Jump to content

Moto Zajednica

Srbija -- Austrija -- Rumunjska ... svega ima

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Najprije sam alejom dudova - ravnom cestom sa velikim dudovima sa obje strane - stigao do Vršca gdje sam se pozdravio sa kolegom Draganom, srknuo kafcu i kokakolcu, i dobio neke korisne informacije.

 

DSC08517.JPG

 

DSC08516.JPG

 

DSC08520.JPG

 

DSC08519.JPG

 

 

Najvažnija informacija bila je kako pronaći Boba Marleya. Vrlo jednostavno - preko Margite dođem do Plandišta i vrebam nakon Plandišta prvo selo, a zove se Banatski Sokolac. Nije odmah uz cestu već treba skrenuti malčice; nije problem, ima putokaz. Koja stotina metara kroz selo i tu je već negdje ... na igralištu iza škole. Skulptura, jako dobra, podignuta je 2008.; autor je kipar Davor Dukić.

Ovo je selo inače poznatije - barem u nekim krugovima - pod imenom Rock Village, te po koncertima, likovnim kolonijama i moto skupu koji se ovdje održavaju već neko vrijeme. Ove godine je deseti Rock Village, datumi su 22. i 23. 08. Kako sam čuo, ove godine dolaze i Psihomodo Pop i Dubioza Kolektiv.

 

DSC08521.JPG

 

DSC08522.JPG

 

DSC08523.JPG

 

DSC08525.JPG

 

DSC08526.JPG

 

DSC08527.JPG

 

DSC08529.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Sa ovog kraja svijeta vraćam se na cestu za Zrenjanin. Ozračje i dalje kaubojsko, ravna zemlja i ravna cesta, kao da sam u Texasu ... usamljeni kauboj sam ja, daleko od doma svog. Ideja je dokopati se Zrenjanina, otići nakratko do Žitišta - da vidim Rockyja, kojega sam prošle godine iz nepoznatog razloga uredno preskočio - a potom šta bude ... nekamo na zapad, prema doma.

 

DSC08530.JPG

 

 

Pređem most preko Tamiša, ulazim u Sečanj, i šta vidim - putokaz na kojem piše Jaša Tomić. Ha, bio jesam tamo prošle godine, al s neke čudne strane nekim još čudnijim putem. Eto prilike za još jedan đir ... teško žabu u vodu natjerat.

Prolazeći Jašom bacio sam oko i na svoju priručnu kartu i ustanovio da ako iz Jaše produžim ravno, prođem kroz Torak - bila baš neka pecaroška manifestacija na lokalnom jezeru - pa iz njega direktno ušetam u Žitište ... ne moram najprije do Zrenjanina. Jako dobro.

 

DSC08531.JPG

 

DSC08532.JPG

 

DSC08533.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Rockyja u Žitištu nije uopće teško pronaći - u centru mjesta, na rubu parku, vidljiv sa svih strana. Postavljen je 2007,. autor je kipar Boris Staparac. Kako se na ovoj lokaciji skoro isključivo podignute glave zuri u Rockyja, potpuno se previdi da uz ovog filmskog junaka egzistira i jedno nježnije biće - mitološka Odisejeva supruga Penelopa.

 

DSC08534.JPG

 

DSC08536.JPG

 

DSC08537.JPG

 

DSC08540.JPG

 

DSC08539.JPG

 

DSC08538.JPG

 

DSC08541.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Dalje je sve nekako ubrzano, iako to ne bih očekivao od usporenih vojvođanskih pejzaža ... čak je i promet kroz Zrenjanin - gdje sam stao na opće tankanje - nekako slow motion.

 

DSC08543.JPG

 

 

Izlaz iz Zrenjanina na zapad, prema Novom Sadu, pamtim još od prije po cesti koja izgleda ravno jedino kad se gleda iz satelita ... onolika količina poprečnih grba/valova/pukotina - ili šta već jesu ona smetala - ne viđa se često. Zapravo, ne znam jel se to uopće može vidjeti i doživjeti - barem u ovom intenzitetu i ovoj količini - još negdje u ovom kutu svijeta. Zato treba proći bar jednom cestom Zrenjanin - Novi Sad, sve u cilju edukacije i kvalitetnijeg razumijevanja pojma kvaliteta ceste.

 

Kroz Novi Sad se obično pogubim. Ovaj puta to se nije dogodilo - presreo me kolega Ada na svom ex-Italian-Police Pegaso Trailu, i lagašno me dopratio do Mišeluka. Pola četiri nedjelja popodne, ekipa taman počinje zujati okolo. Sastavilo se zanimljivo manje društvance, odvezli se do Banoštora na kafcu, lijepo popričali i pali svako na svoju stranu - drugari nazad na Mišeluk da ustanove opće brojno stanje, a ja na zapad ... preko Iloka na Vinkovce, hvatam autoban i prašim doma. Hvala svima na ugodnom društvu, budem navratio opet ... barem da vidim koliko se motora može natiskati na Mišeluk :)

 

DSC08545.JPG

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

A UUUUU druze, kaciga dole :care: :care: :care: Pa ti to tako dobro pises, slikas, da sam ja odusevljen. Ne znam kako se spremas za tvoje avanture, ali toliko poznavanje istorije i geografije, zaista me odusevljava. Slike su ti prelepe, tekst isto tako. Poznajes bolje ove krajeve od nas samih koji ovde zivimo. Posto i sam dosta putujem, znam koliko je potrebno i vremena i truda da se ovako nesto realizuje. Pogotovo, sto vidim da cesto pravis pauze, da bi uslikao i svaki detalj neke lepe prirode ili neceg zanimljivog u nekom mestu. Na mojim putovanjima mi cesto bude krivo kad samo prozujim pored neke zanimljive table ili nekog lepog predela. A to je samo zato sto cesto vozim u grupi, ili da bih negde stigao na vreme. Skoro nisam citao neki putopis u kome se detaljno opisuju predeli stare YU. Bukvalno ti od svakog sela, svakog makadama, napravis reportazu, avanturu i podignes na najvisi nivo. Tvoje putopise iz SLO, HR i SRB, sam citao vise puta. Slike i tekst su mi hrana za oci i dusu :) Jos jednom SVAKA CAST i ocekujemo jos :care: :care: :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Džamonja usred šumetine - Kozara

 

Kamo ide ovaj svijet ... sada već nije moguće na istoj benzinjari kupiti i sendvič i konzervu :/ Kamo svijet ide nemam ideju - nek ide kam god hoće - ja idem na istok ... južnijom trasom. Nakon obrokića, naravno.

 

DSC08547.JPG

 

 

Svaki puta kad se iz Zagreba zaputim prema istoku, uvijek sa svoje desne strane nazirem plavičasta bosanska brda. Nekad su mi bliže, nekad dalje, ali su uvijek s desne strane. Jel baš mora biti tako, često mi je padalo na pamet. Rok trajanja moždanih aktivnosti aktiviranih ovim pitanjem uvijek je do prve situacije gdje se traži momentalna akcija ili reakcija - naglije kočenje, obilazak, štogod slično tome - i dalje ništa do sljedećeg odlaska na istok i iste situacije.

Sredinom trećeg mjeseca, u nekom vozikanju malim Đukom, došao sam i do najzapadnijih obronaka Kozare, skroz tamo uz Unu ... e tada se sve poklopilo: i moždane aktivnosti, i pogled u pravom smjeru, i kafca i kokakolca. Rezultat svega: uhvatim se Bosne u Kostajnici; pravac Bos. Novi / Novi Grad / kakolisevećezove, Prijedor i Banja Luka; izranjam na poznatu cestu na sjever oko Gradiške. Može to i dalje, al neki drugi puta ... za početak sjevernobosanske trilogije, idem do Banja Luke. Divota, bosanska brda s moje lijeve strane.

Kostajnicu sam prvu ostavio iza sebe. Mirna cesta, mirna Una, mirna Bosna.

 

DSC08548.JPG

 

DSC08550.JPG

 

DSC08552.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Kako sam se odlijepio od Une i zalijepio za cestu prema Prijedoru sve je postalo još nekako bosanskije ... i kuće, i trgovine, i benzinjare, i auti i vozači. Prilazeći Prijedoru sjetio sam se druge polovice osamdesetih godina i velikog pijaca u Prijedoru ... dolazilo se tamo sa raznih strana. Jel prijedorski pijac još aktivan i aktuelan, u kakvoj i kolikoj mjeri, nije mi poznato. Nema veze ... brda se plave.

 

DSC08553.JPG

 

DSC08554.JPG

 

DSC08555.JPG

 

DSC08557.JPG

 

DSC08558.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Desetak km iza Prijedora dalje na istok, nije moguće a da se ne prođe kroz Kozarac. Meni ovoga puta naročito zanimljiv jer iz Kozarca ide cesta za Kozaru. Planinu Kozaru, NP Kozaru ... onu Kozaru, što širi svoje grane i prihvaća mlade partizane.

Da je pomesti onaj pijesak uz rub ceste - alo, jel to rizla? - bilo bi to puno opuštenijih 12 km. Na službenom ulazu u Nacionalni park nikoga. Na stajalištima uz cestu nikoga. Na parkiralištu na vrhu, kod podnožja stepenica, nikoga.

 

DSC08559.JPG

 

DSC08561.JPG

 

DSC08562.JPG

 

DSC08563.JPG

 

DSC08564.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Fina priroda gore na brdu. Ništa šumica ... samo šuma i šumetina. Arboretum, pješačke staze, nekoliko biciklističkih staza, pansion i bungalovi - i betonske stepenice koje slijedim i koje me navode pred betonsku gromadu od spomenika. Ima usput - uz te stepenice - dosta prilika i da se skrene pogled i da se nekamo izgubi na drugim stazama. No kako ovdje nisam bio od kraja sedamdesetih godina prošlog stoljeća, ustrajem u nakani da se prošuljam oko 33-metarske Džamonjine spomeničine.

 

DSC08574.JPG

 

DSC08576.JPG

 

DSC08577.JPG

 

DSC08578.JPG

 

DSC08579.JPG

 

DSC08580.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Trebam li posebno spomenuti da pripadajući muzej također nije radio. Niti je ikoga bilo uokolo. Pojavilo se kasnije nekoliko "turista" u prolazu, ali njih ne računam.

 

DSC08581.JPG

 

DSC08583.JPG

 

DSC08584.JPG

 

DSC08585.JPG

 

DSC08597.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Pukom srećom pazario sam dva magnetića za frižider, jerbo se teta koja radi u tom kioskiću pojavila dozvana žednim glasovima ekipe sa "tamićem".

Nazad istim putem, šteta ne odvozit ovim 12 km barem još jednom. Nemalo sam se začudio kad sam se idući nizbrdo mimoišao sa čak tri automobila.

 

DSC08573.JPG

 

DSC08608.JPG

 

DSC08609.JPG

 

 

Kako sam se vratio istim putem, nastavak ceste na koju sam se spustio doveo me u Banja Luku. Iz čistog gušta đir po centru, i dalje do graničnog prijelaza - starim putem preko Trna i Laktaša - nema stajanja.

 

DSC08610.JPG

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Treći most - Nomen est omen?

 

Dva peciva, nedugo prije izvađena iz rerne, mirišljiva, topla, baš se fino sjaje onako lagano masna - 50 dinara. Smazati ta dva peciva, sjedeći na stepenicama ispred pekare - neprocjenjivo.

 

Jeste da je već bilo prošlo podne kad sam u punoj opremi banuo u pekaru, i jeste da je asortiman bio već prilično prorijeđen, i jeste da sam već napravio krug po mjestu tražeći treći most ... al prodavačica u pekari je spasila stvar. Fino mi pokazala šta ima sa pekmezom a šta sa sirom, fino mi objasnila kak da dojdem do trećeg mosta i još mi poklonila fini osmjeh. Simpatična cura.

 

DSC08617.JPG

 

 

Šta pekara, gdje pekara, kakav most? Bački Monoštor, selo na sedam Dunava ... prolazio tamo u ljeto prošle godine. Ući i izaći iz sela može se jedino preko nekog od mostova. Ušao sam bio preko pontonskog, tamo iz smjera Bezdana.

 

DSC08615.JPG

 

DSC08616.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Fali treći most ... "Ciganski most". Nije na nikakvim bitnim pravcima - jugozapadni izlaz iz sela prema šumama - ali ja ga nisam vidio. Pa sam se zato vratio u Bački Monoštor ... da vidim Ciganski most. I da srknem kafcu i kokakolcu na terasi pod krošnjama drveća.

 

Puno je lakše nešto pronaći kad mi to netko objasni - ako je žensko i dobro izgleda treba nekad i dva puta ponoviti, usljed odvlačenja pažnje na druge strane ... "ovde na prvoj raskrsnici odmah desno, a onda na prvoj sledećoj levo, i samo do kraja ... ". Pronašao ga od prve ... je, i rekla mi je da nije u prometu.

 

DSC08618.JPG

 

DSC08619.JPG

 

DSC08620.JPG

 

DSC08622.JPG

 

DSC08623.JPG

 

DSC08625.JPG

 

DSC08626.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Za nekakvu silu, dalo bi se preći preko njega na drugu stranu i motorićem od 200-tinjak kila. Meni je bilo OK samo se prošetati preko njega. Malo škripucka, al ništa tragično. Ima i skela sa strane ... ne vozi trenutno jer je vodostaj nizak, tako da je prilično otežan ukrcaj i iskrcaj vozila. Super ... bio, vidio, sad može kafca i kokakolca.

 

DSC08629.JPG

 

 

Prema Somboru preko Pislinog mosta, đir po gradu i tražim izlaz prema Apatinu ... usput mi je prema Erdutu.

 

DSC08630.JPG

 

DSC08631.JPG

 

DSC08633.JPG

 

DSC08634.JPG

 

DSC08635.JPG

 

 

U Apatinu nekakav mali sajam u centru, sa štandovima sa robom domaće proizvodnje. Šta mi je privuklo najviše pažnje? Oni žele bomboni koji se uvaljaju u crvene ili crne granulice pa izgledaju kao maline ili kupine. Nisam to vidio već dugo vremena.

 

DSC08637.JPG

 

DSC08638.JPG

 

DSC08641.JPG

 

:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Motocross, Rogla i Štajerski Triglav

 

Bez obzira što se u Radizelu vozilo europsko MX prvenstvo u klasi Open, nisam se tamo zadržao više od sat vremena. Dapače, još na putu prema tamo motale su mi se po glavi razne lokacije u relativnoj blizini na koje bi se dalo skoknuti.

Novost na MX stazi u Radizelu jeste da se više ne mora čekati da vožnja na stazi završi, kako bi se ušlo u unutarnji prostor - napravili su betonirani prolaz odmah pri glavnom ulazu.

 

DSC08661.JPG

 

DSC08662.JPG

 

DSC08664.JPG

 

DSC08665.JPG

 

DSC08668.JPG

 

DSC08669.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Spuštajući se onom strmom stazom od boksova prema glavnom ulazu, sjetio sam se da dugo nisam bio na Rogli. Ne mogu reći da mi baš nešto jako fali, no zanimalo me da nisu slučajno asfaltirali cestu koja se dalje spušta prema sjeveru i izlazi na Dravu, malo iza mjesta Lovrenc na Pohorju (sve je to cesta 701, još od skretanja uzbrdo u Zreču).

 

Nepun sat vremena kasnije taman sam bio na spomenutom skretanju. Oblake nad Roglom nikako nisam mogao ignorirati ... i još su postajali sve tamniji kako je cesta motala uzbrdo. Mjestimice jest bilo mokrih fleka na cesti - bit će da štogod istreslo iz tih oblaka nešto ranije - no trenutno ništa nije padalo.

 

DSC08699.JPG

 

DSC08700.JPG

 

DSC08701.JPG

 

DSC08702.JPG

 

DSC08707.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Cesta 701 nizbrdo nije asfaltirana. Nakon onog restorana - do kojega se dođe ispod vučnice tako ne-slovenski raskavsanim asfaltom - na lijevu stranu ima još 500-tinjak metara asfalta, i potom makadam. Prošao sam to sve još ranije, skroz do Drave, a ionako mi se nije išlo na onu stranu ... eto razloga da vidim kakvih sve sporednih cestica ima kad se s Rogle spuštam na jug. A ima ih ...

Prva koja me privukla je cesta prema Resniku - idealan asfalt tek malo širi od standardne vozne trake, klasični šumski pejzaži i s lijeve strane krasan pogled na jugozapad.

 

DSC08712.JPG

 

DSC08709.JPG

 

DSC08711.JPG

 

 

Vratim se na 701 i nastavim dalje do mjesta Padeški Vrh gdje skrećem lijevo. Razlog: nekoliko tabli - na jednoj piše "Gorenje" a na drugoj "Panorama". U donjem dijelu kvaliteta asfalta nije idealna, šuma djeluje puno sirovije nego na zapadnoj strani a pogled koji se pruža sa ceste je odličan.

Sa ove se ceste nisam vraćao na 701 ... uredno nastavljam dalje; prolazim kroz mjesta Gorenje, Zlakova i Gračić; te izlazim na 701 kilometar od križanja gdje je cijela ova epizoda sa Roglom i započela.

 

DSC08714.JPG

 

DSC08715.JPG

 

DSC08716.JPG

 

DSC08717.JPG

 

DSC08718.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Bilo je tek jedan sat popodne, Sunce prži i jednostavno me tjera da opet uteknem nekam u brdo. Krstareći lagano prema Rogaškoj, u mjestu Zgornje Poljčane krajičkom oka snimim maleni putokazić - zapravo tablu sa imenom ulice - na kojem piše "Na Boč".

Ma jel moguće - to je ono brdo Boč (zovu ga i Štajerski Triglav) koje je inače dio "Krajinskog parka Boč - Donačka gora". Kao naručeno. Naravno da sam momentalno skrenuo ... cestica starta prilično naglo, mjestimično je i dosta uska, te izlazi kod planinarskog doma.

 

DSC08720.JPG

 

DSC08721.JPG

 

DSC08732.JPG

 

DSC08733.JPG

 

DSC08723.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Na okolnim putokazima spominje se i put koji vodi do vrha. Krenuo sam najprije po 200 m asfalta, koji se pretvorio u solidan makadam ... a zatim to sve postaje fajn raskupusani šumski put koji se sve više spušta u dubinu i udaljuje se od vrha. Ili sam ja negdje fulao - ne bih rekao al nije nemoguće - ili ovaj put najprije zaobilazi brdo pa se uspinje s druge strane. Kako god, podloga je postala previše razvaljena za 200 kg austrijanca sa cestovnim gumama, pa ja fino hvatam neko proširenje i elegantno se vraćam nazad, do planinarskog doma.

 

DSC08724.JPG

 

DSC08725.JPG

 

DSC08727.JPG

 

DSC08728.JPG

 

DSC08730.JPG

 

 

Nije mi se dalo raspitivati tamo u planinarskom domu o detaljima puta do vrha - ostavljam to za neki drugi puta sa lakšim austrijancem - te se nizbrdo, uz mjestimični pogled na Zgornje Poljčane, spuštam u civilizaciju i gasiram doma.

 

DSC08734.JPG

 

:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Ništa u Opatiji, nešta na Grobniku

 

Uopće ne znam šta mi je bilo da u onako "klimatski nesigurno" nedjeljno prijepodne krenem na more. Jeste da je bila najava da se popodne na sjevernom jadranu očekuju pljuskovi sa grmljavinom ... OK, neću dugo ... đir do Opatije i kafcu sa kokakolcom. Vratim se doma prije najavljenog kijameta.

 

Ovo je doba godine, pa dijelom čak i dan u tjednu, kada turisti idu na more. Palo mi je to na pamet prekasno, na brzoj cesti prema naplatnim kućicama u Lučkom. Srećom, nikakve posebne gužve ... tko je htio valda je otprašio subotom, a ovih nekoliko avanturista koji vuku jedrilice i kampice nisu bili naročita gnjavaža. Od Bosiljeva, prema Rijeci, bilo ih je još manje.

Da, automobila je bilo sve manje, a oblaka sve više. Prolazak kroz Tuhobić nije donio onu svjetlost i osmjeh oko glave kako to inače znade biti. Oblačna masa se približava s mora, uopće ne izgleda primamjivo da se strmoglavim u Rijeku pa da potom gledam kam ću dalje ... nit prema Selcu, nit prema Opatiji. Ah, ajde da turim nos na Grobnik, možda ima štogod.

Ima! Klubsko utrkivanje, čini mi se u njemačkoj organizaciji ... njemačke, austrijske i pokoja talijanska registracija. Pa kad sam već tu, da vidim jel ima tu štogod meni zanimljivoga ...

 

DSC08735.jpg

 

DSC08751.jpg

 

DSC08752.jpg

 

DSC08753.jpg

 

DSC08737.jpg

 

DSC08744.jpg

 

DSC08746.jpg

 

DSC08748.jpg

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja