Jump to content

Moto Zajednica

Srbija -- Austrija -- Rumunjska ... svega ima

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

 

@srrdjan - Nije odvratno ... to je pogrešno reći. Jedino što je u usporedbi s drugim "vodama" prilično neatraktivno. Ali to si i sam dobro primjetio.

 

@doktor - Da, slažem se ... ništa ne propuštaš.

 

@K_A_W_A - Siofok, ili možda ipak Keszthely ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Najbolji dio dana su ipak bili Cedevita u kafiću uz obalu - negdje između Crikvenice i Selca - i vožnja doma preko brda. Oprao nas je samo jedan pljusak odmah po izlazu iz Fužina.

 

DSC01378.thumb.JPG.7b96288f1dc6e5ab21c476f9dcdeaba1.JPG

 

DSC01381.thumb.JPG.493523b06e8220957ea156e80eca7038.JPG

 

 

8)

 

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pročitah za 3-4 dana sve ovde napisano od prvog do poslednjeg slova! Milina! I vraćena su mi sećanja na neka mesta koja sam ja obišao prethodnih godina, i uz stil pisanja, tacno kao da sam ponovo bio tamo.
Hvala za uživanje u ovim promenljivo kišnim danima, vrhunski!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6
2 hours ago, abarth_maniac said:

Pročitah za 3-4 dana sve ovde napisano od prvog do poslednjeg slova! Milina! I vraćena su mi sećanja na neka mesta koja sam ja obišao prethodnih godina, i uz stil pisanja, tacno kao da sam ponovo bio tamo.
Hvala za uživanje u ovim promenljivo kišnim danima, vrhunski!

 

Bok

 

Dođi ti opet ... i uživaj na sve strane.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

 

KTM 790 Duke ... opet

 

 

Družili smo se nekoliko dana i nekoliko stotina kilometara ...

Krasan agregat ... zvuči i ponaša se kao mali V2. Rado se vrti - kao uostalom i svi austrijanci - i najbolje mu je iza 4K ... još bolje kada prođe peticu. Na kvikšifter sam se brzo priviknuo, čak puno brže nego sam mislio ... i tako lijepo napravi ono bam-bam kod šaltanja ... mislim da je to autobliper.
Cijeli motor je tvrd i utegnut, niži je i duži od 690, pozicija sjedenja je agresivnija, ruke su malčice ispruženije i guvernal je osjetno zatvoreniji. Ako bih baš picajzlirao, ja ovaj motorić uopće ne bih zvao "Duke" ... nema tu ništa od SM ili funbike genetike. Roadster, streetfighter, tako nešto ... nije to Duke. No, to ne znači da nije zabavan ... začas stvori zabavu za uvalit se u drek s milicijom. Jednom kad ga se prebaci u "Sport" mode, ne treba ga odatle ni micati. Bremze su sasvim dobre u svom poslu ali traže muški stisak ... ono bremzanje prstićem otpada iz ove priče. A i volio bih da je inicijalni zagriz u diskove dosta direktniji ... 100-i-nešto konja ovog motorića ipak traže pošteniju reakciju. A možda sam se samo ja razmazio na M50.

Zvuk iz ispuha je čaroban ... baš mi se i ne sviđa kako izgleda ali zvuči prekrasno. Resko, dosta glasno i s neskrivenom porukom "zemi me, zemi me bestijalno". Koju je to homologaciju prošlo, pojma nemam ... ali svaka im čast.
Dok nisam detaljnije zagledavao po motoru, nisam niti skužio da imade i amortizer guvernala. Stvar radi bez uplitanja ... očito da je potreban kod nadahnutije vošnje inače ga škrti austrijanci ne bi niti stavljali, ali po gradu je neprimjetan. Mogućnost podešavanja nikakva, ali nije niti potrebno. Radi kak spada.

Ja bih na njega sprašio još koju stotinu novaca na điđe iz PP kataloga i same gas ...

Zapravo mi je najveća dilema Akrap ... odlično izgleda, ali ga još nisam čuo uživo. Ako zvuči dobro kao original ... ah.

 

 

DSC00620.thumb.JPG.b8210e42b6c24f6c3b2b9b2fde09cf4b.JPG

 

DSC00621.thumb.JPG.9f63a3bab058ff5a9aa1095c958f6e06.JPG

 

DSC00623.thumb.JPG.658acb98d5dff3b6d2b051bb2b75960d.JPG

 

DSC00624.thumb.JPG.3a9fa6e8121e75503dd7802530661065.JPG

 

DSC00625.thumb.JPG.f293eba189bebf9bd5dfbd85cda60362.JPG

 

 

...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

 

Brđanski valcer

 

Pazi, pazi ... došli smo do južnih parkirališta ispod Red Bull ringa nevjerojatno lagano. Nikakve gužvice, nikakvi zastoji, nula čekanja. Ili smo čudom pogodili neki period između dva valunga ili su neki drugi razlozi. A da nešto doista nije kao prošle godine bilo je vidljivo odmah po izlasku s parkirališta. Srećom, zemlja je bila suha ali nisam se mogao oteti dojmu da je parking - i ovaj i onih nekoliko uz koje smo prošli - nekako slabije popunjen. Alzo, što je to što je bilo vidljivo odmah po izlasku s parkinga ... i što mi se odmah prikrpalo u tri koraka?


Digići, prodavači ulaznica ... šverceri. Prošle godine počeli bi svoju aktivnost tek iza podvožnjaka, maltene ispred kioska gdje se inače prodaju ulaznice. Ovaj put su sišli južnije, kao da ih je kakva zima na to natjerala. Uglavnom ... prvi nije imao ulaznice koje sam tražio, nije ni drugi, ali treći jest. Trebalo je malčice pričekati - cca 5 minuta - dok je jedan od njih otrčao nekamo. Trčeći se i vratio ... nije u redu kupca s novcima pustiti da čeka, mogao bi otšetati dalje. Konkurencija je svuda jaka.

 

OK, karte su v žepu - zapravo vise na lajni oko vrata u najlonskim omotima - i možemo dalje. Stotinjak metara lagano uzbrdo i eto nas u cirkusu ... ili je to ipak vašar? Na prvoj blagajni stavljam nešto eura na karticu - unutar ringa nema plaćanja kešovinom - da se nađe za sendvič i popularni energetski napitak ... i da vidimo šta tu ima.

 

 

DSC01480.thumb.JPG.1cd3613a8ff3bc261397c5c76368faa7.JPG

 

DSC01484.thumb.JPG.f211090d3f86f4e0978f11b5fb748add.JPG

 

DSC01485.thumb.JPG.fec84f95a643f15dab2c7073e2bf82d6.JPG

 

DSC01486.thumb.JPG.55516d6cecb23aedace7d2b589f10b0e.JPG

 

DSC01487.thumb.JPG.6dd422fd9a7fcfbc3ed1c50583361ab4.JPG

 

 

...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Pet filmića s ukupno petnaestak minuta žive slike ... Bike City fan village, šetnjica donjom cestom ispod glavne tribine, lagani aeromiting prije GP utrke (nije bilo poliranog bombardera ovaj puta), valcer na tribinama i nekoliko detalja iz GP utrke ... uglavnom ono što se ne vidi u TV prijenosima.

 

For best experience use your headphones.

 

 

 

 

 

 

...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja