Jump to content

Moto Zajednica

Utisci sa Deda Mraz akcije 2013.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Aman čoveče nisi bio pisutan na skupu ispred skupštine, pročitaj ponovo Alexsantov post NISMO IMALI PARKING DA BI SE ORGANIZOVALA KOLONA što se vidi i na slikama, motori su se parkirali u parku pored pa kako misliš da se krene sa 300+ motora organizovano sa nas devet redara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Jesam bio ispred skupstine, video sam da je bio zauzet prostor i znam da je to pruzrokovalo problem, kao i nesavesnost nekih ljudi u grupi.Nigde ni u jednom trenutku nisam rekao da je organizacija zakazala, ne shvataj to licno.

 

Posto vidim da ovo ne vodi nicemu ja se povlacim, da ne kvarim temu

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Bavaniste
  • Motocikl: Suzuki GSX600F Katana

Ajde da ne kvarimo organizaciju ovakvih razmera prepiranjem ko je kako vozio i sta radio i kakva je bila kolona. Svi koji su bili prisutni su bili deo humane akcije koja je uspesno obavljena i to je ono sto je bitno. A redare cu jos jednom ovako javno da pohvalim za sprovodjenje kolone do odredista bez ikakvih incidenata. Prolazio sam pored sajma kad je lik kolima krenuo da izlece na put da nije bilo redara bar 3 - 4 bajkera bi imalo blizak susret sa asfaltom.

 

Ovo je tema za deljenje utisaka slika i klipova sa ove akcije a ne za ocenjivanje kako je ko vrsio duznost redara i slicno...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ja mislim da bi ipak trebalo i o tome da se povede rasprava, nije bitna forma kolone koliko neuctivost pojedinaca u grupi. Da se razumemo ja nista ne prebacuje redarima i njima skidam kapu! Ja koji nisam ispratio celu temu oko organizacije vec samo dan pred skupljanje pogledao temu, video sam da je naglaseno kako da se vozi i da se pogleda pravilnik voznje u grupi. Ja sam seo na motor posle mesec i vise dana i konacno je doveden u top stanje i nisam mogao da ne zavrnem malo da ga cujem na putu do skupstine, kao ni u voznji po zavrsetku grupnog defilea! Svi mi imamo svoje bube, al mozemo da ih primirimo dok se vozimo u grupi. Ako se nekom divljalo i ludovalo toliko da ne moze da ispostuje ostale vozace u grupi, onda je trebao da odustane od svog doprinosa akciji i da ode lepo na neki drugi autoput, na stazu, na livadu i da se izduva bez da ugrozava druge!

 

Siguran sam da ce se si "savesni" ucesnici prepoznati a nadam se da ce nesto promeniti do sledece grupne voznje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Bla, bla, bla, bla dal je kolona izgledala kao gardisti kad docekuju nekog ili nije to nije toliko bitno,

bitno je da je svih 300 motora proslo i doslo kuci zivo i zdravo! A ti napisi jos 150 postova i reci da ti sve obrisu ali bitno je da ih ti napises.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Nas zadatak je bio da usrecimo decu i zadatak je izvrsen, vise nego uspesno. Svaka cast svim ucesnicima.

 

Vezbe za slet i kako izgleda kolona mozemo trenirati sledecom prilikom. Samo napomena da je lepo vreme isteralo minimum 150 bajkera vise od ocekivanog i da je sve proslo u najboljem redu. Ja najvise zamerki imam na policiju jer nije mi jasno da ne mogu da zamrznu saobracaj na desetak minuta dok prodje kolona nego redari treba da se biju sa nekom budalom. Ako su se vec prihvatli posla neka ga i odrade kako treba.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao neko ko je ucestvovao direktno u organizaciji..od pocetka do kraja, od predavanja papira nadleznima do organizacije rucka u Red shoesu, duzna sam odgovor svima.

Problem sa kolonom je nastao onog momenta kad su se zaposleni skupstine koji su dosli da bi preuzeli paketice za svoju decu,parkirali na mesto gde su se trebali parkirati motori,umesto u podzemnoj garazi...kao sto bi bilo normalno.Ali, na to nismo mogli uticati.Mi smo predali zahtev za dozvolu da se parkiramo, dobili odobrenje, medjutim, ipak su im bila bitnija njihova deca...a ne neka tamo iz Sremcice...:( ..to je ruzna slika Srbije...ali i realna.

To je ono sto mi ovom akcijom hocemo da izmenimo, da skrenemo paznju na decu sa posebnim potrebama, zato ih i izvodimo u grad, da ne ostanu zauvek skrivena u svom Domu, daleko od ociju javnosti.Da,oni postoje...da, oni su stvarni,ljudi od krvi i mesa, sa svojim potrebama, zeljama..nisu samo brojke kojima drzava mesecno odobrava nedovoljna sredstva za opstanak...

Arakis je u temi vise puta naglasavao da se procitaju pravila voznje u koloni,sad...opet, na to nismo mogli da uticemo da li ce neko to da usvoji ili ne,opet je na pojedincu da razmisli i odluci da li je takvo ponasanje primerno ovakvoj akciji...

Jednostavno tesko je uticati na ljude po tom pitanju , redari su upozoravali i sankcionisali problem u hodu, ali stvarno nisu mogli na tu brojku ljudi da isprave bas svaku gresku..

 

Najbitnije je da je cilj akcije ispunjen...usrecili smo decu, izveli ih u grad da vide kako Beograd izgleda u praznicnom raspolozenju uzivo,bili su u centru paznje taj dan, govorilo se o njima i dobili su pregrst iskrenih zagrljaja i osmeha. To je ono sto oni ocekuju i o cemu pricaju narednih sest meseci i jedva cekaju kad ce Uskrs da nas ponovo vide..

Sve ovo ostalo, naravno ostaje na nama da prodiskutujemo, uvidimo probleme i pokusamo da ih resimo ...ali za to ce nam trebati i pomoc i podrska svih vas...jer svi vi, zajedno sa nama, ste deo ove akcije i na neki nacin , imate i deo odgovornosti oko nje... :zdravo:

 

cilj akcije...slika govori vise od reci..

POP_8658.JPG

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Parkirani automobili ispred skupštine su najružniji deo prelepog dana. Lepo vreme, mnogo ljudi dobre volje i onih drugih, čija je volja usmerena samo na njihove ... svetove recimo. To je doprinelo da ne može da se formira normalna kolona. Iz mog ugla, nekog ko je došao da zabeleži tu mnogo dobru stvar koju radite svake godine za one koje većina želi da drži podalje od svojih i očiju javnosti, ti parkirani automobili su napravili totalno drugačiju sliku od prošle godine kad je sve izgledalo mnogo drugasčije. Koliko je lepo bilo videti mnogo deda Mrazova i baba Mrazica ispred skupštine na okupu, a ne na ulici.

Nadam se da će sledeće godine biti bolje i da će više ljudi otvoriti oči da vide koliko veliku i lepu stvar radite.

Svaka čast svim učesnicima.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Kada svaki pojedinac u potpunosti shvati način,razlog i pre svega cilj onda će svima biti lakše.

I uvek se neko iz gomile pojavi da pita, "a gde je tu pečat?",a da nije učestvovao slova u tom tekstu.

 

Da,postoje greške,ali na taj dan i taj broj su prilično zanemarljive.

Nadam se da sve ovo čitaju i momci koji kvare našu sliku pred ocima prolaznika.

Preticanje kolone,ne nošenje kacige,tockarenje,....i ostale gluposti koje nisu sastavni deo tog dana,tih ljudi i prvenstveno te dece.

 

Ne nerviram se,dovoljno sam onaj dan kada je kolona krenula.

 

Još jednom,drago mi je da sam bio deo ekipe,koja je spalila lamele,pregrejala kočnice i dala deo sebe da kolona prodje bezbedno.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Cini mi se da su i novinari radili copy paste teksta od prosle godine. Ako su dosli da napisu izvestaj mogli su se barem raspitati o tacnom broju motora a ne da napisu preko 200. Izuzetak je devojka naseg clana koja je u listu Alo napisala realnu cifru.

 

Jos jedna stvar je neverovatna... vreme. Meni je zapanjujuce da osvane onakav dan pred Novu godinu, pravo prolece. Sto kaze moj kum: probudim se jutros, pogledam napolje i shvatim da je Bog bajker.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Iako sam dobio više zahteva na PP da se obriše nekoliko poslednjih postova ipak neću to da uradim, ovo je Forum sa velikim F koji mora da služi kao mesto gde se čuju razna mišljenja koja nisu uvek povoljna za organizatore ovakvih događaja.

 

Kao što je Nataša Trinity napisala, više puta sam u postovima, kao šef naših BJB Redara napomenuo o načinu vožnje u koloni ali osnovni razlog zašto se nije od početka formirala kolona Dedamrazeva onakva kakva je bila svih ovih godina je dodeljivanje paketića u Skupštini Grada tako da nismo mogli da napravimo taj polukrug motorima. Već oko Sajma je bilo mnogo bolje, povratak odličan. Koliko sam shvatio poslednjih nekoliko postova primedba je samo na izgled i lepotu kolone što je važna stavka ali meni je na prvom mestu bezbednost učesnika :) Ipak, nemože sve biti idealno ali zahvaljujući Redarima koji su obavili svoj zadatak na najvišem nivou sve je prošlo odlično.

 

Sale, Mimi, Alexanto, Vlado, Đole, Nemanja, Boki, Lošmi, Mikele, Hacky, Daki, Milenko, Laki - veliko HVALA!

 

I da, Mikula druže, Bog je bajker i to se svih ovih godina pokazalo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

U mojim mislima su samo lica sticenika doma u Sremcici.Zbog nas oni su bili srecni i ponosni.Ja sam ponosan sto poznajem ljude koji su sve ovo organizovali,i ne secam se nepravilne kolone,vec se secam nasmejanih lica prolaznika i male dece pored puta...i mojih i Dujkinih zglobova utrnutih od mahanja tim ljudima.Zato aj ne kenjajte,nego vi organizujte sledeci put.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ove godine sam prvi put ucestvovao na novogodisnjim deda mrazovima i mogu da kazem da je bilo ne zaboravno. Svaka cast svim ucesnicima prelepi gest za decicu . . .oni zasluzuju i vise . . .

Posebno bi hteo da se zahvalim u svoje ime i u ime svojih drugara na FANTASTICNOJ ORGANIZACIJI puta. Kordinacija i logistika je za 10. Hvala organizatorima sto su se potrudili da svi budemo zdravi, zivi i bezbedni . . ..

Imali smo jedan prelepi dan - mi motoristi, i taj dan smo poklonili onima kojima najvise treba . . .

 

HVALA VAM ZA SVE . . .POZDRAV

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Video sam primedbu vezanu za turiranje ( ili sam pogresno shvatio), ipak cu da se izvinim, ako je to nekome zasmetalo u koloni. Jednostavno nisam mogao da odolim kad vidim gomilu klinaca pored.puta da ne zaurlam masinom. Joj srece i radosti na njihovim licima, i sam sam bio klinac ( i ostao :-) ) tako da znam kakav to utisak ostavlja na njih.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Cini mi se da su i novinari radili copy paste teksta od prosle godine. Ako su dosli da napisu izvestaj mogli su se barem raspitati o tacnom broju motora a ne da napisu preko 200. Izuzetak je devojka naseg clana koja je u listu Alo napisala realnu cifru.

 

Jos jedna stvar je neverovatna... vreme. Meni je zapanjujuce da osvane onakav dan pred Novu godinu, pravo prolece. Sto kaze moj kum: probudim se jutros, pogledam napolje i shvatim da je Bog bajker.

to preko 200 i nije loshe, po novinama redom pishe 120-130motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

Као учесник догађаја могу само да изразим велико задовољство бројем учесника, ефектима које смо постигли и чињеницом да се све завршило без непредвиђених и нежељених догађаја.

 

Као неко ко је из струке из чијег домена се управо овде дискутује, морам да кажем неколико ствари:

 

Редари су пожртвовано обавили велик и прилично незгодан посао, али су притом веома много ризиковали. Ризиковало је (без потребе!) и свих 325 мотоциклиста, јер смо кроз свако црвено светло или знак ''стоп'' прошли фактички НЕЗАКОНИТО. У преводу, да је било судара, да је неки возач на своје зелено светло ушао у раскрсницу кроз коју смо ми управо пролазили, СВАКИ мотоциклиста који би учествовао у том карамболу би на суду био одговоран за насталу незгоду и њене последице. Сходно важећем ЗОБС-у, ми у колони нисмо били ни ВОЗИЛА ПОД ПРАТЊОМ, а ни ВОЗИЛА СА ПРВЕНСТВОМ ПРОЛАЗА, без обзира на полицијски пајеро са плавим светлима на почетку наше дугачке колоне. Ко не верује, нека прочита детаљно чланове од 106 до 109 актуелног ЗОБС-а.

 

Дакле, добри Бог нам је јуче поред дивног времена дао и много среће на путу који смо прешли.

 

Да би будуће сличне акције биле безбедније, организаторима предлажем следеће: благовремено Полицијској управи за Град Београд писмено најавити тзв. ''јавни скуп у покрету'', који закон надлежан за ту област регулише, препознаје и ДОЗВОЉАВА организацијама и групама грађана, уз услов да се реализује безбедно и уз асистенцију надлежних државних органа (саобраћајне полиције). Захтев треба да буде прецизно формулисан, са предвиђеним циљем и програмом скупа, бројем учесника, тачном маршрутом и сатницом, редарском службом за УНУТРАШЊУ координацију учесника и захтевом за континуирани пролазак колоне.

 

У том случају би добили адекватно полицијско обезбеђење, а сваку раскрсницу током нашег проласка би обезбедио УНИФОРМИСАНИ ПОЛИЦАЈЦИ. Као што Вам је познато из ауто-школе, само они могу да привремено ''пониште'' црвенило семафора или знака ''СТОП''. Могућности инцидената би биле минималне, и за њих не би били одговорни учесници колоне нити њени организатори. Како то у пракси изгледа, може да објасни свако ко је, рецимо, посматрао бициклистичку трку кроз Србију.

 

Уколико се оваква сарадња са полицијом благовремено иницира и заједнички испланира, уверен сам да би адекватно полицијско обезбеђење сигурно било одобрено.

 

Још једном честитам свим јучерашњим Деда-Мразовима/Мразицама, са жељом да се истим поводом поново возимо са много СРЕЋЕ, али више у емотивном него у фаталистичком смислу.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

To je to od mene. Nema vise.

MAJSTORE!

 

Imaš oko, ali koji je to aparat?

 

Odlične fotke!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nije za ovu temu ali baš to i piše u našem Zahtevu Upravi saobraćajne Policije - Ljermontovljeva :)...a sad, što nije urađeno po našem dopisu... :neznam:

 

Uglavnom cilj akcije je postignut : animiranje dece iz Doma i stvaranje pozitivnog imidža motocikliste a to mnogo znači :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Meni je sve bilo ok :) Ja ovu moto "dedamrazijadu" doživljavam kao dan kada pokušavamo da pažnju javnosti skrenemo na DVE marginalizovane grupe - jedna je marginalizovana od strane čitavog društva (osobe ometene u razvoju), a druga je marginalizovana u saobraćaju (motociklisti). Moje lično mišljenje je da ovakva akcija ispunjava svoju svrhu i da je poruka iz godine u godinu sve jača.

 

Redari su po meni sjajno obavili posao - šteta što nije bio i poneki policajac na motoru da umesto redara malo "porazgovara" sa pojedinim automobilistima koji nisu mogli da sačekaju 3-4 min da prođe organizovana kolona, ali ko' što Arakis reče - to nije bio "propust" organizatora...

 

p.s. Hteo bih da se zahvalim nekom iz organizacije (sigurno će se prepoznati) koji je mom klincu ispred skupštine dao paketić, i još jednom Deda Mrazu koji mu je dao dve bombone :) Ovo je treća godina da učestvuje sa mnom na "dedamrazijadi" i savršeno shvata da je taj dan posvećen nekima koji imaju daleko manje sreće u životu od njega, ali mu je opet jako značilo što je poptuno neočekivano i on dobio poklon - mnogo je bio "važan" kad smo se vrnuli kući i kad je slatkiše podelio sa mlađim bratom :zdravo:

 

dm02.jpg

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Nije za ovu temu ali baš to i piše u našem Zahtevu Upravi saobraćajne Policije - Ljermontovljeva :)...a sad, što nije urađeno po našm ddopisu... :neznam:

 

Uglavnom cilj akcije je postignut : animiranje dece iz Doma i stvaranje pozitivnog imidža motocikliste a to mnogo znači :)

 

A svedoci smo da se " 'ladno " svakodnevno zatvara cela ulica Kneza Miloša, na primer, da se neko od istaknutih zvaničnika ne bi sekirao zbog gužve. U tim trenutcima, pripadnici MUP-a imaju puno razumevanje i krajnje su predusretljivi, kooperativni i u dovoljnom broju za slične "akcije". Ne samo da umeju i mogu, nego i vole da se pokažu.

 

Pitanje je zašto MUP-u nije ovakva manfesticija na listi prioriteta ni blizu pratnji nekog od državnih zvaničnika sa ručka u restoranu do kuće, na primer?!?

 

Ljudi, o ovome treba pisati, oni ovo čitaju! Nemoj da glumumo englesko plemstvo.....

 

ČESTITKE ORGANIZATORIMA I REDARIMA!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

Nema potrebe ništa da se briše, naslov je Utisci sa Deda Mraz akcije. Treba navesti i manje lepe stvari i ukazati na propuste.

 

Polazak je bio haotičan, što je i normalno jer se sa nekoliko strana uključivalo na put zbog zauzetosti prostora ispred Skupštine grada koja nam dođe kao pista za formiranje kolone. Kasnije tokom trase nije bilo nekih većih problema i nediscipline. Nekolicina kolega je preticala zbog snimanja a uglavnom smo redari morali "jurcati" zbog zatvaranja raskrsnica. U povratku je bilo jedno točkarenje koje je prekinuto.

 

Moj najmanje pozitivni utisak je da se na akciju dolazilo u obeležjima klubova a ovo bi trebala biti akcija iznad toga. Sa druge strane ako to ljudima toliko znači - neka ih :neznam:

 

Ајд пошто сам ја један од тих који ти кваре утисак да кажем коју реч у одбрани 1lol.gif Ко ме добро познаје зна и какво мишљење имам о БЈБ заједници,па с тим у вези подржавам сваку вашу акцију коју сте организовали до сад и уживам у дружењу са вама,е сад и теби свима онима који деле твоје мишљење(које ја уважавам али не подржавам) да кажем да треба да знате да ни ја лично,као ни клуб коме припадам нема никакве задње намере,нити користимо ваше акције зарад неке своје личне промоције итд и тако то треба да гледате и никако другачије,јер је мој мото клуб и остали мото клубови који учествују у вашој организацији итекако већ познати на мото сцени Србије а и шире и мислим да би ипак требали да будете поносни на оволикој подршци коју и заслужујете.0takoje.gif

А што се саме акције тиче као и увек све је беспрекорно протекло,наравно осим градске власти и паркинга , хвала свима на лепом дружењу па ако не пре видимо се за вакрс 1zdravo.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica
  • Motocikl: Suzuki DL VStrom 650 K7

Ha, ha, sada mi je jasno zasto si na raskrsnici kod skretanja za Zeleznik onako euforicno mahao podignutom rukom sa tri prsta prema meni :neznam::lud:

Pozdrav :)

 

Ja pomogao osoblju RED SHOE da zakljuca kafanu zbog fajronta... :lol:

Dakle, ovako: nakon nepristrasnog, objektivnog i sveobuhvatnog (koliko mi je to hronicna dvojka iz matematike u skoli dozvolila) brojanja, imam da kazem sledece: BILO JE 325 MOTORA !!!

Kad sam prebrojao tristotog, poceo sam da se derem ispod kacige (mada sam bio savrseno svestan da me niti cuje, niti razume sto mlataram sa tri prsta ka njemu) :lol: :lol: :lol:

Drustvo - ne mogu Vam opisati koliko sam ponosan na Vas !!! :care: :care: :care: :care: :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Akcija je, kao i do sada, meni lično bila lepa.

 

Moje mišljenje: ne mora sve uvek da bude pod konac, posle određenog broja motora u koloni nebezbednije je isteravati neki imaginarni red i poredak, za kojim nema realno ni previše potrebe. Takođe, ne vidim da bilo kome treba da smetaju moto klubovi. Ljudi tu drugačije doživljavaju obeležja nego mi koji nismo članovi u toj priči i taj senzibilitet treba razumeti. Meni lično ne smeta ni ostalo što realno ne ugrožava bilo koga (poneko teranje u blokadu itd). Sve je to deo folklora, ne nužno cool, ali tako je uvek sa većom grupom ljudi, ponekog ponesu emocije, želja za isticanjem i tako to... Sve je to razumljivo.

 

Sa druge strane, nema razloga ni oštro kritikovati dobronamerno napisane zamerke ovde u temi. Nisam video ni jedan (pre)oštar post sa zamerkama, a Bogami videh neke nepotrebno oštre odgovore...

 

Sve u svemu - neka ova tradicija traje, lepa je akcija, meni jedna od tri najlepše koje ova moto zajednica organizuje. Dobre ideje imaju svoj samostalan život ;).

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja