Jump to content

Moto Zajednica

Šta kupiti posle skutera od 150 ccm ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

To sto ti "kolega" nisi shvatio post, a mene pokusavas da prikazes kao nekog ko ne brine o drugima, to je tvoj problem jer me ne poznajes. Decko (Bojan)je shvatio sta sam hteo da kazem, a pored njega i ostali (izmedju ostalog i MarkoT (odlican post)), a obojica su mladji od tebe.

Tvoj post ”izaberi manje zlo" je licemeran jer, ako ces vec da ga savetujes "ocinski", onda si trebao da ga uputis da uopste ne treba da razmislja o takvim motorima. Interesuje me da li svom sinu (u tim godinama) rekao: "nemoj K7 uzmi bandita,to je manje zlo" ili bi ga olesio od batina.

 

I nemoj da brines previse za druge. Namerno sam napisao "nepoznatim bajkerima" jer mozda ja, Ti (ili bilo ko drugi ovde) nema motor ili nije to za sta se izdaje.

Bilo bi mi drago da ne poslusa moj "savet", jer bi time pokazao dozu zrelosti. A ako ipak kupi to sto namerava, ili nesto jace, sa tim nemam problema.

Mogu ja da ga "lozim" bilo sta, ako nema mozga i roditelji mu daju pare/dozvole dzabe sva nasa trabunjanja ovde.

 

Pozdrav.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Ugljare,Kosovo Polje, Kosovo i Metohija
  • Motocikl: Mondial HSI 150

Već sam odustao od razmišljanja o kupovini GSX-R jer sam shvatio neke stvari , hvala vam :D ... Nadam se da je ovo pametniji izbor, da čujem vaše mišljenje :D? Nikakva reklama, niti bilo šta drugo , samo želim da vidim šta mislite o kupovini ovog motora :D !?

http://www.polovniau..._apollo_rx_250/

250 ccm , manuelni menjač , 18 konjskih snaga , mislim da je svakako pametniji izbor :) ?

I naravno nek se javi neko ako ima ikakvih iskustva s ovim motorom, potrošnja , održavanje i sve to :) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Imam 25 godina. Vozio sam automatik od ortaka i one skutercice kineske. 2013 godine sam prvi put seo na motor, ljudi kazu moped, u pravu su donekle. Masina koju posedujem je Yamaha TZR 50, vozi se sa PSP. Kupio sam ga nasviranog, ima malossi kit od 86 kubika, sportski auspuh sa rezonom za tu kubikazu, sportski filter za vazduh, high performance lamele, nova veca kljesta prednje kocnice, pancirna creva prednje i zadnje kocnice a bio mu je promenjen i prenos tj. napred je bio zupcanik od 15 zuba a treba 12. Motor, moped, je mene sa mojih 195cm i 102 kg bez problema terao do 110 km/h a uz teranje u crveno do kraja, kada nema vetra do 120+ km/h. Nikada ranije nisam vozio nista sa menjacem. Ucio sam na parkingu ispred garaze, saltanje, kocenje, ubrzavanje, da pronadjem neutral iz prve, da mi se ne ugasi kad krecem, sto puta mi se ugasio dok nije dosao jedan covek i rekao da pustam i kad osetim da hvata samo dodam gas i to je to..nema proklizavanja lamela, lepo krece. Ovo zvuci sve glupo i osnovno sada posle 11 000+ predjenih kilometara od maja meseca do sada, s tim sto zadnjih mesec dana vozim sporadicno, ne svakodnevno kao dok je bilo toplije. Imao sam saobracajku posle malo jace od nedelju dana kada sam poceo da ga vozim po putu. Od opreme sam imao samo kacigu, homologovanu. Sve se dobro zavrsilo, sa rupom na laktu, zavojima na laktu i kolenu. Odbolovao sam i za par dana, jos u zavojima, otisao da kupim jaknu i rukavice, i zeni jaknu, kada krenemo da se vozimo zajedno. Klasicno oduzimanje prvenstva, zbog toga se sve desilo. Na motoru sam, ne ja, nego majstor i ja sa njim i njegovim sinom, uz zaprljane ruke i mali milion pitanja, promenili ulje, cistili filter, stavili novi oklop i prednji blatobran, jer je stari bio u komadima posle saobracajke, stavili gume, menjali pakne, popravljali bocu od hladnjaka, menjali lanac i lancanike, vratili fabricki odnos prenosa, stavili deblji lanac da se ne razvlaci kao ovaj sto je bio na njemu fabricki, i dalje ide 110 uz navlacenje u crveno ali ima mnogo vise snage i dodje tamo za cas. To je moj R, za neke je moped i slazem se, jeste. Ipak, vozim R motor, makar po geometriji, oprostio mi je par klizanja, par puta smo sisli malo s puta, naucio sam da sijem krivine, naucio da visim s njega kad mi se hoce. Naucio sam puno. Jedna od stvari koje sam naucio je da volim brzinu ali vise od toga volim da putujem. Sledeci motor je sport adventure. Ako bude bilo zdravlja i novca, za drugi motor cu da kupim neki R.

 

Ovo sto sam napisao je samo neko nabacano iskustvo. Moja romanticna prica sa motorom. Cini mi se da zuris. Ako bi vozio R, kupi nesto slicno, prezivi i stvori ljubav i postovanje, pa vozi posle sta ti se hoce. Nisam ti ni mama ni tata, svejedno mi je. I meni je smesan zvuk koji mi izlazi iz auspuha. I nekim drugim ljudima je. Za par godina, vozicu i ja masinu. Pustite me da zujim prvo, da osetim, da gledam nebo i asfalt svojom ocima. Kubikaza je manja. Ljubav je ista. Polako, ima vremena, uci i stasaj u pravog motociklistu. Nemoj biti samo lik sto vozi motor.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Ugljare,Kosovo Polje, Kosovo i Metohija
  • Motocikl: Mondial HSI 150

Super je priča :) , ja imam 7000+ kilometara pređenih skuterima, ove godine ću voziti moj mondial koji je kinez i verovali ili ne ide čak do 125 km/h . Skuter je super, zahteva samo menjanje ulja , ja barem menjam na svakih 1000 pređenih, a troši samo 3 l na 100 km, još sam ga doterivao,neke male sitnice koje su ga ulepšale i menjao mu neke delove, stavljao nove , sad leti :) !

Nadam se da ću sledeće kupiti neki motor od 250ccm sa mehaničkim menjačem :D !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Posto ti je zelja GSXR masina sa 4 cilindra i 600ccm koja ima 100-110 KS ,za start bi ti preporucio da uzmes neku masinu sa 2 cilindra i 500ccm koja ima oko 50-60 KS a tu vec imas solidan izbor da biras:

Suzuki GS 500, GS 500F

Kawasaki GPZ 500S, ER5

Honda CB 500

to su umerenije masine, idealne za upoznavanje sa manuelnim menjacem :takoje:

 

Evo ti odgovora. Ja sam vozio prvo skutera, alpinu, apn, neke 125ce ali ne moje pa sam uzeo gpz-a. Pravio sam pocetnickih gresaka dosta i sve mi je oprostio. Imaju snage dovoljno da ti ne dosade brzo. Nisu nervozne masine, znaci moras bas da zavrnes gas da bi se poplasio tako da idealni za pocetnike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

drumskalisica : Hvala za savet, ali nekako su mi previše stari i ružni :3 , jel ima nekih novijih motora na kojima bi mogao da se učim, šta mislite o nekom enduro motoru ?

 

Vidi Bojane, ima raznih motora, a po ceni su najpristupačniji kinezi. Ima ih raznih, i enduro i putnih i kruzera - možeš da biraš. Onaj Apolo što si našao ne izgleda loše, imaš temu o njemu :

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/27960-sprint-apollo/

 

pa možeš pročitati sve o njemu.

Moj predlog APN - jeste star i ružan, ali vrlo upotrebljiv i izdržljiv za učenje menjanja brzina. Nisam rekao da treba da se venčaš sa njim, već da ga voziš par meseci dok ne uđeš u štos, pa ga prodaš pa uzmeš šta ti je volja. Možda čak i nemoraš da ga kupiš, malo se raspitaš, možda neko ima u komšiluku da mu stoji pokvaren, uzmeš ga, pokrpiš gume zameniš po nešto, voziš malo vežbe radi, pa vratiš komšiji ispravan motorić . Zadovoljan on - zadovoljan ti .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Takva je situacija na Kosovu da niko ne polaže za skutere, jedino po većim mestima gde ima baš policije polaže se za motore , tipa Priština i drugi veći gradovi na Kosovu i Metohiji :3 , svi znate kakva je situacija na Kosovu .... Inače mislim da bih bez problema položio za skuter jer imam već 3 godine iskustva vožnje skuter od 50 i 150 ccm :D !

 

Zelen si jos, ne kontas. Radi se o tvom zivotu ne o kazni. Posto nisi do sada vozio nista sa manuelnim menjacem (koliko sam shvatio), pretpostavljam da bi k7cu ''ispustio'' nakon 2min voznje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Ugljare,Kosovo Polje, Kosovo i Metohija
  • Motocikl: Mondial HSI 150

Baš sam pričao sa ćaletom danas i pokazao mu ovaj Apollo i kaže da mu se sviđa :) ! Ja mu rekao da bi već sledeće godine mogli da ga kupimo kako bi polako učio da menjam brzine, a možda ga nagovorim i ove :) ! Sve u svemu , veliki su izgledi da će sledeći biti Sprint Apollo RX 250 :) !

 

Stile, koji test bi trebao da radim :D ??

Promenio član BojanGSXR600

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Ugljare,Kosovo Polje, Kosovo i Metohija
  • Motocikl: Mondial HSI 150

Sad sam video kako izgleda , lep motor, samo jel ga ima kod nas u Srbiji , ne mogu da nadjem na netu da se negde prodaje :) !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ma kupi sta ti se svidja.Moj prvi motor je bio CZ175 sport,posle GPZ900 R i unitrak 750 i ziv sam evo!Samo pamet u glavu i lepo su ti rekli da prvo polozis pa posle voznja. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Bojane, ja sam imao isti problem kao ti. Nisam znao koji motor da kupim, a do juce sam vozio skuter od 150ccm. Pazi, ja sam na motor prvi put seo sa 6 godina, ali aktivno vozio od 13. godine, ali nikada nisam vozio nista sa menjacem i preko 250ccm. Onda jednog dana sednem na motor od 600 ccm( Yamaha fazer 600ccm, 97KS) i bez problema odvezem par kilometara. Slusao sam u teoriji kako idu brzine i posto nisam mentol, a imam polozeno za sve kategorije osim motocikla, nije mi bilo problem da skontam brzine i kvacilo u prvih 100 m! Tu sam odlucio da kupim motor od 600 cccm(Honda CBR 599ccm 110KS). Vozim ga vec 3 meseca i nikakvih problema nisam imao ni sa motorom ni sa saobracajem. Jedino, mislim da je razlika izmedju mene i tebe, ta, sto imam od tebe bar 1.000.000km predjenih vise sa vozilima, jer radim kao vozac kamiona vec 4 godine.Jedini GLAVNI problemi sa motorom od 600ccm i vise jesu ostali ucesnici u saobracaju, a najpre tvoja glava. Znaci, ako ne znas da se pazis u saobracaju, a verovatno ne znas jer nemas puno vozackog iskustva i nije ti glava hladna, a verovatno nije, jer si mlad, nije bas ni meni skroz, onda nemoj da kupujes motor od 600ccm. Dok ne naucis, uzmi nesto blaze od njega. Nije to toliko strasno kao sto pricaju, ali cete povuci neka krivina, pravac, pa te nesto iznenadi i ode glava ocas posla, a to nije zezanje. Ukoliko si u stanju da smiris glavu i ne dozvolis da te povuce adrenalin, onda nemaj straha, slobodno uzmi 600ccm. Problema u saobracaju ces imati i sa 150ccm i sa 50ccm,ali bitna je stalozenost i lagana voznja dok ne naucis. Inace, menjac je tu najmanji problem. Nadam se da sam ti pomogao ar malo, ne zameri ni na cemu, ovo je prvenstveno prijateljski savet. Ako si usijane glave, nemoj, bice vremena za sve, mlad si... Veliki pozdraV

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Bojane,druze nemoj se igrati sa zivotom!!!Kolege gore su iznele par odlicnih saveta i potrudi se da ih poslusas!!To sto ti je otac policajac i sto si vozio skuter neznaci nista u vezi kupovine velikog motora!!!Iskren savet:

1.Kupis neki Apn i polako savladjujes voznju sa motorom sa menjacem!!!!

2.Kad se lepo uhodas pocnes o razmisljanju za polaganje A2 kategorije!!!!!

3.Posto ce te godine i dozvola ogranicavati da vozis motore do odredjene kubikaze,kupis odgovarajuci motor!!!!!

4.Kad sve gore navedeno prodjes onda razmisljaj o kupovini veceg motora......To ti je najduzi ali i najbezbedniji put u svet vecih motora!!!!!!!!!!

Jeste da je sve ovo gore navedeno za tebe smaranje,ali sve to ima svoje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pamet u glavu i sretno sta god uradio!!!!!!!!!!!!!!1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Ugljare,Kosovo Polje, Kosovo i Metohija
  • Motocikl: Mondial HSI 150

I ja vozim aktivno od 13-14 godine skutere, ali kao što kažeš glava mi nije hladna nimalo :) ! S obzirom na godine, s ovim od 150 ccm se ponašam kao da je od 1000 ccm a ne kao što već rekoh od 150 ccm . Bez obzira što je to skuter, volim da idem brže, pokušavam kao neki stunt na njemu i sve što već može da radi ludi tinejdžer sa 16 godina :D ! Onom od 50 ccm sam dušu vadio , bio je kao igračka i moglo je svašta s njim , policajke i razna čuda, ali ovaj od 150 ccm ipak nije za zezanje , barem ne toliko :D ! Puno hvala na savetima , a najverovatnije sledeće godine uzimam nešto od 250 ccm pa ću se polako učiti :D ! Još jednom punooo hvala ! :)

 

Djubre Toxictrace : Hvala na savetima , sledeće godine punim 18 pa kupujem neki od 250 ccm :D ! A što se tiče polaganja za motore, pričao sa ćaletom i rekao mi da nema ovde da se polaže za motore :/ , zato što živimo na Kosovu , situacija je takva kakva je, sad su čak i na neki način ukinuli auto-škole i nema polaganja ni za kola a ne za motor . Sve u svemu jasno mi je da trebam da napunim godine, steknem iskustvo sa slabijim motorom i polažem za iste :D ! HVALA SVIMA NA SAVETIMA :D !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

I sam kazes da si sklon divljanju na motoru,te samim tim moras poceti sa nekim slabim motorom sa menjacem,i lagano ulaziti u fazon!!!Pretpostavljam da ti motor od 600 ccm ne bi oprostao greske koje ti skuter oprasta!!!Nemoj zuriti,sve ce doci u svoje vreme,i ako budes pametan navozaces se u zivotu nebrini nista!!!!

Ceo zivot je pred tobom,nemoj zuriti!!!!!!!!!!!Pozz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Може неко да има 5.000.000 км иза себе....то је није мерило. Виђао сам возаче камиона са 30 година искуства који не знају да возе у рикверц, а исто тако и оне који после 2-3 год возе камион са приколицом у рикверц без проблема.

 

Велику већину возача мотора ради адреналин.

Те форе да некога не ради може само да баци у воду. Не разумем зашто би иначе возио мотор ако му то не прија или не воли.

 

Треба поштовати мотор које код кубикаже да је.

Не ради се о томе да ли има 10 или 100 коња ако се то не поштује.

 

Иначе....мотори не праштају грешке....ни један.

Приче да овај прашта, овај не су по мојем мишљењу неосноване.

 

Ако знаш да возиш онда вози.

Ако не знаш, полако па научи.

 

Почетничке грешке су углавном оне које неко мислећи да зна да вози направи.

 

Купи оно што ти срце жели па полако, научи, питај некога за савет ако ти треба. Нико не може да ти објасни како се мотор вози....то мораш сам! :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Може неко да има 5.000.000 км иза себе....то је није мерило. Виђао сам возаче камиона са 30 година искуства који не знају да возе у рикверц, а исто тако и оне који после 2-3 год возе камион са приколицом у рикверц без проблема.

 

Велику већину возача мотора ради адреналин.

Те форе да некога не ради може само да баци у воду. Не разумем зашто би иначе возио мотор ако му то не прија или не воли.

 

Треба поштовати мотор које код кубикаже да је.

Не ради се о томе да ли има 10 или 100 коња ако се то не поштује.

 

Иначе....мотори не праштају грешке....ни један.

Приче да овај прашта, овај не су по мојем мишљењу неосноване.

 

Ако знаш да возиш онда вози.

Ако не знаш, полако па научи.

 

Почетничке грешке су углавном оне које неко мислећи да зна да вози направи.

 

Купи оно што ти срце жели па полако, научи, питај некога за савет ако ти треба. Нико не може да ти објасни како се мотор вози....то мораш сам! :zdravo:

Niko nije ni rekao da je merilo, da li znas znas da vozis ili ne vozis, broj predjenih kilometara. Broj predjenih kilometara se racuna u iskustvo. To su mora i mora situacija u saobracaju, koja se uglavnom ponavljaju, pa si poucen predjasnjim iskustvom, u stanju kako da najbolje odreagujes, npr: ako proklizas, neko ne stane na stop, prodje na crveno, led po putu, rizla, skratio si krivinu, itd. Dakle govorim o iskustvu, a ne o vestini vozenja motora, Laki!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Svake zime po njih nekoliko od 16-18 godina pita za isti savet, i uvek iste odgovore dobije.

Ovakve teme se ovde obrću ko Vlado Georgijev na Radiju S...

 

 

Negooo

Imamo (bez uvrede Bojane) ovde, mladog momka, sina tate policajca, željnog da sedne na makinu vrednu ženskih pogleda koji ne cvika niti od zakona niti od smrti (kad pogledam bilo kojeg momka koga ja poznajem tvojih i mojih godina, smatram da bi svakom od njih kupovina R-a od 600ccm bila smrtna presuda). Imamo takođe kolege bajkere, neke koji su ovakvu temu videli već nebrojeno puta i potežu stare fore (ne kažem da nisu dobre :D) a imamo i one koje te fore ne kontaju odma iz prve ali te dobronamerno savetuju da ne uzimaš nešto čemu nisi dorastao, jer je i njima je dosta tema u crnoj hronici. (ne kažem da će se ovo desiti pu, pu daleko bilo, da si nam živ i zdrav još 100 godina !!!)

 

Mondijal 150 ccm ima 7 KS, a Suzuki GSXR ima 125 KS !!!

 

Tebi bih kao dečko sličnih godina savetovao isto ono što sam i u ovoj temi napisao http://forum.bjbiker...a-uzeti-saveti/

STRANA 2, POST broj #25.

 

Tako da burazere pamet u glavu pa, šta god da odlučiš želim ti svu sreću. Pozdrav 1zdravo.gif

Ovo je mislio na mene 100% ! :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Inace te fore sto pricate mladjima- ma pamet u glavu, ili bitno je da imas blokadu u glavi itd. manite se vi tudje glave. To sto ste vi savladali odmah 600ccm R motor ne znaci da ce i drugi. Kako vi znate da on ima tu blokadu u glavi kao i vi? Da ga nece poneti adrenalin u nekoj situaciji? Da ga nece posluziti sreca u datom trenutku? Sto se tice te glave nije ni sve u toj glavi, vise je do psihofizickih sposobnosti vozaca, a vi ne znate njegove sposobnosti zato i treba da se preporuci manja kubikaza pa onda polako na vecu. Verujem da svom detetu ne bi spominjali te blokade u glavi ali tudjima olako spominjete i predlazete 600cc za pocetak. Pogotovo sto ovaj decko nikada nije vozio motor sa manuelnim menjacem! Znaci ko preporuci 600ccm nije normalan. Kraj. Inace jos uvek niko da napravi sticky temu gde ce se ova tema obraditi i kada svaki novi clan u ovakvoj nedoumici naidje samo mu se pusti link koji ce sadrzati: Osnove voznje, preporuku motocikla, savete itd.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Problem je sto bi svi da im je zadnja guma 180, da arlauce i zavija iz auspuha, da ima mali milion kubika, ali da je za pocetnike. Ja i dalje predlazem, ukoliko neko hoce da nauci menjanje brzina, oseti ubrzanje i nauci da cepa krivine, postoje cvaje za to. Od 50 do 125 kubika. Ove od 50 ako se kupuju polovne, svaka je nasvirana, pa se dobije motor od 80tak kubika, ide oko 100+ sigurno, moze lepo da isprati saobracaj na svim putevima osim auto puta za koji nije ni namenjen. Guma 130, prducka iz auspuha, ali ide, ne kvari se, pouzdano motorce, jeftin servis, osim plastika sto je skupo ko vrag, dobro koci, lako za upravljanje, lako za ucenje krivina. Ovi motori ne bi postojali da nemaju svrhu a svrha je ulazak u svet motociklizma mladjim vozacima, ili onima koji nikada nisu vozili nista sa menjacem. Sa 25 godina, imam pravo na punu A ali nisam nikada vozio osim skutera nista ranije. Nije pametno sesti na 600 kubika odmah. Aprilia rs ili yamaha tzr i cepaj. Posle godinu ili dve, uzmes 600 ili mozda jos bolje 650 nesto malo blaze, pa se zaustavis tu ili ides dalje na neke krstarice ili teske Rove. U ovom slucaju, ona narodna da od viska glava ne boli ne vazi. Ponece te osecaj, otvoren put, auto pored tebe se pali pa te sece i obilazi, odvrnuces gas i sledeca situacija, bilo krivina, bilo naglo zaustavljanje moze da bude zadnja. Kocnica u glavi ne vazi za pocetnike, pogotovo za mladje od 20+ godina. Nije slucajno puna A sa 24 godine. Nisam smeo kupiti sebi ni jedno vozilo do 25 godine jer sam znao da ce se desiti sranje, sam sebi nisam verovao. Nedaj Boze da sam imao auto ili motor sa 18, ne bi me bilo odavno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Inace te fore sto pricate mladjima- ma pamet u glavu, ili bitno je da imas blokadu u glavi itd. manite se vi tudje glave. To sto ste vi savladali odmah 600ccm R motor ne znaci da ce i drugi. Kako vi znate da on ima tu blokadu u glavi kao i vi? Da ga nece poneti adrenalin u nekoj situaciji? Da ga nece posluziti sreca u datom trenutku? Sto se tice te glave nije ni sve u toj glavi, vise je do psihofizickih sposobnosti vozaca, a vi ne znate njegove sposobnosti zato i treba da se preporuci manja kubikaza pa onda polako na vecu. Verujem da svom detetu ne bi spominjali te blokade u glavi ali tudjima olako spominjete i predlazete 600cc za pocetak. Pogotovo sto ovaj decko nikada nije vozio motor sa manuelnim menjacem! Znaci ko preporuci 600ccm nije normalan. Kraj. Inace jos uvek niko da napravi sticky temu gde ce se ova tema obraditi i kada svaki novi clan u ovakvoj nedoumici naidje samo mu se pusti link koji ce sadrzati: Osnove voznje, preporuku motocikla, savete itd.

1. Nisam ni poceo da ga savladjujem, vozim ga 3 meseca.

 

2. Ne znam da li ima blokadu, zato sam mu i rekao da ako nema, ne kupuje

 

3. Ponece ga adrenalin 101%, samo mora da zna gde sme da se "adrenalizuje",

 

4. Sreca je relativan faktor, apsurdno je pricati o njoj.

 

5. Psihofizicke sposobnosti poticu iz GLAVE.

 

6. Svom detetu ne bih spominjao blokadu u glavi, jer bi znao da li on to ima, posto bih ga poznavao barem 18 godina. Inace, ne bih nikom dao da polaze za A kateoriju ukoliko nema predjenih min. 200000km. To je neka racunica do koje smo dosli moje kolege i ja (profesionalni vozaci). Sa 100000 naucis da vozis kategoriju koju vozis, a sa 200000 naucis kako dise saobracaj. Naravno nista od toga ti nije garant da se sutra neces slupati negde.

 

7. Nisam ni ja nikada vozio motor sa menjacem pre ovoga.

 

8. Nisam normalan, naravno, a imam u papir da dokazem

 

Sto se bre toliko iznervira, mi ovde samo razmenjujemo misljenja

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja