Jump to content

Moto Zajednica

17 dana, 11 drzava & 5500 km

Recommended Posts

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

U doba kada zimski mir diriguje tempo voznje uvijek se je lijepo prisjetiti putovanja koja su vam ispunila prethodnu sezonu i kako vec obicaj nalaze, red je podijeliti dio toga sa ostalim forumasima.

Naspram vecine bajkera na ovom forumu ja sam svoje putovanje zapocela 23.08.2013 kako bi pojedini rekli na “krivoj strani” ceste tj. u Londonu, pa se onda prebacila na kako te iste osobe kazu, normalnu stranu ceste u Calais,Francuskoj i tako nastavila sve do Beograda. Po povratku za Englesku sam koristila istu kombinaciju i na srecu mojih najdrazih koji su se svo vrijeme molili Bogu, Michelin-u i ostalim svjetsko-priznatim zastitnicima vozaca njihove molbe su bile uslisane jer: 1) nisam izazvala lancani sudar; 2) nisam zavrsila na drugom kontinentu bez obzira na (moje) GPS sposobnosti; & 3) po planu, 08.09.2013 sam se vratila na istom motoru i u 27% istom izdanju kao sto sam i krenula. Sto bi braca Englezi rekli, mission completed!

U toku 17 dana presla sam oko 5500km, prozujala kroz 11 drzava i sve to uz drustvo 8 Smogovaca “plave” krvi. Ostavila sam dijelove srca na legendarnim Stelvio i Grossglockner prevojima, proharala Dolomitima, suncala se na Jadranu, pojela 10+ u pola s lukom u Bosni, “okupala” na Bledu, procistila pluca/auspuh na cuvenoj B500, susrela se i tulumarila sa BJB bajkerima u Puli, Visegradu, Beogradu itd..
Ukratko: bilo je super!

Turneja ili ti po engleski Balkans Tour obuhvata 11 zemalja (UK ,Francuska, Svicarska, Lihtenstajn, Italija, Hrvatska, Bosna, Srbija, Slovenija,Austrija, Njemacka)

Okvirni plan puta - (detaljne info u temi “SOS Jadransko more – Srbija”):

 

tour%20map_zps6ezn58ot.jpg

Prije nego sto sam krenula na put iskusni bajker a jos bolji spisatelj moto putopisa mi je savjetovao da svaki dan odvojim malo vremena i zabiljezim “vijesti dana” kako bi mi kasnije bilo lakse napisati putopis. Dobar sav
jet, ali ipak mission impossible za zvrka poput mene!

S druge strane nisam bila sigurna da li cu napisati putopis jer je vecina forumasa prosla kroz ove dionice i nisam mislila da ce (vam) biti interesantno citati jedno te isto. Medjutim, ubrzo su stariji :zvizduk: tj. iskusnij forumasi ukazali da je svaka turneja drugacija a ova ako nista drugo onda po tome da je organizator bajkerica sa manje od 1.5god iskustva koja vodi sa sobom lude Engleze skroz na Blakan kako bi testirala vrlduanje na krivoj strani ceste.

Kako mi mirovanje i pisanje dnevnika nisu jaca strana odlucila sam se na kompromis tako sto cu zabiljezit pet natuknica svakog dana, sacuvati ih na crack phone notes apps i kad nadjem malo slobodnog vremena napisati putopis. Ljepo zamisljeno ali ne i uvijek ostvarljivo jer sam uvijek u pokretu. Ubrzo je prosao vikend, a zatim i 1mjesec od kako smo se vratili sa puta a ja nikako da objavim putopis – stalno negdje putujem, skitam. Medjutim glavni razlog zasto sam dopustila da se ova pauza produzi je cinjenica da sam napismeno zabiljezila nesto manje od 7 dana…tj. vodila sam dnevnik sve dok se nije dogodila mala nezgoda jednom od mojih bajkera (slijedi vise info), a onda pod uticajem raznoraznih osjecaja prestala sa biljezenjem. Ubrzo su pocela stizati pitanja od forumasa zasto je nastao tajac. Na moja advokatska obrazlozenja, prijatelj mi je rekao, citiram:

pazi ovako. ako ga napises recicu da si ga zbog mene napisala jer sam ti rekao da nema sanse. Ako ga nenapises onda cu reci da sam bio uveren da ga neces napisati”… (hm, bez obzira na reverse psychology dobila sam opkladu (opet) ;-).

Kako god bilo, svaki put kad sam prelistavala fotke, a ima ih pregrst, nisam mogla a da se ne nasmijem. Za mene je ova turneja bila “living a dream” jer nakon 15 godina provedenih u Engleskoj, napokon sam kupila motor i isplanirala turneju koja me vodi doma/kuci.

Nakon zavrsetka ove turneje sve je moguce ... cak i
pisanje putopisa.

Promenio član Phantom UK
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 37

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

@ GhostMile - spremi se za misiju & naruci duple kokice...;-)

 

@ Mile - moc telepatije & pronalazak slobodnog cajta za pisanje ;-).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Prije nego sto pocnem sa zgodama i nezgodama segrta Hlapica, htijela bih se javno zahvaliti svim bajkerima a izmedju ostalih Daki, Mikulanac ,doktor, Bokichica, mile fazer koji su pomogli u kreiranju ove turneje, odgovorili na bezbrojna pitanja u mojoj prvoj temi i ugostili nas. Na posljetku, veliko hvala Natasi (Trinity) bez cije pomoci & prisustva ova turneja ne bi bila ista.
Btw, ne zamijerite na upotrebi engleskih izraza, ali nekad je jednostavno tako lakse.
So here it goes - idemo iz pocetka. A di? Tamo daleko, ispod La Mansa i preko Jadranskog mora…

IMG_3867.jpg
 

Drusto mi prave 8 rokera vo Temza. Upoznali smo se prije dvije godine preko London City Bikers foruma & od tada nam se gubi trag na tom forumu.


Znaci prvi red u nasem EU- folkloru cine 4 cure: Sarah tj. Sara (Yamaha Fazer 600), Kalok (F650GS), Alisa (TriumphSprint), moja malenkost (ER-6F) & 5 djeticha: Gareth tj.Gaz (Triumph Explorer),Ben (zzr 1400), AJ (Street Triple 675), Paul (BMW F800 GS) & Dat (SV650 K4).

Ekipa na okupu - jedan od rijetkih momenata
ET_zpsijyqz9ys.jpg

Po povratku za UK tim se je prosirio za jos 4 clana koji su imali i svoju mini benzin avanturu u Austriji, ali o tom malo kasnije.

Pocetak planiranja
putopis%20slike_zpsxzqmvuqs.jpg

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Koleginice, svaka cast, skidam kapu 1care.gif verujem da je bila prelepa avantura, uvek mi je bila zelja ovako neko putovanje ali trt svi iz blize ekipe voze kola, eventualno skuter 1hmm.gif jer je motor sta? ISUVISE RIZICAN. Ako ne mogu da uzivam iz prvog lica onda evo pridruzujem se prvom redu 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

 

Licna oprema: nadjraza Kawa pila of 650cc, scalarider G9 (preko kojeg ce mi AJ narednih 17 dana citirati Del Boy-a), GarminZumo 660, 3 Givi kofera (malo li je), stare mape, jos stariji znakovi na putu i avanturistcki duh. "zvrk"

ZG%20ph_zpsi4hsu6ke.jpg

Hotele smo rezervirali preko booking.com.Ja sam bila zaduzena za rezerviranje “nasih” hotela, a Phil za “hotele na Zapadu”. Inace Phil je zajedno za zenom u zadnjem trenutku morao odustati od turneje (tako smo izgubilii sansu za super fotke koje samo suvozaci znaju zabiljeziti ali se nadam da ce I ove fotke posluziti). Svako je izabrao cimera (u mom slucaju cimericu) osim onih (Gaz&Alisa, Kalok&Kevin) koji nisu imali pravo na taj izbor jer ih je burma u tome vec preduhitrila.





 

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Sve ukazuje da će putopis biti nešto posebno. Navikli smo, da devojke/žene pišu sa zadnjeg sedišta. Emancipacija menja sve, šta još nama bajkerima preostaje :neznam:

 

:zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sve ukazuje da će putopis biti nešto posebno. Navikli smo, da devojke/žene pišu sa zadnjeg sedišta. Emancipacija menja sve, šta još nama bajkerima preostaje :neznam:

 

:zdravo:

 

Zezanje sa iPaid-om? :oda2:

 

 

edit: Ocel to majstorce? :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

 

Kao sto to biva (kod osoba koje su odrasle po vojnom rezimu), dan prije polaska slijede pripreme & neizbjezno lickanje motora - ovog puta kod Bena u dvoristu.

 

pranje%20mtr_zpsmwzsrhvc.jpg

U skladu sa tradicijom, cim se opere motor tu je naravno i kisa, poklon od UK Ilije Gromovnika. Po prvi put sam taj poklon prihvatila sa osmijehom na licu.

 

pm2_zpsuy98lb55.jpg

jos 3h do "budjenja"...

 

Dan 1: UK – FRA: Okolo naokolo do prvog hotela bez francuske sobarice

 

Jutro pocinje u 6h sa poziranjem ili u Sarinom slucaju vatrenim krstenjem mojih bocnih kofera (zahvaljujuci pomankanju iskustva u voznji sa koferima tj. dodatnih 60+kg), u toku putovanja smo ih jos nekoliko puta krstile i prekrstile i tko zna koliko im vjera promijenile. Vec sam zaboravila koji je rezultat, ali cini mi se da vodim.

 

IMG_9950-001_zpssd9jbzeq.jpg

 

 

Dok cekamo Bena da se spremi (koji kao pravi Italijan sve radi u Adagio stilu) bacam pogled na sat - pocetna miljaza 9015 

IMG_9952-001_zps4q7ihm52.jpg

 

Jutro je hladno i ne znam da li se tresem zbog hladnoce ili adrenalina. Nema veze, dodat cu gas na autoputu i provjeriti.

 

Sara, Ben i ja se vozimo zajedno do Folkestone-a (btw njih 2 + AJ cine jezgro moje bande). Kako se priblizavamo Folkstone-u sunce polako najavljuje pobijedu nad tmurnim oblacima. Mnogo smo jaki ;-). U skladu sa dobrim vijestima, lako nalazimo ostatak ekipe na parkingu & spremamo se za ukrcavanje na Eurotunnel vlak za Calais.

 

Pocinje dugo ocekivana AVANTURA.

 

IMG_9954-001_zpsqjoewbnu.jpg

 

AJ, Paul, Kalok ....

 

IMG_9961-001_zpssksz2f2j.jpg

 

Alisa & maskota

 

IMG_9962-001_zpsq0embjs1.jpg

 

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Nataly duso, sa srecom neka je putopis i da uzivas u pisanju kao sto si u putovanju. i naravno pozdravi celu ekipu

a sad

 

:Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja