Jump to content

Moto Zajednica

Utisci sa Deda Mraz akcije 2013.

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Stigao sam (iz Niša), neposredno pred polazak za Sremčicu i ispred skupštine zatekao impresivan prizor!

Pri samom startu (prilikom formiranja kolone), pokazala se donra volja i maksimalna tolerancija svih učesnika u akciji. Takvo raspoloženje i postupanje bilo je prisutno kod gotovo svih učesnika tokom cele trase puta do Sremčice i nazad. Nekolicina učesnika koji su malo "odskakali" prilikom vožnje nije vredno pominjati, tim pre što nije bilo nikakvog incidenta.

Oduševilo me i pozitivno ponašanje i tolerancija velike većine učesnika u saobraćaju (automobilista, pešaka, ....) koji su nas pozdravljali i omogućili nam da velika kolona ipak ne bude previše ugrožena tokom probijanja kroz gradsku gužvu.

O radu BJB redarske službe mogu samo da iznesem svoje impresije. Uspešno odrađen veoma ozbiljan i komplikovan posao. Svaka čast!

Ovo mi je prvo učešće na ovoj akciji, ali imam dosta iskustva prilikom sličnih vožnji (velikih grupa). Takve vožnje uglavnom liče na stampedo, a ovde se kolona "stabilizovala" već nakon par minuta i bilo je milina posmatrati kako neprekidan crveni niz lepo i sinhronizovano klizi putem.

Smrzao sam se ujutru na putu od Niša do Beograda, smrzao se uveče ptri povratku, ali mi bilo toplo oko srca zbog akcije u kojoj sam učestvovao i zbog ljudi sa kojima sam učestvovao.

I nemojmo da tražimo "dlaku u jajetu".

Bilo je predivno!

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica
  • Motocikl: Suzuki DL VStrom 650 K7

Moji utisci su kao i svake godine pozitivni. Toliko pozitivne energije da akcija ne moze a da ne uspe.

 

U potpunosti se slazem sa Natasom, posto je i pored dobijene dozvole plato ispred skupstine bio zauzet a doslo je izuzetno mnogo motora kolona je krenula malo haoticno ali kasnije je manje vise sve bilo u redu. Ovo je prvi put koliko se secam da plato ispred skupstine grada bude zauzet, mozda bi to moglo sledece godine da se predupredi npr postavljanjem traka ili ograda rano ujutru pre nego sto bilo ko parkira.

Redarima svaka cast, vi svake godine fantasticno obavljate ovaj izuzetno tezak zadatak.

Rajko - molim da razmotrite da u vreme odrzavanja Dedamrazijade kada su svi u crvenom obucete zelene prsluke kako bi bili sto uocljiviji.

Najveca odgovornost kada su ovakve manifestacije u pitanju uvek lezi na organizatorima ali kao sto Natasa rece svaki ucesnik bi morao licnim primerom da doprinese tome da manifestacija protekne sto bolje.

 

Evo nekoliko fotografija sa drugarima iz Doma, jedan od njih se zove Zivan, svake godine se obradujemo jedan drugom i prosto ne smem sebi da dozvolim da se ne pojavim.

Meni licno su ove fotografije sticenika mnogo draze od slika motora i dedamrazova.

Pozdrav svima

 

 

 

 

Kao neko ko je ucestvovao direktno u organizaciji..od pocetka do kraja, od predavanja papira nadleznima do organizacije rucka u Red shoesu, duzna sam odgovor svima.

Problem sa kolonom je nastao onog momenta kad su se zaposleni skupstine koji su dosli da bi preuzeli paketice za svoju decu,parkirali na mesto gde su se trebali parkirati motori,umesto u podzemnoj garazi...kao sto bi bilo normalno.Ali, na to nismo mogli uticati.Mi smo predali zahtev za dozvolu da se parkiramo, dobili odobrenje, medjutim, ipak su im bila bitnija njihova deca...a ne neka tamo iz Sremcice...:( ..to je ruzna slika Srbije...ali i realna.

To je ono sto mi ovom akcijom hocemo da izmenimo, da skrenemo paznju na decu sa posebnim potrebama, zato ih i izvodimo u grad, da ne ostanu zauvek skrivena u svom Domu, daleko od ociju javnosti.Da,oni postoje...da, oni su stvarni,ljudi od krvi i mesa, sa svojim potrebama, zeljama..nisu samo brojke kojima drzava mesecno odobrava nedovoljna sredstva za opstanak...

Arakis je u temi vise puta naglasavao da se procitaju pravila voznje u koloni,sad...opet, na to nismo mogli da uticemo da li ce neko to da usvoji ili ne,opet je na pojedincu da razmisli i odluci da li je takvo ponasanje primerno ovakvoj akciji...

Jednostavno tesko je uticati na ljude po tom pitanju , redari su upozoravali i sankcionisali problem u hodu, ali stvarno nisu mogli na tu brojku ljudi da isprave bas svaku gresku..

 

Najbitnije je da je cilj akcije ispunjen...usrecili smo decu, izveli ih u grad da vide kako Beograd izgleda u praznicnom raspolozenju uzivo,bili su u centru paznje taj dan, govorilo se o njima i dobili su pregrst iskrenih zagrljaja i osmeha. To je ono sto oni ocekuju i o cemu pricaju narednih sest meseci i jedva cekaju kad ce Uskrs da nas ponovo vide..

Sve ovo ostalo, naravno ostaje na nama da prodiskutujemo, uvidimo probleme i pokusamo da ih resimo ...ali za to ce nam trebati i pomoc i podrska svih vas...jer svi vi, zajedno sa nama, ste deo ove akcije i na neki nacin , imate i deo odgovornosti oko nje... :zdravo:

 

cilj akcije...slika govori vise od reci..

POP_8658.JPG

post-702-0-74507200-1388407534_thumb.jpg

post-702-0-04113400-1388407537_thumb.jpg

post-702-0-09043100-1388407539_thumb.jpg

post-702-0-21997000-1388407541_thumb.jpg

post-702-0-38990000-1388407543_thumb.jpg

post-702-0-57149800-1388407545_thumb.jpg

post-702-0-71946800-1388407547_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

SVAKA ČAST NA AKCIJI, DOBRIM VIBRACIJAMA, NASMEJANIM I RADOSNIM LICIMA ONE DECE.

0plac.gif Najtužniji sam bio u petak kad sam shvatio da zbog obaveza i renoviranja kuće, koje moram da okončam do 31, nisam imao nikakvih manevarskih mogućnosti da vam se pridružim. Nisam smeo ništa da napišem od muke koja me pritisla a u subotu kad sam video kako je lep dan tek tad sam se najstrašnije smorio.

Od 8 ujutro sam se vrteo po kući i lomio dal da uzmem četku ili isteram motor iz garaže. Čitao postove od ranog jutra i došlo mi da sve one četke i valjke pobacam u kontejner. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

U mojim mislima su samo lica sticenika doma u Sremcici.Zbog nas oni su bili srecni i ponosni.Ja sam ponosan sto poznajem ljude koji su sve ovo organizovali,i ne secam se nepravilne kolone,vec se secam nasmejanih lica prolaznika i male dece pored puta...i mojih i Dujkinih zglobova utrnutih od mahanja tim ljudima.Zato aj ne kenjajte,nego vi organizujte sledeci put.

 

Uze mi rec iz usta!!! :moto3: A Srbistan ostaje Srbistan 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Као учесник догађаја могу само да изразим велико задовољство бројем учесника, ефектима које смо постигли и чињеницом да се све завршило без непредвиђених и нежељених догађаја.

 

Као неко ко је из струке из чијег домена се управо овде дискутује, морам да кажем неколико ствари:

 

Редари су пожртвовано обавили велик и прилично незгодан посао, али су притом веома много ризиковали. Ризиковало је (без потребе!) и свих 325 мотоциклиста, јер смо кроз свако црвено светло или знак ''стоп'' прошли фактички НЕЗАКОНИТО. У преводу, да је било судара, да је неки возач на своје зелено светло ушао у раскрсницу кроз коју смо ми управо пролазили, СВАКИ мотоциклиста који би учествовао у том карамболу би на суду био одговоран за насталу незгоду и њене последице. Сходно важећем ЗОБС-у, ми у колони нисмо били ни ВОЗИЛА ПОД ПРАТЊОМ, а ни ВОЗИЛА СА ПРВЕНСТВОМ ПРОЛАЗА, без обзира на полицијски пајеро са плавим светлима на почетку наше дугачке колоне. Ко не верује, нека прочита детаљно чланове од 106 до 109 актуелног ЗОБС-а.

 

...

 

Mi smo prijavili okupljanje ispred Gradske Skupstine i dostavili zahtev za pratnju tokom defilea u oba smera, kao i ranijih godina Ljermontovoj i PU Stari Grad. Kacim oba zahteva, kao i itinerer sa satnicom kao dokaz. Naravno, mi imamo overene primerke tih dokumenata, koji trenutno nisu kod mene i nemam ih skenirane.

 

Tatice, molim te pogledaj dokumenta i javi da li trebalo drugacije da trazimo pratnju. :zdravo:

 

Koliko sam primetio iz svih dosadasnjih godina organizacije Dedamrazijade, mi smo uvek na isti nacin obavestavali policiju, ali nije uvek isti odziv bio. Nekih godina smo imali potpuno zaustavljanje saobraćaja, a drugih godina smo, kao i ove godine, dobijali samo jedno vozilo na početku kolone i ponekog policajca na kritičnim raskrsnicama. Ja sam lično to uvek pripisivao (dez)organizaciji policije, a ne tome da naš zahtev nije bio primereno formulisan i dostavljen. :neznam:

Moto Deda Mraz 2013 - itinerer.pdf

Načelniku MUP Stari Grad - Moto Deda Mraz - Sremčica 2013.pdf

Načelniku Uprave Saobraćajne policije Beograd - Moto Deda Mraz - Sremčica 2013.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dodajem još da sam nekoliko dana pre akcije dobio poziv od neke žene iz PU u 29tog Novembra, baš da se dogovorimo oko rute i pratnje potrebne tog dana. Tako da se ne bih složio sa tvrdnjom da nismo bili kolona pod pratnjom. Policijsko vozilo koje predvodi kolonu pod pratnjom, sa upaljenom rotacijom, kao i vozila policije iza kolone, definišu kolonu pod pratnjom. Nije obavezan uslov da postoje policajci na svim raskrsnicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Od nas 325 Charli :nanana: pola bilo teletabisa sa GoPro kamericom... (ja prvi) :lol:

 

Doduse ja sam moje video zapise vec prosledio do vas....

 

Gde su klipovi od ostalih? :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Od nas 325 Charli :nanana: pola bilo teletabisa sa GoPro kamericom... (ja prvi) :lol:

 

Doduse ja sam moje video zapise vec prosledio do vas....

 

Gde su klipovi od ostalih? :neznam:

325 motora al 400 ljudi :nanana:

mislim ja mogu da sklopim klip od 1,5h al previshe bi bilo, pa sam ovako u 4min sa mochnom muzikom. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

@ Pablo:

 

Очито, по приложеним документима, и овај део припрема је одрађен темељно. Једини проблем и могуће опасне ситуације видим у овом делу дописа:

 

''Ovim putem Vam šaljemo molbu da nam zvanično odobrite i obezbedite pratnju

organizovane kolone motociklista, od okupljanja ispred gradske skupštine do

doma u Sremčici, kao i u povratku od doma do dvorišta osnovne škole Petar II

Karađorđević na Vračaru (Marulićeva br 8), dana 28. Decembra 2013. godine, u

skladu sa ovde priloženom satnicom i rutom kretanja.''

 

Пратња је јуче додељена, али очито недовољна за овакву и оволику манифестацију (само једно возило полиције, без додатног дубинског обезбеђивања укрштања токова на траси кретања колоне).

 

У припремама за следећу сличну акцију предлажем претходни састанак са Управом саобраћајне полиције, на који би отишли са детаљно разрађеним захтевима (планом) за обезбеђење кретања колоне. Уколико предлог прихватите, такав састанак могу да организујем и, по потреби, у њему учествујем.

 

Овако, редари скупа много доприносе, али и много ризикују, заједно са учесницима. А Деда Мраз-бајкери постају једна од манифестација по којима је Београд препознатљив, сваки пут боља и позитивна у сваком смислу. Управо због тога треба предупредити сваку могућност да се догоди нешто што нико не жели.

 

Поздрав и, поново, честитке за идеју и организацију.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Neizmerno mi je drago da cujem da se deci akcija svidela, njihov osmeh nema cenu. :takoje:

 

Dubok :care: redarima koji su lavovski odradili svoj i posao saobracajne policije.

 

Videti kolonu Deda Mrazeva na motocikla veoma je jaka slika.

 

Akcija je uspela vise nego ikad, sto nam govore i reakcije dece.

 

Komentari su tu ne da pokude vec da predloze potencijalna poboljsanja kako bi decu dogodine posetila jos veca kolona metalnih irvasa.

 

Automobili na platou a Deda Mrazevi na ulici su sramota za grad Beograd (pogotovo upravu), ne za nas.

 

Nedostatak saobracajaca je sramota za Saobracajnu Policiju, ne za nas.

 

Imbecili koji su zeleli da ugroze kolonu su sramota sami po sebi, pomoci im nema.

 

Svaka cast svim Deda Mrazevima, organizatorima i ucesnicima jos jedne, najvece do sada Moto Deda Mraz akcije :zdravo:

 

Hvala i fotografima na odlicnim radovima :takoje:

 

 

P.S. Mishke neki teletabisi su snimali svoj rezervoar <_<

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

P.S. Mishke neki teletabisi su snimali svoj rezervoar <_<

Bedak brate.. obavezno pogledaj ugao kamerice kad stavish kacigu i sednesh na motor u polozhaj u kom vozish, da gadja direkt napred. bar ja tako kad nemam onaj wifi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Prvi put je kamerica bila na ovom polozaju a silom prilika nije bilo vremena za test. No hvala na sugestijama.

Bice po neki kadar za ovu temu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

...

 

У припремама за следећу сличну акцију предлажем претходни састанак са Управом саобраћајне полиције, на који би отишли са детаљно разрађеним захтевима (планом) за обезбеђење кретања колоне. Уколико предлог прихватите, такав састанак могу да организујем и, по потреби, у њему учествујем.

 

...

 

Slazem se potpuno. To bi nam svakako pomoglo i ukupno unapredilo akciju. Hajde mi posalji svoje kontakt informacije na pp, pa da uspostavimo kontakt. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

@Pablo:

 

Контакте послао. Боље да ангажујемо саобраћајце за регулисање саобраћаја него оне за увиђаје!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ko je u prilici neka sutra snimi emisiju na kanalu SKY + u 10h, gostuje naš Milenko - Drilling ltd :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

kao i do sada samo reci pohvale za organizatora, i do sada najveci broj ucesnika.

 

evo mali link ka video materijalu(sirov materijal)povratak kolone iz Sremcice ka Beogradu

 

 

Pozdrav

 

Dejan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Nema potrebe ništa da se briše, naslov je Utisci sa Deda Mraz akcije. Treba navesti i manje lepe stvari i ukazati na propuste.

 

Polazak je bio haotičan, što je i normalno jer se sa nekoliko strana uključivalo na put zbog zauzetosti prostora ispred Skupštine grada koja nam dođe kao pista za formiranje kolone. Kasnije tokom trase nije bilo nekih većih problema i nediscipline. Nekolicina kolega je preticala zbog snimanja a uglavnom smo redari morali "jurcati" zbog zatvaranja raskrsnica. U povratku je bilo jedno točkarenje koje je prekinuto.

 

Moj najmanje pozitivni utisak je da se na akciju dolazilo u obeležjima klubova a ovo bi trebala biti akcija iznad toga. Sa druge strane ako to ljudima toliko znači - neka ih :neznam:

 

Ајд пошто сам ја један од тих који ти кваре утисак да кажем коју реч у одбрани 1lol.gif Ко ме добро познаје зна и какво мишљење имам о БЈБ заједници,па с тим у вези подржавам сваку вашу акцију коју сте организовали до сад и уживам у дружењу са вама,е сад и теби свима онима који деле твоје мишљење(које ја уважавам али не подржавам) да кажем да треба да знате да ни ја лично,као ни клуб коме припадам нема никакве задње намере,нити користимо ваше акције зарад неке своје личне промоције итд и тако то треба да гледате и никако другачије,јер је мој мото клуб и остали мото клубови који учествују у вашој организацији итекако већ познати на мото сцени Србије а и шире и мислим да би ипак требали да будете поносни на оволикој подршци коју и заслужујете.0takoje.gif

А што се саме акције тиче као и увек све је беспрекорно протекло,наравно осим градске власти и паркинга , хвала свима на лепом дружењу па ако не пре видимо се за вакрс 1zdravo.gif

 

Peđa, ne znamo se lično ali sam čuo dosta toga lepog o tebi od par ljudi čije stavove veoma cenim a isto važi i za konkretno klub kojem pripadaš, tako da ti a i svi ostali motoristi koji su došli na Dedamrazijadu u bojama svojih klubova ne mogu da mi kvare utisak jer su svi moji utisci pozitivni - tako sam i napisao. Takođe sam napisao i da ako to ljudima znači - neka ih (to nisi "zacrvenio" :) )

 

Čisto moj utisak je da je mnogo bolje da smo svi crveni taj dan ali draže mi je da nas bude 400 od kojih su 200 sa bojama klubova nego upola manje čisto crvenih. Poštujem svačije opredeljenje :zdravo: Od mene veliko hvala svim članovima klubova koji su uzeli učešća u subotnjoj akciji :care:

 

Ajmo dalje:

 

Sugestija za boju redarskih prsluka je skroz na mestu. Ovi crveni redarski prsluci su ekstra ali u moru crvenih odela možda bi oni redovni zeleni prsluci bili mnogo uočljiviji učesnicima kolone. Detalj o kojem treba razmišljati ubuduće :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

Samo da pozdravim ovog kralja na Varaderu, ne znam ko je ali nadam se da ce se javiti i da cemo popiti nekad nesto!

 

Drugi put sam u ovoj akciji, a ove godine prvi put kao vozac! Nisam ni slutio da je osecaj ovako jak i stvarno ovo treba doziveti jer ne moze da se preprica. Sledece godine takodje racunajte na mene!!

 

A sada sam i video da je korisnik TRINITY okacio fotografiju mene kako se grlim sa jednim od klinaca, uz komentar, slika govori vise od reci. Suze su mi krenule, nema vise sta da se kaze!

post-31752-0-30067100-1388435115_thumb.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

Zeleo bih prvo da pohvalim organizaciju, jer stvarno nije lako organizovati ovako nesto. Takodje da pohvalim fotografe, jer su slike zaista fenomenalne, a isto tako i sve deda Mrazove i Mrazice koji su podrzali ovu humanitarnu akciju. :)

Ponosan sam sto sam bio deo ovog velikog dogadjaja, sto sam ucestvovao u njemu. Meni je zaista puno srce, jer.. osecaj je stvarno neverovatan, kada vidim nasmejana lica kako kod dece iz Sremcice, tako i kod ljudii koji nas pozdravljaju, snimaju, slikaju. Kada nas ugledaju, svi su odjednom raspolozeni.

Ovo je drugi put da ucestvujem ovakvom velikom dogadjaju, ali prvi put na svom irvasu :)

Sve pohvale ! 0takoje.gif

 

Samo da pozdravim ovog kralja na Varaderu, ne znam ko je ali nadam se da ce se javiti i da cemo popiti nekad nesto!

 

 

 

Taj sam, druze! :) Drago mi je sto sam te upoznao.

Inace, Milan. 1lol.gif Veliki pozdrav za tebe i seka Mrazicu 1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja