Jump to content

Moto Zajednica

Šta kupiti posle skutera od 150 ccm ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Ugljare,Kosovo Polje, Kosovo i Metohija
  • Motocikl: Mondial HSI 150

Trenutno vozim Mondial HSI 150 i planiram da za godinu, dve kupim neki motor. Zanima me vaše mišljenje, koji motor sa mehaničkim menjačem bi trebalo da kupim kako bi stekao neko predstojeće iskustvo i naravno od koliko kubika :) !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Ugljare,Kosovo Polje, Kosovo i Metohija
  • Motocikl: Mondial HSI 150

Imao sam Rex RS50 i tad sam kupio Mondial HSI 150 koji i dalje imam , tada sam u isto vreme imao oba skutera , naravno da nisam silazio sa Mondiala od 150 kubika . Onda mi je palo na pamet da sednem na ovaj "mali" od 50 kubika, razlika je bila neopisiva .. !1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Sve zavisi sta se tebi svidja i koliko kubika ta nova sprava treba po tvom misljenju da ima ??????

 

Maxi-skuter ili Motor ???????

 

Chopper,Enduro, Naked, Sport, Supermoto, itd...... ?????

 

 

Ja sam npr. bez vecih problema sa skutera od 250 ccm presao na Naked motor od 650 ccm.

 

Malo neobicno u pocetku (kao da sam seo na raketu), ali pamet u glavu i vremenom se navikne.

 

 

Po imenu BojanGSXR600 bih rekao da si se ti vec odlucio. :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Ugljare,Kosovo Polje, Kosovo i Metohija
  • Motocikl: Mondial HSI 150

Pa to me i zanima , koliko bi trebalo da ima kubika s obzirom da je sa mehaničkim menjačem nešto novo za mene :D !

Motor , Sport :D !

I meni bilo neobično kad sam sa 50 prešao na 150 kubika , a ne tebi sa 250 na 650 :D ! Pa taj mi se najviše sviđa, K7 pogotovo :) . Koliko je pametno da bez ikakvog iskustva sa mehaničkim menjačem pređem na 600ccm sa 150ccm i to skutera automatik :3 !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Pa posto si u predstavljanju vec napisao ca ces za 2 godine da kupis K7 - nema potrebe da pitas.

 

Ipak, imajuci u vidu da imas cak "skoro 17 godina", ne vidim razloga da cekas toliko dugo, stavljajuci na stranu zakon i ostale nebitne stvari mislim da ces brzo da se zasitis 600-tke, a uzimajuci u obzir gubitak prilikom eksploatacije (pad cene, odrzavanje...), bolje je da odmah uzmes nesto od 1000 ili vise kubika.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Menjac je stvar navike i to je najmanji problem.

 

Problem je mladost-ludost, Alkohol, veca kubikaza, veca tezina, ostriji gas, brze ubrzanje i vece brzine.

 

Kratko i jasno:

 

Ako imas kocnicu (pameti) u glavi i na njoj kacigu, postujes silu na kojoj sedis brzo ces da se priviknes i uzivas u voznji.

 

Ako nemas pameti i kacigu, brzo ces zavrsiti na Urgetnom centru ili nekom Groblju.

 

Moj ti je savet ako si vec resio da uzimas Motor od 600 i vise kubika obavezno biras nesto sto prasta sitne greske.

 

Mislim da Motor koji si ti izabrao nije bas idealno resenje sa pocetnika, ali to je tvoj izbor i volja.

 

Licno sam do sada imao nekoliko nezgodnih situacija (gresaka) za koje sam siguran da mi to Sport-Motor nikad nebi oprostio.

 

PS:

 

Ovim komentarom nemam nameru da te plasim, zelim samo da ti skrenem paznju i posavetujem kao sto bih i svog rodjenog brata.

 

Svacije slusaj, svoje smatraj.

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pošto nisi vozio motor sa menjačem, kupi neki APN 4 za neke male pare ( 100 - 200 evra ), pa se vozi par meseci dok ne naučiš menjanje brzina, pa onda uzmi nešto veće. A APN-ca opet prodaš za iste novce .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ако си се већ одлучио за GSX-R-a онда је свака расправка сувишна!

 

Пошто се већ почело са оним класичним, узми хиљадарку :lud:, у чему не желим више да учествујем зато што сматрам да је то и више него неозбиљан "савет" морам да ти скренем пажњу на једну веома важну чињеницу а то је:

 

Ниједан R не прашта почетничке грешке, које ћеш ти сигурно правити!!!

 

Можда ћеш чак и нешто из тих грешака научити, ако довољно дуго поживиш и ако си иоле паметан (није вређање већ искуство са R-овима).

 

Пошто ниси возио са мењачем, мој ти је савет да пазариш GSF-S Bandit-a (са полуоклопом) док се не навикнеш и стекнеш мало искуства па тек онда да пређеш на GSX-R.

 

НАРАВНО, прво урадиш ово што је колега @drumskalisica рекао, мудар човек кога треба слушати, прочитај мало његове постове па ће ти све бити јасно!!!

Promenio član Sr3ck0
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

@Sr3cko I nemoj da ucestvujes u ovom "neozbiljnom savetovanju" jer da si se potrudio da procitas moj post shvatio bi, valjda, da je u pitanju SARKAZAM.

 

A ti si mi ozbiljan sa savetom da uzme Bandita?!?

 

Klinac od 16 godina pita gomilu nepoznatih ljudi (sa diskutabilnim iskustvom) koji motor da kupi, a vec sa nameracio na K7?!? Odmah su se nasli likovi sa gomilom saveta koji jedva cekaju da prosipaju svoje znanje.

 

On ima RODITELJE/STARATELJE, a ako oni ne znaju tu je ZAKON, pa tek onda savet "bajkera" ali nekog koga znaju roditelji, nekog koji je proziveo i doziveo, a ne nepoznatih forumasa.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Ugljare,Kosovo Polje, Kosovo i Metohija
  • Motocikl: Mondial HSI 150

Ruske011 : Nisam polagao ništa, vozim tek od 13-14 skutere , prvo sam vozio kao što sam već rekao od 50 ccm, sad od 150 ccm , znači već 2-3 godine vozim automatik , a problema nemam jer živim u relativno maloj sredini gde moj ćale radi kao policajac i onda nemam problema :D !

 

shuky : Želja mi je da kupim, ali ja tražim savete od vas baš zato što ne znam koliko je pametno da sednem sa automatika od 150 ccm na motor od 600 ccm sa mehaničkim menjačem, a rekao bih da nije pametno nimalo , pošto nemam iskustva . Pa hoću da pitam koji bi motor bilo najbolje da uzmem kako bi stekao iskustvo :) ?

I u naslovu teme stoji pitanje !

 

Svim ostalim članovima koji su odgovorili hvala što daju savete i što na neki način brinu :) !

I dalje očekujem odgovor na pitanje :) !

Promenio član BojanGSXR600

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Posto ti je zelja GSXR masina sa 4 cilindra i 600ccm koja ima 100-110 KS ,za start bi ti preporucio da uzmes neku masinu sa 2 cilindra i 500ccm koja ima oko 50-60 KS a tu vec imas solidan izbor da biras:

Suzuki GS 500, GS 500F

Kawasaki GPZ 500S, ER5

Honda CB 500

to su umerenije masine, idealne za upoznavanje sa manuelnim menjacem :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@BojanGSXR600

 

Pa hoću da pitam koji bi motor bilo najbolje da uzmem kako bi stekao iskustvo

 

Кратак одговор на ово питање: Томос 14М или Томос АПН су, по мени, најбољи за безболно стицање искуства. После годину или још боље годину ипо би ја, да сам на твом месту, пазарио нешто са два цилиндра као што рече Бајкер-Бој и то би возио две-три године. Ако тако урадиш имаш велике изгледе да дуже поживиш.

 

Пример: Мом куму (боље рећи кумићу) отац за први мотор купио Yamahu R1 и продао је после једне сезоне да би дечко преживео. Да то није урадио мали би одавно мирисао хризантеме одоздо!!!

 

Твој профил нисам отварао и нисам у обавези да то радим, већ свако ко постави било које питање треба (МОРА) бити прецизан да би добио одговарајући одговор!!!

 

Типове ка што је шуки требаш избегавати у најширем могућем луку јер је здравије за тебе пошто си тако млад као што јеси. Иначе, његов пост сам неколико пута пожљиво прочитао :stabre: и "сарказам" нигде не видох :zbunjen:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Ruske011 : Nisam polagao ništa, vozim tek od 13-14 skutere , prvo sam vozio kao što sam već rekao od 50 ccm, sad od 150 ccm , znači već 2-3 godine vozim automatik , a problema nemam jer živim u relativno maloj sredini gde moj ćale radi kao policajac i onda nemam problema :D !

!

 

Najezim se na ovakve komentare.Drugar, poruci ti svome ocu da odgovorno radi svoj posao ili da vrati tu policijsku uniformu jer ne cini uslugu ni tebi niti drustvu. To mu savetujem i kao otac i kao njegov kolega. Ja licno ti ne bih dao ni taj skuter od 50 kubika sve dok ne polozis psp, za tvoje dobro...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

A ti si mi ozbiljan sa savetom da uzme Bandita?!?

 

Ако већ од два зла мора да бира, онда је GSF много мање зло од GSX-R-a!!!!

 

On ima RODITELJE/STARATELJE, a ako oni ne znaju tu je ZAKON, pa tek onda savet "bajkera" ali nekog koga znaju roditelji, nekog koji je proziveo i doziveo, a ne nepoznatih forumasa.

 

Ово се пре свега односи на тебе због начина на који си га "посаветовао"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Svake zime po njih nekoliko od 16-18 godina pita za isti savet, i uvek iste odgovore dobije.

Ovakve teme se ovde obrću ko Vlado Georgijev na Radiju S...

 

 

Negooo

Imamo (bez uvrede Bojane) ovde, mladog momka, sina tate policajca, željnog da sedne na makinu vrednu ženskih pogleda koji ne cvika niti od zakona niti od smrti (kad pogledam bilo kojeg momka koga ja poznajem tvojih i mojih godina, smatram da bi svakom od njih kupovina R-a od 600ccm bila smrtna presuda). Imamo takođe kolege bajkere, neke koji su ovakvu temu videli već nebrojeno puta i potežu stare fore (ne kažem da nisu dobre :D) a imamo i one koje te fore ne kontaju odma iz prve ali te dobronamerno savetuju da ne uzimaš nešto čemu nisi dorastao, jer je i njima je dosta tema u crnoj hronici. (ne kažem da će se ovo desiti pu, pu daleko bilo, da si nam živ i zdrav još 100 godina !!!)

 

Mondijal 150 ccm ima 7 KS, a Suzuki GSXR ima 125 KS !!!

 

Tebi bih kao dečko sličnih godina savetovao isto ono što sam i u ovoj temi napisao http://forum.bjbiker...a-uzeti-saveti/

STRANA 2, POST broj #25.

 

Tako da burazere pamet u glavu pa, šta god da odlučiš želim ti svu sreću. Pozdrav 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
Ruske011 : Nisam polagao ništa, vozim tek od 13-14 skutere , prvo sam vozio kao što sam već rekao od 50 ccm, sad od 150 ccm , znači već 2-3 godine vozim automatik , a problema nemam jer živim u relativno maloj sredini gde moj ćale radi kao policajac i onda nemam problema :D !

!

 

Najezim se na ovakve komentare.Drugar, poruci ti svome ocu da odgovorno radi svoj posao ili da vrati tu policijsku uniformu jer ne cini uslugu ni tebi niti drustvu. To mu savetujem i kao otac i kao njegov kolega. Ja licno ti ne bih dao ni taj skuter od 50 kubika sve dok ne polozis psp, za tvoje dobro...

 

Подржавам!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Ugljare,Kosovo Polje, Kosovo i Metohija
  • Motocikl: Mondial HSI 150

Takva je situacija na Kosovu da niko ne polaže za skutere, jedino po većim mestima gde ima baš policije polaže se za motore , tipa Priština i drugi veći gradovi na Kosovu i Metohiji :3 , svi znate kakva je situacija na Kosovu .... Inače mislim da bih bez problema položio za skuter jer imam već 3 godine iskustva vožnje skuter od 50 i 150 ccm :D !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Takva je situacija na Kosovu da niko ne polaže za skutere, jedino po većim mestima gde ima baš policije polaže se za motore , tipa Priština i drugi veći gradovi na Kosovu i Metohiji :3 , svi znate kakva je situacija na Kosovu .... Inače mislim da bih bez problema položio za skuter jer imam već 3 godine iskustva vožnje skuter od 50 i 150 ccm :D !

 

Види, не ради се о закону него се ради о твојој глави, ако си вољан да поживиш мало!!!

 

ДОПУНА: Ма шта сам ја ту запео, те уради овако те уради онако... Посаветовао сам те као своје дете јер ми је ћерка твојих година а синови су старији. Ако прихваташ савет у реду, ако га не прихватиш опет у реду!

 

Поздрав и жив ми био!!!

Promenio član Sr3ck0
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

@ Sr3cko

Nisu svi dovoljno pametni da citaju izmedju redova.

 

Zarad takvih svecano obecavam da se vise necu koristiti vickastim humorom vec cu vodecim putem, uz koriscenje drugih pomagala (crtanje), i izbegavanjem dvosmislenih izjava omoguciti i onima koji se teze snalaze u korespodenciji da razumeju o cemu pisem.

 

 

P.S. Ovaj pasus je sarkazam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pošto nisi vozio motor sa menjačem, kupi neki APN 4 za neke male pare ( 100 - 200 evra ), pa se vozi par meseci dok ne naučiš menjanje brzina, pa onda uzmi nešto veće. A APN-ca opet prodaš za iste novce .

 

Evo, da citiram sam sebe - objašnjenja radi !

 

Dečko nije nikad vozio motor sa menjačem. Dok nauči da menja brzine - realne su šanse da nešto zezne sa menjačem. Ako zezne menjač na APN - u , popravka će ga koštati 1000 - 2000 dinara, a usput može nešto i da nauči o mehanici ( ako radi sam il sa nekim drugom ) i to što nauči mu nekad može zatrebati u životu.

Ako kupi bilo koji veći motor, ako mu zezne menjač - može da računa na trošak od 200 - 500 evra, pa možda i više. O bezbednosti i zakonima su već drugi rekli sve .

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@ Sr3cko

Nisu svi dovoljno pametni da citaju izmedju redova.

 

Zarad takvih svecano obecavam da se vise necu koristiti vickastim humorom vec cu vodecim putem, uz koriscenje drugih pomagala (crtanje), i izbegavanjem dvosmislenih izjava omoguciti i onima koji se teze snalaze u korespodenciji da razumeju o cemu pisem.

 

 

P.S. Ovaj pasus je sarkazam.

 

 

Слушај "пријатељу", нисам ти ништа замерио, ја лично. Али мораш схватити једну ствар:

 

Због твог вицкастог "хумора" неко дете може изгубити главу а тебе за њега заболе она ствар. Чак и ако ти на то неко буде скеренуо пажњу твој би одговор био "Па шалио сам се... То је био САРКАЗАМ!?"

 

Зато пази шта пишеш кад те неко озбиљно пита а од твог одговора може да зависи нечији живот!!!

Ако немаш ништа паметно да кажеш, онда читај неку другу тему!!!! (да не кажем да си лепши кад ћутиш...)

 

А да сам паметан, нисам!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Ugljare,Kosovo Polje, Kosovo i Metohija
  • Motocikl: Mondial HSI 150

Marko T : Pozdrav i respect za tebe brate :D ! Živ bio :D !

 

Sr3ck0 : Svakako da razmišljam i odlučujem za svoje dobro, hvala ti :D !

 

drumskalisica : Hvala za savet, ali nekako su mi previše stari i ružni :3 , jel ima nekih novijih motora na kojima bi mogao da se učim, šta mislite o nekom enduro motoru ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Marko T : Pozdrav i respect za tebe brate :D ! Živ bio :D !

 

Sr3ck0 : Svakako da razmišljam i odlučujem za svoje dobro, hvala ti :D !

 

Молим, и други пут! Увек питај пре него направиш грешку, небитно о чему се ради, јер после је касно.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja