Jump to content

Moto Zajednica

Srbija -- Austrija -- Rumunjska ... svega ima

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Ovom prilikom nisam nastavljao dalje cestom kojom sam došao, već skrećem na jednu drugu koja ide zapadnim rubom Kozjanskog parka. Zavukao sam se na ugodnu šumsku cestu, uz pripadajući potok, te malo prozujao sve do sela Pečice, sve po finih 15% nagiba. Nema baš ni puno alpskih passova da se mogu pohvaliti ovakvim brojkama :-)

 

DSC09957.JPG

 

DSC09960.JPG

 

DSC09965.JPG

 

DSC09967.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Iz Zgornje Pohance vraćam se na jug do onog rotora između Brežica i Krškog, te odatle na istok skroz do Bizeljskog. Kafcu i kokakolcu ipak odlučujem odsrkati na domaćem terenu ... odmah preko Sutle, u Klanjcu.

 

DSC09982.JPG

 

DSC09983.JPG

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Techno Trip 01: Sa pijeska Riminija na asfalt Misana - World Ducati Week 2014

 

Sve počinje ovako: četrnaest je sati - alzo, dva popodne - i Sunce piči sve u šesnaest. Kobarid, mjesto u Sloveniji, na desnoj obali Soče, poprište velikih šora između talijana i austrougara u prvom svjetskom ratu. Danas turističko mjesto, baš na finom mjestu gdje Soča siđe sa planina i uđe u mirnu dolinu.

 

Stojim na vidikovcu iznad mjesta, jedva sam uhvatio neku hladovinu, i cjevčim mlaku vodicu iz bočice zaostale u tank torbi. Zvoni telefon.

"Bok ... čuj, kum i ja dolazimo po tebe u dva ujutro ... idemo u Misano ..." - ispali moj kolega sve u jednom dahu.

"OK, OK ... idem se ja onda počet spremat." Ajde dobro, spremat tu i nema nešta posebno, samo da se najprije dokopam Zagreba ...

 

Tako je počelo. U nastavku ima svašta, a sve fine stvari ...

 

DSC09388.JPG

 

DSC09416.JPG

 

DSC09172.JPG

 

DSC09179.JPG

 

DSC09238.JPG

 

DSC09258.JPG

 

DSC09325.JPG

 

DSC09340.JPG

 

DSC09418.JPG

 

DSC09474.JPG

 

 

Stay tuned ... the best is yet to come 8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Sedam je sati ujutro, hotelski doručak još je pola sata daleko. Izlatim u jutarnji đir. Ima još aktivnih ... poravnavaju ležaljke na plažama, mijenjaju vrećice u kantama za smeće, polijevaju vodu i peru prostor ispred dućana. Prvi gosti u kafićima piju espresso i listaju novine. Sunce je na rubu da već postane neugodno.

 

Igea Marina, gradić na obali Jadranskog mora, petnaestak km sjeverozapadno od Riminija. Izgleda ovako: linija sa hotelima; cesta; linija sa sitnim radnjicama, kafićima i sladoledarima; linija sa osam redova suncobrana sa pripadajućim ležaljkama; linija plaže bez suncobrana; ultraplitko more pješčanog dna; lukobran od kamenih gromada; musava i hladna strana Jadranskog mora.

Sve to tako kilometrima, periodički presječeno kojekakvim sadržajima zabavnog karaktera ... BTW, jesu na istočnoj strani Jadrana ugostitelji otkrili kafiće na plaži sa velikim madracima? Ukratko, hoteli sa nategnute tri zvjezdice - poneki imaju i piscine - gdje široki slojevi dolaze na godišnji. Praktično i za sve druge koji se nisu došli pacati u slanoj vodi, nego su ovdje iz sasvim drugih razloga.

 

BTW 2 ... nemali broj osoba, uglavnom starije životne dobi, stoje u vodi do koljena, bulje u pješčano dno, tu i tamo bućnu rukom do dna i nešto pokupe i prebace u kanticu. Nešto skupljaju, očito ... šta to, nemam ideju ... ziher nešta što će završiti ili u loncu ili na tavi.

 

DSC09370.JPG

 

DSC09374.JPG

 

DSC09375.JPG

 

DSC09376.JPG

 

DSC09379.JPG

 

DSC09380.JPG

 

DSC09382.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Ovako ujutro sve to neloše izgleda. Još uvijek ima nekog reda u tom silnom šarenilu - automobili još nisu parkirani po desnoj traci, muzika iz kafića i slastičarni još nije nepodnošljivo glasna, Sunce i pijani tinejdžeri još nisu podivljali.

 

DSC09383.JPG

 

DSC09386.JPG

 

DSC09387.JPG

 

DSC09388.JPG

 

DSC09389.JPG

 

DSC09392.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Talijanska estetika iz ranijih perioda - na moju radost i veselje - još uvijek je vidljiva. Nije mi trebalo dugo da u prvoj jutarnjoj šetnjici zapazim da su plaže označene brojevima ... onako, kao kućni broj. Osim toga, imaju i svoje ime. Ipak, najoriginalniji dio ove nomenklature je ... well, hajdemo to zvati logotip. U rasponu od jednostavne grafike do "ulja na platnu" - znak, sličica ili vinjetica koja predstavlja plažu. Dovoljno da mi potakne interes, da ja to još malo ispregledam ... što znači da se još malo dalje prošetam cestom između hotela i plaža.

 

Uz interes za logotipe sa plaža, razvio se i nagli interes za doručak. Okej, nisam očekivao bogtepitašta od talijanskog fruštuka - empirijski, dabome - al uvijek me nanovo iznenade škrtošću. Dječja radost i tri zdjele zrnevlja! Radost dječici a zrnevlje golubovima ... jel ima išta za zdravu populaciju? Gdje je pržena slanina, pečena jajca, one male hrenovčice, plata sireva ... ah, padne mi pogled na tacnu sa parizerom i sirom, tak tanko narezanima da sam se morao tri puta prošetavati. Ajde, nakrkam se te podriguše i gumenog sira, i još malo dječje radosti i teraj van.

 

Gdje ću, kam ću ... idem na sjevernu stranu, na tu stranu brojevi plaža bivaju niži. Cesta je također jednosmjerna na tu stranu, pa da vidim. Koju stotinu metara dalje cesta ode nekamo, nastavljam širokom stazom ... dvije koncertne bine, opet plaže, opet suncobrani, opet sladoledi.

Kanal, petnaestak metara širok, brodice parkirane malo dalje sa strane, prelaza nema. Zapravo ima, nazirem most daleko niz kanal, al barem je kilometar do njega.

Trenutak kontemplacije ... ma nije moguće da nema načina da se začas prebacim na drugu stranu. Vidim da su i na drugoj strani kanala hoteli, pripadajuća cesta i baterija suncobrana ... sve se lijepo razabire sa malo povišenog betoniranog ušća od kanala (to je zapravo rječica Uso, skužio sam kasnije). Plus toga, to tamo više i nije Igea Marina, nego Bellaria - ona ista Bellaria po kojoj je mala firma iz obližnjeg Riminija davne 1990. nazvala jedan svoj uradak. Uradak prilično netipičan za tu firmu, poznat i pod imenom YB9.

 

DSC09395.JPG

 

DSC09397.JPG

 

DSC09399.JPG

 

DSC09401.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Ha, ispred nosa mi je a ne vidim. Prijelaz na drugu stranu, šta drugo. Plutajuća platforma, u ravnini sa rubom kanala, nepažljivom promatraču izgleda kao nekakav omanji štandić. Onaj sinjore što stoji iza stola na sredini toga štandića nije prodavač, već kormilar - ako se okretanje šaltera naprijed ili nazad može nazvati kormilarenjem. Platforma je na električni pogon, nikakvo zagađivanje bukom ili ispušnim plinovima. Put-put-put-put-put ... sve je što se čuje, i to jako prigušeno. Vožnja košta pola eura, nema nikakvih čekanja da se platforma napuni, niti ima red vožnje. Može ga se i dozvati s druge strane pa on dođe i pokupi putnika.

Čisti Dark Forces ovo sa pokretnom platformom - ako se netko sjeća ove igre ... FPS, Lucas Arts, druga polovica devedesetih. Jedino što ne treba imperijalnim Repeater Gunom krknuti Storm Troopera i pucati po štekerima na zidu - dovoljno je mahnuti rukom i evo platforme.

 

DSC09402.JPG

 

DSC09403.JPG

 

DSC09406.JPG

 

DSC09407.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Bellaria se doima ponešto sređenije, možda i elegantnije; u svakom slučaju izgleda urbanije i novije. Model je isti; s lijeve strane hoteli, s desne strane plaže raličitih boja i dezena suncobrana i karakterističnih logotipa, s gornje strane Sunce koje je već doseglo granicu neugode. Uspio sam se dovući do plaže broj 48, isprazniti pri tome bočicu vode koju sam si ponio, završetak se nije naslućivao ... ako sam tek kod 48-ice, gdje je u kojoj nedođiji jedinica? Okret, nazad u bazu ... vrijeme je da se pijesak zamijeni asfaltom, a sve ovo šarenilo pretežito jednom bojom.

 

DSC09409.JPG

 

DSC09410.JPG

 

DSC09411.JPG

 

DSC09412.JPG

 

DSC09415.JPG

 

DSC09416.JPG

 

DSC09417.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

"Joj hoću hoćuuuu, hoću rado radoooo, vodi me strina u cirkus Colorado" ... ma kakav Colorado, kakav Medrano i kak su se već zvali kojekakvi cirkusi u prolazu ovim krajevima :-) Ovo u Misanu je pravi pravcati talijanski cirkus. Velikih šatora - ima; šarenih kostima - ima; orkestar koji kruži okolo i nonstop ronda - ima; iritantno zavijajući spiker - ima; puno dima i razne buke - ima; hrpetina klaunova - ihaaa ...

 

Čitav grad od velikih tematskih šatora raspoređenih u pet "zona" - Custom Area, Motorcycle Zone, Racing World, International Village i Riding Experience - po glavnom dvorištu od piste, plus stalna događanja na pisti. Niti je to moguće sve registrirati - kamoli sve pogledati, niti me to sve zanimalo ... ukratko: prošnjofat po tim šatorima šta ima zanimljivo, bacit oko sa tribina i na stazu i na dvorište, i pogledati šta svega imade po unutarnjem parkingu. Najviše ovo zadnje spomenuto.

A bilo je ...

 

In order of appearance:

 

DSC09167.JPG

 

DSC09168.JPG

 

DSC09169.JPG

 

DSC09170.JPG

 

DSC09172.JPG

 

DSC09173.JPG

 

DSC09174.JPG

 

DSC09175.JPG

 

DSC09176.JPG

 

DSC09177.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja