Jump to content

Moto Zajednica

17 dana, 11 drzava & 5500 km

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ја не волим биоскоп али од првог минута гвирим кроз кључаоницу... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Eee super pises, kratko i jasno, sa dobrim slicicama, ulepsa mi ovo tmurno vece. Sa nestrpljenjem ocekujem nastavak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Ovo je putopis i slikopis koji mi se svidja masu . Samo nastavi dalje u istom tonu . Pozdrav sa Sjev.Mora

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

:zdravo: Pozz svima koji su dio ovog virtualnog auditorijuma.

@ Bandolero- hehe vidis kroz sto smo sve prosli prije naseg susreta na Mokroj Gori...evo pojacavam brzinu na tastaturi pa se vidimo uskoro!

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

 

 

 

Nedjelja, 25 August, jutro… Pogled direktno kroz prozor – prekrasno jezero, pogled ka nebu…hm, izgleda kao sah partija izmedju bijelih (Kasparov) & sivih oblaka (Deep Blue). Odlucujem se za kisno odijelo jer svi znamo rezultat tog slavnog meca. Pitam se, gdje li je ljeto nestalo?!

 

Ipak, ni tmurno vrijeme ne moze umanjiti ljepotu ovog malog mjesta…

 

IMG_0106.jpg

 

 

d22.jpg

 

 

IMG_0097.jpg

 

 

IMG_0099.jpg

 

Dok zavrsavam sa pakiranjem razmisljam o danasnjoj ruti. Ovo je definitvno najzahtjevniji dan u sklopu cijelokupne turneje. Ako danas sve prodje OK radni staz Mrgice ce biti duzi za nekih 300 milja, a moja moto dusa obogacena zadivljujucim prizorima i nezaboravnom voznjom koju samo prijevoji poput Fluela (2,383 m), Ofen (2,149m), Umbrail (2,501m) & Passo dello Stelvio (2,575m) mogu pruziti. Kao sto se da primjetiti, marljivo radim ka povecanju kvote bajkerica koje se mogu pohvaliti da su savladale ovu fascinantnu rutu. :jee2:

 

Dva - tri sloja odjece kasnije, pozdravili smo se od carobnog jezera i prekrasnog Chur krajolika i krenuli za Lihtenstajn po kisici, naravno.

 

d21.jpg

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

 

Nakon 40 minuta stizemo do najbolje granice ikad postavljene izmedju 2 drzave jer je rampa podignuta a carinika nigdje na vidiku.

 

Ah kako je lijepo proci granicu bez gnjavaze, skidanja rukavica, kopanja po dzepovima itd.. Da nije bilo ploce sa natpisom ne bi ni znali da smo presli granicu i stigli u Vaduz, glavni grad Lihtenstajn knezevine. No to me i ne cudi s obzirom da je ovo jedna od rijetkih anti-ratnih drzava – dokaz za (bivse) politicare da je moguce izbjeci ratno zlo.

 

S ulaskom u centar, prestaje i kisica. Pa ovdje sve stima! ;-)

 

Ako zelite u centru mozete uz malu doplatu “zigosati” pasos. S obzirom da su tetovaze jedina vrsta zigosanja koje nas interesiraju mi smo taj obred preskocili. Unatoc svojoj maloj povrsini, centar je ispunjen raznim atrakcijama od kojih je najlakse prepoznati Boterovu skulpturu voluminozne zene – masala!!!

 

Prednost minijaturnog glavnog grada je da se sve nalazi na 5 minuta od centra, pa tako i dvor (tj. zvanicna rezidencija Princa od Lihtenstajna) sa kojeg se pruza prekrasan pogled na grad i dolinu rijeke Rajne.

 

DSC_0302.jpg

 

 

IMG_0132.jpg

 

Dvorac, sagradjen u 12 stoljecu odise jednostavnocsu i velom tisine. Ulaz u dvorac nije dostupan turistima, ali ga svakako vrijedi posjetiti ako nista drugo onda barem da malo testirate akceleraciju i opcu kontrolu motora uz brdovitu vijugavu cestu, poplocenu glatkim sivim kamenjem u ostrim zavojima. Pocinje budjenje!

 

g_vaduz_castle_v.jpg

 

g_vaduz_ekipa_cure.jpg

 

IMG_0133.jpg

IMG_0134.jpg

pospana lica ;-)

DSC_0305.jpg

 

g_vaduz_c_ekipa_v.jpg

 

Suho vrijeme je trajalo koliko i nas boravak - 30 minuta.

 

Svaki dan u svakom pogledu sve vise napredujemo u expresnom oblacenju i skidanju kisnih odijela u javnosti & vec razmisljam o prijavljivanju nase male druzbe za novu sezonu "Ja imam talenat".

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

 

 

Nakon foto session oko dvorca, Kalok i Alisa se odvajaju od grupe i prate “ravnu” tj.glavnu cestu do Davosa gdje cemo se naci za rucak, a mi nastavljamo dugacak spust ka Klosters niz vijugavu Bergstrasse cestu okruzenu gustom sumom i mokrim zavojima.

 

Cesta je zahtjevna, mokra, stalno vijuga a ja na motoru sa 3 puna kofera. Sitnica, sta me ceka na Umbrailu.

 

Nakon nekoliko zavoja, uspostavljam tempo, povecavam brzinu i tu pocinje slalom po poprilicno prohladnom jutru. Sva sreca pa sam se ubundala i stavila zeleni sal. Osjecam se kao Mateja Svet iz 88-e godine, doduse vise zbog zelene boje sala nego mojih veleslalomskih sposobnosti. :jee:

 

Na dnu nas je docekala prekrasna zelena dolina - green route 66. Krajolik je totalno nestvaran, podijeljen na pola po sirini sa perfektno asfaltiranom cestom & blagim zavojima. Steta sto nitko od nas nije zabiljezio ljepote ovog krajolika foticem, ali tu smo gresku ispraviti u nastavku ovog putovanja.

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

 

 

 

Sat vremena kasnije stizemo u Davos gdje smo se nasli sa Kalok & Alisom.

 

Ubrzo pada odluka da pronadjemo mjesto za klopu. Izvidnica (vijerovatno najkraca u povijesti svih izvidnica) je trajala cijelih 5 sekundi ...Samo 500m iza ovog improviziranog stajalista nalazi se Von Sprecher Haus gdje sluze vrhunsku klopu.

 

IMG_0138.jpg

 

gladnici...

IMG_0147.jpg

 

i dok jedni planiraju gdje cemo na klopu ..

IMG_0139.jpg

 

drugi se bave fotkanjem...

IMG_0140.jpg

 

ili pokusavaju.. no comment ;-)

d31.jpg

 

skok u dalj & uspijeh !

IMG_0143.jpg

 

slijedi vjezbanje polukruznog na glavnoj cesti ka restoranu - sve je moguce kad je hrana u pitanju!

IMG_0148.jpg

 

preko makadama do parkinga (a kako bi drugo, eh?)...

IMG_0157.jpg

 

Ave!!!! Hrana se sluzi u gornjem dijelu restorana koji odise autenticnim sarmom planinskog ambijenta.

DSC_0314.jpg

 

Pogled sa balkona na Davos jezero...

114.jpg

 

 

i na unutrasnjost restorana... tj. na prehrambeno-komirane goste

112.jpg

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100
@ Bandolero- hehe vidis kroz sto smo sve prosli prije naseg susreta na Mokroj Gori...evo pojacavam brzinu na tastaturi pa se vidimo uskoro!

 

Šalim se ja, samo polako :takoje:

 

 

Ovo sa zaključavanjem ulaznih vrata na hotelu mi je poznato :zvizduk: Jednom prilikom u Italiji mi se desilo da noću nismo mogli da uđemo u hotel, ali tada nije bilo mobilnih telefona pa smo "malo" jače pokušavali da dozovemo nekoga da nam otvori vrata. Sve se dobro završilo :lol: umalo da pozovu karabinjere da nas smire :neznam:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

@ Sale11351 - obecala / ispunila :zdravo:

@
Bandolero - dobro ste prosli :lol:

***************************************

Nakon rucka ostavljamo iza sebe turisticki poplavljen Davos i nastavljamo voznju ka Fluela prijevoju gdje nas je nakon tmurnog jutra uz prve taktove meni vrlo drage pjesme "Kako je dobro vidjeti te opet" docekao i veliki zuti krug na nebu svima nama poznat kao sunce.

d37_swiss_ita.jpg


d35swiss_ita.jpg


d36_swiss_ita.jpg

Sara i ja povremeno zastajemo kako bi uzivale u beskonacnom prirodnom amfiteatru pa onda kao lude jurcamo za ostatkom ekipe sto nam je kao sto ste i mogli predpostaviti tesko palo :zvizduk: Cesta je prometna sto zbog turista a sto zbog kamikaza bajkera/lokalaca koji jure po serpentinama sa nevjerovatnim umjecem. Neka,neka, doci ce te i vi na moju lijevu stranu pa cemo onda vidjeti tko je brzi …u medjuvremenu puno Cokolina, za mene ;-).

prekrasna priroda nadohvat foto objektiva
fluellapass.jpg

fluellapass_3.jpg

Daljnja voznja nas vodi do epicentra turizma, Zernez. Zajedno sa turistima ljubav kao ovom malom mjestu dijele i bajkeri(ce) jer igra znacajnu ulogu kao konektor Fluela i Ofen prijevoja. Po mom misljenju ljepse krizanje na ovoj dionici ne postoji.

9759047161_473840467a_c.jpg


9759048302_367ce5d336_c.jpg

Nakon krace voznje uz rijeku Inn prodorne plave boje poput Jadrana odvajamo se od Alise i Kalok koje ne preferiraju serpentine te ce ostatak dana putovati mirnijom & brzom rutom do naseg hotela u Italiji. Ostatak ekipe nastavlja voznju ka Ofen prijevoju (tj. Fuorn Pass, cije ime potice od pecnica koje su se koristile za proizvodnju zeljeza u ovom dijelu Svicarske) i Santa Maria Val Mustair gdje nas cekaju kontraverzni Umbrail i hram oktanskih ovisnika, Stelvio. Da li zbog povijesnih pecnica ili neceg drugog ovdje nas je docekalo toplije vrijeme pa smo napokon skinuli kisnjake.
:care:

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

Hvala, rimtu. Maskiranje smanjuje publicitet :zvizduk:

Meni je to malo bzvz. Kao da ima neke vajde. Svaki dan nam svako vidi tablice.

Dosta offa. Cekamo nastavak putopisa :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Mozda, ali to je poznati e-stil borbe protiv kloniranja u EU jer "Evil people will steal my precious!" :ooo:

 

& sto je najbitnije u skladu sa zeljama clanova ekipe. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

I tako....

Nastavlja se voznja zivopisnim krajolikom koji sve vise i vise podsjeca na razglednicu. Postepeno se izmjenjuju krivine a sa njima i intezitet umora. Ipak, idemo dalje, dug je put.

IMG_0169.jpg





IMG_0170.jpg


IMG_0167.jpg


IMG_0171.jpg

Dat ;-)
IMG_0176.jpg


IMG_0177.jpg

IMG_0174.jpg



A onda…(visoko priznat) Umbrail

g_25_8_panorama_v.jpg

Na 2051 mnv i sa krivinama od 180 stupnjeva Umbrail predstavlja savrsen teren za praksanje vozackih sposobnosti (ili krearianja istih) prije nego sto krenete u osvajanje Stelvia. Sto se voznje tice, na pojedinim dijelovima cesta je poprilicno uska a podloga losa.

Uzivanje u pogledu na dolinu je ograniceno na 1 sec jer se pri usponu jedva vidi vozilo iz suprotnog smjera. Na pocetku pri ulazu u serpentinu smo cak i trubili kako bi upozorili vozila koja nam dolaze u susret, ali zbog nekog cudnog razloga nase mik-mik (tj. ptica trkacica) trube nisu bile dovoljno glasne. To me je podsjetilo da moram namontirati Monster Truck Dixie trubu.

baby serpentina
s_famozni_umbrail.jpg

Umbrail cesta nije prometna poput ostalih Alpskih prijevoja (kasnije smo i saznali zasto). Vozaci automobila se uglavnom drze svoje strane ali naidje i po koji manijak koji prekasno shvati (citaj, u samoj serpentini) da je doslovno presao na vasu stranu. Tako sam u jednom trenutku usred krivine pod nagibom naglo zakocila i spustila nogu na cestu (desi se cak i najboljima ;-)). Na svu srecu, sve je proslo bez ogrebotine sto nije sprijecilo momentalno povecanje moje poliglotske kompilacije pogrdnih rijeci!

265kg kasnije (uz pomoc AJ-a & nakon smiravanja Sare (kao da je nju strefilo a ne mene ;-)) i taman nakon sto sam patentirala voznju na usponu nailazimo na ... makadam … :neznam: . Asfaltu ni traga ni pune bijele crte a bio (nam) je tako dobar. U datom trenutku adrenalin me prostepao uzudz i popreko kao singerica.

da ozvanicimo start ;-)
s_umbrail_i_jos_malo_makadama.jpg

Pokusavam se sjetiti da li sam ponjela kramp, uze & gojzerice jer ovo sve vise lici na planinarsko a ne moto osvajanje Alpi. Bez mnogo razmisljanja i optimisticnog duha zapocinjem enduro voznju koncentrirajuci se na uspon, serpentine, izbjegavanje rupa, ostrijeg kamenja i sprijecavanje kamencica u tetoviranju bocnih dijelova Mrgice. Negdje na pola puta, broj makadam inspirisanih serpentina se smanjuje, kamenje poprima sitniji oblik a mi se odlucujemo za pauzu.

IMG_0178.jpg


IMG_0180.jpg

Cak su iskusni bajkeri priznali da je Umbrail bio izazov te pohvalil “njezniji “dio” ekipe za effort. To nam je puno znacilo jer od Fluela prijevoja nismo vidjeli ni jednu curu na motoru.

polozili ;-)

s_umbrail_odmor.jpg


s_umgrail_prezivjeli_najgore_il_tako_tek

zasluzen odmor ;-)

IMG_0179.jpg

Pitomiji dio enduro dionice

IMG_0181.jpg


Na zadovoljstvo ekipe makadam nije dugo trajao (mozda 2km). Serpentinama nikad kraja, ali me to ne sprijecava da slikam okolo naokolo tj. iza sebe

IMG_0185.jpg

s_umbrail_dat_i_ja.jpg

Sara, Dat i ja smo morali stati i uslikati ovu dionicu pogotovo kad smo vidjeli pripadnice Milka family kako lezerno odmaraju na proplancima. Otkud one ovdje? Jedino racionalno obrazlozenje je da ih je Haidi ovdje lansirala uz pomoc padobrana iz B-52 – druge nema.

IMG_0182.jpg

zmurke
s_ja_i_skrivanje_na_umbrailu.jpg


Nakon odusevljenja sa B-52 kravama nastavljamo jos boljom dionicom i stizemo na Stelvio Pass 2758 mnv (Stilfser Joch), najvisi asfaltirani gorski prijevoj u Istocnim Alpama, a drugi u Alpama.

Let the fun begin!
:jee4:

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bmw r1200gs adv

Bas lepa tura i odlicno sve napisano. Jel je mozda jos neko od tvojih saputnika napisao putopis na nekom drugom forumu posto ovaj predpostavljam ne koriste zbog jezika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja