Jump to content

Moto Zajednica

Srbija -- Austrija -- Rumunjska ... svega ima

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

aAkoM87w2G01G2Hr9mivDO_AXhY15JTv1KYKWFoX

 


Prava zabava ipak počinje kad se izađe iz grada ... makar na velikogoričku cestu koja je u sezoni godišnjih odmora čak i praznjikava. Lokalne ceste - recimo od Siska do Novske - voze se potpuno neopterećeno, Guzzi prede kao veliki žuti mačak. Iskoristivi okretaji agregata počinju tek mrvicu iznad 2K, na 4K je već ulazak u moderato cantabile, dok je iza 5K čisti presto animato. Iza spomenutih 5K okretaja i zvuk postane grleniji i ozbiljniji, čime se automatski zaziva katalog dodatne opreme i jedan artikl sa žutom etiketom na kojoj piše Arrow. Nije da ne može, no ovi nadahnutiji i sportskiji okretaji nisu njegovo primarno područje. To je ipak krasni veliki žuti mačak i nema potrebe vući ga za rep da bi se derao kao tigar.

 

Što se tiče accelerando - recimo ako treba brzo odmagliti sa semafora ili obići šleper negdje na cesti - treba samo žustrije okrenuti ono ručku na desnoj strani, 80 zdravih konjića sposobni su proizvesti fini potisak; a što se tiče ritardando za to je zadužen domaći igrač Brembo ... neobično me veseli što nisu došli u napast da koriste ByBre, J.Juan ili slične budget proizvode. Ako ću baš sitničariti, ne bih odbio radijalnu pumpu kojom bi se sidrenje finije doziralo, no i ovako uopće nije loše ... nije agresivno i odradi traženi posao.

 


QEdJ4ZXqfzX6EUAYYsI51yNME5KjU7_8tjP8oGmx

 


Ogibljenje nije talijansko nego je japansko - Kayaba i naprijed i odozada - i pristojno je odradilo sve ceste koje su se pojavile pred malim Guzzijem. Na pojedinim mjestima u Lonjskom polju poželio sam finiji zadnji amortizer - da je ovo full adjustable suspension mislim da bih fast compression otpustio za pola kruga - no ostaje mogućnost podešavanja foršpanunga i povrata. Motorić je cijelo vrijeme bio na potpuno tvorničkim postavkama. Na pamet mi opet pada katalog dodatne opreme i jedan drugi žuti komad opreme švedskog proizvođača.


...

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

FpBwDeCDIjWfdCVU-2taI7n-QTEa_6drbhvRiGXG

 

vwyYmKtdRKjwiuUl7lz8Hkzfg4aYqQOb6jlK93Sp

 


Uglavnom ... krasan motorić vrijedan traženih novaca, naročito po cijeni za vrijeme božićne akcije. Osim ranije spomenutih điđa iz kataloga dodatne opreme, za doista ozbiljnije ture prije bih izabrao komfornije sjedište i grijane ručke. Uz rezervar od 23 litre (rezerva je 5 litara tako da jako rano upali lampicu rezerve) i skromnu potrošnju - meni je njegova računaljka prijavila 4,2 litre - mali Guzzi bi mogao biti odličan maratonac. Prostora za prtljagu na njemu vidim dosta ... veliki nosač odozada čak je i sastavni dio osnovne konfiguracije. Nekakav top-case ili dry bag plus omanja tank torba ... i može se na put. Klasičnih aluminijskih kufera ima i u originalnoj dodatnoj opremi.

 


0nq5fxjQrnfEtygKx4gXf0BTlysaxOxn8uCef5ed

 

 

Što se tiče obuće, ovaj šareni V85TT dolazi obuven u Michelin Anakee Adventure, fensi šlapice koje izdaleka izgledaju kao terenske. To je odlično za naslikavanje po medijima i krasno se slažu uz marketinške pojmove spomenute još u drugom pasusu ... izdvajam adventure, journey i any type of terrain. Na ovom motoru te gume nisu najsretnije rješenje. Postoji i manje šarena verzija V85TT (tri zapravo: sivi, plavi i crveni) koja dođe obuvena u Metzeler Tourance Next. To su šlapice kakve bi bolje pasale ovom ljepotanu ... niti je to terenski motor, niti bih ga uopće tjerao da siđe s asfalta. Nije da ne može, no to je ipak veliki debeli žuti mačak a ne bengalski tigar.

 


-zUkwDA0TM4DCTuqT4AtLZkouQFEXizUw7uS3F_d

 

 

...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

iaCdTDnM_bpYCWSu103BDCMrCYGC_4ZyHLN3nt_T

 

HZxw3daOk3myiTUGuWBDFOX20PGXfeFenPcIPP0a

 


Osim svega spomenutoga, moram još primjetiti da žuti mačak nekako prirodnije izgleda na Tifonu nego na Croduxu.

 


VvO0O6K3ZJJO0KIcJB5Z1MxBrXjlHzNjGdmO6k4n

 

1GSsNCdo5XD0Txxm2pqhRvM-hEKN-trc3gfSdxz7

 


8)

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Sjajan motor na prvu, a posle tvog pisanija i na drugu.

Estetski savršen, dovoljno snažan agregat, kardan, tempomat, zičane felne i sve to sa prihvatljivom početnom cenom, verujem da će kasnije biti još povoljniji.

Jesi li ga probao sa suvozačem, kakav je za vožnju u paru, ima li nekih njenih utisaka, zamerki, pohvala?

Sem putopisa i ove recenzije ti idu od ruke :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Gorus, ovog Guzzi-a moramo zaliti :)  Eto mene ponovo prolazim kroz ZG, krajem ovog meseca. ;)  A, ti bi mogao i da mene predhodno u NS, pa malo na Dunav :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6
1 hour ago, K_A_W_A said:

Gorus, ovog Guzzi-a moramo zaliti :)  Eto mene ponovo prolazim kroz ZG, krajem ovog meseca. ;)  A, ti bi mogao i da mene predhodno u NS, pa malo na Dunav :) 

 

Guzzija nisam pazario ... samo su mi ga dali iz dućana na jaču probnu vožnju. Ali i to je dobar razlog da ga zalijemo. Javi kad planiraš biti u ZG da ne zbrišem nekamo ... trebao bih biti par dana u Austriji u drugoj polovici mjeseca.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

 

U tri dana ...

 

Kao i proteklih godina, i ove smo nakratko skoknuli do Milana. Deklarativno, glavni razlog nam je još uvijek sajam EICMA, no sadržaji pod točkom razno polako preuzimaju glavnu ulogu. Izletić smo ugurali u tri dana, no izgledno je da se on idućih godina još malčice produži. Svega tu ima, ne stane to sve u tri dana.

 

Ovo je prvi dan.

 

dRsViVOXpug6A1WsUXKE5rKNcSjxWyGl6ixe80ea

 

R9j-1lUG9G1JuqCwnRZ0sdv_nHJn3_nMnDXscDZp

 

aaCV4Co92EWLiAjqvYMaZPQjvEHIEqmWyPncNOwT

 

AwhjzOsOGrGvetrbO6So1G14QkZBI_nFoa3Trco6

 

 

...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6
28 minutes ago, Ćale said:

Konačno i Goran spremio nešto TOPLO od jela :D

 

Hvala Gorane! U slast!

 

:)

 

Ne znam imaš li kakvih iskustava s lancem restorana Roadhouse - to je ona skroz prva slika - no burgeri su im odlični. Pečena mesina im je primarna ponuda ... ovi moji kompići su se prvu večer kljukali rebarcima, a drugu su i oni prešli na burger.

 

 

Qorv8OceG1q1xHGErKgrNUG1M-n_RJynN03IOuqk

 

 

U Deus cafeu nije bilo ništa mjesta - pitali smo osoblje, sve je bilo rezervirano za cijeli petak navečer - pa smo se prebacili u pizzeriju nepunih 50 metara dalje. A to se pokazalo kao čisti pogodak. Atmosfera mafijaška, krušna peć na drva, pizzaiolo kao iz filma da je zbrisao, glavni meštar od lokala također iz istog filma ... a govori i pristojan engleski. A imaju i čitav stol s desertima ... pannacotta s malinama i borovnicama ... da ti ne spominjem.

 

Uživaj!

 

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja