Jump to content

Moto Zajednica

Tomos 15 SL

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV

Fino! Masinerija...zamisli cafe racer od toga...:D:)

Imam takav crveni...do duse u malo boljem stanju (fabrickom),pa ako imas jos nekog ko je zainteresovan,rado bih udomio "dedu"...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

15tica, prvi moj motor sa brzinama, bas sam se navozao sa njim i opet bi ga imao. Jedina mana u mom slucaju je bila hladjenje, odnosno spora voznja po losim putevima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam imao SLC, godinama sam ga vozio i zimi i leti i prosao veliku kilometrazu uz jednu generalku i dva osvezavanja (klip i karike). Za svo to vreme me je samo jednom ostavio na putu kad je crkla bobina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ha! I ja sam imao sličan. Ali kod mene je bio stavljen rezervoar od apn4,bio je crne boje i rebra su bila "osisana" da mogu da stanu pod deklu,da se bolje hladi... Prodao sam ga pre 11 godina u Batajnicu. Zato sam prošle godine kupio APN sa Devinom mašinom. Ene ga pod kotobanjom u delovima,čeka da dodje na red da se sredi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Lep,bas redak za videti :takoje:.slika me vratila 30 godina unazad,prvi motor koji sam vratio u zivot,srednja skola,ni dozvolu jos nisam imao :zvizduk:.davno bese...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

prelep je i ima lepu osnovu da se restaurira..............bas lepu osnovu zdravu :Mina:

 

koliko se secam a vidim na tvojim slikama da je lula usisa cini mi se bar sa slike tako........kraca .......jer......

 

sa kracom lulicom je bolje potezao i punio dok se ugradjivala i duza lulica koja ga jeprilicno strojila........savet.......ako smem naravno da dam......

 

Radilica u velikoj pesnici je znala da brzo rikne stoi zbog materijala losih sto i zbog obrtaja .......TRAJNO resenje je bilo ubacivanje iglicastog lezaja od Zastave 101 od poluosovine trokraki lezaj je u pitanju bio.....iglica i pravljenje kosuljice kod strugara i posle je bukvalno vecna velika pesnica :moto3:

 

Noviji model sa onim cevastim ramom mi je nekako bio suvise tanak sav staklen nekako......ovaj je po meni naj lepsi model Srecno sa radovima :moto3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Dakle prirubnica :)

 

Glavni razlog zasto se 2T motor ulenji kada je prirubnica duza nego sto treba jeste sto motor rezonira i na karbu i na auspuhu.Tako da imas povratne gasove i tamo i vamo.

Kada je duza prirubnica gubi se rezoniranje na karbu pa se motor ulenji.Nije neka nauka kao na konusima 2T auspuha ali generalno ne treba biti duza,sto kraca to bolja i sto manje da ima bilo kakve uglove.Ovakva prirubnica radi posao sto se tice svega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Dakle prirubnica :)

 

Glavni razlog zasto se 2T motor ulenji kada je prirubnica duza nego sto treba jeste sto motor rezonira i na karbu i na auspuhu.Tako da imas povratne gasove i tamo i vamo.

Kada je duza prirubnica gubi se rezoniranje na karbu pa se motor ulenji.Nije neka nauka kao na konusima 2T auspuha ali generalno ne treba biti duza,sto kraca to bolja i sto manje da ima bilo kakve uglove.Ovakva prirubnica radi posao sto se tice svega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Taj rezervoar sa hromiranim bokovima imali su oni stariji, divno je sto si to nasao! A lulica mora ona duza, zato sto je njemu karb i filter sa strane. Kratka lulica moze na TLC (cevasti ram), jer njemu i Cross 50 Junioru karb i filter idu u sredinu izmedju cevi rama. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Dakle prirubnica :)

 

Glavni razlog zasto se 2T motor ulenji kada je prirubnica duza nego sto treba jeste sto motor rezonira i na karbu i na auspuhu.Tako da imas povratne gasove i tamo i vamo.

Kada je duza prirubnica gubi se rezoniranje na karbu pa se motor ulenji.Nije neka nauka kao na konusima 2T auspuha ali generalno ne treba biti duza,sto kraca to bolja i sto manje da ima bilo kakve uglove.Ovakva prirubnica radi posao sto se tice svega.

 

Da,ali menjanjem duzine prirubnice se ne gubi rezonancija,nego se menja broj obrtaja na kojima se javlja.Jos nikad nije tacno utvrdjena formula niti neki poseban nacin uticaja na tu rezonanciju usisa sem prirubnice razlicite duzine.Znaci prave se prirubnice razlicitih duzina,od asupuha se ostavlja samo 15-20cm kako bi mu bila slaba rezonancija i onda se prati po obrtometru kad dolazi do rezonancije usisa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja