovi vocnjaka i vinograda. Asocijacija: Takovo, Gornji Milanovac.

cekajuci ostatak ekipe ..

 

B3_zps5m7eyrvw.jpg

Nije los ovaj “urbanzirani off road”
lm9z.jpg

Odusevljeni ovim prirodnim blagom nastavljamo dalje po makadamu (da, odusevljeni bez obzira na pomakanje asfalta). Lokalni farmeri nas u cudu posmatraju :stabre: dok ih sa osmijehom pozdravljamo moleci se u isto vrijeme da se put ne zaustavi u necijem dvoristu.

Da smo barem na mopedima mozda bi lokalci pomislili da idemo kod nekog na rostilj ali ovako dok se truckamo po makadamu u punoj ratnoj opremi ocito je i njima i nama da smo zalutali. Samo opusteno. ;-)

Nakon voznje kroz vinograde (i opet bez Dragane i Juznog Vetra) napustamo ss38 i uskom cestom kroz obliznja mjesta stizemo do malog mjesta Ora gdje cemo narednih 24sata “striktno odmarati”.

Docekuju nas Alisa i Kalok koje su vec sredile papirologiju i prijavile sve Smogovce za veceru….Nom-nom-nom :lol2:

U skladu sa tradicijom, slijedi osvjezavajuce pice ili dva, pa tek onda parkiranje motora na sigurno mjesto & raspakivanje stvari - prioriteti su nam jaca strana.

 

B4_zpszau7mfeg.jpg


Vecera je bila odlicna. Ne zna se tko je vise uzivao, konobar ili mi. . . (MI)!

 

B5_zpsxrejmuhj.jpg

leifers%20sestre_zpslrmbs4sn.jpg

 

B6_zpstfvg86de.jpg


U medjuvremenu AJ-u pada na pamet ideja za novu igru koju ce u toku putovanja postati tradicija

 

B7_zpsijaeuqud.jpg

Ora je inace njemacko govorno podrucje sto je sa svakom turom alkohola sve vise i vise zbunjivalo ekipu. To naravno nije obeshrabrilo Bena da se osloni na tzv. maternji tj. talijanski i zbuni sve prisutne oko sebe ukljucujuci i konobara koji mi je 2x donio desert. Ah, kako sam se razocarala :jee: :jee:

 

B8_zpschg7niwc.jpg

Nakon 1000milja & 2 deserta u trbuhu bilo je vrijeme da se krene na zasluzeni odmor.

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

 

 

IV dan –Italija: Odmor (na bajkerski nacin)

 

Jutro zapocinjemo "doruckom" u 11am

 

B9_zpscml1iofw.jpg

 

Rijec dana: odmor

 

B10_zps15nuuxza.jpg

 

Planirala sam posjetiti jezero Misurino ali na kraju ipak odustala. Sutra su na repertoaru Dolomiti pa treba sacuvati snagu.

Ostatak vremena svrljamo po gradu koji se inace moze obici u roku 5 min ali uz ovu ekipu nikad nije dosadno .

 

u neposrednoj blizini hotela...

 

B11_zpsbb6didoc.jpg

B12_zpsrphkkwk7.jpg

 

vrijeme je za ljetnu odjecu...napokon !

 

B13_zpsra6st3bi.jpg

 

I dok AJ razmislja o promijeni profesije

 

B14_zps72f9yfip.jpg

 

ja pronalazim "mini me" - upoznajte Zvrka , cute & evil na ponosnu vlasnicu

 

B15_zpsscaxnkah.jpg

 

Dok pojedini razmisljaju o rucku, "ostali" bacaju pogled ka Bolazno planinama i smisljaju planove za voznju

 

B16_zps1zybtpae.jpg

 

Nakon jela.... sacekala sam nekoliko minuta & predlozila mini voznju do obliznje Bolzano planine - reakcija:

 

B17_zpsrviapxwf.jpg

 

 

prvi dobrovoljci

 

B18_zpshfh5pov1.jpg

 

Za bukvalno 5 minuta spremili smo se i krenli ka vrhu planine sa koje se pruza prekrasan pogled na Bolazno

 

B19_zpsolnalnut.jpg

 

B%2020_zpshkusnw3v.jpg

 

Sto nema u kotlini ima na brijegovima & obrnuto

 

B%2021_zpskjsrvbbf.jpg

 

Obrnuli jedan krug i pronasli utociste tj. parking u samoj krivini koje je posluzilo kao savrseno mjesto za skljocanje

 

B%2022_zpsuxgluxfy.jpg

 

zvanicna pjesak zona

 

B%2023_zpsfrzk2bpt.jpg

 

odabrano drustvo sjedi na litici i uziva u prometu ..

 

B%2024_zpsl5kuk4lf.jpg

 

B%2025_zps6hbqtq7p.jpg

 

 

i divi se ...

 

B%2026_zpsllzdt9wp.jpg

 

vesela ekipa

 

B%2027_zpsvrofbzbw.jpg

 

aj' jos "jednu fotku" za kraj pa idemo ... neki do hotela a neki ni vise ni manju u teretanu...toliko o odmoru

 

B%2028_zpsjf31n8no.jpg

B%2029_zpspwds8195.jpg

 

to be continued...

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

 

Nakon voznje smo se vratili u hotel, gdje se je vecina povukla na siestu.

 

Kalok odmara uz mape …

 

B%2030_zpsd7ij27sl.jpg

 

Ben sprema audiciju za Cirque du Soleil

 

B%2031_zpseg7ggmnl.jpg

 

 

Kako mi mirovanje nije jaca strana ostatak dana provodom ni vise ni manje kao pocasni gost u teretani dok Ben "odrzava iniju” - uz obecanje da ce mi kupiti kolace ili sladoled kod Vinceka, u Zg. Haha, uspijelo je!

 

Dilema oko tko ce voziti ciji motor nije dugo trajala

 

C%201_zpsueklj2zv.jpg

 

Osoblje hotela je "objasnilo put do teretene” kazu, tu je, na 5min od hotela. . . kad da ne. Cak su i mapu nacrtali (citaj, 4 kruzna toka i milion sporednih ulica). Ovo malo mjesto je gore nego Milton Keynes.

 

Nakon 5min kruzenja u krug po industriijskoj zoni zavrsili smo na sporednoj cesti. Sa lijeve strane hangar a u izlogu bijela tehnika, sa desne strane vinogradi. Ima smisla da teretana bude blizu, zar ne?

 

Spremni da se (na moje zadovoljstvo) vratimo u hotel, nailazi auto pored nas i izlaze dva bodibildera (kao da su iz Benovog susjedstva).. Hmmmm, tko zna mozda i jesmo blizu. Ben je na lomljivom talijanskom pitao di je teretana. Tipovi ga blijedo gledaju i odgovaraju na engleskom da je tu, odmah iza hangara. Dobar mu ovaj talijanski. :lol:

 

Na kraju se ispostavilo da jedan od njih radi na recepciji sto je bilo od velike pomoci kad je (nakon svega stosmo prosli) Ben shvatio da je zaboravio tensice u hotelu. <_< Ne znam da li bih se smijala ili plakala od muke. Medjutim ovaj tip (kao da je nase gore list) je ljubazno posudio svoje tenisice Benu. Respect! Narednih sat vremena sam zujala (kao vjezbala) u teretani dok se je Ben znojio u bodibilding zoni.

 

dok ja sanjam o kolacima drugi vjezbaju....

 

C%202_zpsltenakno.jpg

Uskoro je usljedila dugo ocekivana vecera i desert, naravno. :jee:

 

 

Sutra nas ocekuju Dolomiti & Pula ;-)))))

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Lep putopis, taman za rezbibrigu u ovim ''zavejanim'' danima, svaka cčas' i samo napred! Možeš i detaljnije, ima do proleća i hi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

E ovo je taman da te drži spremnim i prepunim onog finog adrenalina u želji da se što pre ponovo sedne i krene na neku lepu vožnju. Odabrala si pravi tajming za ovaj putopis svaka cast. Samo napred i taman nam daješ koliko treba da se ne opustimo i da uživamo u laganom čitanju. Samo napred predivan je :takoje: :takoje: :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

 

a5zx.jpg

 

 

Pridružujem se pohvalama za putopis i za fotografije! Lepo su obrađene da izražavaju i raspoloženje u danom momentu (bar meni tako deluju)

 

Nego, pitam se dali bi i mi tu na Blakanu trebali zakrivati registarske tablice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja