Jump to content

Moto Zajednica

17 dana, 11 drzava & 5500 km

Recommended Posts

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

@ nemo: Hvala na komentarima.

 

Sto se skrivanja tablica tice, mislim da to nije neophodno.. Na UK forumima pojedinci to rade kako bi sprijecili kloniranje tablica (koje se stavljaju na ukradene motore (iste marke)).

 

Ja pratim ovaj stil u skladu sa zeljama clanova ekipe ( i primjenjujem isto pravilo za sve motore na slikama). To je jedini razlog. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Nije sto si nasa ali si tu najljepsa, sad kontam lijepa vidim i pametna, sta li joj fali te vozi motor :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Sad ste je postideli pa se vise i ne javlja :zvizduk:

 

Ma verovatno je za vikend transformisala Mrgicu u Zvrka pa otišla da proveri one "ružne" puteve po Velsu...1aha.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

 

Ajme meni koja pozitiva vlada ovim forumom - hvala svima :zdravo:

 

p.s. Sale, nisi daleko od istine ;-)

 

pa da nastavim(o)......

*********************************************************************************************************************************

 

V DAN: Italija – Hrvatska: Preko Dolomita do Jadrana

 

Jutro, 27 Aug 2013… Kroz otvoren prozor u daljini se naziru siluete planina ciji su obronci zamotani u sivu maglu. Sto bi Nadrealisti rekli, Razlika Dirasticna naspram jucerasnjeg ljetnog dana.

 

IMG_0225.jpg

 

Trenutni vremenski rezultat: jesen vs. ljeto: 4:1. ali to danas nije bitno. Danas mi nista nece bit tesko, ni 550 planiranih milja, niti serpentine, niti koferi, apsolutno nista. Danas cu ukoliko sve prodje ok na putu, nakon 15 godina cekanja provozati moj mali motorin uz nas plavi Jadran. Stoga, zivjela pozitivna nostalgija.

 

Budim cimerice sa 360c osmijehom na licu uz istu poruku koju je davne 80 i neke u crtanom porucio mudri seik Spira, ali naravno uz mnogo pozitivniji eho: "hocu kucccciii ";-) Sva sreca pa su mi cimerice jutarnje osobe inace bi me vijerovatno gadjale kacigama. Za svaki slucaj prva napustam sobu i odlazim da pozelim dobro jutro Mrgici i ekipi.

 

bez mokrog sljunka nigdje, pa ni na parking

IMG_0229.jpg

 

IMG_0230.jpg

 

Slijedi brzinski dorucak koji kao i svaki hotelski prednjaci mrtvom prirodom ali pronadje se nesto jestivo kao npr. nutella.

 

Crack phone najavljuje oblacno vrijeme bez padavina. Ipak, oblacim se toplo jer imamo osjecaj da ce rastjerivanje gustih oblaka trajati sve do plavog Jadrana - osjecaj se kako to uvijek biva ispostavio tocnim.

 

g_hotel_leifers.jpg

 

Danasnja ruta je podijeljena na ravniju tj. sjeverniju putanju za Kalok i Alisu i naravno zig-zag putanju preko Dolomita za ostatak ekipe. Plan je bio provozati se kroz sto vise prijevoja ali smo ubrzo shvatili da to nije moguce jer smo kratki s vremenom. Odlucili smo adaptirati rutu "on the go" pa sto nas zahvati. Jedino sto smo znali sa sigurnoscu je da je rucak u Cortina d’Ampezzo (Kortinu) gdje ce nam se i cure pridruziti prije nego sto opet nastave ravnijom putanjom do Tolmezzo-a.

 

Nakon naseg dorucka po vec dobro uspostavljenom sistemu vozimo motore na njihov dorucak tj. na benzinsku . Nedavno smo u Svici imali interestantan susret sa sjajnim slovom E na kontrolnoj ploci i magicnom benzinskom stanicom koja je postojala u Garmin sistemu ali ne i na javi. Super test za zivce/motore pogotovo za AJ-ov Triumph jer nema pokazivac kolicine goriva u rezervoaru (a kao novi motor, ma daj...) pa je bilo povuci potegni do slijedece benzinske.

Kako bi izbjegli isti stres i u isto vrijeme prosirili spektrum bluetooth igara, AJ I ja od tada svako poslijepodne igramo “I spy... petrol station” igru. Mozda i ne zvuci uzbudljivo ali je definitvno bolje od njegovog pjevanja.

 

Bez obzira na usku vijugavu cestu i dosadnu maglu, planinski prijelazi su kao i sve drugo u Italiji, impozantni i svaka pejzaz je za razglednicu (cak i kad je region bombardiran maglom). Kako sa svakom miljom prodiremo dublje u sumu, hladnoca sve vise i vise remeti momentum. Ne preostaje mi nista drugo nego da kreiram vanjsku izolaciju (citaj, ekspresno oblacenje gornjeg dijela kisnjaka) u cijem sam efektu uzivala narednih 15minuta, cak.

 

g_ja_dolomiti_hladno_27_08_v_2.jpg

 

 

Uprkos hladnom vremenu (moje) pravo budjenje je uslijedilo tek na serpentinama Passo Valles prijevoja.

 

s_27_08.jpg

 

 

posljedice popularnosti se primjete i na asfaltu

IMG_0277.jpg

 

mnogo smo jake ;-)

IMG_0280.jpg

 

nas mali prijatelj

IMG_0274.jpg

 

prvi znakovi civilizacije

IMG_0271.jpg

 

 

uprkos hladnoci... (& jos jedan dokaz da frizerske rukavice nisu samo za 1-kratnu upotrebu)

 

IMG_0278.jpg

 

 

kao sto se da primjetiti znakovi hladnoce diriguju tempo narednog skoljcanja & zamrzavanja

g_dolomiti_ben_aj_i_ja.jpg

 

Sara ninja

IMG_0284.jpg

 

bye-bye mate .... da mi je barem top box bio veci...

s_bernardinac.jpg

 

vrijeme je za polazak

 

IMG_0283.jpg

 

Negdje na pola puta ka Kortini preopustamo se zadivljujucim prizorima Dolomita. Naspram Stelvia i Umbraila usponi su razvuceni sto vam daje dovoljno vremena/mjesta da razvucete gas ;-). Tko god je odgovoran za izgradnju ove 12km duge dioncie je ocito imao bajkere na umu. Jednom rijecju nirvana. Da nije bilo hladno bila bi i oaza, ali zbog gustih oblaka & hladnog vremena ostat ce u sjecanju kao nirvana. Okruzeni prekrasnim nijansama zelene boje i krivinama, odlucujemo se za malu pauzu na Agordina vidikovcu.

 

g_dol_hladno_jutro.jpg

 

 

d58.jpg

 

 

g_dolomiti_ekipa_v.jpg

 

 

IMG_0294.jpg

 

141.jpg

 

140.jpg

 

Nastavljamo sjeverno ka prekrasnom jezeru Alleghe u kojem se kao u zrcalu odslikava mali grad. Sara i ja ignoriramo ekipu i pravimo skljoc pauzu i u pozitivnom duhu skidamo kisnjake - yaaay ! :jee:

 

IMG_0289.jpg

 

IMG_0287.jpg

 

IMG_0285.jpg

 

 

IMG_0286.jpg

 

 

Posljednih 30 km , tik prije planiranog rucka u Kortini, u oblasti Selva vijugava cesta postaje sve vise i vise zahtijevnija ali se ne predajemo - mislim di sad da stanem a rucak me ceka u Kortini. :lud:

 

kao i uvijek, lovimo se po zavojima kako bi uspijeli skljocati jedni druge

g_dol_ekipa_u_zavoju.jpg

 

 

g_dol_ekipa_ja_u_zavoju_v_2.jpg

 

Krivine se nadovezuju jedna na drugu kao spagete bolonjez u tanjuru. I tako sve do ulaska u "alpsku dolinu", Kortinu.

 

MMMMM, rucak ;-) :ooo:

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

sta reci , svako jutro pre posla procitam putopis kao da mi je uciteljica zadala za domaci !!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Ма прегрејала се тастатура 1zvizduk.gif малко да олади и наставак следи 1zdravo.gif1Mina.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Hey drustvo, oprostite na maloj pauzi… idemo dalje, najbolje tek dolazi.

**************************************************************

V-ti dan, jos uvijek....

Negdje pri samom ulasku u centar Kortine nailazimo na mini parkiraliste (taman dovoljno mjesta za nas 7) gdje ostavljamo konjice da se malo odmore.

5%2014_zpsw235sxos.jpg

Situirana na 1224mnv Kortina je epicentar Dolomita & kao sto se da ocekivati nenormalno prometna tako da nas je brz pronalazak parkinga itekako oraspolozio.

cak se i Zvrk smijesi

 

5%2011_zpsbpnqcadb.jpg
 

pogled sa parkinga

 

IMG_0320_zpst0emzuvy.jpg

Vodjeni mirisom kulinarskih umijeca lokalnih majstora upucujemo se ka centru grada kroz koji prolazi poznata pjesacka zona. Naspram tradicionalnih ski gradova koji se sastoje od 2 trgovine & 1 turistickog biroa, ovaj mali grad odise modernim buticima & ravnomjerno parira svjetskim metropolama. Fasade su ofarbane u svijetle boje, balkoni puni raznolikog cvijeca & sve je sredjeno sa stilom.

"Korzo" okruzuju brojni restorani i kafici u kojima primjecujemo druge bajkere. "Mi nismo sami..." :moto3:

IMG_0298_zpswybtay2f.jpg

 

IMG_0299_zpsvudefdvn.jpg

 

spijuni
 

5%202_zpsyurakgon.jpg

 

IMG_0301_zpsddwjyise.jpg

 

prvi znakovi gladi
 

IMG_0297_zpso0syknst.jpg

U pjesackoj zoni smo se nasli sa Kalok i Alisom i krenuli u pohod na restorane.

Dok pregovori traju paparazi marljivo rade :staa:

 

FullSizeRender%201_zps6hwxjhim.jpg

nas izbor

 

5%203_zpsrghynmw9.jpg
 

5%205_zpscspcfdcb.jpg

unutrasnjost restorana....za svakog po nesto
 

 

s-kortina%20zvono_zpskukoin5p.jpg

 

5%209_zpsgheyqc6d.jpg

 

5%2010_zps2gidavqj.jpg

i dok cekamo hranu neki odmaraju a neki istrazuju restoran

 

IMG_0308_zpsg9lqhlqm.jpg

 

5%208_zpsznbjf89e.jpg

 

 

proslomjesecni jelovnik

 

5%206_zpsbvmp68xv.jpg


Hrana je odlicna a cijene ok s obzirom na popularnost.

Za vrijeme rucka organizatorica radi na odrzavanju kontakta sa Natasom (Iphone) & Mile Fazerom (BB).

 

IMG_0310_zpsp9kr3ggs.jpg

Po povratku na parkiraliste, Sara i ja smo posjetile trgovine namjenjene iskljucivo turistima. Vrlo interesantni suveniri, od ukrasnih drveno izrezbarenih skupljaca prasine do skijaskih dukseva. Jos da imam mjesta u koferima di bi mi bio kraj….

dar od Sare ;-)

 

IMG_0370_zpsf9bqgnu1.jpg
osmijeh govori sve :jee:
IMG_0317_zps2yqst4wd.jpg


neumorni spijuni....

 

5%2012_zpssvxqshff.jpg

 

Nakon rucka nastavljamo kroz vijugavu cestu sve do Aurozno di Cadore gdje smo, ugledavsi prekrasnu branu na smaragdno zelenom jezeru Santa Caterina nas dvije stale na mini skljoc pauzu. Ostatak ekipe bukvalno gubimo u magli ali ne za dugo.
 

IMG_0322_zpsxujigdla.jpg

simpa

 

IMG_0325_zpsublcwco3.jpg

I dok Sara i ja biljezimo prirodne ljepote Gaz biljezi peglanje krivina & lezernu voznju

g%20ben%20u%20napadu_zpsh5bzrjjb.jpg


g%20dat%20u%20napadu_zpsgm14z4lv.jpg

 

g%20aj%20u%20napadu_zpsdmyp67pu.jpg

 

Uskoro pravimo i pauzu na benzinskoj. Bacam pogled na tmurno nebo. Iako se naziru sitne pukotine u membrani sivog nebeskog prekrivaca, ocito je da ce ovu bitku sunce izgubiti.
Kao tvrdoglavo dijete kad mu zabranite da ne smije van, odustajem prihvatiti mogucnost da ce opet kisa te nastavljam voznju u nadi da cu ovako lakse prizvati suncane zrake. I da znate da mi je uspijelo. Uvijek se drzim Guiness (reklame ;-)) "Good things come to those who wait"...Istini za volju uspijelo mi je tek nakon 3h voznje ali ipak.... Biker chick vs. Grey sky 1:0 - bring it on! :rat3:

 

 

IMG_0327_zpsjx9ub6h1.jpg

 

 

pogled iz kokpita

 

162_zpsrdusjztc.jpg

u lijepom susjedstvu

164_zpswfuldw9s.jpg
 

163_zpsgxavnj0x.jpg

 

165_zps9q3zdbsf.jpg

 

 

 

166_zpslbi96zb6.jpg
 

U Tolmezzo se napokon nalazimo sa Alisom I Kalok i svi zajedno nastavljamo dalje ka Sloveniji.
Bez ozbira na to sto se one dobro snalaze na cesti ne mogu a da ne mislim na njih u toku voznje. Ipak sam ja sve ovo organizirala i osjecam se odgovornom, a najvise kad se cure odvoje od grupe. Pristala sam da njih dvije prate B-rutu jer nije fer nekoga prisiljavati na dionice koje mu/joj ne odgovaraju, ali mi je najlakse kad je ekipa tuto completo.

Nakon Tolmezza nastavljamo autocestom koju krase prekrasni pejzazi (nisam mislila da cu ovo ikad napisati ali je fakat istina) preko Trsta do Slovenije. Okolna brda nas zovu, ali Jadran vuce na svoju stranu. I sto smo sve blize to sunce sve jace sija kako vani tako i u dusi. Na bluetooh-u se kao narucene nizu nase pjesme a ja pjevam iz sveg glasa da imam osjecaj da me automobili u susjednoj traci cuju! :vlajko:
Cak i dok ovo pisem, osmijeh ne napusta lice kad se sjetim ove dionice. Sto bi rekao moj dobar prijatelj iz Bosne, "lako je tebe skontat ali odrzati korak...eh tu treba energije & zivaca ";-) :goodluck:

U Kopru nas sustizu sunce i tupi zvukovi praznih rezervara. Nakon sibirskog jutra, docekao nas je ljetni dan sa 25c+. Ljeto – ma,da li je to moguceee?! U toku potrage za benzinskom Garmin se kako to biva malo izgubio sto smo iskoristili za upoznavanje sa kruznim tokovima i duplim rubnjacima/ivicnjacima (vjerovatno posljedica rimske arhitekture).

Pored bogate povijesti Kopar je poznat kao najveca komercijalna luka u Sloveniji u kojem se jednako govore slovenacki italijanski jezik. Ne parlam niti jedan ali mi je zato oktanski k'o maternjji. I dok pokusavamo shvatiti kako najlakse naci benzinsku u ovom predgradju nailazi vrlo ljubazan tip na skuteru. Nakon 20 sek oktanske konverzacije decko je samoincijativno olucio da nas odvede do pumpe. OMV pumpa na Istrskoj cesti ako se ne varam sto me je u datom momentu podsjetilo na famoznu OMV pumpu u BG gdjese moja BJB ekipa inace okuplja prije svakog putovanja, sto me je jos vise razveselilo. Decko je car & pozz za njega ako cita ovaj putopis. :takoje:

Ok, sjecate se kako sam grlato pjevala bez razglasa na samom ulazu u Sloveniju, e ta se euforija jos vise pojacala kad sam parkirala Mrgicu pored pumpe. Pazi sad....S desne strane Sara prilazi sa Fazerom. Samo sam je pogledala i odjednom smo se pocele smijati i mahati rukama. Yaaay, tu smo!
Ljeto je tu!
Osmijeh na licu rotira & bukvalno skacemo na mjestu (kao sto to cine legalne plavuse u americkim filmovima) !!! Ljudi nas gledaju kao da smo stigle sa Marsa a ne Dolomita.

Nalazimo utociste u kaficu u sklopu pumpe. Vec smo laganini zakuhali u koznoj opremi ali nema sanse da sad gubim vrijeme na presvlacenje. Biram instant opciju i skidam 2 "Michelin man" duksa & ponovo se upoznajem sa trade mark majcom kratkih rukava- ah,kako je dobro vidjeti te opet!

vrlo je korisno imati osteopata u grupi

 

IMG_0335_zpsccdcur2m.jpg

Sara je sad spremna nastaviti dalje

 

IMG_0342_zpsqotsuywd.jpg

 

IMG_0345_zpshby4mi6i.jpg

 

Ekipu ju najvise zbunila a jos vise odusevila ideja da se na benzinskoj moze naruciti alkos jer je to u UK nepoznata pojava. U UK nas stalno (& sa pravom) bombardiraju sa reklamama “Don’t drink & drive”. Kao rezultat ove nus pojave, slijede mnogobrojna pitanja, a ja kao ex-YU atase za (alkoholnu) kulturu pokusavam objasniti da je to ovdje sasvim normalno jer nitko ne dolazi na pumpu da bi se napio, nego ukoliko zeli, osvjezio (uz stihove “Hladnog piva” ako nista drugo). Iskreno, nije lako objasniti da je moguce piti i ne napiti se (tj. nemati zelju da se napijes) naciji koja ne zna uzivati u picu kao sto mi znamo (tj. ove "starije generacije" ;-)). Cast izuzecima ali svi smo vidjeli kako se pojedini specimeni zapadne populacije ponasaju na festivalima, na moru itd. Ok, ovi moji nisu bas takvi. Stavise nakon izlaska sa BJB clanovima u Bg momentarno su prestali piti – ali o tome malo kasnije ;-)

Ubzro napustamo pumpu a zatim i autocestu te kroz opcinske krivudave puteve nastavljamo putanju ka Istri. I sto smo sve blizi Puli sve je jaci miris morskog zraka i borove sume. Euforija u dusi raste iz km u km. Vecinu puta sam provela u uspravnom stavu ili sa rasirenim rukama kao da zurim Jadranu u zagrljaj. Malo mi za sricu triba...

Uz zalazak sunca i u prokuhalom izdanju, stizemo i na parking Plaza Histria hotela. Ljudi znatizeljno gledaju dok trazimo parking za nasu malu grupu. Slijedi cekiranje & uzivanje u vrhunskoj veceri.

 

IMG_0347_zpsrhnpdjgf.jpg

IMG_0352_zpsrymezdj2.jpg


 

IMG_0351_zpstotk2iyu.jpg

 

 

lost souls ;-)
IMG_0353_zpso5h1tdcr.jpg

Nakon vecere smo se vidjeli i sa legendarnim Mile Fazerom i njegovom suprugom koji su usuprot brojnim obavezama dosli do hotela da se upoznamo. Napokon sam upoznala covjeka ciji su savijeti igrali bitnu ulogu u kreiranju rute. Zao mi je sto se nismo slikali ali bit ce prilike.

Uz obecanje da cemo se vidjeti sutra ujutro prije polaska, oprastamo se od nasih domacina i nastavljamo tulum u obliznjem baru – uz domacu rakiju i pivo.

 

IMG_0360_zpsk4pfhbln.jpg

Englezi su zadovoljni kvalitetom, a kako i ne bi ;-).

 

IMG_0358_zpsjspbknue.jpg
 

IMG_0355_zpstsoxzkgh.jpg

 

IMG_0359_zpstqbu4m7b.jpg

 

IMG_0354_zpsxqfwscwk.jpg

 

IMG_0363_zpskme4sdvo.jpg

 

IMG_0361_zpsokjcsix2.jpg
 

Vrijeme je za spavanac. Sutra nas ceka novi dan koji ce iznenadno promijeniti tok nase rute...

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ovo ti je najlepsi deo putopisa, odlican text pracen slikama :takoje:

 

Veliki minus sto nemas sliku sa Miletom.

 

Vidi sad opet nestani negde na par dana ako mozes :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

procitao jutarnju dozu , pa da se krene na posao !!!necu vise da hvalim pokvarices se !!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Nisam se do sada javljao,što kažu e nijesam imao primedbi,da ne kvarim,redovno pratim-super ste ekipa. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ne samo sto nam dolivas dozu uzitka koji nam sleduje, vec si se ovim prvencom (mislim putopisom) predstavila kao prava spisateljica kojoj ne manjka osecaja za muziku, tekst i drustvo...ili to samo poznato zvuci obzirom da si osvedoceni ex-YU atase za kulturu! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja