Jump to content

Moto Zajednica

Srbija -- Austrija -- Rumunjska ... svega ima

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

DSC08739.jpg

 

DSC08741.jpg

 

DSC08742.jpg

 

DSC08743.jpg

 

DSC08760.jpg

 

DSC08761.jpg

 

DSC08762.jpg

 

DSC08763.jpg

 

 

Alzo dakle, dok sam ja na miru ispregledao meni zanimljivi hardver, oblačine su se navukle još bliže. Bit će Selca i Opatije drugi puta ... idem ja starom cestom doma, tek da mi je lakše stati kad bude trebalo navlačiti kišnjak.

Jel ga trebalo navlačiti? Naravno, čim sam zašao na teren lady Galadriel, debelo prije Delnica ... evo nje, dočekala me iza krivine, bez ikakve najave. Ništa ono kapljica po viziru, pa dvije kapljice ... jok, ožeži iz zasjede. Hvatam prvo zgodno mjesto, navlačim kišnjak, pičim dalje. Nije nešto predugo trajala, al je nebo bilo takvo da nije bilo rezona skidati kišnjak. Može se do Zagreba stići i u takvom lepršavom, manje elegantnom izdanju.

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

KTM TNT i povratak doma preko sedam mora i sedam gora

 

KTM TNT je utrkivanje za amatere bez licence u organizaciji KTM-a ... neka vrsta kup takmičenja. Dvanaest utrka na 6 europskih trkališta - Hungaroring, Oschersleben, Brno, Grobnik, Red Bull Ring Spielberg i Panoniaring.

Sudjelovanje je dopušteno na svim motociklima, ne samo na KTM-ovima. Naravno, KTM-ova je najviše, dosta ima boxer BMW-a i Ducatija. Osim njih dade se uočiti i fircilinder bemveja, trocilindarskih Agusti i Triumpha, poneka Aprilia (i stari V2 i novi V4 strojevi) i nešto sitno starijih japanaca. Vozačka ekipa pretežito momci iz klase 45+ (ovi sa bemburama još više u plusu), a vidio sam i nekoliko dama u jednodjelnim kombinezonima kak se švrćkaju okolo.

Navratio sam bio na Grobnik da vidim šta ronda po boksovima ...

 

DSC09474.JPG

 

DSC09475.JPG

 

DSC09476.JPG

 

DSC09458.JPG

 

DSC09459.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Specijalna zanimacija bio mi je jedan stroj iz klase SuperMono: specijalno rađeni okvir, KTM 690 mašina koja je prošla tretman kod Herr Josefa, vrhunske komponente ... fina igračka. Popričao sam u dva navrata sa autorom ovog bombona - Markusom Krämerom. Bivši KTM-ov zaposlenik, otvorio vlastitu malu firmu za izradu racing strojeva, a sa KTM-om i dalje na ugovor razvija neke zgodne điđe.

Cijena kompletnog motocikla, sa mašinom na kojoj je najjači KTM-ov komercijalni racing kit je 15K EUR. Tko želi skupljati bodove po europskim SuperMono prvenstvima, morat će pustiti JF-a da nabaci svoj 790 cc kit i još koješta, a to će cijenu skoro uduplati.

 

http://www.kraemer-motorcycles.com/en/hkr-evo-2.html

 

DSC09460.JPG

 

DSC09461.JPG

 

DSC09462.JPG

 

DSC09463.JPG

 

DSC09464.JPG

 

DSC09465.JPG

 

DSC09466.JPG

 

DSC09467.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Dva sata na Grobniku je taman koliko treba, možda i malo preko toga. Dan je lijep, žurbe nema. Preko sedam mora i preko sedam gora odoh doma. Najprije preko sedam mora ...

 

DSC09504.JPG

 

DSC09505.JPG

 

 

... potom na prvu od sedam gora ... stari grad iznad Drivenika.

 

DSC09507.JPG

 

DSC09508.JPG

 

DSC09509.JPG

 

DSC09510.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Idući od Drivenika dalje prema Križišću teško je bilo ne vidjeti oblačnu masu nimalo privlačne boje koja se usidrila iza brda koje sam namjeravao prijeći te se u Oštrovici ubaciti na brzu cestu prema kuhinji. Taktika odugovlačenja ... idem ja štogod zaobilaznije kako bi dao šansu onim oblacima da se istresu bez moga prisustva ispod njih (što se kasnije pokazalo potpuno ispravnom odlukom).

Prođem Križišće i negdje u Hreljinu ili oko njega skrećem desno, onim dužim putem do autobana, preko Fužina.

 

DSC09511.JPG

 

DSC09512.JPG

 

DSC09513.JPG

 

 

Krajičkom oka spazim putokazić na kojem se spominje vidikovac ... ajde da vidim. Tako počinje uski šest kilometarski put - pun šodera, češera i konjskog dreka - preko još nekoliko od onih sedam gora, koji me dovede do točke sa koje se odlično vidi nekoliko od onih sedam mora :-)

 

DSC09540.JPG

 

DSC09516.JPG

 

DSC09518.JPG

 

DSC09520.JPG

 

DSC09521.JPG

 

DSC09522.JPG

 

...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

DSC09523.JPG

 

DSC09524.JPG

 

DSC09526.JPG

 

DSC09527.JPG

 

DSC09528.JPG

 

DSC09532.JPG

 

DSC09539.JPG

 

 

Ostatak od sedam gora prešišan je dobrim dijelom puta mokrim autobanom. Tamo oko Delnica bio je fino natopljen ... mora da se junački istreslo. Taktika odugovlačenja okolnim cestama ponekad bude i korisna. Doma ssam stigao suh.

 

:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Kratka terapija zvukom i bojom

 

Truljavo i čemerno subotnje vrijeme nikako nije pogodovalo jednom kraćem izletu do mora ... baš nikako. Kišurina koja se kasnije tokom dana istresla još je dodatno razvodnila sve planove. Srećom, nedjelja je popravila čitav dojam o produženom vikendu. Odoh malo do Jadrana, na terapiju modrinom i vedrinom.

Grobnik ima totalno nezahvalan položaj ... ne mogu se lijepo u miru spustiti do mora, bez da ne turim nos na stazu i oko nje. I opet neki track days u austrijskoj organizaciji ... brza inventura pa da gasiram na obalu.

 

DSC09849.JPG

 

DSC09847.JPG

 

DSC09848.JPG

 

DSC09845.JPG

 

DSC09851.JPG

 

DSC09852.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Ona "stara" RSV factory sa prve slike ima konverziju sa hidraulične na mehaničku aktivaciju kvačila. Kaže mi vlasnik da mu je ovako puno bolje, jer je u "racing" upotrebi pumpa kvačila funkcionirala 5-6 krugova a potom bi se sve pregrijalo. Cijeli sklop za konverziju cca 700 EUR.

 

Prvi korak do obale - nakon Grobnika - obično je spust u Rijeku. Može se Rijeka novom obilaznicom i zaobići, no u tom slučaju otpada meni najbolji dio - onom starom cestom ispod Trsata pa do Rječine, polukružno oko autobusnog kolodvora i uz obalu dalje na jug.

 

DSC09861.JPG

 

DSC09865.JPG

 

DSC09866.JPG

 

DSC09868.JPG

 

DSC09871.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Nakon grobničke terapije decibelima, prebacujem se na obalnu terapiju bojom ... sve za well-being. Najprije mali spust sa magistrale do plaže u Žurkovu ...

 

DSC09877.JPG

 

DSC09879.JPG

 

DSC09880.JPG

 

 

... zatim Bakarac, uz obalu ispod magistrale; kroz Crikvenicu do Selca gdje uočavam da ružna talijanizacija obale napreduje krupnim koracima ...

 

DSC09881.JPG

 

DSC09882.JPG

 

DSC09883.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

... pogled na Žrnovnicu, pogled na kamp Bunicu ...

 

DSC09891.JPG

 

DSC09894.JPG

 

 

... i preko 45. paralele pokraj Sunčanika u Senj (Sunčanik nije mjesto kraj Senja nego zanimljiva skulptura postavljena u čast 45. paraleli; Senj je na pola puta između ekvatora i sjevernog pola).

 

DSC09895.JPG

 

DSC09896.JPG

 

DSC09897.JPG

 

DSC09899.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Tankanje i gas uzbrdo - koliko se to dalo od prometa koji se već počinjao zgušnjavati - na Vratnik. Još malo kromoterapije modrinom ...

 

DSC09901.JPG

 

DSC09902.JPG

 

 

... i prebacujem se na istu vrstu terapije samo pretežito drugim dijelom spektra ... onim od 500 - 565 nm.

 

DSC09903.JPG

 

DSC09904.JPG

 

DSC09905.JPG

 

 

Kroz Žutu Lokvu produžavam do Brinja, tek da bacim pogled sa brda gdje je nekad bio stari grad Sokolac. Dalje do Zagreba više nije bilo stajanja.

 

:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Kamo ide srednja cesta?

 

Poznata situacija: ulazim u Krško sa zagrebačke strane, prođem speedway stadion, skrenem na most preko Save i nastavim ravno do kružnog toka. Prvi odvojak desno odveo bi me nazad u Brežice. Da izađem na skroz "lijevom", sišao bi na onu cestu koja iznad pruge prati Savu skroz do Rajhenburga. A "srednja", ona koja odmah od rotora zagazi uzbrdo ... ničim izazvan odlučio sam pogledati - i provozati - kamo ide srednja cesta.

 

Srednja cesta starta prilično naglo uzbrdo, sve do mjesta Zdole gdje opet malo nizbrdo ... a svuda vinogradi i voćnjaci. Sve lijepo kultivirano i održavano, voćnjaci većinom sa zaštitnim mrežama ... nema kasnije cendranja "joj potuko led, joj ovo, joj ono!"

 

DSC09941.JPG

 

DSC09943.JPG

 

DSC09944.JPG

 

DSC09946.JPG

 

DSC09947.JPG

 

DSC09948.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Kod Zgornje Pohance cesta pravi nagli lijevi zaokret, ubrzo i nagli desni zaokret. Tabla uz cestu daje mi na znanje da ulazim u Zavarovano območje narave Kozjanski park. Odlično, već se vidim kako u nadolazećoj jeseni malčice švrljam ovim Kozjanskim parkom, odavde pa do Sutle (istočni rub Kozjanskog parka je rijeka Sutla, odnosno RH granica). Ajde, nije da nisam tu bio u nekoliko navrata, no uglavnom uz cestu od Bizeljskog pa do Podčetrtka. Budem ove jeseni - uz malo sreće - prošišao po unutrašnjosti ovog područja.

 

DSC09949.JPG

 

DSC09966.JPG

 

DSC09971.JPG

 

DSC09953.JPG

 

DSC09955.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja